Чт, 18.10.2018, 23:02
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 01:12 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 1
Рейтинг: 15

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
gromko Дата: Пт, 25.05.2018, 20:53 | Повідомлення № 4231
Лінуксоїд
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата DPV ()
У НУШ буде "загальна дев'ятирічна освіта", адже до 10-ого класу академліцею підуть лише ті, які отримають на ЗНО не менше 160 балів"Меня терзают смутные сомнения", чому така впевненість, в тому, що буде так, в нас через рік може змінитись будь що(програми, підручники, цілі і напрямки)? І буде не 160, а 140, або 100, як в наш час до вишів приймають(бо немає кого брати). Надія?!
Відкрию "велику таємницю" - більшість вишів підуть під скорочення через відсутність бюджетного фінансування, а в приватних відкличуть ліцензії "через низький рівень викладання та відсутність навчально-матеріальної бази", тобто "оптимізація" торкнеться не тільки загальноосвітніх шкіл, а й вищої школи.

Цитата DPV ()
Я вже пропонував адміністрації нашої школи змінити статус на "спеціальну для дітей з ЗПР"Такий статус нашій освіті потрібно ставити. B) Та її до цього ведуть і вже привели.
Європа, США та Японія зіткнулись з цим ще 30 років назад - учні перестали "засвоювати знання", тож навчання в школі спрямували на розвиток умінь знання знаходити і використовувати.

Цитата DPV ()
У нас сільська школа, у цьогорічному 9-му класі, якшо виключити 2 предмети фізкультуру і працю - середній бал менше 4-х у 41%, менше 4,5 у 68%, менше 6 - у 83% учнів. Середнього балу 9 - взагалі немає. Самі батьки просять, щоб просто "дотянули" і що це добре. Можна сказати, що на даний час це просто нормально.
Те ж саме і в нас
gromko Дата: Пт, 25.05.2018, 20:57 | Повідомлення № 4232
Лінуксоїд
Цитата Anatoli ()
Боже, які всі розумні! Господи, як усі хочуть зробити з дітей відмінників по всіх предметах. Як усі все-таки хочуть натягти на голову кожному, те, що туди не налазить і не повинно. Чого ви мучите дітей тими дев'ятками за тему "Інформаційна система" і "ЖорсткіДискиВінчестериЯкихВжеДавноНема"? А подумати, як зробити, щоб діти не ненавиділи школу – та це ви шо! Це ж рихворма! Вірньом всьо взад!
Аж ніяк - "низи" вже зрозуміли, що жити "по старому" не можна

Цитата Bandalak ()
від НУШ до розважального центру вже не далеко!
НУШ вже є - в Новопечерській школі (м.Київ), і показує дуже хороші результати. Але для цього треба висококласні вчителі і вмотивовані учні та їх батьки.
Anatoli Дата: Пт, 25.05.2018, 20:59 | Повідомлення № 4233
Прописаний назавжди
Цитата gromko ()
Аж ніяк - "низи" вже зрозуміли, що жити "по старому" не можна
+1
vitali4 Дата: Пт, 25.05.2018, 21:13 | Повідомлення № 4234
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 5
Цитата gromko ()
НУШ вже є - в Новопечерській школі (м.Київ)
Подивився. Мені сподобалося.

Для довідки:

Вартість навчання складає:
  • Клас дошкільної підготовки для дітей 4-річного віку (КДП-4) – 8300 доларів* на рік
  • Клас дошкільної підготовки для дітей 5-річного віку (КДП-5) – 10300 доларів* на рік
  • 1-4 класи – 12850 доларів* на рік
  • 5-11 класи – 10850 доларів* на рік

P.S. Втім, щодо мене, то в приватних школах є свої ньюанси і це окрема гілка для обговорення.

