Форум інформатиків України

Ласкаво просимо до Форуму інформатиків України. Зараз форум у стадії заповнення але ми працюємо над цим. Якщо ви бажаєте взяти участь у цьому, прошу Вас зареєструватися на сайті.

Хто і як впорядковує використання мобільних телефонів, смартфонів, планшетів, смарт-годинників і т.п. в навчально-виховному процесі?

Sergox

New member
Погодьтеся, що наразі, як на мене, ситуація з цього питання не однозначна. МОН України від заборони в 2007 році повернулося до надання дозволу використання гаджетів (2014 рік) і рекомендацій щодо використання (2023 рік, осінь), в яких закликає учнів використовувати пристрої в школі лише для навчання.
ЮНЕСКО радить країнам заборонити використання в школах мобільних пристроїв такого роду. Тут питання і захисту дитини від втручання в особисте життя, і багато інших.
Якщо зважити на Санітарний регламент і норми в школі (заборонено використання пристроїв з екранами меншими 10 дюймів), то виникає питання щодо використання смартфонів у навчальному процесі взагалі.
З іншого боку: потреба в екстреному звязку з батьками, дистанційне навчання, оволодіння новими сучасними технологіями та їх використання, в т.ч. і в навчальному процесі. Відсутність паперового варіанту багатьох підручників і потреба використання їх електронних версій. Не можливість батьків забезпечити своїх дітей планшетами та ноутбуками для навчання. Все це спонукає до використання в навчальному процесі смартфонів і їм подібних гаджетів.
Явно існує потреба врегулювання цього питання розумно, цивілізовано, зваживши всі плюси та мінуси.
Цікаво, чи має хто практику такого врегулювання? Які проблеми виникали (виникають) на цьому шляху? В яких формах це відбувається?
 
В нас в ліцеї дозволено використовувати смартфон для навчання. Якщо учень розважається в телефоні (грає гру, наприклад), то вчителі відмічають порушення в спеціальну таблицю див. тему
 
МОН України від заборони в 2007 році повернулося до надання дозволу використання гаджетів (2014 рік) і рекомендацій щодо використання (2023 рік, осінь), в яких закликає учнів використовувати пристрої в школі лише для навчання.
Там була така історія: МОН заборонило використання гаджетів, а окремі особи сприйняли це як повна заборона, навіть коли необхідно було для навчання. Потім почали тиснути на владу і МОН дозволило... але треба уважно читати, що саме дозволили - лише під керівництвом учителя на уроці, ну і на перервах самостійно.
Зараз закладам освіти надали самостійність, а тому кожен заклад може це вирішити на своєму рівні:
1) Складаються рекомендації для учнів коли і як можна використовувати.
2) Складаються інструкції для вчителів як діяти у випадку порушень.
3) Затверджується на педраді.
4) Затверджується на загальношкільних батьківських зборах більшістю голосів.
5) Адміністрація видає наказ по школі.
Деякі ліцеї таким чином навіть заборонили взагалі їх приносити до закладу (особистих прикладів не знаю, але десь у новинах зустрічав).
 
Зверху