Форум інформатиків України

Ласкаво просимо до Форуму інформатиків України. Зараз форум у стадії заповнення але ми працюємо над цим. Якщо ви бажаєте взяти участь у цьому, прошу Вас зареєструватися на сайті.

Питання поведінки учнів в школі/ліцеї

kom_adm

Адміністратор
Команда форуму
Вже піднімалась ця тема на старому форумі. З того часу пройшло років 10. Поведінка учнів в нашому ліцеї вкрай зухвала/нахабна. Вони відчувають вседозволеність, добре знають свої права, що в їхню сторону і подивитись криво не можна, всі закони на стороні дітей, а вчителі опущені далі нікуди. Говорю по факту. Можемо ми на них покричати і що далі. Зауваження в щоденник записати. Це діє?
Звісно не всі себе так поводять, але відсоток значний. Думаю, подібна ситуація в багатьох школах України. Особливо, якщо школи великі.

От ми думали з адміністрацією закладу і вирішили розробити Внутрішню систему фіксації порушень. Вона являє собою гугл таблицю, де багато аркушів. Кожен клас - окремий аркуш. І аркуш Total, який обчислює найбільших порушників по ліцею і сортує їх в порядку від найбільшого до найменшого. Таблиця доступна всім вчителям школи. В кінці чверті до порушників, що ввійшли в Топ-10, будуть застосовуватись певні санкції. Які, ще не знаю. Можливо, штафи батькам, накази по них, залучення поліції тощо.
Забув сказати, ця таблиця - ніби доповнення до електронного журналу, якщо є порушники, то вчитель заходить і відмічає їх або робить записи в блокнот, а в таблицю переносить ввечері чи на вихідних. Скажу так, ефект є. Учні стриманіше набагато себе поводять. Експеримент триває лише два тижні, тому наскільки він вдалий чи ні, ще рано говорити.

1700423100229.png
1700423531489.png1700423204571.png
Screenshot_1.png
 
Останнє редагування:
Виховання дітей зараз залишає бажати кращого. Та й часом їхні батьки не кращі.
 
Тема створена 19.11.2023р. Сьогодні вже 22.12.2023 р. Тобто, пройшов місяць навчання. Цікаво, який, наразі, результат (ефект) впровадження подібного журналу?
 
Так, наш журнал порушень діє близько 1,5 місяців. За цей час учні отримали 694 порушення (5-11 класи). Відмічаються позитивні зміни: менше стало запізнень, врівноваженіше поводять себе діти на уроках. Було прийнято рішення продовжити фіксувати порушення до кінця навчального року.
1703327807040.png
Як бачимо, за 1,5 місяці найбільші порушники набрали по 20 зауважень. Але до кінця навчального року ще дуже багато часу.
Також система показує діаграму кількості порушень по класах для зручного аналізу і багато іншої корисної інформації.
 
Зверху