Відредаговано: vitali4 - Пт, 25.05.2018, 21:19
gromko Дата: Пт, 25.05.2018, 21:42 | Повідомлення № 4235
Лінуксоїд
Цитата vitali4 ()
Вартість навчання складає:
Оце і є мотивація
gry Дата: Сб, 26.05.2018, 05:33 | Повідомлення № 4236
Досвідчений учасник
Нагороди: 4
Рейтинг: 120
Цитата DPV ()
У нас сільська школа, у цьогорічному 9-му класі, якшо виключити 2 предмети фізкультуру і працю - середній бал менше 4-х у 41%, менше 4,5 у 68%, менше 6 - у 83% учнів. Середнього балу 9 - взагалі немає. Самі батьки просять, щоб просто "дотянули" і що це добре. Можна  сказати, що на даний час це просто нормально.
Саме така ситуація і у нас. Але саме "прискорбно" те, що вони прийдуть у 10 клас і ті ж самі батьки проситимуть "дотягти" до 11. А те , що програму 10-11 класу вони не в змозі опанувати - нікого не цікавить. От і матимемо "рейтинг" коли вони ЗНО будуть здавати. Знову скажуть "... ви отакі шалені гроші отримуєте. а ні-чорта не робите...". У нас так.
Admin Дата: Вт, 29.05.2018, 23:30 | Повідомлення № 4237
Лідер форуму
Слова Лілії Гриневич під час інтерв’ю для УНІАН про добровільну сертифікацію для педагогів (іншими словами - ЗНО для вчителів) уже вкотре викликали хвилю обговорень. Узагалі, словосполучення «ЗНО для вчителів» не може залишити освітян байдужими, тому, незважаючи на втому в кінці навчального року, очікування (а в когось уже й рефлексію) ЗНО для учнів, колеги завзято коментують цю тему. Часом вона обростає химерами й нагадує сюжети в найкращих традиціях фільмів жахів...
Щоб з'ясувати, наскільки «страшним» є ЗНО для вчителів, звернулася до Руслана Гурака, голови Державної служби якості освіти (ДСЯО), очільника інстанції, яка якраз і відповідатиме за нашу з вами сертифікацію.
Примітка. ДСЯО - служба, яка вже зовсім скоро - у 6 областях із нового навчального 2018-2019 року, а в 19 інших - із 1 січня 2019 року - проводитиме акредитацію навчальних закладів, славнозвісну сертифікацію й атестацію вчителів та затверджуватиме навчальні програми тощо.
Отже, для початку розставимо акценти: атестація й сертифікація вчителів - не одне й те ж.
Атестація - це ОБОВ'ЯЗКОВЕ визначення відповідності вчителя займаній посаді, рівню його кваліфікації, виявлення підстав для присвоєння титулів (ми добре знайомі з атестацією, бо проходимо її або строково раз у 5 років, або достроково). Атестація найближчим часом (кілька років - точно наразі невідомо) не скасовується.
Сертифікація (у народі - ЗНО для вчителів, старт заплановано через один навчальний рік - у 2019-2020 н. р.) має на меті виявити найбільш фахових учителів з метою більшої оплати їхньої роботи. На відміну від атестації, сертифікація буде ДОБРОВІЛЬНОЮ й дійсною три роки, три роки сертифікований учитель отримуватиме надбавку до зарплати (добровільною сертифікація буде також протягом кількох років, як ЗНО для учнів на початку його існування; певний час сертифікація існуватиме паралельно з атестацією, доки поступово не витіснить її).
Сертифікація складатиметься з двох етапів:
  • Тестування з фаху, методики й вікової психології, яке проводитиме УЦОЯО. До речі, наразі проекту про сертифікацію нема (він на стадії напрацювання), тому зараз не відомо, ні якою буде програма сертифікації, ні перелік тем для підготовки до тестування, ні кількість завдань узагалі; ні навіть як складатимуть тестування вчителі, наприклад, фізичної культури. Коли проект буде готовий, його, звичайно ж, винесуть на громадське обговорення.
  • Моніторинг практичної роботи вчителя. Представник ДСЯО (інспектор) або директор школи повинен відвідати навіть без попередження урок (уроки) вчителя, що сертифікується, щоб перевірити, як працівник втілює теорію, яку склав у формі тестування. Ідеться не про відкрите заняття як зазвичай театралізоване чи добре продумане дійство, а про щоденний урок.

