Su, 26.06.2022, 00:52
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Forum moderator: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Sa, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 101
Нагороди: 0
Рейтинг: 20

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
gromko Дата: Sa, 04.11.2017, 00:20 | Повідомлення № 46
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Народний депутат Леся ОРОБЕЦЬ вважає, що Міністерство освіти і науки “фільтрує” ректорів вищих навчальних закладів напередодні місцевих виборів.

«Міністерство освіти і науки варто перейменувати на міністерство з вибивання коштів із ректорів і підготовки до місцевих виборів», - заявила вона, коментуючи звільнення ректора Донецького університету Володимира ШЕВЧЕНКА за ініціативою керівника освітнього відомства Дмитра ТАБАЧНИКА.

За словами політика, факти брутального тиску, яким піддаються керівники кращих вищих навчальних закладів України, є лише “верхівкою айсбергу тотальної фільтрації кадрів вищої школи, що здійснюється напередодні осінньої виборчої кампанії”. «Спочатку скандал навколо примушування в.о. ректора Вінницького національного технічного університету Бориса МОКІНА до перерахування «благодійних» внесків на потреби міністерства. Тепер протиправне звільнення ректора Донецького національного університету, Героя України В.ШЕВЧЕНКА – без попередження, у розпал вступної кампанії, попри заперечення профспілки, трудового колективу і кадрової комісії міністерства», – зауважила Л.ОРОБЕЦЬ.

На думку народного депутата, єдиним логічним поясненням таких дій міністра і його заступників є втручання політичного чинника в роботу освітнього відомства. «Керівництво Міносвіти відверто маніпулює службовими повноваженнями задля встановлення біля керма провідних ВНЗ осіб, політично й особисто лояльних до Дмитра ТАБАЧНИКА», – наголосила заступник голови “Єдиного Центру”.

Водночас Л.ОРОБЕЦЬ висловила упевненість у тому, що найближчим часом В.ШЕВЧЕНКО відновиться на посаді у судовому порядку, а Міносвіти очолить більш достойний кандидат. «Сподіваюся, новий міністр навчиться діяти у правовому полі, а не лаштувати закон під себе», – сказала голова підкомітету з питань базової освіти парламенту.

Як повідомляв УНІАН, 29 липня міністр освіти і науки України Д.ТАБАЧНИК, не одержавши від ректора Донецького національного університету В.ШЕВЧЕНКА добровільної згоди на звільнення з посади, звільнив його своїм наказом.

За словами В.ШЕВЧЕНКА, Д.ТАБАЧНИК зустрівся в університеті з деканами факультетів, з викладацьким складом, який задіяний зараз у роботі приймальної комісії, поспілкувався з представниками профспілки. Екс-ректор стверджує, що всі опитані міністром були не згодні з відставкою, однак Д.ТАБАЧНИК все одно підписав наказ про його звільнення з посади.

http://www.unian.net/ukr/news/news-389112.html

Кабмін скасував іспит з української мови при вступі в аспірантуру

Кабінет міністрів скасував іспит з української мови (за професійним спрямуванням) при вступі в аспірантуру та складання кандидатського іспиту з української мови для отримання ступеня кандидата наук.

Про це йдеться в постанові Кабміну № 642 від 28 липня.
Відповідні зміни внесено в положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів.

Згідно з постановою, Кабмін скасував норму, згідно з якою індивідуальний план роботи аспірантів і докторантів передбачає обов'язкову здачу кандидатського іспиту з української мови (за професійним спрямуванням).

Також цією постановою Кабмін скасував пункт положення про те, що до складу комісії з прийому кандидатського іспиту з української мови (за професійним спрямуванням) має входити не менше ніж троє фахівців з української мови, один з яких повинен бути доктором або кандидатом філологічних наук.

Як повідомлялося, 2 березня попередній склад Кабінету міністрів ввів іспит з української мови (за професійним спрямуванням) при вступі в аспірантуру та складання кандидатського іспиту з української мови для отримання ступеня кандидата наук.

