Вт, 21.01.2020, 03:15
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 82
Нагороди: 2
Рейтинг: 25

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
Ірина_Сьомачок Дата: Сб, 04.11.2017, 00:30 | Повідомлення № 106
Я тут недавно...
Повідомлень: 26
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (mouse)
так гадаю, як раз подарунком під ялинку Гарантія 100%

Ви оптиміст. Не факт, що так швидко. :)
mouse Дата: Сб, 04.11.2017, 00:30 | Повідомлення № 107
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
коли писав, задумався і подумав, що є ще совість у людей і не залишать вони діточок без підручників, а вчителя без засобу навчання!
Ковшун Дата: Сб, 04.11.2017, 00:30 | Повідомлення № 108
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Президент Віктор Янукович заявляє про зниження якості вищої освіти в Україні та закликає скорочувати кількість вишів.

"Чи потрібна нам така велика кількість навчальних закладів, і дуже часто низької якості? Відповідь очевидна – ні", - заявив президент на засіданні Громадської гуманітарної ради в Києві в четвер.

При цьому президент звернувся до учасників засідання з питанням, чи забезпечує нинішня мережа вишів (в Україні 862 вищі навчальні заклади) належну якість освіти.

Глава держави також звернув увагу на те, що жоден з українських університетів не входить до рейтингу 500 найкращих університетів світу. В.Янукович знову звернув увагу на те, що щонайменше два-три українські виші мають прагнути потрапити до такого рейтингу.

Говорячи про проблеми вищої освіти, В.Янукович запропонував обговорити питання надання автономії університетам, як це заведено в Європі.

"Можливо, і нам час надати провідним університетам право самостійно формувати навчальні програми, визначати та змінювати організаційну структуру", - наголосив він.

Крім того, президент пропонує подумати над наданням фінансової самостійності університетам.

Він також заявив про необхідність припинення численних перевірок вишів, особливо під час вступних кампаній.

При цьому, за словами президента, нові правила роботи вищої школи необхідно закріпити законодавчо. За словами В.Януковича, всі реформи повинні мати системний характер.

Джерело http://www.interfax.com.ua/ukr/main/46821/

swetikccc Дата: Сб, 04.11.2017, 00:30 | Повідомлення № 109
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4164
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Заступник голови Адміністрації президента України Ганна Герман просить главу держави Віктора Януковича допомогти зупинити процес дискредитації університетської освіти.

На засіданні громадської гуманітарного ради при президенті в четвер у Києві, Г.Герман, яка є секретарем цієї ради, звернулася до В.Януковича: "Я хочу Вас просити, щоб Ви своєю владою, своїм авторитетом і своєю рукою порядку допомогли припинити процес девальвації самого слова "університет".

Г.Герман пояснила, що в Україні в одному університеті вже готують "і перукарів, і дипломатів".

Вона зазначила, що нічого не має проти цих спеціальностей, але кожна з них "має своє місце, має свій рівень (навчання – ІФ)".

Заступник голови Адміністрації зауважила, що при такому "сурогаті науки" Україна набуває іміджу сурогатної держави, де все несправжнє і неякісне.

"Справа в тому, і біда в тому, що такі університети фінансує держава", – наголосила Г.Герман.

Заступник голови Адміністрації президента запропонувала, щоб громадська гуманітарна рада при формуванні держбюджету на 2011 взяла під свій контроль використання бюджетних коштів для вишів.

Вона висловила побоювання, що "університети, в яких готують і дипломатів, і перукарів" матимуть окремий рядок у бюджеті, а всі інші університети – фінансуватимуть за залишковим принципом.

Звертаючись до глави держави, Г.Герман сказала: "Я думаю, що наша гуманітарна рада перед формуванням нового бюджету має взяти це питання під свій контроль і Ви, як президент, повинні нам у цьому допомогти. Тому що, якщо цього не зробите Ви, в цій державі цього не зробить ніхто. Тому що 19 років нівечилось і саме поняття університету, і зростали як гриби низькоякісні вищі навчальні заклади, які абсолютно девальвували слово "університет".

gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 00:30 | Повідомлення № 110
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Уряд затвердив близько 40 рішень з питань діяльності системи освіти в Україні
На сьогоднішньому розширеному засіданні Кабінету Міністрів України з питань функціонування системи освіти було затверджено близько 40 рішень. Про це на брифінгу повідомив міністр освіти і науки Дмитро Табачник.

За словами міністра, ухвалені рішення стосуються діяльності закладів освіти усіх рівнів в Україні.

Окрему увагу міністр звернув на питання державного замовлення для вищих навчальних закладів. Він вважає, що ідеологія держзамовлення підготовки студентів у ВНЗ має бути змінена. Зараз Міносвіти не бере участі в узагальненні результатів держзамовлення, яке формує Міністерство економіки України на підставі запиту від більше ніж 30 центральних органів виконавчої влади, зазначив Д.Табачник.

