Нд, 21.04.2019, 04:19
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 67
Нагороди: 2
Рейтинг: 25

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
gry Дата: Сб, 04.11.2017, 09:40 | Повідомлення № 3406
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1127
Нагороди: 4
Рейтинг: 128
Цитата gromko ()
що кожному попонується "золота вудочка" - можливість навчитись програмувати (CS-50  тому приклад), але, звичайно, не кожен буде програмістом.
"Класне" слово - ПРОПОНУЄТЬСЯ.... У нас же - Всіх і Всьому...
CS-50 - дуже гарна штука, дивився, вчився... Але як "навернути " учнів... Важко...

Додано (18.03.2017, 17:50)
---------------------------------------------
Цитата gromko ()
Більшість дітей "зомбовані" віртуальним "спілкуваннм" у соцмережах та постійним інформаційним "шумом" у навушниках смартфонів.
Мабуть це їхнє майбутнє, їх середовище...Ми аж ніяк у "вагон" не потрапляємо... А за "зомбовані" -  можу посперечатися - пройде...


Відредаговано: gry - Сб, 18.03.2017, 17:51
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 09:40 | Повідомлення № 3407
Лінуксоїд
Повідомлень: 3204
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Цитата gry ()
Мабуть це їхнє майбутнє, їх середовище...Ми аж ніяк у "вагон" не потрапляємо...

15 років назад усі були впевнені, що безперешкодний доступ до інформаційних ресурсів сприятиме поліпшенню якості освіти і покращенню освіченості людей, але спостерігаємо зворотній процес - легкий доступ до інформації сприяє "інтелектуальним лінощам"
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 09:40 | Повідомлення № 3408

Цитата gromko ()
15 років назад усі були впевнені, що безперешкодний доступ до інформаційних ресурсів сприятиме поліпшенню якості освіти і покращенню освіченості людей, але спостерігаємо зворотній процес - легкий доступ до інформації сприяє "інтелектуальним лінощам"
всьому свій час, настане такий етап, що все буде по іншому. Є злети і є падіння, в істоії все повторюється
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 09:40 | Повідомлення № 3409

Ігор Лікарчук: чи потрібно штрафувати батьків?Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.А що ви думаєте, шановні колеги, про шкільні штрафи?У деяких країнах вони існують. Учнів (їхніх батьків) штрафують за порушення Правил внутрішнього розпорядку, образу вчителя, використання мобільних, нецензурну лексику в стінах школи...Кошти, отримані від штрафів, зараховуються на рахунок школи й використовуються на її потреби.Безумовно, у цій практиці є позитив і негатив. Є ментальне несприйняття навіть думки про це невиправних ідеалістів від бездітної педагогіки. Є величезна кількість нормативних перепон. Є обґрунтоване побоювання серйозних зловживань, якщо то буде...Але, коли сьогодні почув у метро, як зграйка шестикласників російською, жваво та з матюками обговорювали, як вони сказали «прикол», з їхнім однокласником, коли той на уроці «послав» вчительку, стало дуже сумно...Уявляю, як «весело» тій вчительці. А що вона може зробити? Вигнати з класу? Не дай Бог. Знизити оцінку? Не допоможе. Записати в щоденник? Ага, допоможе, як мертвому припарка. Зателефонувати батька учня? Інколи можеш почути таке, що... Потягнути до директора? Ой, не смішіть... Застосувати засоби педмайстерності? Ох, якби їх знати та уміти...То що? Між іншим, маю удома двохтомник «Энциклопедия русского мата». Деяких слів, котрі почув від шестикласників, я у двохтомнику не знайшов...Я розумію, що то погана мрія. Але, якби... Уявляєте, ЯКІ б кошти отримала школа додатково?..Оригінал

щ
о що, а з цим погоджусь на 100%
mul44 Дата: Сб, 04.11.2017, 09:40 | Повідомлення № 3410
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1115
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Я тут видео снял как один шестиклассник на уроке моего коллеги вел себя "похожим образом", понятное дело вам я его не покажу, оставлю себе для коллекции ;) , было разве что без матов, но уровень тупизны данного ученика не просто зашкаливает, а у меня есть серьезные мысли по поводу его альтернативной одаренности. Не помогло ни родительское собрание (на котором все учителя высказали родителям в каких условиях ведутся уроки, ни родители ученика, не помогло ни че го), ни то что я подошел к нему и попытался в процессе беседы внять к его разуму. Так что я за систему штрафов.
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 09:41 | Повідомлення № 3411
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4305
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Цитата gry ()
CS-50 - дуже гарна штука, дивився, вчився... Але як "навернути " учнів... Важко...