За матерiалами: Українські новини

filnick Дата: Sa, 04.11.2017, 00:20 | Повідомлення № 47
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Міносвіти не встигає надрукувати нові підручники до 1 вересня
Українські школи будуть забезпечені новими підручниками до листопада, заявив журналістам міністр освіти Дмитро Табачник
За його словами, через те, що в цьому році затягувалося прийняття бюджету, підручники для школярів почали друкувати пізно.
"Я не буду брехати, що всі школи будуть забезпечені підручниками до 1 вересня. Я думаю, ми зможемо забезпечити літературою школи протягом вересня-жовтня. У цьому році нові підручники потрібні десятикласникам, першокласникам, другокласникам. Для останніх підручники слід було надрукувати ще в 2008 році. Тепер це зробити необхідно: тими книгами, які є, користуються вже вісім поколінь другокласників, і підручники просто не відповідають санітарним вимогам ", - зазначив Табачник.
За словами міністра, перші розділи усіх книг будуть опубліковані на сайті міністерства, щоб кожна школа мала до них доступ. Крім того, у вересневих, жовтневих і листопадових профільних педагогічних журналах теж будуть опубліковані перші розділи підручників, щоб учителі і діти могли виконувати програму.
Також Табачник зазначив, що на видання нових підручників у держбюджеті передбачено 198,4 млн грн, з них 28,4 млн грн довелося віддати за борги нинішнього уряду.
"28,4 млн грн - це вітання нашому уряду від Вакарчука (міністр освіти Іван Вакарчук, який працював у Кабінеті Міністрів Тимошенко - ред.), який підписав кредиторську заборгованість на ці гроші, не розплатившись за підручники 9 класу за минулий рік. Оскільки юридично все було грамотно оформлено, приступити до друкування нових підручників було неможливо. Тому ми погасили цю заборгованість", - зауважив Табачник.
Як зазначив міністр, поки з держбюджету-2010 виділено лише 120 млн грн, інші гроші повинні надійти до вересня.
"За ці кошти міністерство планує видати підручники для першого класу, практично всі підручники для другого класу, всі напрямки підручників для 10-го класу (стандартні, профільні та академічні), а також вперше вийдуть підручники для професійно-технічних навчальних закладів. Підручники будуть безкоштовними для всіх", - додав Табачник.
gromko Дата: Sa, 04.11.2017, 00:20 | Повідомлення № 48
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
14/03/2010 р. УНІАН
...Крім того, сказав Д.ТАБАЧНИК, підручники для дев’ятого класу почали передавати до шкіл лише у грудні 2009 року. “Яким чином працювали школи чотири місяці без підручників, я не знаю. Не оголошений конкурс на підручники, не профінансовані всеукраїнські учнівські олімпіади. Це те, що має відбутися у березні-квітні. За два роки не куплений жодний шкільний автобус для дітей із сільської місцевості, і багато-багато інших державних програм просто зупинені”, - заявив Д.ТАБАЧНИК.
filnick Дата: Sa, 04.11.2017, 00:20 | Повідомлення № 49
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Взагалі, чи не забагато уваги ми приділяємо заявам освітнього "дімократа"?
Професійні та особисті якості цього міністра відомі переважній більшості освітян. Популізм та демагогія, повний абсурд та втрата здорового глузду - ось головні риси чільника нашого Міністерства. Шість місяців він гундить про недоліки в роботі попереднього Міністра (чомусь саме про Вакарчука, забуваючи про Кременя з Ніколаєнком), але свою "святість" намагається переконливо втулити для громади. Те, за що обливав свого попередника кілька місяців тому, тепер включає, як аксіому своїх дебільних рішень (затримка видання підручників, відсутність навчальних програм, перевитрату бюджетниих коштів і т.д.).
За три тижні до початку навчального року жодний навчальний заклад України не володіє елементарними навчальними програмами, освітяни не знають не лише умов своєї праці в навчальному році, але й правил роботи на навчальний рік. Поспіхом прогнані новації носили кон'юнкурно-політичне замовлення.
Я прошу пробачення у учасників форуму - прихильників міністра Д.Табачника, але на мій погляд це не Міністр освіти , а Міністр ідеологічної окупації та пропаганди.
Якби хоча б пропаганди інформатики чи інформатизації - я б промовчав...
gromko Дата: Sa, 04.11.2017, 00:20 | Повідомлення № 50
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
І школи, і дитсадки готові працювати по-новому з початку навчального року

"Для цього зроблені всі розрахунки. Ми встигаємо абсолютно нормально переглянути навчальні програми, розвантажити їх", — цитує Табачника for-ua.com.

