Вт, 27.06.2017, 20:33
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво
Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер

Сторінка 2 з 4«1234»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.14 Інформатика за кордоном » Изучение информатики в России и Украине (Сравниваем количество часов, концепцию и т.д.)
Изучение информатики в России и Украине
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 29.06.2010, 21:13 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 187
Недавно начал общаться на замечательном российском форуме http://pedsovet.su/forum/ и там же в разделе "Форум учителей информатики создал тему "Изучение информатики в России и Украине": http://pedsovet.su/forum/32-3142-1
Прояснил для себя интересную картину, что информатика в России как обязательный предмет с 8-го класса по 1 часу в неделю. В связи с тем, что школа в наших соседей 11-летняя, получается, что российские школьники учат информатику на протяжении 4-х лет (8-11 кл). по 1 часу в неделю, что вполне соответствует нашей концепции 12-летней школы (9-12 класс по часу в неделю).
Далее привожу ссылку на программу для 8-9 класса РФ: http://pedsovet.su/load/53-1-0-2703
А вот для 10-11 класса с программами я так и не разобрался, у них получается не учебники заточены под единую программу, а наоборот - программа пишется под учебник. Почитав несколько тем форума, я так понял, что программ для 10-11 классов у них несколько и каждый выбирает соответствующую учебнику программу. Учителя так же как и у нас делятся на сторонников программирования и фанатов ИТ в силу разных причин, наверное таких же как у нас. То есть некоторые из них программирования не преподают вообще, другие делают максимальный уклон в сторону алгоритмизации. Насколько я знаю, у нас картина в этом плане немного другая, то есть никакого выбора нету, есть строго 1 министерская программа (скажем для 10-11 класса 11-летней школы), которую мы должны выполнять с минимальными отклонениями.
Общий вывод делаю такой, что ситуация с информатикой в России не на много лучше, чем в Украине. Ну и с программированием там тоже мутная картина.
NataliyG Дата: Пт, 02.07.2010, 15:56 | Повідомлення № 16
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (Ktara)
в основном бываю в Питере, Москве, реже в Мурманске - у них другой подход к информатике

От так читаєш те, що ви пишете і враження що ну там в Росії ну просто казка. А як нарахунок сіл, так так тих глухих Богом забутих російських сіл, що ви можете сказати про освіту в них в цілому, і про інформатику. Як там вчать учнів? Взагалі завжди коли читаю про Росію як про країну в цілому складається враження що вся цивілізація цієї країни зосереджена в великих містах. А що ж села де вони де їхні вчителі, вони є присутні на цьому форумі? Бо на нашому є багато людей з сіл. (я одна з них). То що наскільки далеко зайшла інформатизація російського села (і не села московської області, а скажімо десь там ...) Просто наскільки розповідають наші заробітчани села у них дуже бідні.
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 02.07.2010, 22:51 | Повідомлення № 17
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 187
Quote (NataliyG)
села у них дуже бідні.

