Сб, 25.10.2014, 00:15
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Єдина Країна! Единая Страна!
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 512345»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » Розділ IV: ВДОСКОНАЛЕННЯ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ УЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 4.1 Творча лабораторія учителя ("Я роблю це так...") » Виставлення ІІ-ої семестрової, і річної оцінки (чим керуватись при виставленні річної оцінки?)
Виставлення ІІ-ої семестрової, і річної оцінки
ЛЕВ-КОРОЛЬ Дата: Нд, 16.05.2010, 12:47 | Повідомлення № 1
Експерт по тестах
Нагороди: 1
Рейтинг: 7
Ось із завтрашнього дня з’явиться ще маленька головна біль - виставити ІІ-у семестрову, і річну оцінку. І якщо при виставлення І-ої семестрової труднощів не було - "як працював - те і заробив учень", тобто об’єктивність в дії, то зараз ситуація може бути трішки інша...

Щоб покращити майбутню річну оцінку, можна дати учню "індивідуалку" - 15-20 завданнь, які він в кінці семестру повинен вміти виконувати. Ці завдання можна поставити як в січні, так і в березні, так і на початку травня. А чи можна їх ставити зараз?

В цій темі розділу 4.1 "Я роблю це так" пропоную поділитися досвідом, хто як виставляє ІІ-у семестрову, і річну оцінку, і які трагіко-комічні ситуації при цьому виникали.

filnick Дата: Нд, 16.05.2010, 14:03 | Повідомлення № 2
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
пропоную поділитися досвідом, хто як виставляє ІІ-у семестрову, і річну оцінку

А чи варто придумувати велосипед? Відповідно до Положення про ведення класних журналів оцінка за ІІ семестр виставляється на підставі тематичних оцінок і повідомлється учневі за 3-5 дні до виставлення річної оцінки. Якщо в нього виникне бажання перездати семестрову (не річну!) оцінку - нехай пише заяву. В такому разі директор школи видає відповідний наказ, призначає комісію і учень отримує можливість перездати. Оцінка буде записана у графу "Скоригована".
А створювати ажіотаж з оцінкою наприкінці року - це лишнє.
ЛЕВ-КОРОЛЬ Дата: Нд, 16.05.2010, 14:13 | Повідомлення № 3
Експерт по тестах
Приклад :

Для трьох учнів 9-го класу, які плавають між 6-ма і 8-ма балами, мною були поставлені такі умови :

Скільки пунктів із нижчеперерахованих виконаєш - така і оцінка + 1 б. вже є у кожного :

1. Вміти дописати, очистити, заново написати rw-диск
2. Перевірити на наявність вірусів будь-який каталог файлової системи ПК за допомогою утиліти Dr.Web® CureIt!®.
3. Вміти у MS Word форматувати текст відскановаї сторінки, застосовуючи правопис і недруковані символи.
4. Назвати головні елементи вікна браузера з відкритою сторінкою результатів пошуку в пошуковій системі.
5. Вміти у Paint обрізати краї відсканованого малюнка, робити виділення і додавати текст.
6. Вміти у MS Word вставляти таблицю, картинку, діаграму, об’єкт Word Art, та змінювати формат цих об’єктів.
7. Намалювати в Paint багатоповерховий будинок, або вигляд класу згори.

Ogorodets Дата: Нд, 16.05.2010, 14:23 | Повідомлення № 4
Назавжди з нами
Рейтинг: 42
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
Для трьох учнів 9-го класу, які плавають між 6-ма і 8-ма балами, мною були поставлені такі умови : Скільки пунктів із нижчеперерахованих виконаєш - така і оцінка + 1 б. вже є у кожного :

Все бы это хорошо, да только дети, не такие дураки, как с виду кажется. Они из поколения в поколение передают данные об том или ином учителе. В частности, младшим классам по наследству ваши плавающие ученики передадут, что у этого учителя можно целый год валять дурака, а потом за 2 часа в конце года заработать 8 баллов...
ЛЕВ-КОРОЛЬ Дата: Нд, 16.05.2010, 14:33 | Повідомлення № 5
Експерт по тестах
filnick,

Згоден, що за 2-3 дні до виставлення оцінки НЕ потрібно створювати ажіотаж, але за 2-3 тижні даючи такі "індивідуалки", можна спробувати якось активізувати учня. Ні він, ні ви, нічого не втрачаєте, але і він, і ви можете щось отримати.

В прикріпленні програмка, яка обраховує середнє арифметичне чисел (поточних цінок)

Прикріплення: 2575315.exe(26Kb)

Відредаговано: ЛЕВ-КОРОЛЬ - Нд, 16.05.2010, 14:36
vladim Дата: Нд, 16.05.2010, 16:55 | Повідомлення № 6
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
Щоб покращити майбутню річну оцінку, можна дати учню "індивідуалку" - 15-20 завданнь, які він в кінці семестру повинен вміти виконувати. Ці завдання можна поставити як в січні, так і в березні, так і на початку травня. А чи можна їх ставити зараз?

О чём Вы, уважаемый?
Детка целый семестр прогуляла, а Вы потом ей "индивидуалку"? Чем же это она ее заслужила? :) Да и скорегированной оценки давно нет.
Наш директор говорит, что если учащийся стабильно шёл на одну оценку, а потом в конце семестра оценки резко поползли вверх, здесь пахнет корупцией.
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
В прикріпленні програмка, яка обраховує середнє арифметичне чисел (поточних цінок)

А что вручную посчитать тяжело? Или проблемы с математикой?
Не всегда тематическая ставится по среднему баллу. Большое влияние имеет оценка за контрольную работу.
В этом году "попало" нашим учителям, которые завысили тематические оценки, пользуясь средним баллом и не обращая внимания на письменные работы.
filnick Дата: Нд, 16.05.2010, 17:39 | Повідомлення № 7
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (vladim)
Да и скорегированной оценки давно нет.