Такі заяви далекі від дійсності. В готовому вигляді ніяких документів сьогодні немає. Як повідомляє поінформоване джерело, нещодавно міністр освіти звернувся до прем’єр-міністра України Миколи Азарова з офіційним листом, у якому просить напередодні 1 вересня провести розширене засідання уряду і розглянути на ньому одразу цілий пакет ініціатив: зміни до документів та актів, що встановлюють терміни навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, Державну цільову програму розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, Концепцію розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, Концепцію державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти в Україні на 2010—2020 роки, Концепцію та державну програму "Відкритий світ", План заходів з розвитку вищої освіти на 2011—2020 роки, рішення про передачу вищих навчальних закладів, що підпорядковані міністерствам і відомствам, до сфери управління МОН.

От і не встигають тепер на авральних роботах витирати рясний піт із чола чиновники міністерства, пожертвувавши літніми відпустками. Крім названих документів, їм потрібно скласти ще й нові навчальні плани. До програм руки поки що не доходять. Про громадське обговорення концептуальних основ освіти (у тому числі й дошкільної) не йдеться. Наскільки якісними будуть концепції, вистраждані безсонними ночами, невідомо. Зате відомо інше — коли пан Табачник звинувачував попередників у неготовності до запровадження 12-річної школи, а потім пропонував реформу освіти за формулою 1+11, кероване ним міністерство абсолютно не було готове до неї. Не кажучи вже про освітян, які в очі не бачили останніх ідей керівництва. І отримають їх у кращому разі 31 серпня. Це все одно, що дати штурману літака карту польоту тоді, коли літак розганяється на злітній смузі. Чи гарантоване таке повітряне судно від аварії?

Але якщо нові програми для школи бодай плануються, то дитсадок, незважаючи на його нову місію — стати частиною 12-річної освіти — працюватиме за тією ж програмою, що й до "історичного" рішення парламенту. Її, до речі, було прийнято ще за попереднього міністра і застарілої тепер концепції освіти. А отже, в дитсадку нічого не зміниться.

Автори Закону України "Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти (щодо організації навчально-виховного процесу)", проголосованого як законопроект №6518, звичайно, дуже старалися і в рекордні строки "переорали" статті 3 і 9 "Закону Про дошкільну освіту", доповнивши їх словами про "обов’язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку". Але деяких неузгодженостей недогледіли. Згідно зі статтями 5 і 8 "Закону про дошкільну освіту" і статтею 33 "Закону про освіту" сімейне виховання і досі вважається одним із різновидів дошкільної освіти незалежно від віку дитини. У статті 53 Конституції України сказано: "Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою". Жодного слова про обов’язковість дошкільної. Легітимною залишається і стаття 179 КЗОТу, за якою мама має право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення дитиною шестирічного віку. Отже, поки що наше право не водити дитину до дитсадка закріплене в законодавстві.

Джерело: "Дзеркало тижня"

Додано (07.08.2010, 17:23)
---------------------------------------------
Катерина Самойлик: До вересня всі школи будуть забезпечені підручниками

До початку навчального року всі школи будуть забезпечені підручниками, необхідними для 11-річної системи освіти, а вчителі отримають усі необхідні методичні матеріали
Про це сказала народний депутат України від КПУ, секретар Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Катерина Самойлик, повідомляє прес-служба Компартії.
Коментуючи заяви представників опозиції про те, що школи не готові до переходу на нову систему освіти – немає підручників та методичних планів, комуністка заявила: "Все буде. Ми встигнемо всім забезпечити – і підручниками, і методичними матеріалами".

На її думку, 12-річна шкільна освіта довела свою неефективність, оскільки жодного випускника 12-го класу Україна так і не побачила.

"Реформи треба проводити з огляду на майбутнє. А тут підручників на 12-річку так і не було розроблено, у десятий клас неможливо було набрати учнів… І вчителі були незадоволені цією системою. Про що ви кажете? Яка дванадцятирічка?!", - зазначила Катерина Самойлик.

Нагадаємо, Катерина Самойлик є одним з авторів законопроекту про перехід на 11-річний термін навчання у школах.

Джерело: Освіта.ua

Додано (07.08.2010, 17:25)
---------------------------------------------
Старша школа не постраждає від скасування 12-річної системи освіти

Про це заявив в ефірі одного з українських телеканалів заступник міністра освіти Борис Жебровський.