Также как у нас... Разве што есть исключение, например, мое село, где и птахокомбинат рассположен и ещё много чего, и люди живут очень багато. А если анализировать район, то 70% это забытые села, где нет ни работы, ни нормальных условий жизни.
По моим предположениям ситуация с информатикой в России достаточно сложная, но все-таки есть поддержка государства, а у нас добивают на глазах.
Ktara Дата: Сб, 03.07.2010, 20:21 | Повідомлення № 18
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 273
NataliyG, уровень жизни города (особенно большого города) и села отличается во всех странах, а не только в отдельной взятой стране. И еще - равняться надо на лучшее, а не та то, "а у них тоже плохо". Если у них плохо, так давайте чтобы у нас было лучше. А если у них хорошо - так у нас должно быть отлично. В этом и состоит сравнение некоторых единиц между собой. А то равняя на обратное лучшему мы никак не можем выполнить девиз "догоним и перегоним Африку" :)
То что я говорю об уровне в России - это мое ИМХО. У меня есть возможность там бывать - я поделилась информацией. Не моя вина, что там действительно лучше. Ну если так болезненно воспринимается Россия могу писать об европейский странах (правда их всего 4 и то я там бываю не так часто - примерно раз в 2 года)
gromko Дата: Сб, 03.07.2010, 20:47 | Повідомлення № 19
Лінуксоїд
Нагороди: 20
Рейтинг: 290
Щодо ситуації з вивченням інформатики в Російській Федерації.
Звичайно, що є певні відмінності. Перша та, що є декілька програм вивчення курсу, підгнаних під вимоги федерального освітнього стандарту. Підручників декілька комплектів, різних авторів, з різним баченням концепції шкільної інформатики, досить часто діаметрально протилежним - одні в основу ставлять ІКТ, інші- алгоритмізацію і програмування. Часто зміст підручників одного і того ж автора дублюється в різних класах, є безперечні "ляпи". Тобто все те саме, що ми маємо в 9-их класах.
Про те що добре.
- 97% шкіл мають доступ до інтернету (федеральна програма);
- свого часу всім школам було безкоштовно надано комплект програмного забезпечення з 46 дисків "Первая помощь" (продукти Microsoft, Adobe, Corel і т.п.), на три роки;
- існують декілька державних освітніх веб-порталів, як "вікна" доступу до освітніх ресурсів;
- створені і доступні для вчителів та учнів сховища цифрових освітніх ресурсів по всім предметам та всім темам шкільних навчальних курсів;
- проводиться впровадження вільного програмного забезпечення в школах з метою створення конкурентного середовища та зменшення бюджетних витрат;
- у всіх школах впроваджено систему фільтрації веб-контенту для освітніх закладів з метою уникнення контактів учнів з небажаною або "дорослою" інформацією;
- більшість фахових вчительских видань мають власні веб-сайти та електронні архіви матеріалів.
- існує "єдиний державний екзамен" (ЕГЭ) з інформатики.
Ktara Дата: Сб, 03.07.2010, 21:57 | Повідомлення № 20
Перспективна вчителька
gromko, спасибо что так детально расписали
NataliyG Дата: Вт, 06.07.2010, 13:02 | Повідомлення № 21
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (Ковальчук_Олександр)
Также как у нас...

Можливо села дійсно бідні і у нас але інформатизація села у нас вже й не є на такому поганому рівні. Я є з Сокальського району, це є сільський район так у моєму районі всі середні школи інформатизовані і в основних є від 6 і більше компютерів. І взагалі по Львівській області в сільських школах є компютерні класи от про що я.
Quote (Ktara)
И еще - равняться надо на лучшее, а не та то, "а у них тоже плохо".

Я говорю не про це, а про те що з інформатизацією села в Україні картина є краща як у Росії всього навсього якщо це не так то заперечте.
Ktara Дата: Вт, 06.07.2010, 14:46 | Повідомлення № 22
Перспективна вчителька
NataliyG, ориентироваться на то что пишут в газетах - ну мы ж информатики, а я в прошлом (правда далеком) - журналист :) Поэтому доверия к СМИ у меня никакого :) Особенно когда журналисты одной страны пишут о уровне жизни в другой стране :) В одной из тем когда я приводила пример одного и того же сообщения и как это будет воспринято

Судить о другой стране, ее плюсах и минусах можно только тогда когда сам там побывал и сам это видел, а не через призму и фильтры СМИ

Ktara Дата: Вт, 06.07.2010, 14:51 | Повідомлення № 23
Перспективна вчителька
Вот AAN съездит в Россию, посмотрит разберется и расскажет нам, что там так, а что не так с информатикой (я в этом году в России не буду) у меня другие планы - пока шенгенка не закончилась :)
gromko Дата: Сб, 10.07.2010, 17:52 | Повідомлення № 24
Лінуксоїд
Українська команда увійшла до півфіналу технологічного молодіжного конкурсу Imagine Cup
У Варшаві завершився міжнародний технологічний молодіжний конкурс Imagine Cup, який проводиться Microsoft. Російська команда посіла друге місце в одній з номінацій, тоді як українці обмежилися потраплянням до списку півфіналістів в іншій номінації.

