Сб, 29.02.2020, 11:53
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 84
Нагороди: 2
Рейтинг: 25

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
Scrooge Дата: Сб, 04.11.2017, 09:15 | Повідомлення № 3256
Тут живе...
Повідомлень: 107
Нагороди: 1
Рейтинг: 4
Цитата volevikt ()
Розенко: не можна допустити переведення на півставки

Що ж, побачимо, як розвиватимуться далі події в нашій освіті.

В торгівлі нашого міста вже почали діяти: щоб забезпечити підвищення мінімальної зарплати своїм працівникам, почали зі скорочення штату. Як наслідок - зменшення кількості робочих місць і збільшення числа безробітних. (((

Вчителів не переведуть на "півставки", оскільки для цього слід змінити навчальні плани.
Підвищення мінімальної зарплати стосується насамперед технічних працівників, зарплату яким буде виплачувати (чи надасть кошти) місцевий бюджет.
Якщо у бюджеті не вистачатиме коштів на оплату праці працівників бюджетних установ, то такі установи просто закриватимуть.

Щодо "скорочення найманих працівників" у торгівлі чи на ринках - вони просто працюватимуть "по сірому", як в на початку 2000-их - без фактичної реєстрації
swetikccc Дата: Сб, 04.11.2017, 09:15 | Повідомлення № 3257
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4166
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
От мені цікаво в Штатах при підвищенні почасової оплати , задумалися про використання роботів, у нас на перехід на сірі схеми.
Чому так? ;)
gry Дата: Сб, 04.11.2017, 09:15 | Повідомлення № 3258
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1144
Нагороди: 4
Рейтинг: 133
Цитата Scrooge ()
як в на початку 2000-их - без фактичної реєстрації
Пенсія.. ;)
Scrooge Дата: Сб, 04.11.2017, 09:15 | Повідомлення № 3259
Тут живе...
Повідомлень: 107
Нагороди: 1
Рейтинг: 4
Цитата swetikccc ()
От мені цікаво в Штатах при підвищенні почасової оплати , задумалися про використання роботів, у нас на перехід на сірі схеми.
Чому так? ;)

Соціальне страхування(на скільки я пам'ятаю в Україні з 2017 року будуть вводити медичне страхування) дуже ефективно вдарить по "сірим схемам" - при відсутності поліса лікування буде дуже дорогим, а поліс матимуть лише ті, хто платить страхові внески (у випадку вчителів частину страхових внескі оплачуватиме роботодавець, а частину робітник, пенсіонерам буде страховка від держави), тож отримувати зарплату в конверті стане не дуже вигідно.
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 09:15 | Повідомлення № 3260

Scrooge Дата: Сб, 04.11.2017, 09:16 | Повідомлення № 3261
Тут живе...
Повідомлень: 107
Нагороди: 1
Рейтинг: 4
Вас "розводять" - 5266 грн. у вчителя вищої категорії це вже з доплатами. Підвищено на 2 розряди тарифну сітку (була 12 тепер 14 тобто 1600*2.47 = 3872 грн. ставка вчителя в.к., а 5266 грн. це з всіма доплатами. І це грубо, без відрахувань (21%). Таким чином вчителі вищої категорії зі стажем більше 10 років будуть на руки отримувати близько 4200 грн,максимум 5500 якщо 1.5 ставки. Реально зарплата виросте максимум 1000 грн "на руки" .
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 09:16 | Повідомлення № 3262

Україні терміново потрібне ЗНО з інформатики

Останнім часом багато розмов йде про те, що вітчизняна IT-галузь зможе далі розвиватися тільки за умови переходу на вищий щабель: від аутсорсингового обслуговування чужих проектів до створення власних кінцевих продуктів. Пояснюється це досить просто: є ряд країн (Індія, Бразилія, Аргентина і навіть Росія), де послуги програмістів коштують дешевше. Про перспективи української IT-освіти розмірковує директор Центру підготовки сертифікованих програмістів, кандидат технічних наук Сергій Іщеряков.

Перед українською IT-освітою стоїть завдання не просто забезпечити галузь кадрами - тут мова йде про підготовку фахівців зовсім іншого рівня кваліфікації. Безумовно, сьогоднішніх випускників технічних вузів можна «підтягнути» до необхідних «показників» - проте, скільки на це піде часу? Чи не упустить Україна свій шанс?