А до якої справи, що вимагає інтелектуальних зусиль навернути учнів легко? Легко людина береться за роботу, якщо передбачається швидкий результат. А зі "складними" предметами цей фокус не проходить. Програмування - один з таких предметів. Простіший за математику з фізикою, але достатньо складний.
gry Дата: Сб, 04.11.2017, 09:41 | Повідомлення № 3412
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1127
Нагороди: 4
Рейтинг: 128
Цитата Пилипчук_О_П ()
А до якої справи, що вимагає інтелектуальних зусиль навернути учнів легко?
Згоден.
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 09:41 | Повідомлення № 3413
Лінуксоїд
Повідомлень: 3204
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Цитата W-w-W ()
Ігор Лікарчук: чи потрібно штрафувати батьків?Я розумію, що то погана мрія. Але, якби... Уявляєте, ЯКІ б кошти отримала школа додатково?..Оригінал
що що, а з цим погоджусь на 100%

У школах суб'єкт-суб'єктні відносини, яким чином можна врегулювати систему накладення стягнень з батьків? У всі часи діти були різні, але навіть в СРСР до штрафів не додумались. Від себе - за тридцять років роботи в школі були різні учні(навіть такі, що попали в дитячий виправний заклад), але у мене не було з ними проблем "педагогічного характеру".
DPV Дата: Сб, 04.11.2017, 09:41 | Повідомлення № 3414
Прописаний назавжди
Повідомлень: 475
Нагороди: 7
Рейтинг: 76
Цитата gromko ()
навіть в СРСР до штрафів не додумались.

За часів СРСР були свої "методи" впливу на батьків(через трудові колективи пропісочать так, що діти "шовкові" потім ходили, і батьки могли прикласти "руку впливу на  виховання", а тепер, діти мають права і навіть до суду подають), та і сама система освіти мала певні стимули, хоча б те, що учні, які не засвоїли матеріал залишалися на повторний  другий рік. І це було дуже суттєвим фактором, хоча і незавжди.

Був семінар у одній із шкіл, вчитель за свої гроші купив камеру і поставив у класі, як результат різко змінилося ставлення всіх, і учнів і вчителів до всього, що проходить на уроці. Для всіх з'явився свій стимул.


Відредаговано: DPV - Нд, 19.03.2017, 11:26
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 09:41 | Повідомлення № 3415

Цитата gromko ()
Від себе - за тридцять років роботи в школі були різні учні(навіть такі, що попали в дитячий виправний заклад), але у мене не було з ними проблем "педагогічного характеру".
це було колись, а нині нові проблеми, а вирішення нема

Цитата gromko ()
У школах суб'єкт-суб'єктні відносини, яким чином можна врегулювати систему накладення стягнень з батьків? У всі часи діти були різні, але навіть в СРСР до штрафів не додумались.
і що з того? дійшло до абсурду, вчителі гірше від будь-якої верстви населення, незахищені і неоплачувані, я ж не за те, щоб вчителям дати необмеженні права, а за те, щоб і вчителі і учні керувались одним законом, винен вчитель то до нього певні міри, винний учень то до нього певні міри. А нас так учню за будь яких обставин нічого, а вчителю відразу або догану або виліт з роботи
DPV Дата: Сб, 04.11.2017, 09:41 | Повідомлення № 3416
Прописаний назавжди
Повідомлень: 475
Нагороди: 7
Рейтинг: 76
Цитата W-w-W ()
дійшло до абсурду, вчителі гірше від будь-якої верстви населення, незахищені і неоплачувані, я ж не за те, щоб вчителям дати необмеженні права, а за те, щоб і вчителі і учні керувались одним законом, винен вчитель то до нього певні міри, винний учень то до нього певні міри. А нас так учню за будь яких обставин нічого, а вчителю відразу або догану або виліт з роботи

І адмінстрація дуже часто користується такими методами, а на учнів іноді взагалі не звертає уваги. Вчителям - шукайте методи вливу, але педагогіка Макаренка в таких ситуаціях вже не діє. А дієвого, нового нічого ще не винайшли. Як результат вчителі самі звільняються, було декілька випадків, коли вчителі звільнялися із за проблемних ситуацій з деякими учнями,бо батьки "накатали" до райво, облво папери(доречі, на останній нараді доводили до нашого відома, що за останні півроку у 5 разів збільшилися звернення батьків на вчителів).

