В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення
Шановні форумчани!!!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
Вихідні та святкові дні в 2018 році в Україні необхідні для того, щоб у громадян сформувався правильний психічний стан, який задає працездатність на рік вперед. Для того, щоб правильно керуватися власним життям необхідно визначитися з календарем, який стане відмінним помічником і орієнтиром робочих і вихідних днів в року.
Завдяки святам і вихідним можна відмітити і владнати всі існуючи проблеми в особистому житті, господарстві, сімейних відносинах з рідними. Варто аби був час, який допоможе зробити так зване перезавантаження мозкової діяльності, відпочити духовно, фізично і морально.
Новий 2018 рік матиме велику кількість свят, вихідних днів і церковних днів. Як вони переносяться? Все досить просто: вони підлягають переносу, коли святкування припадає на вихідний день.Вихідні та святкові дні в 2018 році в Україні
Важко віднайти українця, який би не полюбляв святкові або вихідні дні.Наприклад, Новий рік, свята після якого триватимуть ще 11 днів. Як повідомляє прес-служба Міністерства соцполітики, виходить що відпочинок слід очікувати з 1 по 7 січня 2018 року.
Перший січневий місяць виступає справжнім рекордсменом серед інших в році. Далі хотілося б більш детально вказати всі офіційні святкові і вихідні дні 2018 року.
А як саме відсвяткувати Новий рік це справа кожного, варіантів досить немало. Можливо це зробити поруч з рідними та друзями, або , як альтернативу, обрати переліт за кордон. Але як би там не було, це свято є самим бажаним і чудовим за весь р.ік, адже воно наповнено казкаю і містикою. 8 березня – свято квітів і кохання
Жіночий день є найбільш очікуваним та чудовим, адже це час квітів і подарунків, а також момент, коли чоловіки дякують своїм жінкам і матерям за той вклад, який вони зробили в їх виховання та любов, яка ллється рікою. Міжнародний день прийнято відзначати 8 березня.
Депутатами було подано відповідний законопроект про його скасування, але на святкування в 2018 році це аж ніяк не зможе вплинути. Це пов’язано з тим, що дане свято в українців асоціюється з періодом декомунізації, але не зважаючи навіть на це, громадяни не згодні відмовитись від свята, яке вже сторіччя відзначається в усьому світі.
В 2018 році 8 березня припадає на четверг, отже переносити його не буде потреби. Але є певний мінус – після святкування не буде можливості відновити свої сили, адже необхідно буде відразу виходити на роботу.8 березня – свято квітів і кохання Великдень
Календар вихідних та святкових днів на 2018 рік в Україні продовжує Великдень, адже воскресіння Христове є головним християнським святом. 17 квітня за церковним календарем буде Пасха, яка припадає на понеділок, а, отже, необхідності в перенесенні вихідних днів не буде. На роботу в цей день не треба буде виходити, бо все вирішено на державному рівні. Краще зібратися сім`єю, друзями за святковим столом і відзначити світле свято! Травневі свята
Вже багато років поспіль 1-2 квітня є святами, які відзначають працівники, а, отже, вони мають право на відпочинок. В період радянського союзу в цей час проводилися різноманітні демонстрації, де піснями вихваляли працюючих. Наразі багато хто вважає, що це свято не слід святкувати, але правління поки-що не вважає інакше. В 2018 році буде 73 роки як Україна позбулася гніту фашистів. Саме 9 травня є офіційним днем відпочинку, а вже 10 необхідно буде приступати до трудової діяльності.
5 червня 2018 року буде відзначатися ще одне православне свято, а саме Трійця. Для святкування заплановано три дні, тобто з 18 по 20 червня, в населення будуть вихідні. Завдяки Дню Перемоги можно чітко відповісти, що вже закінчилися всі травневі свята, але сумувати не слід, бо далі вже йде літо.Травневі свята Трійця
Відомо, що святкові дні в 2018 році і дати релігійних свят складаються в великих днів, серед яких особливе місце посідає Трійця, яке знаходиться на одному рівні з Різдвом Христовим та Великоднем. Говорять, що саме в цей час апостоли вперше змогли побачити Святий Дух, завдяки якому вони змогли побачити майбутнє, навчитися зцілювати людей та передавати всі свої знання іншим учням. Крім того, саме Трійцю слід вважати днем заснування Церкви Нового заповіту.