Як повідомляє Майкрософт-Україна, українська команда CoreInvader представила свій проект CrossView у номінації Software Design (розробка програмного забезпечення). Програма дозволяє керувати комп'ютером за допомогою рухів очей, для чого потрібна тільки вебкамера. Це має допомогти людям з обмеженими можливостями користуватися технікою. Журі конкурсу включило українську команду CoreInvader у список з 12 учасників, відібраних з 68 представлених проектів.

У свою чергу команда Московського міського педагогічного університету посіла друге місце в номінації Embedded Development (розробка вбудованих пристроїв), представивши на конкурсі робота-няньку. Вище журі оцінило тайванців з проектом Smarter Meter, який дозволяє стежити за ввімкненими в квартирі електроприладами. Третє місце в номінації посіли французи, чий проект GERAS може розпізнати падіння хворого або старої людини на підлогу і викликати швидку допомогу.

Інші учасники змагалися у номінаціях Game Design (проектування ігор), IT Challenge (рішення IT-задач), Digital Media (цифрові медіа). Вручався також цілий ряд спецнагород.

Imagine Cup - один з найбільших молодіжних техноконкурсів у світі. У 2010 році в ньому взяли участь сотні команд, з яких лише кілька десятків взяли участь у фінальних змаганнях, що відбулися у Варшаві. Фінал Imagine Cup 2011 пройде у Нью-Йорку.

Ірина_Сьомачок Дата: Пт, 23.07.2010, 21:24 | Повідомлення № 25
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (NataliyG)
І взагалі по Львівській області в сільських школах є компютерні класи

Дозвольте з Вами посперечатись. Я також із Львівщини. У нашому районі тільки половина шкіл І-ІІ ступенів укомплектована НКК, а інформатика ж вивчається з 9 класу. От і їздять школярі вивчати інформатику в базові школи освітніх округів.
Думаю що в Росії ті самі проблеми, що і в нас. Щось краще вдається нам, щось їм.

filnick Дата: Вт, 27.07.2010, 17:29 | Повідомлення № 26
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Інновації російської школи: електронні щоденники стануть реальністю в 2012 році

Відповідно до указу президента РФ щоденники в школах стануть електронними
Розмови про електронну систему оцінок, електронні щоденники і навіть журнали в Росії ведуться вже давно.
Дмитро Медведєв не раз порушував тему переведення паперової тяганини на сучасний комп'ютерний рівень.
Президент РФ ратує за нові технології, так що вже до 2012 року всі школярі обзаведуться електронними щоденниками.
Нещодавно міністр освіти та науки РФ Андрій Фурсенко, виступаючи на засіданні Ради з розвитку інформаційного суспільства, повідомив про те, що електронні щоденники як обов'язкова норма будуть введені у школах до 2012 року.
Він зазначив, що в даний час цю програму реалізовують близько 30% шкіл. За словами міністра, є ряд проблем, пов'язаних із забезпеченням захисту індивідуальних даних, проте вони будуть вирішені.
Ініціатива такого нововведення звичайно йшла з боку Кремля. Президент РФ Дмитро Медведєв, відомий своїм потягом до інновацій, давно придивлявся до подібних змін у школах.
"До цього часу журнали оцінок в електронному вигляді з доступом до них батьків через Інтернет і отриманням у ряді випадків смс-повідомлень використовуються тільки у школах великих міст", - зазначив президент РФ. "А це досить зручна система, - продовжив він. - Я сам користувався цією системою з особистою метою. Тому цю ідею необхідно обов'язково продовжити".
Медведєв зазначив, що впровадження такого механізму "нескладна річ". "Інтернет-сторінки є майже у будь-якої школи, а якщо є сайт, то можна забезпечити до нього й доступ", - сказав він.
Президент Медведєв додав, що електронний журнал оцінок та електронний щоденник учня з правом доступу до нього батьків є ефективним механізмом.
"Завжди приємно зазирнути, подивитися на успіхи своєї дитини або ж навпаки, подивитися на "двійку", - сказав Медведєв.
Сама ідея електронного щоденника та журналу дуже цікава. Вже зараз, набравши у пошуковику запит "електронний щоденник" - випадає декілька десятків сайтів, що надають таку послугу. Однак необхідно враховувати комп'ютерну грамотність дітей, батьків і педагогів, адже в деяких регіонах, скажімо, в Кемеровській області, навряд чи є багато "просунутих" користувачів.
Зазначимо, що, за заявами російських чиновників, близька до реалізації програма "Карта учня", яка включає в себе створення сторінок в Інтернеті, на яких розміщуватимуться дані успішності кожного школяра. Електронні щоденники будуть доступні як для вчителів, так і для батьків.
Сама ж програма "Карта учня", почала втілюватися у життя ще минулого року, але передбачена спочатку була зовсім для інших цілей. У якості експерименту в московській гімназії № 1531 було введено електронні карти, якими діти розраховувались за шкільні обіди. Система сподобалась батькам, оскільки тепер можна було бути впевненими, що гроші витрачаються безпосередньо на харчування, а не на цигарки.
Задоволені були й чиновники, оскільки гроші, що проходять через шкільні їдальні, можна було нарешті проконтролювати.
Незабаром виникла ідея перетворити розрахункові карти в ідентифікаційні, щоб особи без учнівської карти не могли проникнути до приміщення школи. Нарешті, з'явилося розпорядження мера Москви, в якому до всього іншого зазначалося, що карта учня повинна забезпечувати доступ батьків до відомостей про успішність учнів.