Як би це дивно це не звучало, але саме відсутність інформатики в списку предметів, за якими діти можуть пройти зовнішнє незалежне оцінювання, є однією з основних перешкод розвитку IT-освіти в Україні. І кажу я це, спираючись на реальний досвід.

Минулого року ми ініціювали у Міносвіти програму «Школяр-програміст» - великий проект з підготовки в Україні програмістів, які будуть затребувані на світовому ринку праці. Для старту були відібрані школи, в яких вже є спецкласи інформаційно-технологічного профілю. На першому етапі ми підготували вчителів, які мали навчати дітей за новою програмою - зібрали їх разом і провели інтенсивний курс навчання. Потім вже ці вчителі почали підготовку дітей безпосередньо в школах.

Результати - дуже хороші. У проекті взяло участь 19 класів з 17 шкіл в Києві, Івано-Франківської, Львівської та Одеської областях. Було підготовлено близько 100 вчителів, які підготували близько 350 дітей на шкільних заняттях, і ще близько 100 - в гуртках. Результати роботи позитивно оцінені Міносвіти - програма продовжує працювати. Цього року кількість класів-учасників зросла до 70-ти завдяки сприянню освітньої онлайн-платформи SmartMe University.

Однак в ході реалізації програми «Школяр-програміст» ми зіткнулися з цікавою проблемою: для старту проекту в деяких школах не вистачає... батьківської згоди!

Тобто програма підтримана Міносвіти, її підтримують директори шкіл, є технічні можливості, є онлайн-платформа, є потрібна кількість дітей для створення класів інформаційно-технологічного профілю - але далеко не всі батьки цю ідею сприймають позитивно.

Аргументи антагоністів звучать приблизно однаково: «Навіщо дитині додаткові 4 навчальні години з програмування на тиждень? Дайте краще більше годин фізики і математики! Дитині ж ще до університету вступати!»

Тобто, по суті, батьки не хочуть, щоб діти вчили програмування, але хочуть, щоб вчили фізику і математику - щоб потім піти вивчати те ж саме програмування у ВНЗ.

Нинішня шкільна програма інформатики безнадійно застаріла. Сьогодні вже немає сенсу розповідати школярам про те, що таке комп'ютер і з чого він складається. Також не треба пояснювати, яким чином у Windows створити нову папку на робочому столі.

Якщо говорити про програмування, ази якого даються в рамках шкільної програми, то це, по-перше, застарілі мови (типу Turbo Pascal), а, по-друге, той обсяг годин, які на це відводяться (на програмування має виділятися ⅓ від загальної кількості годин інформатики - тобто, приблизно 1 година в місяць), зовсім не дає можливості ні вивчити мову, ні, хоча б, зрозуміти, що таке програмування взагалі.

Введення ЗНО з інформатики дозволить вирішити ряд проблем:

По-перше, з'явиться можливість істотно змінити навчальні програми профільних класів - наявність ЗНО буде вирішальним фактором для подолання батьківського опору.

По-друге, відкриє двері класів інформаційно-технологічного профілю для дітей, у яких з фізикою, наприклад, справи не надто складаються. Адже зараз ми втрачаємо цілий пласт хлопців, що мають величезний потенціал - але штучно «виведених за дужки» цього рівняння. На підтвердження цієї тези говорить і той факт, що число світчер в галузі неухильно зростає - люди знаходять обхідні шляхи в галузь, куди їх «не пустило» ЗНО з фізики. При цьому, система освіти повинна бути помічником, а не перешкодою.

По-третє, це спричинить зміну програм ВНЗ. За великим рахунком, базу, на вивчення якої витрачається 1-2 роки навчання, студент матиме ще зі шкільної лави - в університеті можна буде сконцентруватися на інших речах, готувати не просто програміста, а класного програміста.

Якщо ми хочемо дійсно змінити IT-галузь, якщо хочемо, щоб українські програмісти вийшли на якісно новий рівень - нам необхідно змінювати систему підготовки фахівців. І чим глибшими будуть ці зміни - тим краще.