Додано (19.03.2017, 11:33)
---------------------------------------------
Цитата gry ()
Цитата Пилипчук_О_П () А до якої справи, що вимагає інтелектуальних зусиль навернути учнів легко?Згоден.

Дуже легко - це дати можливість гратися і користуватися соціальними мережами. Більше загальну масу учнів практино нічого не цікавить. Вони так і говорять: "Нащо це нам потрібно? А можна Вконтакте?", це з 8-го класу, а 7 і 6-й класи - гратися.


Відредаговано: DPV - Нд, 19.03.2017, 11:51
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 09:42 | Повідомлення № 3417
Лінуксоїд
Повідомлень: 3204
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Цитата DPV ()

За часів СРСР були свої "методи" впливу на батьків(через трудові колективи пропісочать так, що діти "шовкові" потім ходили, і батьки могли прикласти "руку впливу на виховання", а тепер, діти мають права і навіть до суду подають), та і сама система освіти мала певні стимули, хоча б те, що учні, які не засвоїли матеріал залишалися на повторний другий рік. І це було дуже суттєвим фактором, хоча і незавжди.

При СРСР були інші часи - один "фрукт" у нас за 7 років закінчив 4 класи і оскільки йому виповнилось 15 років, то пішов зі школи "допомагати батькам по господарству".

Цитата W-w-W ()
нині нові проблеми, а вирішення нема

Дуже багато залежить і від учителя - для деяких проблем немає оскільки вони їх не бажають помічати.

Цитата W-w-W ()
дійшло до абсурду, вчителі гірше від будь-якої верстви населення, незахищені і неоплачувані

В нашій школі декілька колег мають зарплату в межах 10 тис. ("грязними"), найменша - більше 4 тис.

Цитата W-w-W ()
учню за будь яких обставин нічого, а вчителю відразу або догану або виліт з роботи

Таке життя

Цитата DPV ()
педагогіка Макаренка в таки ситуаціях вже не діє.

В Макаренка "педагогіка" була досить проста - тюремна, хоча книжки гарно писав. У нього своїх дітей не було, і ще до речі, чомусь завжди видатні педагоги - директори шкіл - Макаренко, Сухомлинський, Ткаченко, і т.д.
Bandalak Дата: Сб, 04.11.2017, 09:42 | Повідомлення № 3418
Лідер форуму
Повідомлень: 6170
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Цитата DPV ()
Дуже легко - це дати можливість гратися і користуватися соціальними мережами. Більше загальну масу учнів практино нічого не цікавить. Вони так і говорять: "Нащо це нам потрібно? А можна Вконтакте?", це з 8-го класу, а 7 і 6-й класи - гратися.

У мене є такий один проблемний учень у 8 класі. Там обидва рази на тиждень останній урок. Раз 6-й і раз 7-й. Так він останні три заняття втік додому, потім написав директору пояснювальну, що мов йому на уроках Інформатики не цікаво, бо ВК заблоковано, а спроби пограти онлайн вчитель присікає відразу.
У його класі абсолютно всі учні навчилися безпомилково набирати вправи з книжки на Лазарусі, всі окрім нього. Правда внести будь-які зміни у код, подумавши головою, можуть одиниці. А він лише прагне нагрубити, когось ударити з учнів, нанести шкоду майну і т.д. і т.п..
На мою думку, до обов'язків вчителя предметника не входить ловити учнів і затягувати на урок. Думаю, достатньо написати доповідну директору і попередити класного керівника.

Між іншим, як заблокувати всі анонімайзери, бо деякі "вундеркінди" входять у ВК через них?
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 09:42 | Повідомлення № 3419
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4305
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Цитата gromko ()
В нашій школі декілька колег мають зарплату в межах 10 тис. ("грязними"), найменша - більше 4 тис.

Скільки з них не перевантажені, тобто мають не більше ставки?
Цитата Bandalak ()
Між іншим, як заблокувати всі анонімайзери, бо деякі "вундеркінди" входять у ВК через них?

А це вже сформована компетентність :)
swetikccc Дата: Сб, 04.11.2017, 09:42 | Повідомлення № 3420
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4157
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата Bandalak ()
Між іншим, як заблокувати всі анонімайзери, бо деякі "вундеркінди" входять у ВК через них?
Я колись робив так.
Нет через проксі і програмно виловлював паролі, потім підзивав учня і питав чи хоче він побачити свій пароль в мережі?
Тільки порібно повісити попередження.
А тепер, це їх вибір.


Відредаговано: swetikccc - Нд, 19.03.2017, 14:36
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.