Говорячи про старшу школу, він пояснив, що програма не буде змінюватися, окрім того, проблема є тільки з тими дітьми, які наступного року матимуть випуститися після 11, а не 12 року навчання в школі.

"Це один експериментальний рік. Мова йде про додання трьох годин до шкільних програм. Старша школа не постраждає", - каже він.

За словами Жебровського, всі розмови про те, що повернення 11-річки – це відмова від Болонського процесу, - це просто нісенітниця. "12-річна система немає відношення до Болонського процесу. Він був, є і залишатиметься", - підкреслив заступник міністра.

Він також не бачить особливої проблеми з підручниками для старших класів. Хоча визнає, що шкільна програма не оновлювалася вже 8 років. "Підручники друкуються зараз – нехай не на 1 вересня, але ми все зробимо", - запевнив він.

"Те, що немає підручників з історії – нічого страшного. Якщо вчитель володіє інформацією, то вона є в Інтернеті, він зможе нормально проводити заняття. Процес навчання стає навіть цікавішим – учні вчаться самі здобувати інформацію", - вважає Жебровський.

Крім того, він запевнив, що українська освіта визнаватиметься в Європі. "Визнається і зараз наша освіта. У кожної країни свої є особливості освіти", - пояснив він.

Додано (09.08.2010, 17:49)
---------------------------------------------
Кабінет міністрів додатково виділив Міністерству освіти і науки 138 млн. гривень на друк підручників, комп'ютеризацію шкіл та інші бюджетні програми.

Зокрема, уряд виділив 95,86 млн. гривень на видання, придбання, зберігання і доставку підручників і посібників для учнів, 30 млн. гривень на інформатизацію та комп'ютеризацію навчальних закладів.

Крім того, Кабмін додатково виділив 7,7 млн. гривень на фінансування пропаганди України за кордоном, 3,76 млн. гривень на заходи по залученню обдарованої молоді до науково-дослідницької діяльності Малої академії наук, 0,9 млн. гривень на заходи з реалізації Європейської хартії регіональних мов і мов меншин.

Всього цією постановою уряд забрав у Міністерства фінансів із загального фонду державного бюджету на 2010 рік з бюджетної програми Державні капітальні витрати і перерозподілив між міністерствами і відомствами 1,593 млрд. гривень.

Раніше повідомлялось про те, що Міносвіти не встигає надрукувати нові підручники до 1 вересня. За словами міністра освіти Дмитро Табачника, всі українські школи будуть забезпечені новими підручниками до листопада.

За матерiалами: Українські новини

Відредаговано: gromko - Mo, 09.08.2010, 17:52
kom_adm Дата: Sa, 04.11.2017, 00:20 | Повідомлення № 51
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Quote (gromko)
тарша школа не постраждає від скасування 12-річної системи освіти
Про це заявив в ефірі одного з українських телеканалів заступник міністра освіти Борис Жебровський.

За інші науки не можу говорити, а от інформатика вже постраждала і надалі оптимістичного прогнозу не передбачається. В цьому році вчителів інформатики очікує капітальне зниження годин, минулого року я мав 20 годин тільки інформатики і ймовірно цього року в мене їх буде 16. Але не це головне, жалко нинішніх учнів, які стали жертвами необдуманих рішень і законопроектів. Далеко ми розбіжимося за 3 роки по 34 год. Інформаційні технології і ті бігло проженемо, дуже модним зараз стало слово "ознайомити". Вибачте мені, але сформувати знання, уміння і навички при такому "надругательстве" з області фантастики. Так і виходить, що учні, які прийшли в 9-й клас підготовленими і мають відповідні ЗУН матимуть змогу повторити матеріал, а учні, що вивчають все з нуля і ще й не мають в дома комп’ютера приречені на ознайомлення.
Ковшун Дата: Sa, 04.11.2017, 00:21 | Повідомлення № 52
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Ковальчук_Олександр)
За інші науки не можу говорити, а от інформатика вже постраждала і надалі оптимістичного прогнозу не передбачається.

Це дійсно так!

Quote (Ковальчук_Олександр)
... Так і виходить, що учні, які прийшли в 9-й клас підготовленими і мають відповідні ЗУН матимуть змогу повторити матеріал, а учні, що вивчають все з нуля і ще й не мають в дома комп’ютера приречені на ознайомлення.

