Вт, 20.08.2019, 09:20
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 69
Нагороди: 2
Рейтинг: 25

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
sahyc Дата: Сб, 04.11.2017, 03:27 | Повідомлення № 1171
Прописаний назавжди
Повідомлень: 278
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (dpi)
Вот теперь и посмотрим улучшится ли в этом р-не качество образования.

Це напевно міняють на своїх, а не на тих, що хочуть підняти рівень освіти. :)
GarryPotter Дата: Сб, 04.11.2017, 03:27 | Повідомлення № 1172
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Освіта живе надіями, - Б.Жебровський
Заступник міністра освіти Борис Жебровський в інтерв'ю міжнародному журналу Платформи Діалог Євразія "Да" розповів про реформаторський курс міністерства

Відповідаючи на питання про те, чим живе освіта України, Борис Жебровський зокрема сказав: "Як і належить, надіями. І привід для цього є. ІІІ Всеукраїнський з'їзд працівників освіти одноголосно проголосував за Національну стратегію розвитку освіти на 2012-2021 роки. Визначилися куди йдемо. Крім того, уряд затвердив державні стандарти середньої школи, і з 1 вересня 2012 року вона починає жити з новим змістом".

Кажучи про новий зміст середньої освіти, Жебровський зазначив, що міністерство намагається максимально розвантажити навчальні програми, розширює поле для творчості шкільних колективів, зокрема з 70% до 50% скорочено вагу держстандарту в навчальних програмах.

Він також нагадав, що іноземні мови всі школярі Україні вивчатимуть починаючи з 1 класу, інформатику - з 2-го. З 5-го класу школярами вивчатиметься друга іноземна, а уроки фізичної культури перетворяться на заняття будь-яким видом спорту, без оцінок.

Стосовно готовності вчителів до цих змін Б. Жебровський зазначив: "Починаємо глибоку реформу педагогічної освіти. Опора - на талановитих. Буде складно. Характерна риса останніх років - у школах країни практично немає вакансій. Отже, з'явилася конкуренція. Це стимулює. Якщо на початку 2011 року тільки 40% вчителів володіли комп'ютером, то в кінці року практично всі 100%".

"Проводити глибокі реформи в період економічної кризи - надто сміливе заняття. Але реальне! А треба-то всього знайти і дати можливість працювати розумним, творчим керівникам від міністерства до школи та дитячого садка", - підкреслив Жебровський.

Говорячи про міжнародну інтеграцію української освіти заступник міністра освіти зазначив, що під час проведення Форуму європейських міністрів освіти, який відбувся в Києві, учасники погодилися, що настав час створення єдиного освітнього простору - від дитячих садків до університетів.

Він також додав, що підсумковим документом форуму пропонується максимальний розвиток прямих контактів навчальних закладів.

"Максимальний розвиток прямих контактів навчальних закладів, створення міжнародних шкіл. Крім цього, кардинальний перегляд шкільних програм з історії. Створення спільних посібників і підручників. Спільний досвід підготовки та перепідготовки вчителів. Вивчення іноземних мов, дистанційне навчання. Спільні практичні акції. І найважливіше - толерантність має стати новою ідеологією молоді. Ми живемо в одному будинку. Так, на різних поверхах, але це вже не кордони. І наші діти в одному дворі, де 2-3 тисячі кілометрів уже нічого не значать", - підкреслив заступник міністра освіти і науки Борис Жебровський в інтерв'ю журналу Платформи Діалог "Да".

За матеріалами: Освіта.ua
filnick Дата: Сб, 04.11.2017, 03:27 | Повідомлення № 1173
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Скільки ж паперових (та електронних!) звітів буде навколо цієї реформи, скільки всеукраїнських та регіональних конференцій, семінарів, круглих столів пройде під пропагандою цих реформ міністерства... Тільки досвід та практика підказує, що всі ці чергові починання "реформаторів" завершаться як і десятки попередніх. ^_^
mouse Дата: Сб, 04.11.2017, 03:28 | Повідомлення № 1174
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (GarryPotter)
Якщо на початку 2011 року тільки 40% вчителів володіли комп'ютером, то в кінці року практично всі 100%".

Це м*яко кажучи - погарячкував :) Але змусив посміхнутися! Мабуть, 100 відсотків буде через років 10! Смішні.
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 03:28 | Повідомлення № 1175
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4308
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Чому смішні? Вони хотіли таких цифр і отримали їх "з низу" у відповідних звітах. Тепер можуть робити вигляд, що повірили. :'(
swetikccc Дата: Сб, 04.11.2017, 03:28 | Повідомлення № 1176
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Пилипчук_О_П)
Чому смішні? Вони хотіли таких цифр і отримали їх "з низу" у відповідних звітах. Тепер можуть робити вигляд, що повірили.

Смішно те що навіть там де непотрібно вкладати грошей, пакостять самі собі.
Для чого питається Президент і його команда терплять таких мілких чиновників, які зпідтишка копають під них.

Додано (21.01.2012, 09:25)
---------------------------------------------

Quote (mouse)
Мабуть, 100 відсотків буде через років 10!