swetikccc Дата: Вт, 27.07.2010, 17:55 | Повідомлення № 27
Ветеран спілкування
Нагороди: 23
Рейтинг: 326
Quote (filnick)
Інновації російської школи: електронні щоденники стануть реальністю в 2012 році

Ну і чудово, менше крапочок буде в журналі
Ковшун Дата: Ср, 11.08.2010, 18:01 | Повідомлення № 28
Адмін
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Ковальчук_Олександр)
Недавно начал общаться на замечательном российском форуме http://pedsovet.su/forum/ и там же в разделе "Форум учителей информатики создал тему "Изучение информатики в России и Украине": http://pedsovet.su/forum/32-3142-1

У них отличный сайт http://pedsovet.su/
и электронную газету на этом сайте они выпускают, например, вот один из номеров http://pedsovet.su/load/0-0-0-5521-20
и вообще, там много чего можно взять учителям информатики и другим учителям-предметникам.
gromko Дата: Пн, 06.09.2010, 20:10 | Повідомлення № 29
Лінуксоїд
Торгово-промышленная палата Саратовской области и Союз товаропроизводителей и работодателей Саратовской области объявляют о начале акции по сбору и передаче сельским школам компьютерной техники. Передать можно как новые компьютеры, так и бывшие в употреблении, с возможностью подключения к сети Интернет. Полезными окажутся и любые виды работ по доставке, подключению и техническому сопровождению компьютеров. По причине окончания срока действия лицензии на пакет "Первая ПОмощь" во всех школах России с января 2011 года, особенно приветствуется использование СПО, школьных дистрибутивов Linux.

Каждый компьютер, переданный для школ области, пройдет обязательную экспертизу на безопасность. Необходимые исследования с выдачей соответственных документов проведут специалисты Торгово-промышленной палаты Саратовской области.

whiterose Дата: Пн, 06.09.2010, 21:03 | Повідомлення № 30
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (Oxana_cher)
Цитата (whiterose )Нічого не маю проти форуму за змістом, але в свій час, років 1,5-2 тому "хапанула" там пару вірусів...То ж попереджаю.... Пару - это мягко сказано, у меня целый компьютерный класс вырубился, пришлось винду переставлять после пятиминутного просмотра этого форума!

Це так, просте нагадування аби не напоротися.... :* Про вищезгаданий сайт Росіїї....

Відредаговано: whiterose - Пн, 06.09.2010, 21:05
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.14 Інформатика за кордоном » Изучение информатики в России и Украине (Сравниваем количество часов, концепцию и т.д.)
Сторінка 2 з 4«1234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.