І від такого "ознайомлення" ефективність нульова!
gry Дата: Sa, 04.11.2017, 00:21 | Повідомлення № 53
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1160
Нагороди: 4
Рейтинг: 134
Quote (gromko)
Зокрема, уряд виділив 95,86 млн. гривень на видання, придбання, зберігання і доставку підручників і посібників для учнів, 30 млн. гривень на інформатизацію та комп'ютеризацію навчальних закладів.

Хто там про цю школу думає. Так, аби не розбіглися.
http://txt.newsru.ua/finance/09aug2010/finans.html
А для "повного щастя" перегляньте ще й оце:
http://unian.net/ukr/news/news-390808.html
Знову "кидок" влади! Ще пару місяців тому Азаров обіцяв, що зарплата бюджетників зросте у 5 разів.
Тоді ці обіцянки їм нічого не коштували. І відповідати за них ніхто не збирався.


Відредаговано: gry - We, 11.08.2010, 20:56
gromko Дата: Sa, 04.11.2017, 00:21 | Повідомлення № 54
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Табачника просять ввести в школах урок гігієни

Перший заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Сергій Риженко звернувся до міністра освіти на науки України Дмитра Табачника з проханням посприяти введенню в навчальні програми хоча б однієї години гігієнічного навчання дітей.

Про це він сказав в ході селекторної наради, присвяченої  питанню підготовки шкіл до навчального року.

"Це дасть можливість попередити тисячі інфекційних захворювань, серед яких гепатити, дизентерія, сальмонельоз, гострі кишкові захворювання", - підкреслив Риженко.

"Знання та навички сформовані у дитини в дитячому віці визначають її поведінку в дорослому житті. На наш погляд, санітарно-просвітницька робота є тим механізмом, в якому суттєво можливо підвищити санітарну освіченість і культуру населення", - додав головний держсанлікар.

З його слів, сьогодні тільки кожен десятий випускник закінчує школу здоровим. "Решта на час навчання отримують букети хронічних захворювань. У структурі захворюваності велику питому вагу займають органи травлення, дихання, ендокринної системи", - зазначив Риженко.

Перший заступник міністра повідомив, що основа розвитку дитини – це безпечні умови виховання і навчання, якісне харчування та належне медичне забезпечення. "У кожному закладі повинна бути медсестра для надання невідкладної медичної допомоги, проведення імунізації, контролю за харчуванням і діями дітей", - сказав він.

Зі слів Риженка, у всіх навчальних закладах необхідно облаштувати внутрішні туалети, а також важливим залишається питання освітлення навчальних приміщень.

"Результатом його недостатності стає зростання патологій зору. Також якщо установи освіти будуть забезпечені меблями для відповідного зростання і віку, зменшаться порушення постави", - резюмував санлікар.

Як повідомлялося, вчора, 9 серпня, в Запорізькому юридичному інституті на заняттях з фізкультури помер 17-річний студент.

Ковшун Дата: Sa, 04.11.2017, 00:21 | Повідомлення № 55
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (gromko)
Перший заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Сергій Риженко звернувся до міністра освіти на науки України Дмитра Табачника з проханням посприяти введенню в навчальні програми хоча б однієї години гігієнічного навчання дітей.

А патріарх звернеться з проханням виділити одну годину для вивчення Закону Божого.

Quote (gromko)
Як повідомлялося, вчора, 9 серпня, в Запорізькому юридичному інституті на заняттях з фізкультури помер 17-річний студент.

Це жах, коли діти гинуть на уроках.
Невже викладач фізкультури не знає, що в таку спеку недопустимі фізичні перевантаження?
JKMZ Дата: Sa, 04.11.2017, 00:21 | Повідомлення № 56
Часто заходить...
Повідомлень: 85
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Quote (Ковшун)
А патріарх звернеться з проханням виділити одну годину для вивчення Закону Божого.

Цитата (gromko )


ну и ничего плохого не будет, меньше будут пить и курить...
kom_adm Дата: Sa, 04.11.2017, 00:21 | Повідомлення № 57
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Quote (JKMZ)
ну и ничего плохого не будет, меньше будут пить и курить...