Кожного року, відносно традиції, після сплину 50 днів слідом за Великоднем йде Трійця. Відповідно до традиції, в цей час населення нариває різні трави та квіти і прикрашає ними домівки. Вважається, що вони оберігають від злих духів. Конституційне свято
День Конституції є важливим державним святом, яке визначається 28 червня, не виключенням буде і 28 червня. Цей день офіційно є вихідним. Хотілось би зазначити, що важливість Конституції полягає в тому, що в ній закріплені права та гарантії громадян на достойні соціальні виплати , мінімальні пенсії та заробітну плату, вказане регулювання органов правління, їхні цілі та завдання.
Всім відомо, що перша Конституція була написана ще за часів козацтва, а саме в 1710 році. Однак, в той час існувала Російська імперія і тому всі свободи та гарантії, які в ній прописувалися, залишилися лише прописними та не втілилися в життя. Всі українці повинні знати з чого складається календар святкових та вихідних днів на 2018 рік в Україні, щоб вірно спланувати свій відпочинок.
Наразі відомо, що в майбутньому році виповниться 22 роки як прийнятий цей нормативно-правовий документ. Виходить, що 28 червня буде в середу, значить питання про перенесення робочих днів у 2018 році підніматися не буде, однак доцільніше було б зробити свято в п’ятниця або понеділок.Конституційне свято Незалежність України
Серпень також відзначається державним святом, але всього одним єдиним і це є День незалежності рідної країни. Свято припадає на 24 серпня, це буде четвертий день тижня, тобто четверг. 23 числа всі працюючі мають право піти з роботи на одну годину раніше, бо це прописано в Кзпп України.
В зв’язку з тим що дане свято не припадає на вихідний день, відпрацьовувати його або переносини не слід. Іншими словами це буде вихідний позачергового типу і всі українці повинні будуть знову вийти і працювати в п’ятниця. Хотілося б більш детально розглянути історію свята, яка починається ще з 1991 року. Це був час, коли прийняли Декларацію про суверинитет в Україні. Тоді свято було назначене на 16 число, але потім його узаконили на поточну дату, бо Акт про незалежність прийняли саме 24 серпня, відтоді все і повелося.
Тепер кожного року на це шановне свято на центральній площі столиці прийнято проводити військовий парад з залученням техніки, загальна кількість якої складає від 200 одиниць. За останній рік до параду долучаються бійці АТО, котрі були демобілізовані після боїв під Донбасом.
На трибуну виходить Головнокомандуючий в одній особі та Президент України, котрий звертається до громадян зі словами побажаннями та вдячністю за внесок в розвиток державного суверинитету. Потім на сцені з`являються заслужені артисти, які своїми піснями вшановують рідну країну.
До початку святкування обов’язково проводиться репетиція, котра завжди ведеться з широким розмахом, для того, щоб продемонструвати військову міць країни. Але беручи до уваги, що святкувати в серпні доведеться лише одне свято, це не засмутить українців, адже вони завжди можуть отримані позитивні емоції, які залишаться з ними на тривалий час.Незалежність України Захист вітчизни
Це свято досить молоде, бо за час незалежності буде відзначатися лише п’ятий раз. Воно заплановано на 14 жовтня і випадає на останній робочий день тижня, тобто п’ятницю, тобто свято може розтягнутися на три дні, якщо його вдало спланувати.
До 2014 року свято відзначалося 23 лютого, але після цього Петро Порошенко видав указ про святкування на іншу дату. В даний час це свято є офіційний і закріпленим на законодавчому рівні, тобто українці мають ще один вихідний день. Це свято є сучасним прикладом «декомунізації».
Трішки історії. 14.10.1942 року проведено формування повстанської армії, яка боролася за незалежність країни. Цього дня також слід відзначати і Козацьку Покрову як церковне свято.
Виходить, що на Україні в 2018 році досить багато днів для святкування, однак їх більша кількість буде в січні та травні.
