Ср, 12.12.2018, 02:31
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » Розділ IV: ВДОСКОНАЛЕННЯ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ УЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 4.3 Авторські методики. Алгоритміка та програмування. » Мова програмування Python (Про особливості мови, які варто знати вчителю)
Мова програмування Python
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 12.08.2017, 23:57 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 396
Коли багато років тому на обкладинці журналу (напевно, "Інформатика в школі") я побачив назву Python (Пайтон), це не викликало особливого інтересу: просто ще одна мова програмування. Проте зараз ситуація дещо змінилась: мова набула популярності серед розробників, постійно розвивається. Останнім часом часто звучать ідеї (і навіть робляться кроки) щодо використання Пайтона для вивчення основ алгоритміки в шкільному курсі інформатики. Ось декілька прикладів:
* з'явився підручник для 8 класу, в якому використовується одночасно дві мови (Паскаль і Пайтон);
* розроблено й опубліковано електронні версії матеріалів для 5 класу на основі Пайтона;
* на курсах вчителів інформатики в Хмельницькому ОІППО активно просувається вивчення Пайтона вчителями;
* http://kpolyakov.spb.ru/download/inf-2014-09a.pdf - стаття "Язык Python глазами учителя".

Очевидно, настав час створити майданчик для обговорення цього на нашому форумі.

Офіційний сайт (зокрема й для звантаження середовища програмування): https://www.python.org/

Інші матеріали:
* https://sites.google.com/site/pythonukr/ - Програмування на мові Python (3.x). Початковий курс
* https://drive.google.com/open?id=1q8cSkWDHjJzyoz2x8iFfFH637tH1lIe5 - Посібник по Python
* https://www.youtube.com/watch?v=wT1OjsMHP3k - Один з відеоуроків від нашого колеги зі Старокостянтинова
* http://teachlab.ucoz.ua/publ/fraktalni_kubi/5-1-0-75 - Моя невеличка спроба використання Пайтона в середовищі тривимірного редактора Блендер.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Нд, 13.08.2017, 00:23
Witalian Дата: Ср, 13.12.2017, 20:58 | Повідомлення № 211
Новий користувач
Нагороди: 1
Рейтинг: 5
Цитата gromko ()
Ви не вчили дітей працювати в Скретчі

При всій повазі - ви були присутні на моїх уроках? Я адекватно ставлюся до критики, якщо вона аргументована, а так - це невміло завуальована образа. Ваш плюс - ваш досвід і стаж, що є певним мінусом для мене, але в мене є і час і бажання рости в педагогічному смислі - це мій плюс).

...У 5 класі ми розробили гру "Гонки" "для двох гравців, один керує клавішами керуванням курсору, другий - W,A,S,D". Гравці по треку змагаються хто перший прийде до фінішу. Виїзд з траси - програш, деякі діти робили "нітро" для авто. Звичайно, що зробили "майже усі".
А 4-класники (троє хлопців) після цього проекту почали створювати свої міні-ігри вдома, я був здивований їхніми ідеями.

Але до чого це?))
Шестопалов Дата: Ср, 13.12.2017, 21:02 | Повідомлення № 212
Видавець посібників
Нагороди: 15
Рейтинг: 220
Цитата Witalian ()
Команди українською мовою - цікаво)) Але навряд чи практично.
Українською або англійською! Зручне вікно: ліворуч - програма, праворуч - її виконання. Хороша діагностика, курсор стає на помилці + повідомлення про характер помилки.
Witalian Дата: Ср, 13.12.2017, 21:04 | Повідомлення № 213
Новий користувач
Цитата Bandalak ()
Хочу спробувати українізатор для Паскаль АБЦ. Можете скинути?

Користуйтеся -
http://computer-science.in.ua/2017/07/16/ukrajinizacija-pascalabc-net/

У останніх версіях PascalABC.NET українська мова інтерфейсу вже в програмі (в налаштуваннях можна обрати).
Bandalak Дата: Ср, 13.12.2017, 21:09 | Повідомлення № 214
Лідер форуму
Нагороди: 43
Рейтинг: 276
У початковій школі (2-4), на мій погляд, альтернативи Скретчу немає. Діти повинні гратися.

А у основній школі я бачу три незалежні лінії вивчення програмування:
1. Лінія Паскаля
5-6 клас - Pascal ABC
7 клас - Free Pascal
8-9 клас - частково Lazarus, частково Free Pascal.

2. Лінія С
5-6 клас - С++
7 клас - С++
8-9 клас - частково С#, частково C++.

3. Лінія Пайтона
5-9 клас - Python3.

Вважаю, потрібно відразу вибрати лінію, в залежності від сили класу, компетентності та бажання вчителя, наявності підручників і додаткових матеріалів.
А перемішувати лінії в процесі навчання ні до чого доброго не приведе. Буде каша в головах учнів.
Witalian Дата: Ср, 13.12.2017, 21:10 | Повідомлення № 215
Новий користувач
Цитата Шестопалов ()
Українською або англійською!