чЕРЕЗ 10 РОКІВ СТАРА ГВАРДІЯ НЕ ПІДЕ :)
mouse Дата: Сб, 04.11.2017, 03:28 | Повідомлення № 1177
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (swetikccc)
ЕРЕЗ 10 РОКІВ СТАРА ГВАРДІЯ НЕ ПІДЕ

Можливо навчаться?
:?
sahyc Дата: Сб, 04.11.2017, 03:28 | Повідомлення № 1178
Прописаний назавжди
Повідомлень: 278
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (swetikccc)
Смішно те що навіть там де непотрібно вкладати грошей, пакостять самі собі. Для чого питається Президент і його команда терплять таких мілких чиновників, які зпідтишка копають під них.

Це ж їхні люди! А от якщо б їх позвільняли та конкурсній основі (а не своїх знову) поміняли б на інших! :$

Quote (mouse)
Можливо навчаться?

Вони не мають ані найменшого бажання вчитися! Хоча могли б! ;)

Додано (24.01.2012, 16:38)
---------------------------------------------

Quote (GarryPotter)
Відповідаючи на питання про те, чим живе освіта України, Борис Жебровський зокрема сказав: "Як і належить, надіями. І привід для цього є. ІІІ Всеукраїнський з'їзд працівників освіти одноголосно проголосував за Національну стратегію розвитку освіти на 2012-2021 роки. Визначилися куди йдемо. Крім того, уряд затвердив державні стандарти середньої школи, і з 1 вересня 2012 року вона починає жити з новим змістом".

Постійно щось проголошується, приймається, затверджується, а насправді одні розмови і поле діяльності для бюрократів та чиновників від освіти! ;)
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 03:28 | Повідомлення № 1179
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Міністерством освіти змінено положення про атестацію педпрацівників
Набрав чинності наказ Міністерства освіти, що затверджує зміни до положення про атестацію педагогічних працівників

Наказом, що затверджує зміни зокрема установлено, що присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання вчителям та викладачам, які викладають два і більше навчальні предмети і до набрання чинності цим наказом не пройшли підвищення кваліфікації з усіх предметів, які вони викладають, поширюються на все педагогічне навантаження до наступної атестації.

Крім того, до пункту 3.20 Типового положення внесено зміни, відповідно до яких учителі мають підвищувати кваліфікацію лише з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти.

"Вчителі та викладачі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти", - йдеться в новій редакції п. 3.20 Типового положення про атестацію.

Затвердженими змінами до положення про атестацію скорочено термін, у який педагогічний працівник може претендувати на присвоєння йому чергової кваліфікаційної категорії. Відповідно до затверджених змін "позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через два роки після присвоєння попередньої".

Змінами передбачено, що працівники, включені до списків осіб, які підлягають черговій атестації, мають право подавати до атестаційної комісії заяви про присвоєння більш високої кваліфікаційної категорії (тарифного розряду).

Типове положення також доповнено нормою, що дає право членам атестаційних комісій, які не згодні з прийнятим комісією рішенням, додати до протоколу викладену письмово окрему думку з питань атестації педагогічного працівника (пункт 3.7 Типового положення).

Змін також зазнали норми щодо визначення питань про перенесення строку чергової атестації (пункт 3.2), участь працівника на засіданні атестаційної комісії (пункт 3.6), збереження кваліфікаційних категорій за працівниками, які переходять працювати на інші педагогічні посади (пункт 3.22), порядок присвоєння педагогічних звань (пункт 3.9), а також деякі інші пункти документа, що визначає порядок проведення атестації педагогічних працівників.
Roman255 Дата: Сб, 04.11.2017, 03:29 | Повідомлення № 1180
Тут живе...
Повідомлень: 122
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (gromko)
"позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через два роки після присвоєння попередньої".

Гарна інформація! Спасибі!
sahyc Дата: Сб, 04.11.2017, 03:29 | Повідомлення № 1181
Прописаний назавжди
Повідомлень: 278
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (gromko)
Міністерством освіти змінено положення про атестацію педпрацівників

А як атестуються сумісники?
mouse Дата: Сб, 04.11.2017, 03:29 | Повідомлення № 1182
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
гадаю, що за основним місцем роботи
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 03:29 | Повідомлення № 1183
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4308
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (gromko)
кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження.


Таку пропозицію наш педколектив вносив при обговоренні попереднього положення про атестацію...

Але ж
Quote (gromko)
Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти


Тобто, викладаючи фізику, інформатику і астрономію я маю пройти курси з трьох предметів. Це - дискримінація малих шкіл, де вчителі викладають по багато предметів. Оптимальним було б чергувати: одна атестація - з інформатики, наступна - з фізики\астрономії і т.п. Але ж я це щойно придумав :) Хто його знає, коли ця ідея дійде до верхів...
dpi Дата: Сб, 04.11.2017, 03:29 | Повідомлення № 1184
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
А я бы ездил на курсы хоть каждый год. Две недели в Донецке в хорошей компании... %)
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 03:29 | Повідомлення № 1185
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (dpi)
А я бы ездил на курсы хоть каждый год. Две недели в Донецке в хорошей компании...

Поддерживаю - сам так делаю
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.