Пт, 28.02.2020, 07:12
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 83
Нагороди: 2
Рейтинг: 25

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 04.11.2017, 01:07 | Повідомлення № 331
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3719
Нагороди: 19
Рейтинг: 212
Цікаво з перервами виходить, чергуючий учитель не має право ні розмовляти, ні... сходити в туалет, адже під час його відсутності учень може отримати травму. Відповідно так і прийдеться терпіти зранку до кінця уроків :) Все заради безпеки дітей. Ну і мова про обідню перерву мабуть не йде.
Andrey123q Дата: Сб, 04.11.2017, 01:07 | Повідомлення № 332
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (GarryPotter)
У Маріуполі вчителям заборонили розмовляти на перервах

Идиотизм крепчает ;) А как же конституционные права? хотя кому они надо.... Наказать бы этих фантазеров в зале судебных заседаний, чтобы не выдумывали разную фигню... Если это конечно не утка ;)
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 01:07 | Повідомлення № 333
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Відкрито реєстрацію на VI міжнародну літню школу AACIMP-2011
Відкрито реєстрацію на VI міжнародну літню школу "Досягнення та застосування сучасної інформатики, математики та фізики" (AACIMP-2011). Літня школа AACIMP-2011 пройде з 8 по 20 серпня 2011 року в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ").

Літня школа - міжнародний науково-освітній проект, відомий академічній спільноті вже далеко за межами України. Тематика проекту охоплює передові напрямки сучасних технічних та природничих наук; викладачі AACIMP - передові науковці та фахівці зі всього світу.

Реєстрація на AACIMP-2011 триватиме з 1 червня 2011 року до 1 серпня 2011р. на сайті AACIMP:

Тематика AACIMP-2011:
- сучасне дослідження операцій (фінансова математика, теорія ігор, експериментальна економіка, логістика, математичне моделювання та інші);
- комп’ютерні науки (хмарні обчислення, інформаційний пошук, інформаційна безпека, мобільні платформи та інші);
- нейронауки (біологічно достовірне моделювання, нейрокомпютерний інтерфейс, моделі синаптичної передачі, моделі нейронних популяцій і зорової кори та інші);
- наука глобальних викликів (сучасна енергетика, астрофізика, генетика, вірусологія, стратегічний аналіз та інші).

Викладачі AACIMP-2011: науковці з відомих університетів Німеччини, Франції, Бельгії, Швеції, Литви, Польщі, України, Росії, Туреччини, США, Японії, а також провідні спеціалісти відомих світових компаній, таких як Microsoft, Ernst&Young, Intel, Cisco та багатьох інших.

Детальніше про VI міжнародну літню школу AACIMP-2011 - http://www.summerschool.ssa.org.ua/

Додано (30.03.2011, 20:44)
---------------------------------------------
За рейтингом агентства РейтОР 5 ВНЗ України увійшли до списку п’ятисот найкращих навчальних закладів світу
За результатами незалежного рейтингового агентства РейтОР, п’ять вищих навчальних закладів України увійшли до списку п’ятисот найкращих ВНЗ світу. Про це розповів директор департаменту персоналу та керівних кадрів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Сергій Баранов-Мохорт.

"За інформацією незалежного рейтингового агентства РейтОР, з майже 15 тисяч університетів світу, ними було відібрано для оцінювання близько 500 відомих світових університетів. До кінцевого переліку рейтингу увійшло 430 університетів. Серед них: Харківський національний університет (ХНУ) – 287-289 місце в рейтингу; Національний технічний університет України "Харківський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ") – 356 місце; Донецький національний технічний університет (ДНТУ) – 409 місце; Донецький національний університет (ДонНУ) – 421 місце, Таврійський національний університет імені В.Вернадського (ТНУ) – 426 місце", - розповів Сергій Баранов-Мохорт.

Рейтинг формується на основі загальної оцінки якості освіти, яка розглядається як комплексна характеристика. Це - безпосередньо навчальний процес, науково-дослідницька робота, міжнародна співпраця, рівень професійної компетентності професорсько-викладацького складу, рівень розвитку комунікацій та багато іншого.

Відомо, що до недавнього часу українські вищі навчальні заклади не потрапляли до списків подібних рейтингів.