Я бачив, що англійська є, то само собою. Більше здивувала можливість переключення на українські команди. Потрібно буде спробувати програму.
Bandalak Дата: Ср, 13.12.2017, 21:11 | Повідомлення № 216
Лідер форуму
Цитата Witalian ()
У останніх версіях PascalABC.NET українська мова інтерфейсу

PascalABC і PascalABC.NET - це різні речі. Там навіть багато операторів несумісні, особливо в графіці.
Bandalak Дата: Ср, 13.12.2017, 21:16 | Повідомлення № 217
Лідер форуму
Цитата Шестопалов ()
Зручне вікно: ліворуч - програма, праворуч - її виконання.

У PascalABC теж так, ще й довідник зручний і графічні можливості.
Тільки немає українського інтерфейсу!
Witalian Дата: Ср, 13.12.2017, 21:25 | Повідомлення № 218
Новий користувач
Цитата Bandalak ()
PascalABC і PascalABC.NET - це різні речі.

Упс. З мого боку вийшло щось на зразок "Мы говорим Ленин подразумеваем — партия, мы говорим партия, подразумеваем — Ленин".

PascalABC - це застаріла версія PascalABC.NET?

На робочому комп'ютері гляну, чи можна буде локалізацію додати в PascalABC

Відредаговано: Witalian - Ср, 13.12.2017, 21:55
gromko Дата: Ср, 13.12.2017, 21:58 | Повідомлення № 219
Лінуксоїд
Нагороди: 32
Рейтинг: 401
Цитата Bandalak ()
У початковій школі (2-4), на мій погляд, альтернативи Скретчу немає. Діти повинні гратися.

У молодшій школі інформатика у 90% випадків не потрібна - діти повинні розвивати базові навички: писати, читати, рахувати, опанувати початкові відомості про навколишній світ та мистецькі і технологічні навички на початковому рівні.

Цитата Bandalak ()
А у основній школі я бачу три незалежні лінії вивчення програмування:
1. Лінія Паскаля
5-6 клас - Pascal ABC
7 клас - Free Pascal
8-9 клас - частково Lazarus, частково Free Pascal.

2. Лінія С
5-6 клас - С++
7 клас - С++
8-9 клас - частково С#, частково C++.

3. Лінія Пайтона
5-9 клас - Python3.

5-6 клас - не піде, у дітей немає достатнього розвиткі рівня абстрактного мислення, з об'єктами - без питань, в консолі з абстракіями - ні.
У 8-9 класах вибір Пайтон, Сі, Джава чи Паскаль залежить тільки від учителя, суттєвої різниці для алгоритмізації немає, відмінності лише у синтаксисі конкретної мови.

Цитата Witalian ()
При всій повазі - ви були присутні на моїх уроках? Я адекватно ставлюся до критики, якщо вона аргументована, а так - це невміло завуальована образа. Ваш плюс - ваш досвід і стаж, що є певним мінусом для мене, але в мене є і час і бажання рости в педагогічному смислі - це мій плюс).

Перепрошую - це стосувалось не особисто Вас. Бажання фахового росту - це супер!
TYP Дата: Ср, 13.12.2017, 22:01 | Повідомлення № 220
Прописаний назавжди
Нагороди: 6
Рейтинг: 58
Цитата gromko ()
Ми вчимося наразі не скільки програмувати, а правильно думати і планувати свої дії.
100% погоджуюсь з цією фразою. І не важливо Scratch це чи Lazarus чи будь-яке інше середовище та й мова програмування. Важливо навчити дітей думати!
VasilKolomiets Дата: Пн, 08.01.2018, 12:52 | Повідомлення № 221
Новий користувач
Рейтинг: 21
З одного боку зрозуміло, чому на олімпіадах пропонують Pascal.
Зовсім не розумію - чим С++ вважається кращим "наступним кроком" ніж Python.
Так чи інакше - пропоную створити місце для кращого розуміння Python, а не для спорів...
.
Так от.
Я люблю  Pascal. Наразі його "ідейним продовжувачем"  є мова  С#, ніяк не С++.
А мова, яка привчає правильно мислити - після Pascal - є саме Python.
Чому так?
1. ця мова наскрізь є "об'єктно-орієнтованою". Але є можливість показати учням основні поняття "функціонального програмування"
2. призначена для створена прототипів. Тобто нею можна добре моделювати "ідеї" та швидко написати програму, що виконує завдання.
3. в ній є мінімальна кількість структур даних, але вони сучасні та елегантні.
4. для неї написано більше 100 000 бібліотек на будь який смак. Усі вони відкриті для читання.
Дивись - і роби! Це безліч матеріалу для вивчення.
5. Це улюблена мова для невеликих (до 5 000 рядків коду) "домашніх проектів"
6. Мова з вбудованим інструментом документування програм, щ привчає до гарних манер програміста.
-
Мінуси
1. немає на Андроїді. Точніше - не дуже там поширена.
2. інколи заповільна (враховуючи на високий рівень вбудованих структур)
3. для великих проектів (50-100 тисяч рядків коду) в ній складно тестувати
4. не можна на ній писати драйвери пристроїв
5. досить чіткі вимогу що до структури програми, але - їх можна порушувати..
6. деякі олімпіадні завдання не мають сенсу тому що вирішуються в один рядок, або не можуть бути вирішені взагалі, якщо треба робити розподіл пам'яті комп'ютера або що інше з програмування "заліза".