Що говорить релігія
Також варто відзначити дні релігійних свят 2018 року. Рік розпочнеться з посту, який пов’язаний з Різдвом Христовим, початок якого намічається на 2-6 січня і завершиться 7 числа.
Вперше слід скуштувати кутю, заправлену медом, ягодами та різними фруктами. До 17 січня ніяких обмежень в їжі просто не існує і тому дозволяється їсти абсолютно все. Далі йдуть святки, дні , в які слід веселитися і радіти, ворожити, колядувати. А от вже 18 січня необхідно почати трішки постувати до настання Водохреща. Лютий
В цьому місяці великим церковним святом є Стрітення Господнє, яке відбудеться 15 лютого. Поститися не слід, але обов’язково сходити до церкви необхідно і відстояти службу. 18 лютого завершиться Масляниця, яка дозволяє вдоволь куштувати солодощі, м`ясні страви і млинці. Також даний день можна назвати як Прощена неділя. 19 числа буде початок Великого передвеликодного посту, коли люди повинні співчувати Божому синові. Стрітення Господнє Березень
Весь місяць необхідно тримати піст, поруч з яким настають і поминальні дні, в які слід вшановувати души померлих близьких, родичів. Квітень – чудовий і чарівний місяць, в якому Квітна неділя є також церковним святом, назва якого також звучить як Господній вхід в Єрусалим. Православні ходять до церкви і святять там свіжі гілочки верби, як чистого дерева. Червень
В червні буде чарівне свято Трійці, яке продовжує календар вихідних та святкових днів на 2018 рік. В Святкування пізнє, припадає на 27 травня завдяки запізненню з Великоднем. До цього дня буде поминальна неділя яка існує для того, щоб вшанувати покійників. Обов’язково необхідно сходити на кладовище.
Назва свята походить від сходження Святого духу, який розповів апостолам про таїнства Ісуса Христа. Стало відомо, що в поєднанні Бог один єдиний і є трійцею.
Щось я не зрозумів про Пасху. Чому вона має бути у понеділок? Ще й там пише, що у 18 році 17 квітня - це понеділок. Глянув в календар - 17 квітня - це вівторок! Глянув у церковний календар - виявляється, що Пасха 8 квітня, як і завжди у неділлю!! Що за ***?
Щось я не зрозумів про Пасху. Чому вона має бути у понеділок? Ще й там пише, що у 18 році 17 квітня - це понеділок. Глянув в календар - 17 квітня - це вівторок! Глянув у церковний календар - виявляється, що Пасха 8 квітня, як і завжди у неділлю!!Що за ***?
А нічого всяку х...ь на парканах читати. Це календарь на 17 рік і вказані вихідні якщо свято припадає на неділлю, а Пасха якраз і припадала на 16 квітня, а Трійця буде 4-го, а 5-го також відпочиваємо
Щоб не читати всяку *** на парканах, я беру дані для створення навчального календаря з сайту www.buhoblik.org.ua, наприклад: Норми тривалості робочого часу - 2017
Педагоги детсадов и профучилищ получат надбавку в сентябре, а учителя школ – с Нового года
Учителям школ последний раз повышали зарплату в январе этого года. Педагоги детских садов и профессиональных училищ получат надбавку в сентябре. В ходе реформы образования зарплаты учителей должны вырасти до 10 тыс. гривен. Сайт "Сегодня" разобрался, кто из учителей и когда получит надбавку.Что поменяется в сентябреВ январе этого года Министерство образования издало указ о повышении зарплат педагогам на два разряда. С января зарплаты учителям школ, которые получают зарплату из госбюджета. Так должностной оклад педагога без категории в декабре 2016 года составлял 2149-2309 гривен. С Нового года – 2912-3152 грн плюс доплата для достижения минимальной зарплаты. С 1 сентября педагогам детских садов и профучилищ также добавят 763-843 гривни к зарплате. Следующее повышение зарплаты будет осенью. Об этом заявил премьер-министр Владимир Гройсман во время выступления на празднике последнего звонка в одной из школ Броваров."Именно в 2017 году мы приняли решение, что заработная плата должна расти для украинского учителя, и мы ее увеличили почти на 50%. Я хочу заверить всех учителей Украины, что и в следующем году вы получите поддержку украинского правительства и бюджета. Мы будем инвестировать в образование, чтобы вы могли спокойно делать свое дело и вкладывать все самое лучшее в этих прекрасных молодых людей", — сказал.