До речі, ДСЯО буде аналізувати абсолютно всю діяльність учителя: майстер-класи, лекції, які він провів; його фахові публікації і навіть ведення блогу (що мені, наприклад, дуже приємно); участь в освітянських заходах.
Коли порушують тему ЗНО для вчителів, у багатьох колег виникає обурення: мовляв, я складу ЗНО, але після високопосадовців і чиновників узагалі. «Без жодних проблем, - коментує Руслан Гурак. - Я готовий пройти ЗНО, яке включатиме питання мого роду занять, навіть без підготовки».
До речі, голова ДСЯО без вагань погоджується пройти ЗНО й з української мови та літератури без підготовки (може, колеги, наступного року треба буде нагадати, щоб пан Руслан устиг зареєструватися?) Також Руслан Васильович ділиться спогадом: «Років 5 тому, коли точилися дискусії з приводу якості тестів, хотів скласти ЗНО з усіх предметів, щоб довести: тести ЗНО посильні для всіх».
Можна довго дискутувати з приводу тестів для педагогів, але, справді, щоб уникнути подвійних тлумачень, ЗНО треба скласти не тільки вчителям, а й керівникам навчальних закладів, чиновникам (у тому числі й інспекторам), ну, і, звичайно, голові ДСЯО.
Оригінал
Bandalak Дата: Ср, 20.06.2018, 00:39 | Повідомлення № 4238
Лідер форуму
Нагороди: 43
Рейтинг: 265
В учнів початкових класів буде більше уроків англійської

Цитата
Із нового навчального року в усіх загальноосвітніх школах буде більше англійської. Міністерство освіти й науки збільшує кількість годин: для першачків – два уроки на тиждень замість одного, для школярів 2-4 класів – три години замість двох.

Таке рішення у відомстві ухвалили після річного експерименту. У 134-ох школах учнів 1-4 класів протягом року навчали іноземній мові не тільки на теорії, а й на практиці. Це, наприклад, ігри, говірки й оповідання.

“Ми опитували батьків школярів, і вони вражені тим, наскільки їхні діти почали завзятіше вивчати англійську мову. Приходячи додому, вони намагаються навчити батьків новим фразам. Це – яскравий показник, що ця методика працює”, – зазначила Емілі Войтенко, представниця Посольства Франції в Україні, яке долучилося до експерименту.

До того ж, для щонайменше 18 тисяч учителів іноземної мови підготували спеціальні тренінги. Педагоги прослухають 80 годин онлайн-курсів та пройдуть очне навчання протягом 24 години. Це допоможе опанувати нові методи викладання.

За даними ООН, найпоширенішими мовами світу є англійська, китайська, хінді, іспанська та французька.

Я на мене краще б математики зробили більше. А англійську достатньо вивчати з 6-го класу. Все-одно мало хто має можливість їздити за кордон і ці знання більшості ніколи не згодяться.
Потрібно вчити щось створювати своє, українське. А не лягати під великі світові корпорації!
sergey1979 Дата: Ср, 20.06.2018, 05:59 | Повідомлення № 4239
Прописаний назавжди
Нагороди: 3
Рейтинг: 33
Років 12 тому добавили або ввели з 1-2 класів, але промовчали що забрали години англійської середньої ланки (сума годин по усіх класах залишилась таж сама). Десь заберуть іх із старшої ланки.
    Колега яка буде йти по НУШ з 1 класу не "колеться" що їм такого нового та дива-дивного начитали на онлайн та оффлайн курсах. На курсах був в експерементальній школі по НУШ- в очі кривлячи душею говорили "що Very good!", а поза очі ... Репетиторство процвітатиме в рази.
    Державі я думаю потрібен результат на виході. Мені 10 класник сказав : "Навіщо мені ваша мова (English)- я після 11-го відразу на Польшу". 11 класники - на Київ - багато батьків полишають дітей заради копійки у столиці і дітей потім перетягують.
У перспективі дітям необхідна Polska, Ceska, Deutsch якщо ми у напрямку Євросоюзу. А з Брекзітом до Британії чи США складніше дістатися й відмовляють частіше (кожному 8-му українцю відмовляють у вїзді до Британії).
____
P.S. Цього року кількість колег які відразу їдуть "відпочивати" на Польшу або до північного сусіда значно зросла. Ще пошукають тих хто буде читати НУШ.

Відредаговано: sergey1979 - Ср, 20.06.2018, 06:13
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 20.06.2018, 10:15 | Повідомлення № 4240
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 378
Цитата Bandalak ()
В учнів початкових класів буде більше уроків англійської

А якщо в нашій школі вивчають німецьку?
Цитата Bandalak ()
А англійську достатньо вивчати з 6-го класу. Все-одно мало хто має можливість їздити за кордон і ці знання більшості ніколи не згодяться.