Але - це жива мова, на яку переходять зараз усі, хто вивчає Big Data.
Це - замінник мови FORTRAN для сучасних обчислень!
----------
Буду відповідати на питання щодо мови.
Маю бажання створити декілька нарисів або статей про можливості та відмінності мови.
Чи було б це цікаво?
Для тих, хто розуміє російську - дам посилання, де можна знайти презентації для 8,9,10 класів російських шкіл
http://kpolyakov.spb.ru/school/ppt.htm (знайдіть Python )

А ось тут - переваги та особливості мови. Викладено дуже добре, хоча деякі моменти можна було б деталізувати.
Для першого знайомства - більше ніж досить.
http://kpolyakov.spb.ru/download/inf-2014-09a.pdf

Наприкінці - 70 сторінок з російського підручника інформатики 8 класу "основи Python"
http://kpolyakov.spb.ru/loadstat.php?f=/download/ch10-8_python.pdf
Дуже було б цікаво почути вашу думку про це

Відредаговано: VasilKolomiets - Пн, 08.01.2018, 13:25
VasilKolomiets Дата: Пн, 08.01.2018, 14:15 | Повідомлення № 222
Новий користувач
Цитата swetikccc ()
Середовище буду пробуватиhttp://eric-ide.python-projects.org/index.html
А чим Ерік кращий за Спайдер?
Є відмінності?
Спайдер хоч русифікувати можна - а за бажанням - українізувати... 
Ерік - україномовний?

Додано (08.01.2018, 14:11)
---------------------------------------------

Цитата Witalian ()
Команди українською мовою - цікаво)) Але навряд чи практично.Українською або англійською! Зручне вікно: ліворуч - програма, праворуч - її виконання. Хороша діагностика, курсор стає на помилці + повідомлення про характер помилки.
Про що мова?
Про середовище розробки?
Не знайшов початку бесіди.
Що саме ви рекомендуєте?

Додано (08.01.2018, 14:15)
---------------------------------------------

Цитата Witalian ()
Команди українською мовою - цікаво)) Але навряд чи практично.Українською або англійською! Зручне вікно: ліворуч - програма, праворуч - її виконання. Хороша діагностика, курсор стає на помилці + повідомлення про характер помилки.
Про що мова?
Про середовище розробки?
Не знайшов початку бесіди.
Що саме ви рекомендуєте?
VasilKolomiets Дата: Пн, 08.01.2018, 14:40 | Повідомлення № 223
Новий користувач
Цитата VasilKolomiets ()
так вже знайшов...
хоча після того як запостив соє.
все одно хотів би щось більш живе, інтерактивне...
Дякую за увагу.
swetikccc Дата: Пн, 08.01.2018, 17:45 | Повідомлення № 224
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Потрібен зручний конструктор фейсу для програм.
Кодом кнопочки створювати? Ну це перебір для 8 класу.
Відповіді так тут і не отримано.

https://docs.microsoft.com/ru-ru....mplates
В кого є можливість на нових компах протестити?

Відредаговано: swetikccc - Пн, 08.01.2018, 18:02
gry Дата: Пн, 08.01.2018, 20:25 | Повідомлення № 225
Досвідчений учасник
Нагороди: 4
Рейтинг: 120
Цитата swetikccc ()
Потрібен зручний конструктор фейсу для програм.
Якраз , так званий , конструктор фейсу і вбиває все програмування. Ми почали вивчати Python ( 8 клас) якраз із створення "кнопочок" .  Задача 1 (див архів)  -  def -  навчити  кнопочку щось виконувати... І ніякий не перебір (як Ви зазначили) - створюють (фарбують. розміри змінюють, позицію)  аж бігом. А з if, while - думаю у другому семестрі розберемося !   5-6 рядочків коду, для створення кнопки, вікна, текстового поля і.т.д  - по силах ЗАЦІКАВЛЕНОМУ учневі . Решті хоч і FORTRAN :-))). Задача 3 - знову кнопочку вчимо щось робити... Lazarus - так той все готове пропонує...
Прикріплення: 9664584.rar(1.2 Kb)

Відредаговано: gry - Пн, 08.01.2018, 20:29
Форум інформатиків » Розділ IV: ВДОСКОНАЛЕННЯ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ УЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 4.3 Авторські методики. Алгоритміка та програмування. » Мова програмування Python (Про особливості мови, які варто знати вчителю)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.