Пн, 20.05.2019, 20:49
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 67
Нагороди: 2
Рейтинг: 25

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
Ковшун Дата: Сб, 04.11.2017, 02:05 | Повідомлення № 676
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (GarryPotter)
Нагадаємо, за словами заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського, до початку навчального року всі педагоги мають освоїти комп’ютерну науку.

Ох...як багато цих слів промовляється, та дуже...дуже мало робиться... ;)
mouse Дата: Сб, 04.11.2017, 02:05 | Повідомлення № 677
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Та справа не у комусь конкретно у МОНмолодьспорт, а у цілій системі.
GarryPotter Дата: Сб, 04.11.2017, 02:05 | Повідомлення № 678
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Необхідно активніше використовувати ІКТ у навчальному процесі, - О.Єресько
Директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорт наголошує на необхідності трансформації шкільного курсу інформатики та відповідній підготовці вчителів

"Аналізуючи ситуацію з розвитком ІКТ у середній освіті, ми побачили, що Україна, яка має достатньо багаті освітні традиції та готовить фахівців у галузі інформаційних технологій, які цінуються в світі, опинилася у всесвітньому рейтингу замикаючою першу сотню країн за рівнем використання ІКТ у навчальному процесі", - зазначив директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту Олег Єресько.

Він повідомив, що у травні минулого року міністерством було проведено дослідження, що мало на меті з’ясувати вміння випускників шкіл використовувати ІКТ для вирішення практичних завдань.

"Кожній дитині окремо були поставлені суто життєві завдання і давався алгоритм їх розв’язання. Проте повністю справилися з завданням менш як піввідсотка випускників шкіл", - зазначив Єресько.

"Школа – це єдина ланка обов’язкової освіти, і потрібно підготувати всіх громадян до життя. Ми красиво кажемо – треба бути успішними, робити кар’єру. А по суті, навіть для вирішення таких практичних нескладних завдань ми не даємо дитині відповідних умінь", - підкреслив Єресько.

Він зауважив, що оголошений міністерством курс, спрямований на інформатизацію освіти та ефективне використання комп’ютера учасниками освітнього процесу.

"Необхідно, перебудувати курс шкільної інформатики. Ми проаналізували програми і виявили, що взагалі ознайомлення з інтернетом в школі як правило, факультативне", – зазначив чиновник.

Він нагадав, що для вирішення ситуації було розроблено концепцію Державної цільової програми "100 %", що передбачає стовідсоткову підготовку вчителів, адже щоб навчити дітей користуватись інтернетом, необхідно в першу чергу навчити вчителів.

Нині кількість учителів, які володіють комп’ютером на рівні користувача, становить близько сорока відсотків.

Як відомо, профільне міністерство сформувало низку рекомендацій щодо навчання вчителів основам інформаційно-комунікаційних технологій.

За матеріалами: Освіта.ua
sib Дата: Сб, 04.11.2017, 02:05 | Повідомлення № 679
Тут живе...
Повідомлень: 125
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Інтернет дайте в школу, безлім і з оплатою!!!
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 04.11.2017, 02:05 | Повідомлення № 680
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3705
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Quote (GarryPotter)
Як відомо, профільне міністерство сформувало низку рекомендацій щодо навчання вчителів основам інформаційно-комунікаційних технологій.

Ці рекомендації мало що значать. Вихід з ситуації елементарний: оплатити вчителям інформатики курси підготовки вчителів; розробити відповідні програми курсів; провести екзаменування в кінці курсів на рівні району; видати сертифікати (свідоцтва). Поки ці кроки не будуть зроблені, справа з місця не рушиться. Цифри володіння вчителями ІКТ (40%) на мою думку значно завищені, особливо якщо брати сільську місцевість.
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 02:05 | Повідомлення № 681
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4305
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (Ковальчук_Олександр)
Вихід з ситуації елементарний:

Ще можна дописати: ввести володіння комп'ютером в атестаційні вимоги (хоча б починаючи з 2 категорії). Але треба чітко описати критерії.

Додано (27.07.2011, 10:58)
---------------------------------------------

Quote (GarryPotter)
наголошує на необхідності трансформації шкільного курсу інформатики

А це вже навіть не смішно. Курс інформатики тільки те й робить, що трансформується, бо сама галузь розвивається дуже динамічно. Причина десь не тут. Розрив між вивченим на уроках та прикладним застосуванням - загальна проблема більшості предметів. Покладіть перед випускником кілька лампочок, телевізор, холодильник і попросіть оцінити, скільки треба буде заплатити за електрику, спожиту цими приладами протягом доби. Або запропонуйте визначити площу ділянки землі неправильної форми. Відсотки, в масштабах країни, теж будуть красномовні.
GarryPotter Дата: Сб, 04.11.2017, 02:06 | Повідомлення № 682
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
А навіщо вчителям інформаційно-комунікаційні технології? Чи ІКТ є універсальним засобом підвищення якості праці вчителя та якості знань учнів?
На сьогодні застосування ІКТ в школі має лише один наслідок - всю "інформацію" до відділу освіти треба подавати "у друкованому вигляді, шрифт Times Roman, 14 пунктів..." , додаючи "електронну копію (на дискеті чи флеш-носію)". Для атестації матеріали треба теж подати у друкованій та "електронній" формі, додавши презентацію "про досвід роботи" ("з використанням можливостей мультимедія"), причому презентації треба подати і в роздрукованому вигляді.
Не для преси - проводили конкурс на кращу розробку уроку інформатики - дві третини були або повністю "копіпастені" з уроків Костриби або ж були дещо модифіковані - Інтернет вже є у вчителів.
От таке ІКТ.
Висновок - справа не в ІКТ, а в майстерності вчителя, його педагогічному таланті.
Щодо "інформатики" та освітніх стандартів.
Добре - інформатика появиться з 2013 року в початковій школі (2012 + 1 рік - з другого класу)
Погано - залишаються лише "Сходинки до інформатики", не зрозуміла ситуація зі "Скарбницею" Коршунової та "Комп’ютерлендом"
Не зрозуміло - хто оплатить ліцензії "Сходинок" та посібники (2-4 клас)?