Щодо 6 класу зовсім не впевнений. Це приблизно тоді, коли я колись почав вивчати. Результат на кінець школи і навіть інституту був не дуже серйозний. Вистачило тільки для того, щоб потім самостійно довчитися для читання "комп'ютерних" текстів, перекладу інтерфейсу програм тощо. Розмовної немає.
swetikccc Дата: Ср, 20.06.2018, 10:54 | Повідомлення № 4241
Ветеран спілкування
Цитата Bandalak ()
Я на мене краще б математики зробили більше. А англійську достатньо вивчати з 6-го класу. Все-одно мало хто має можливість їздити за кордон і ці знання більшості ніколи не згодяться.Потрібно вчити щось створювати своє, українське. А не лягати під великі світові корпорації!
Дя чого офіціантам і т. п. Математика?(досить і арифметики)
А англійська згодиться.
Чому ви берете планку простих робітників?
DPV Дата: Ср, 20.06.2018, 15:41 | Повідомлення № 4242
Прописаний назавжди
Нагороди: 7
Рейтинг: 76
Цитата sergey1979 ()
Мені 10 класник сказав : "Навіщо мені ваша мова (English)- я після 11-го відразу на Польшу". 11 класники - на Київ - багато батьків полишають дітей заради копійки у столиці і дітей потім перетягують.

Наші учні також "мріють" про заробітки у Польщі.

Цитата sergey1979 ()
P.S. Цього року кількість колег які відразу їдуть "відпочивати" на Польшу або до північного сусіда значно зросла. Ще пошукають тих хто буде читати НУШ.

"Відпочивати" - точніше працювати. Я з впевненістю можу сказати, не така там вже й "манна небесна"(дружина в даний час працює в Польщі). Все залежить від багатьох чинників. І там дійсно треба - працювати, "халява", на яку більшість розраховують, а точніше звикли "працювати" як у нас, за нашими критеріями - там не проходить.

Додано (20.06.2018, 15:15)
---------------------------------------------
Цитата swetikccc ()
Чому ви берете планку простих робітників?

А ніяких планок не потрібно брати, просто кожен хай вивчає те, що вважає за потрібне.

Додано (20.06.2018, 15:41)
---------------------------------------------
Цитата Пилипчук_О_П ()
Результат на кінець школи і навіть інституту був не дуже серйозний. Вистачило тільки для того, щоб потім самостійно довчитися для читання "комп'ютерних" текстів, перекладу інтерфейсу програм тощо. Розмовної немає.

Ви посто не ставили для себе ціль вивчення мови, Вам було досить того об'єму, що у Вас був. І саме головне використання мови - без цього забувається, це звичайний психологічний процес. В нашій школі один рік працював вчитель іноземної(англ., нім.) - так він самостійно вивчав польську і турецьку, на той час він працював десь перекладачем, але попит спонукав до вивчення і як результат кинув школу, і пішов перекладачем(тим більше оплата у валюті, і за один день - місячна зарплата вчителя була на той час, як він розповідав).

А взагалі, про яку іноземну можна говорити, наші учні рідної української не знають(тільки й того, що розмовляють). Для того, щоб знати потрібно читати, а що вони читають - книжки?, в кращому випадку те, що в Інтернеті, мережах, а ми всі знаємо, яка там культура і мова.

До мене звернувся колишній учень, на даний час в Ізраїлі, про допомогу по програмуванню, для того, щоб поступити там на платні курси. Я відразу сказав - вивчай англійську, для розуміння написаного тексту, він це пропустив мимо, а виявляється там їм підручники дали все на англійській, мимоволі йому тепер потрібно вивчати мову. Коли  потрібно - то мусиш, і тут нічого не вдієш.

Відредаговано: DPV - Ср, 20.06.2018, 15:52
swetikccc Дата: Ср, 20.06.2018, 17:08 | Повідомлення № 4243
Ветеран спілкування
Цитата DPV ()
А ніяких планок не потрібно брати, просто кожен хай вивчає те, що вважає за потрібне.
Ви праві.
Одні вибирають планку заробітку інші роботи і життя за кордоном чи у нас з достойною закордонною зарплатою.
Bandalak Дата: Чт, 21.06.2018, 18:47 | Повідомлення № 4244
Лідер форуму
Нагороди: 43
Рейтинг: 265
https://www.facebook.com/vkkp.in....TMxMjQx
Anatoli Дата: Чт, 21.06.2018, 19:38 | Повідомлення № 4245
Прописаний назавжди
https://osvita.ua/blogs/60507/
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.