Сколько получают учителя в соседних странахПо данным Госстата, работники сферы образования получают в среднем 5292 гривны или 196 долларов. Из соседних стран больше всего учителям платят в Словакии – 1585 долларов, и Польше – 1267. В России педагоги получают 477 долларов в месяц, в Беларуси – 210, в Грузии – 171 доллар.Зарплата учителей в соседних странах, долл. Create column chartsКогда украинские учителя будут получать 10 тыс. грнЗаконопроект "Об образовании", принятый Верховной Радой в первом чтении 6 октября 2016 года, устанавливает минимальный оклад учителя в три минимальных зарплаты, то есть 9600 гривен. Если депутаты примут проект во втором чтении, то учителя в добровольно могут пройти сертификацию и получить надбавку до зарплаты в 20%. Также в зависимости от стажа педагоги могут получать надбавку 10-30%. За выслугу более трех лет- 10% надбавки, 10 лет – 20% и 20 лет – 30%."Три минимальные зарплаты – таким должен быть базовый должностной оклад учителя. Это – нижняя прослойка среднего класса. Это оплата, которую можно сравнивать с доходами педработников в Европе. Конечно, не в абсолютных цифрах, а в относительных показателях. Такая зарплата дает учителю возможность самовозобновляться и личностно развиваться", – заявила Лилия Гриневич в интервью "Высокому замку".Зарплату учителям будут повышать постепенно. Внедрение самой реформы растянут до 2029-2030 года по этапам: сначала реформируют начальное образование, потом среднюю школу и в последнюю очередь старшую – 10-12 класс. У Министерства есть несколько вариантов по темпам реформирования: запустить сразу реформу начальной и средней школы или начать с начальной и постепенно переходить к средней и старшей школе."Мы могли бы внедрять реформу быстрее, но мы живем в стране, где происходят военные действия и много инвестируется в обороноспособность. Если ситуация улучшится, мы сможем ускорить темпы. Важно, чтобы реформа была подготовлена. Это означает, что должна пройти массовая квалификация учителей, созданы новые обучающие материалы и создана сеть образовательных учреждений", – говорит Лилия Гриневич.Стоит отметить, что премьер-министр Украины Владимир Гройсман считает, что растягивание реформы до 2029-2030 года – нецелесообразно."Я не согласен со сроками – 2029 год. Это очень долго. Сроки внедрения должны быть уменьшены. Эти затраты в денежном измерении за 13 лет будут больше, чем то, что мы инвестируем в образование", – заявил он на заседании Кабмина.
Григорій Юрійович! Може опублікуєте тут на форумі фінішну програму з інформатики для 5-9 класів? Як член авторського колективу мабуть маєте таке право. Я одержав цю програму від Ігоря Завадського, детально ознайомився з нею, вона має незвичний вигляд і зміст. На мою думку вона лаконічна, доступна, розумна.
Григорій Юрійович! Може опублікуєте тут на форумі фінішну програму з інформатики для 5-9 класів? Як член авторського колективу мабуть маєте таке право. Я одержав цю програму від Ігоря Завадського, детально ознайомився з нею, вона має незвичний вигляд і зміст. На мою думку вона лаконічна, доступна, розумна.
Поки це не офіційний документ (офіційно - коли опублікує МОН України):
Поки це не офіційний документ (офіційно - коли опублікує МОН України):
Спасибо. Теперь вопрос (пока программировали роботв - малось выпала из жизни) - а со следующего нового учебного года какой класс пойдет по этой программе? Или все? Или только новый 5-й?
У нас наполегливо поширюються чутки, що вчителів молодших класів невдовзі збиратимуть на двомісячні літні курси підвищення кваліфікації з метою вивчення методики викладання Інформатики. А з нового навчального року Інформатику у молодших класах викладатимуть тільки початківці і без поділу на групи! Економія на ліце!