Я не думаю, що після недільного кабака, в понеділок "з будуна" старшокласник пронизиться духу моралі на такому уроці. А інформатику введуть в кількості 1 година в місяць, ну а шо, "нормально", до цього йде.
gromko Дата: Sa, 04.11.2017, 00:22 | Повідомлення № 58
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Табачник відзвітував перед Януковичем

Президент України Віктор Янукович переконаний, що без участі громадськості неможливо побудувати нову систему освіти.
Як повідомляє прес-служба глави держави, про це він заявив сьогодні під час зустрічі з міністром освіти і науки України Дмитром Табачником.

"Яким чином Ви хочете будувати стратегію розвитку освіти? - запитав Президент у міністра. – Думаю, що без участі громадянського суспільства це зробити неможливо". При цьому глава держави наголосив: "Ми повинні покращити стан освіти в Україні".

Напередодні нового навчального року Президент приділив окрему увагу питанню підготовки дітей до школи – вартості книжок, шкільної форми. "Що Ви зробили, щоб у цих напрямках люди відчули, що влада їх розуміє і робить відповідні кроки?", – запитав Янукович, звертаючись до Табачника.

Особливу увагу під час розмови Президент звернув на тему забезпечення середніх навчальних закладів шкільними автобусами.

З цього приводу Табачник зазначив, що поточного року вперше відбудеться часткова закупівля автобусів за державний кошт. За його словами, на сьогодні для повного забезпечення шкіл потрібно 1144 автобуси – за кошти держбюджету буде придбано 159.

"Сподіваємося, наступний бюджет буде кращим", – сказав міністр освіти. Він поінформував главу держави, що зараз шкільні автобуси виготовляють в Україні чотири заводи, а вартість одного автобуса становить 292 тисячі грн.

Янукович закликав міністра попрацювати ”над цим питанням разом з прем’єр-міністром, щоб ми цей і наступні роки – до 2012 року забезпечили село шкільними автобусами".

Також Янукович висловив переконання, що фінансування цього проекту має відбуватися не лише за рахунок державного та місцевих бюджетів, а й меценатських коштів.

"Проведіть роботу у кожному регіоні, запросіть у цю благодійну програму бізнесменів. Я готовий приєднатися до вирішення цієї проблеми, тому що ми не можемо відкладати це питання з року в рік. Я сам колись у дитинстві ходив близько 10 кілометрів пішки кожен ранок в школу, і пам’ятаю, що це таке. Тому давайте попрацюємо", – зазначив глава держави.

Табачник наголосив, що найголовнішим пріоритетом міністерства є підвищення якості освіти. Йдеться, зокрема, про запровадження якісної системи дошкільної освіти в Україні. Міністр оствіти нагадав, що завдяки підтримці Президентом внесення змін до закону про шкільну освіту сьогодні можна запроваджувати освіту для дітей з п’яти років.

"Наше завдання – охопити до 100% (дітей), як і вимагає цей закон. На виконання закону розроблено програму, яким чином це зробити", – сказав він. Міністр також повідомив, що сьогодні розпочався "достатньо масовий процес" повернення дитячих установ у державну власність.

У контексті підготовки до нового навчального року Д.ТАБАЧНИК сказав, що цього року було заплановано капітальний ремонт для 2052 шкіл. "Ми сподіваємося, що витримаємо планове завдання, і всі школи завершать капремонт до 30 серпня", – сказав він, додавши, що на сьогодні також вже проведено поточний ремонт у 14 тис. з близько 16,5 тис. шкільних установ. Окрім того, цього року буде споруджено близько 4 тисяч нових котелень у середніх навчальних закладах.

Міністр запевнив, що з наступного понеділка відповідно до доручення Президента буде розгорнуто широку мережу шкільних ярмарок та базарів.

"Ми склали списки усіх дітей, які потребують забезпечення шкільним приладдям та і формою за рахунок допомоги місцевих адміністрацій і місцевих органів освіти. Це діти з багатодітних родин, сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, що користуються пільгами за різними соціальними категоріями", – зауважив Табачник.

Ковшун Дата: Sa, 04.11.2017, 00:22 | Повідомлення № 59
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Ковальчук_Олександр)
А інформатику введуть в кількості 1 година в місяць, ну а шо, "нормально", до цього йде.

;)
Ковшун Дата: Sa, 04.11.2017, 00:22 | Повідомлення № 60
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (gromko)
Міністр запевнив, що з наступного понеділка відповідно до доручення Президента буде розгорнуто широку мережу шкільних ярмарок та базарів.

Оцей пункт буде виконано на 100% ;)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Search:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.