Ректор Київського університету імені Т.Шевченка (КНУ) Леонід Губерський також відзначив необхідність переходу до правильного і раціонального державного замовлення. За його словами, на сьогодні більшість ВНЗ перейшла на підготовку популярних спеціалістів і зовсім не готує спеціалістів фізико-математичного профілю тощо. Відсутність таких спеціалістів, за словами ректора, не дасть можливості здійснити технологічний прорив України. Водночас дві третини випускників вищих навчальних закладів не працюють за отриманим фахом, зазначив він.

Розробка необхідних механізмів для того, щоб збільшити кількість молодих педагогів, які залишаться працювати в освітній сфері, має стати пріоритетом уряду. Про це, виступаючи на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів, заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Молодь не приваблює ця професія, і якщо не переламати цю динаміку, викладати скоро буде нікому. Тому одне з основних завдань для нас з вами - залишити працювати в сфері освіти активну, з сучасними поглядами молодь", - зазначив М.Азаров.

Прем'єр поінформував, що з 2001 року кількість педагогів скоротилася на 12 відсотків, тобто більш ніж на 60 тисяч чоловік, та стрімко зросла кількість педагогічних працівників віком понад 55 років. Такими ж темпами скоротилась кількість педагогічних працівників віком до 30 років.

Кабінет Міністрів може ліквідувати Київський національний університет культури і мистецтв (КНУКіМ), ректором якого є Михайло Поплавський.
Як відомо, днями заступник глави адміністрації президента Ганна Герман закликала ліквідувати університет культури і мистецтв, назвавши його "розсадником кічу, несмаку і голих дівок".
Водночас, Президент України Віктор Янукович вважає, що країні не потрібна велика кількість закладів вищої освіти.

Необхідно регулярно проводити перевірки якості знань українців після закінчення навчання у вищих навчальних закладах. Про це заявив прем'єр Микола Азаров, виступаючи на засіданні уряду.

"Необхідно провести оцінку якості отриманих випускниками знань. Такі перевірки необхідно проводити як на останніх курсах навчання, так і через 3, 5 і більше років після закінчення вищих навчальних закладів", - сказав Азаров.

Додано (27.08.2010, 19:41)
---------------------------------------------
Янукович збирає вчителів на всеукраїнський з’їзд
proUA / 27.08.2010
Президент Віктор Янукович ініціює проведення всеукраїнського з’їзду працівників освіти в 2011 році, повідомляють «Українські новини».
«Сподіваюся, що цей захід стане своєрідним суспільним освяченням 2011 року як року освіти і інформаційного суспільства», - сказав він, відкриваючи у четвер засідання гуманітарної ради.

Президент нагадав, що раніше в своєму зверненні до українців він оголосив 2011 рік роком освіти і інформаційного суспільства.

Він звернувся до керівників, до сфери компетенції яких входить освіта, підготувати такий всеукраїнський з’їзд. На думку Президента, на цьому з’їзді потрібно проаналізувати реальний стан освіти і визначити план її розвитку.
Вітчизняній освіті, вважає глава держави, потрібно повернути втрачену конкурентоспроможність на міжнародному рівні.
Він нагадав, що в Україні існує 15 тис. установ дошкільної освіти, 20 тис. загальноосвітніх, 990 професійно-технічних закладів і 861 вуз. Янукович виступив за скорочення такої кількості учбових установ.
Також в ході засідання гуманітарної ради Янукович доручив Кабінету Міністрів і головам обласних державних адміністрацій розробити плани з покращення дошкільної освіти в регіонах.

Ковшун Дата: Сб, 04.11.2017, 00:30 | Повідомлення № 111
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (gromko)
Президент нагадав, що раніше в своєму зверненні до українців він оголосив 2011 рік роком освіти і інформаційного суспільства.

Президент оголосив....
А кількість часу на вивчення інформатики скорочується ;)
Nicola Дата: Сб, 04.11.2017, 00:31 | Повідомлення № 112
Прописаний назавжди
Повідомлень: 402
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
Quote (Ковшун)
А кількість часу на вивчення інформатики скорочується

Ну а де ж його взяти той час якщо треба етики, історії, ОБЖ - як окремий предмет, хоча його теми повторюються у фізиці, хімії. тр. навчанні і. т.д.
Моя думка: Ніякого технологічного прориву не буде якщо не виділяти годин на математику, фізику, інформаційні технології.
yulya Дата: Сб, 04.11.2017, 00:31 | Повідомлення № 113
Часто заходить...
Повідомлень: 70
Нагороди: 1
Рейтинг: 3
Quote (Nicola)
Ну а де ж його взяти той час якщо треба етики, історії, ОБЖ

Саме цікаве, що в школі вивчають такий відносно новий предмет, як основи здоровья. Так ось, кожен рік учні "вивчають" одне і теж, з 5 по 8,9 класи в тіж самі теми додається трошки більше матеріалу, загалом підручник дублює попередній підручник з попереднього класу. ^_^
Висловлюю обурення: 5 років поспіль вивчати одне і теж годин вистачає, а на нормальне вивчення інформатики -НІ ! :'(
-Інформатик- Дата: Сб, 04.11.2017, 00:31 | Повідомлення № 114
Новий користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Рейтинг: 8
Quote (yulya)
підручник дублює попередній підручник з попереднього класу.
Висловлюю обурення: 5 років поспіль вивчати одне і теж годин вистачає, а на нормальне вивчення інформатики -НІ !