З 2016 року можна чекати інформатику і в 5 класі. Оскільки немає готової "наскрізної" концепції, то можемо отримати те, що деякий матеріал будемо вивчати по другому разу - у нас так вже було, вивчали інформатику в основній школі "по Шестопалову", але дійшовши до 9-ого класу отримали державну програму, яку потрібно було теж виконувати.

Оскільки курс шкільної інформатики визначається Н.В.Морзе, то і надалі матимемо строго "утилітарний" ухил, тобто курс користувача. Додавши до цього "профілізацію"-профанацію матимемо те, що більшість учнів знатимуть як робити красиві "титулки" і рамки в текстах, та шукати реферати в Інтернеті (на додачу до ВКонтакте.Ру). Чи я не правий?

У 2021 році (а може і раніше), проаналізувавши "стан викладання інформатики", Міністерство прийде до висновку про недоцільність подальшого існування такої навчальної дисципліни, оскільки більшість учнів у достатньому обсязі опановують роботу на комп’ютері у позаурочний час.
pet Дата: Сб, 04.11.2017, 02:06 | Повідомлення № 683
Патріот
Повідомлень: 613
Нагороди: 2
Рейтинг: 23
Quote (GarryPotter)
"копіпастені" з уроків Костриби

О_0 я ще не користувався, тре подивитись ;)
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 02:06 | Повідомлення № 684
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4305
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (GarryPotter)
Для атестації матеріали треба теж подати у друкованій та "електронній" формі, додавши презентацію "про досвід роботи" ("з використанням можливостей мультимедія"), причому презентації треба подати і в роздрукованому вигляді.

Між іншим, існує досить цікавий лист МОН N 1/9-482 від 04.11.2002, в якому, зокрема, сказано: "Звертаємо увагу на те, що вивчення досвіду роботи педагогічних працівників, його узагальнення та оформлення відповідних узагальнюючих документів проводиться членами атестаційних комісій і працівниками методичних кабінетів відділів освіти районних державних адміністрацій та виконкомів міських рад. Оформлення узагальнюючих документів педагогічними працівниками, які проходять атестацію, не передбачено Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України."

Недавно прийняте нове положення про атестацію, але там теж не написано, що вчитель має якісь документи готувати. Чи я помиляюсь?
Ktara Дата: Сб, 04.11.2017, 02:06 | Повідомлення № 685
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4115
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
по документах не должен (де юро), а на практике должен (де факто)
mouse Дата: Сб, 04.11.2017, 02:06 | Повідомлення № 686
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Тут ще можуть "запропонувати" узагальнити свій досвід, за свої гроші, у свій вільний час :)
serbor Дата: Сб, 04.11.2017, 02:06 | Повідомлення № 687
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (Ktara)
по документах не должен (де юро), а на практике должен (де факто)

Когда же мы наконец поумнеем, и не будем делать, что не должны?
Надо научиться всю бесполезную ерунду на работе делать только де юро.
А то у нас здесь на форуме часто встречаются высказывания вроде: "Нам сказали..."
Правильно так: открыл инструкцию, изучил, сделал что положено (качественно и в срок) и отдал.
GarryPotter Дата: Сб, 04.11.2017, 02:07 | Повідомлення № 688
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (serbor)
Когда же мы наконец поумнеем, и не будем делать, что не должны?

Тогда когда у нас будут другие руководители, но пока - "я начальник, ты - дурак", в противном случае - ищи другую работу, уволить всегда найдется причина (три выговора на протяжении года), суд может восстановить, но "педколлектив" поддержит директора и работать всеравно не будете.

Quote (serbor)
Правильно так: открыл инструкцию, изучил, сделал что положено (качественно и в срок) и отдал.

Две тьсячи какой то год, учебный год заканчивется (11 класс) в мае, необходнимо "уплотнение" - для него уже есть методические рекомендации от Министерства, но они не были вовреммя получены в отделе образования (затерялись среди бумаг) и больше двадцати школ до февраля работали "по старому" - "не было соответствующей бумаги, значит никакого уплотнения, а то что написано в газетах нам не указ"
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 02:07 | Повідомлення № 689
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4305
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
А ви знаєте, що державне фінансування освітньої діяльності в Україні - на рівні найбільш розвинених країн світу, а то й перевищує його?
novachok Дата: Сб, 04.11.2017, 02:07 | Повідомлення № 690
Прописаний назавжди
Повідомлень: 247
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Quote (Пилипчук_О_П)
А ви знаєте, що державне фінансування освітньої діяльності в Україні - на рівні найбільш розвинених країн світу, а то й перевищує його?

Може бути - щорічний друк підручників та завдань для ДПА, комп’ютеризація та інтернетизація, програми "4G" , "Сто відсотків", "Рівний доступ до якісної освіти", e-book’и в навчанні - тільки до шкіл це не доходить, "розпилюється" на усіх рівнях
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.