"Радянська система вищої професійної освіти створила чимало університетів справді світового рівня. Але її мінус полягав у тому, що і ідеологічно, і політично вона розвивалась окремо від світової загальноосвітньої системи. У 90-х роках істотно відчувалась певна деградація освітніх процесів в усіх країнах пострадянського простору. Проте, завдяки посиленій увазі громадськості та влади до проблем вищої школи, процес відновлення і розвитку освітніх систем поступово почав набирати обертів. І підтвердженням того, що в нашій країні курс обраний вірно, є перше позитивне оцінювання наших вищих навчальних закладів світовими експертами", - візначив Сергій Баранов-Мохорт.

Рейтингове агентство РейтОР - російське спеціалізоване агентство у сфері освіти. Рейтинг, про який повідомив Баранов-Мохорт, складений в 2009 році, відзначає Focus.ua. Варто відзначити, що з 5-ти українських ВНЗ, які увійшли до списку п'ятисот кращих ВНЗ світу, два з Донецька, два з Харкова і один з Криму. ВНЗ Києва, Львова і Дніпропетровська російське рейтингове агенство кращими не назвало.

В агентстві РейтОР визнають, що провальні місця в світових рейтингах ВНЗ пострадянського простору отримують через такий показник як наукова діяльність. Наукові праці російських та українських університетів мало цитуються в авторитетних виданнях. Складаючи свій рейтинг, РейтОР ставив основною задачею не показник наукових публікацій, а освітню діяльність: кількість програм, викладачів, студентів.

За матеріалами: МОН Украины

cucid Дата: Сб, 04.11.2017, 01:08 | Повідомлення № 334
Новий користувач
Повідомлень: 12
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Рейтинг вишів від Табачника виявився "липовим"
Інформація на сайті Міністерства освіти про те, що 5 українських університетів увійшли до 500 найкращих у світі, виявилася у сумнівному російському рейтингу РейтОР ще за 2009 рікЗа інформацією розміщеною на сайті Міністерства освіти, у незалежному рейтингу дослідницького агентства РейтОР серед 500 найкращих вишів планети - Харківський національний університет, Харківський політехнічний інститут, Донецький національний технічний університет, Донецький національний університет і Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського.

Утім, як виявилося, на сайті компанії РейтОР представлено лише одне дослідження глобального рейтингу ВНЗ, причому датоване воно 2009 роком.

Позиції українських вузів, представлених в цьому рейтингу, повністю відповідають позиціям, названим Міносвіти.

Варто також зазначити, що, за версією РейтОР, Московський державний університет імені Ломоносова посідає 5 позицію, випереджаючи Гарвардський, Стенфордський і Кембріджський університети.

Цікаво також, що у повідомленні Міносвіти наголошується на "виконанні завдання Президента".

У міністерстві нагадали, що під час проведення засідання громадської гуманітарної ради в серпні минулого року Віктор Янукович поставив конкретне завдання - забезпечити входження 3-5 провідних університетів України до числа вищих навчальних закладів, визнаних у світі.

"Минуло зовсім небагато часу, але визначені президентом цілі вже виконані!", - заявили у відомстві.

Нагадаємо, за останні 7 років, протягом яких "Times" складає рейтинг Топ-100 світових вузів за рівнем репутації, жоден із українських вишів не потрапив ані в першу, ані навіть у другу сотню найкращих.

Докладніше про останні рейтингові дослідження університетів світу за версією впливової британської газети "Times", думку фахівців та критерії оцінювання навчальних закладів читайте у статті Світовий рейтинг найкращих вишів – чому знову без України?
За матеріалами: Освіта.Ua

Відредаговано: cucid - Ср, 30.03.2011, 23:54
mouse Дата: Сб, 04.11.2017, 01:08 | Повідомлення № 335
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Які там рейтинги та ВУЗи... в тих перших ВУЗах бюджети як наш український. Без грошей не можливо здійснити будь-який проект. Тому маємо те, що маємо.
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 01:08 | Повідомлення № 336
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Томенко: Введення підсумкового контрольного тестування в школах може виявитися аферою бізнесменів
Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко звернувся до Генерального прокурора з вимогою розглянути ситуацію, що склалася з черговою новацією керівництва Міністерства освіти й науки, молоді та спорту України щодо введення підсумкового контрольного тестування для учнів 5-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Про це повідомили в прес-службі партії "Батьківщина"

Томенко нагадав, що 16 лютого 2011 року Міністерство видало Наказ "Про проведення підсумкових контрольних робіт". Згідно з Наказом, з 10 по 20 травня 2011 рокув 5-8 класах загальноосвітніх навчальних закладів буде проведено підсумкове контрольне тестування з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України, іноземної мови і російської мови (у школах з російською мовою навчання).