Витяг з чинної на сьогодні Інструкціії з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (затвердженної Наказом МОН України від 03.06.2008 № 496):
vladim Дата: Нд, 16.05.2010, 18:09 | Повідомлення № 8
Я тут недавно...
Quote (filnick)
Тематична оцінка не підлягає коригуванню.

Я имел в виду коррекцию тематической оценки. А что касается скоррегированной оценки за семестр, то ее можно ставить при наличии письменного заявления от родителей.
Может я не прав, но у нас в школе именно так.
dpi Дата: Нд, 16.05.2010, 19:21 | Повідомлення № 9
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
И еще: медалисты в 11-м и "З відзнакою" в 9-м не должны иметь Зкоригованої оценки.

Відредаговано: dpi - Нд, 16.05.2010, 19:22
ЛЕВ-КОРОЛЬ Дата: Нд, 16.05.2010, 21:48 | Повідомлення № 10
Експерт по тестах
Quote (vladim)
Детка целый семестр прогуляла, а Вы потом ей "индивидуалку"?

мдаааа, товариші-педагоги :p Хто вам говорить про те, що дитина гуляла весь семестр? ні! Просто оцінку бажає трішки вищу, чим оця середня арифметична. На 1-2 бали.

От я і пропоную таку форму підвищення цієї оцінки. Та запитую, чи справедливо це буде, якщо дитина попрацювавши на максимумі(а то і більше) своїх можливостей лише 2-3 тижні(а то і менше) отримає бажане. Хотілось би і від вас почути якісь приклади, а не витяги з документів.

Quote (Ogorodets)
Они из поколения в поколение передают данные об том или ином учителе. В частности, младшим классам по наследству ваши плавающие ученики передадут, что у этого учителя можно целый год валять дурака, а потом за 2 часа в конце года заработать 8 баллов...

та ні... якщо вони передадуть, що в цього вчителя можна підвищити семестрову-річну оцінку на 1-2 бали за клопітливу працю, то я НЕ проти такого іміджу. Адже якщо учні знатимуть, що в кінці семестру САМЕ своєю власною працею (а не чимсь іншим) можна здобути результат, то в цьому буде і другий плюс :
Все можливо, головне шукати шляхи, і своїми руками здобувати потрібний результат.

Відредаговано: ЛЕВ-КОРОЛЬ - Нд, 16.05.2010, 21:49
vladim Дата: Нд, 16.05.2010, 22:41 | Повідомлення № 11
Я тут недавно...
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
Хто вам говорить про те, що дитина гуляла весь семестр? ні! Просто оцінку бажає трішки вищу, чим оця середня арифметична. На 1-2 бали.

С таким подходом можно весь семестр гулять, а потом за 2-3 недели до окончания получить
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
"індивідуалку"

и оценочку
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
трішки вищу, чим оця середня арифметична. На 1-2 бали.

Докатились...
А потом удивляемся, что дети нам "на голову вылезают". :)
ЛЕВ-КОРОЛЬ Дата: Нд, 16.05.2010, 22:56 | Повідомлення № 12
Експерт по тестах
1. Гульни нет.
2. На шее никто не сидит.

Запитання вам, vladim, що краще :

а) учень в останні 2-3 тижні нічого, екстраординарного (крім дз і кр, які по плану) НЕ ЗРОБИТЬ, але отримає свою об’єктивну 6-ку(якщо кр погано здасть)
чи
б) дз, кр, + індивідуалка = і отримає 7, 8 балів.

Головне словосполучення тут "НЕ ЗРОБИТЬ" ! Не зробить - не отримає, зробить - то чому і не поставити б. Можливо у вас претензії саме до змісту індивідуалки, то розробіть свою, таку, щоб учню не "на лєгкє" було отрамати на 1-2 бали вище, а таку, щоб він попрацював у поті чола. Але таку б форму активізації активності учня я б так категорично не виключав.

vladim Дата: Пн, 17.05.2010, 00:16 | Повідомлення № 13
Я тут недавно...
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
Запитання вам, vladim, що краще :

Мой ответ: а)
Arim Дата: Пн, 17.05.2010, 18:37 | Повідомлення № 14
Тут живе...
Рейтинг: 16
Покращити свою семестрову оцінку (а в результаті покращується і річна) я дозволяю тільки випускникам. Підбираю тести різного рівня складності, що включають матеріал який вивчався у 10-11 класах + проектна робота.

Відредаговано: Arim - Пн, 17.05.2010, 18:41
NataliyG Дата: Чт, 20.05.2010, 09:09 | Повідомлення № 15
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 33
Quote (vladim)
А что касается скоррегированной оценки за семестр, то ее можно ставить при наличии письменного заявления от родителей.

Цілком згодна! Вчитися треба цілий рік, щоб отримати оцінку. Я вже (до 20.05) всім виставила оцінки за семест останній урок погоди не зробить, як і останній тиждень чи два. Практичні тематичні і зрізи я проводжу регулярно протягом року от на них і показуйте свої знання а в кінці року я розслабляюся і нікого не напрягаю.
Форум інформатиків » Розділ IV: ВДОСКОНАЛЕННЯ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ УЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ » 4.1 Творча лабораторія учителя ("Я роблю це так...") » Виставлення ІІ-ої семестрової, і річної оцінки (чим керуватись при виставленні річної оцінки?)
Сторінка 1 з 512345»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2014. Хостинг від uCoz