Для невеличкої довідки:

У багатьох інших країнах програмування вже стало повноцінною частиною шкільної програми. У 2004 році на цей шлях встав Ізраїль, у 2014 схожа програма була представлена в Великобританії. Минулого року Японія прийняла рішення про впровадження програмування в навчальні програми навіть для початкової школи. І якщо ми хочемо стати першими, то вже зараз потрібно рівнятися на кращих.

Сергій Іщеряков, директор Центру підготовки сертифікованих програмістів, Освітня політика.
fox11 Дата: Сб, 04.11.2017, 09:16 | Повідомлення № 3263
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 4
Рейтинг: 86
Согласен со всем, но это не проблема школы, это проблема ВУЗов. Лет 10 назад изучал всю программу подготовки  (за 5 лет) программистов в одном из универов. Очень слабо. С какими знаниями сын поступил, с такими и выпустился. Ну набил руку, делая другим лабы и курсовую.
А ЗНО - упаси господи.


Відредаговано: fox11 - Пт, 20.01.2017, 13:13
gry Дата: Сб, 04.11.2017, 09:16 | Повідомлення № 3264
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1144
Нагороди: 4
Рейтинг: 133
Цитата fox11 ()
А ЗНО - упаси господи
Згоден. Хіба що на вибір і то не за цією програмою, бо намагаючись все охопити,  наскладають таких тестів - я уявляю...


Відредаговано: gry - Пт, 20.01.2017, 13:35
vinohodov Дата: Сб, 04.11.2017, 09:16 | Повідомлення № 3265
Прописаний назавжди
Повідомлень: 337
Нагороди: 1
Рейтинг: 29
Ще б по фізкультурі ЗНО попросили.  Жах.
swetikccc Дата: Сб, 04.11.2017, 09:16 | Повідомлення № 3266
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4166
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Це добре що відсутня інформатика буде в старших класах. Бо посилали б нас учні ще дальше. Кому потрібні знання і оцінка якщо предмет не ЗНО.
Ось вам і жах, а так спокійне життя після того як обтерся ;)
mul44 Дата: Сб, 04.11.2017, 09:17 | Повідомлення № 3267
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1122
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Дмитрий Шимкив снова пообещал за 10 лет увеличить число айтишников в 40 раз

Комменты почитать интересно)
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 09:17 | Повідомлення № 3268

Підсумки тижня в освіті: головні події

Оприлюднений проект навчального плану старшої школи. Міністерство освіти запропонувало до громадського обговорення проект Типового навчального плану для 10-11 класів. Зміни мають стати чинними з 2018 року.

МОН пропонує об’єднувати предмети. Новація міститься у проекті типового навчального плану для 10-11 класів, у разі ухвалення якого, з’являться інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство» та «Математика».

Обов'язкових предметів в 10-11 класах стане менше. Міністерство освіти має намір суттєво скоротити кількість обов’язкових предметів інваріантної складової у старшій школі. Зміни стануть чинними у 2018 році.

12-ти річній школі необхідні приміщення. За словами міністра, місцева влада має відповідально поставитися до приміщень шкіл, адже після запровадження трирічної старшої школи будуть потрібні навіть ті приміщення, які нині не використовуються.

Учителі не мають ходити по будинках та шукати дітей. Лілія Гриневич наголошує, що вчителі не мають ходити по будинках та шукати дітей, не охоплених навчанням, оскільки це завдання соціальних служб.

Якими будуть тести ЗНО у 2017 році. Особливості тестів ЗНО визначають характеристики тестових завдань, що містять інформацію про кількість завдань, час відведений для виконання завдань, форми завдань тощо.

Графік проведення зовнішнього оцінювання - 2017. Тестування з української мови та літератури, іспанської, німецької, французької, англійської мов та математики відбудеться у травні. ЗНО з інших предметів - з 2 червня до 16 червня.
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 09:17 | Повідомлення № 3269

Цитата W-w-W ()
Учителі не мають ходити по будинках та шукати дітей. Лілія Гриневич наголошує, що вчителі не мають ходити по будинках та шукати дітей, не охоплених навчанням, оскільки це завдання соціальних служб.


як ходили так і ходитимем, бо ніхто нічого з соцслужб не робить, а нам руки викручують
ALEKS Дата: Сб, 04.11.2017, 09:17 | Повідомлення № 3270
Прописаний назавжди
Повідомлень: 466
Нагороди: 5
Рейтинг: 84
Вчити програмування треба в школі чи університеті?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2020.