Віце-спікер парламенту нагадав, що останніми роками тестування в кінці навчального року проходили лише учні 9 і 11 класів. У цьому ж році вперше для учнів не випускних класів результати тестування відображуються на підсумкових оцінках за другий семестр і не виключено, що в майбутньому тестування може бути трансформоване в щорічні іспити. Він підкреслив, що доцільність такого нововведення гостро дискутується як самими педагогами, так і батьками та учнями, оскільки ніхто не був завчасно поінформований про такий вид підсумкового тестування.

"Таке рішення, поза сумнівом, можна позиціювати як аферу, оскільки на початку навчального року про можливість таких нововведень не йшлося ні з учнями, ні з батьками, ні із вчителями", - відзначив Томенко. Він також підкреслив, що учням і педагогам фактично надали всього 3 місяці для підготовки. Крім того, якщо раніше й існували іспити в 5-8 класах, то зазвичай їх було від сили два, тепер же йдеться про чотири.

Звертаючись до Генерального прокурора, заступник голови ВР попросив детально вивчити ситуацію з неочікуваним введенням в кінці навчального року підсумкових контрольних робіт, перевірити законність платного поширення брошур з переліком тестових завдань серед учнів 5-8 класів, а також з'ясувати, на яких умовах і ким харківське видавництво "Ранок" отримало виняткове право друку цих посібників.

Крім того, Микола Томенко звернувся до Президента України Януковича з проханням розібратися у ситуації з введенням підсумкового контрольного тестування для 5-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

За матеріалами: Главное

russo Дата: Сб, 04.11.2017, 01:08 | Повідомлення № 337
Тут живе...
Повідомлень: 142
Нагороди: 1
Рейтинг: 35
Якщо в Росії діє корпорація РосПил (Гризлов, Петрик та ін.), то чому б в Україні не бути УкрПилу? Ще Бендер говорив: "Пилите, Шура, пилите, она золотая". А до брошур з завданнями ще добавляться і з розв'язками (приклад: видавництво "Ранок" вже випустило таку для ДЛА з математики у 9 класі).
grebenchukov Дата: Сб, 04.11.2017, 01:08 | Повідомлення № 338
Прописаний назавжди
Повідомлень: 269
Нагороди: 2
Рейтинг: 34
У нас з початковою школою теж цікаво вийшло. Збірники для 4-го класу купили і тут зі Львова приходить вказівка купити нові збірники, бо не ті купили.
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 01:08 | Повідомлення № 339
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
У Чернівцях відбувся обласний Фестиваль комп’ютерних програм серед учнівської молоді
У Чернівцях проведено обласний фестиваль комп’ютерних програм серед учнівської молоді Чернівецької області.

У фестивалі брали участь 47 вихованців гуртків інформаційних технологій позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів районів області та міста Чернівці.

Учасники фестивалю продемонстрували високий рівень знання інформаційних технологій та їх практичного застосування, вміння працювати з програмами Microsoft Office та графічними редакторами.

Фестиваль проводився в номінаціях:
- навчально-демонстраційні програми, які можна використовувати в програмі шкільних курсів;
- web-програмування;
- мультимедійні презентації;
- робота в графічних редакторах.

З малюнків переможців фестивалю комп’ютерних програм планується створення виставки комп’ютерного малюнку "Світ очима дітей"

Ковшун Дата: Сб, 04.11.2017, 01:09 | Повідомлення № 340
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (gromko)
У цьому ж році вперше для учнів не випускних класів результати тестування відображуються на підсумкових оцінках за другий семестр і не виключено, що в майбутньому тестування може бути трансформоване в щорічні іспити. Він підкреслив, що доцільність такого нововведення гостро дискутується як самими педагогами, так і батьками та учнями, оскільки ніхто не був завчасно поінформований про такий вид підсумкового тестування.

Толи еще будет...ой...ой...ой...

Quote (gromko)
Звертаючись до Генерального прокурора, заступник голови ВР попросив детально вивчити ситуацію з неочікуваним введенням в кінці навчального року підсумкових контрольних робіт, перевірити законність платного поширення брошур з переліком тестових завдань серед учнів 5-8 класів, а також з'ясувати, на яких умовах і ким харківське видавництво "Ранок" отримало виняткове право друку цих посібників.