ну то це не тільки основ здоровя стосується, а й деяких інших нових предметів, шкільна програма перенасичена різними предметами, а це дуже впливає на учнів
Ковшун Дата: Сб, 04.11.2017, 00:31 | Повідомлення № 115
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Nicola)
Ніякого технологічного прориву не буде якщо не виділяти годин на математику, фізику, інформаційні технології.

Це нам всім ясно!
А чи це понятно чиновникам МОНУ?
Ковшун Дата: Сб, 04.11.2017, 00:31 | Повідомлення № 116
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
МОНУ видало наказ:
"Про проведення суцільної інвентаризації стану наявної комп'ютерної техніки в загальноосвітніх навчальних закладах I, I-II, I-III ступенів"

та "Про затвердження вимог до специфікації навчального комп’ютерного комплексу для кабінетів інформатики та інформаційно- комунікаційних технологій навчальних закладів системи загальної середньої освіти"

Може щось зміниться в кращу сторону?

http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/8226

http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/8225

Bandalak Дата: Сб, 04.11.2017, 00:31 | Повідомлення № 117
Лідер форуму
Повідомлень: 6283
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Quote (Ковшун)
Може щось зміниться в кращу сторону?

Миколо, Ви не вгадали!
Це робиться із зовсім іншою метою, а саме для того щоб не платити за кабінети, у яких техніка не відповідає затвердженій специфікації! :)
А Ви губу розкатали! B)
В нашій бухгалтерії вже є відповідний наказ.
gry Дата: Сб, 04.11.2017, 00:32 | Повідомлення № 118
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1143
Нагороди: 4
Рейтинг: 133
Quote (Ковшун)
МОНУ видало наказ:
"Про проведення суцільної інвентаризації стану наявної комп'ютерної техніки

Половину літа з цими наказами /інвентаризацією / від телефона не відходив.
Все пройшло нормально, одне що - часу жаль... Не зрозуміло одне - при тій кількості паперів, які ми відсилаємо кожного кварталу (і про навність/комплектацію/, і про ППЗ, і т.д) для чого ще ця позачергова акція ? Невже не можна порахувати у районі? (Мабуть папери палять....)
serbor Дата: Сб, 04.11.2017, 00:32 | Повідомлення № 119
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (Bandalak)
Це робиться із зовсім іншою метою, а саме для того щоб не платити за кабінети, у яких техніка не відповідає затвердженій специфікації!

Даже новые компьютеры, приобретенные в 2010 году могут не удовлетворять требованиям этого наказа, но они более чем достаточны для изучения любых тем в любых классах.
Например:
"оперативний запам'ятовуючий пристрій (ОЗП) ємністю не менше 3 Гб стандарту не нижче DDR 3"
Это же глупость какая-то! А 2 Гб разве в школе мало? А во многих современных материнских платах память типа DDR2, ну и чем пострадают ученики, если у меня такая плата?
Bandalak, по вашему, если у меня память не DDR-3, и всего 1 ГБ, мне не будут платить за обслуживание техники и за заведование кабинетом. А если развивать мысль дальше, то закроют кабинет информатики.
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 00:32 | Повідомлення № 120
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Ковшун)
МОНУ видало наказ: "Про проведення суцільної інвентаризації стану наявної комп'ютерної техніки в загальноосвітніх навчальних закладах I, I-II, I-III ступенів" та "Про затвердження вимог до специфікації навчального комп’ютерного комплексу для кабінетів інформатики та інформаційно- комунікаційних технологій навчальних закладів системи загальної середньої освіти" Може щось зміниться в кращу сторону?

Quote (Bandalak)
Це робиться із зовсім іншою метою, а саме для того щоб не платити за кабінети, у яких техніка не відповідає затвердженій специфікації!

Це вимоги до нових НКК, які (можливо) будуть поставляться до шкіл - в умовах тендеру повинні бути оголошені вимоги до специфікації. Жодних наслідків для існуючих НКК вони не мають (може тільки у випадку модернізації).

Доплата за обслуговування комп’ютерної техніки не проводиться у більшості шкіл (особливо у сільських районах, де часто відсутня оплата за завідування кабінетом)

Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2020.