Пізно схаменулись...Наказ був виданий 16 лютого...Вже все закрутилось.
Збірниками торгують...Бізнес процвітає.
Не думаю, що Генпрокуратура щось допоможе...
Відфутболять назад Міністерству освіти і науки....
Перетворили освіту на бізнесовий майданчик!
Ковшун Дата: Сб, 04.11.2017, 01:09 | Повідомлення № 341
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (grebenchukov)
Збірники для 4-го класу купили і тут зі Львова приходить вказівка купити нові збірники, бо не ті купили.

Бізнес процвітає.... ;)
Bandalak Дата: Сб, 04.11.2017, 01:09 | Повідомлення № 342
Лідер форуму
Повідомлень: 6287
Нагороди: 44
Рейтинг: 291
Quote (gromko)
У Чернівцях відбувся обласний Фестиваль комп’ютерних програм серед учнівської молоді

Моя учениця, Митренюк Настя, теж була на цьому фестивалі.
В номінації навчально-демонстраційних програм зайняла 2-ге місце.
Прикріплення: usrcol.rar(20.5 Kb)
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 01:09 | Повідомлення № 343
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
У Києві відбувся тренінг щодо користування системою електронного вступу до ВНЗ
5 квітня 2011 року у Національному технічному університеті "Київський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ") проведено навчання уповноважених осіб інформаційних систем приймальних комісій вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації Києва, Київської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської, Вінницької, Кіровоградської областей.

Про особливості вступної кампанії 2011 року та завдання приймальних комісій вищих навчальних закладів розповів заступник директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти й науки, молоді та спорту України (МОН) Микола Фоменко.

Інструктаж щодо експериментального запровадження системи "Електронний вступ до ВНЗ України" провів керівник проекту "Електронний вступ до ВНЗ України" Олександр Первак, а щодо технічного забезпечення функціонування інформаційно-пошукової системи "Конкурс" провів інструктаж координатор Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI) та Громадської організації "Центр освітніх технологій" Володимир Ковтунець.

Після наради проведено тренінги в комп’ютерних аудиторіях: робота з системою "Електронний вступ до ВНЗ України" та інформаційно-пошуковою системою "Конкурс".

Зазначимо, що з 7 по 20 квітня у Львові, Одесі, Харкові та Донецьку представники МОН також проводитимуть навчання уповноважених осіб інформаційних систем приймальних комісій вищих навчальних закладів.

За матеріалами: МОН України

Додано (07.04.2011, 18:25)
---------------------------------------------
Оприлюднено електронні версії збірників завдань підсумкових контрольних робіт для школярів
Офіційно оприлюднено електронні версії збірників завдань підсумкових контрольних робіт для учнів 5-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Метою проведення контрольних робіт є визначення рівня засвоєння навчального матеріалу українськими школярами.

Підсумкові контрольні роботи, відповідно до наказу МОН №141 від 16.02.11 року будуть проведені всіма загальноосвітніми навчальними закладами у період з 10 по 20 травня серед учнів 5-8 класів.

У відповідності з методичними рекомендаціями розробленими міністерством освіти, підсумкові контрольні роботи будуть проведені письмово з таких навчальних предметів: українська мова, математика, історія України, іноземні мови та російська мова у школах з російською мовою навчання.

Варіанти завдань підсумкових контрольних будуть обрані школами зі збірників, визначених методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки.

Електронні версії збірників призначених для проведення підсумкових контрольних робіт у 5, 6, 7 та 8 класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2011 році - http://osvita.ua/school/materials/control/

gu2in Дата: Сб, 04.11.2017, 01:09 | Повідомлення № 344
Досвідчений учасник
Повідомлень: 775
Нагороди: 8
Рейтинг: 308
Підсумкові контрольні роботи для 5 - 8 класів. Електронні версії збірників завдань 2011 року.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Додано (07.04.2011, 19:23)
---------------------------------------------
Електронні версії збірників завдань ДПА-2011 з предметів інваріантної складової: 9 та 11 клас

Додано (07.04.2011, 19:37)
---------------------------------------------
Ну і звісно ПЕРШОДЖЕРЕЛО - МОН України!

mouse Дата: Сб, 04.11.2017, 01:09 | Повідомлення № 345
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
А ви казали, що МОН можна в топку :) А ось вам і є! І не потрібно нічого купувати за 40 грн, як казали в новинах.
:?
Особенно порадовало ДПА-2011 Астрономия!!! Це просто супер!


Відредаговано: mouse - Чт, 07.04.2011, 19:39
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2020.