Пн, 03.08.2020, 14:44
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 98
Нагороди: 2
Рейтинг: 25

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 08:35 | Повідомлення № 3016

Затверджено нові програми для 1-4 класів

Колегія Міністерства освіти і науки України затвердила 13 оновлених та "розвантажених" навчальних програм для школярів 1-4 класів, які застосовуватимуться в молодшій школі вже з 1 вересня.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, йдеться про видалення з програм зайвої інформації, усунення дублювання, відбір найбільш важливих тем та їх логічний виклад, а також запровадження компетентністного підходу.

"Ми підходили до розвантаження дуже відповідально, треба постійно пам’ятати, що програми надбудовують одна одну й не можна просто так щось висмикувати з них. Найважливішим для нас було підняти якість освіти, а не якимось чином її опустити. Тому ми залишили якісні показники – що має вміти дитина, але в цих програмах змінили дорогу до їх досягнення", - зазначила міністр освіти і науки.

За її словами, є зміни, що торкнулися абсолютно всіх оновлених програм.

Зокрема, знято фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми – учителі визначатимуть їх самостійно. Ця новація покликана зробити навчальний процес логічнішим та дати більшу свободу вчителю, адже кожен клас має свої індивідуальні особливості, що впливають на те, скільки часу потрібно витрачати на кожну окрему тему.

Програми привели у відповідність до вікових особливостей дітей. Для цього експерти перенесли деякі теми у більш старші класи та скасували ряд вимог, що ставилися перед молодшими школярами.

Уніфіковано термінологію програм, якою мають послуговуватися вчителі та автори підручників. Це дозволило максимально наблизити термінологію до вікових особливостей дітей, а також сприятиме побудові міжпредметних зв’язків.

У свою чергу заступник міністра Павло Хобзей зазначив, що основна ідея полягає в тому, щоб дати дитині розкритися, максимально розвинути її індивідуальність, а не зашорювати, не формувати її, як ту цеглину, а розвивати.

"Для цього потрібно, в тому числі, дати вчителю більшу свободу в підходах, дати їм можливість більше вибирати. Власне, на це й будуть націлені нові програми", - пояснив Павло Хобзей.

У Міністерстві освіти також повідомляють, що загалом було внесено зміни до програм з української мови, літературного читання, математики, інформатики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, трудового навчання, фізичної культури, іноземних мов для загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладів (англійська, німецька, французька та іспанська мови), природознавства, основ здоров’я та з предметів "Мистецтво" і "Я у світі".

Найближчим часом до оновлених програм в МОН підготують нові вимоги до оцінювання досягнень учнів та нові методичні рекомендації. Ці зміни включатимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, вчителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей тощо.

У серпні для вчителів у кожній області відбудуться конференції, на яких, в тому числі, презентують та обговорять оновлені програми для 1-4 класів. Також відбудуться засідання методичних об'єднань вчителів початкової школи, де вони розбиратимуть усі оновлення і детально з ними ознайомляться. Таким чином, викладачі достеменно знатимуть про всі введені зміни.

Вже до 1 вересня на онлайн платформі ЕдЕра з’являться перші допоміжні матеріали для вчителів – від відео-курсів та навчальних матеріалів до роз’яснень про різні методики викладання.
sergey1979 Дата: Сб, 04.11.2017, 08:35 | Повідомлення № 3017
Прописаний назавжди
Повідомлень: 434
Нагороди: 3
Рейтинг: 33
З метод.рекомедацій цього року;
Рекомендуємо оформити/доповнитискарбничку власних доробок, розміщених на електронних носіях: як дидактичний
так і методичний матеріал. Зберігати матеріал на «методичній поличці» разом із
документацією кабінету.
 

Так зрозумів потрібно на цю полицю покласти носій (наприклад флешку) ... :)  ... аби тільки не вкрали.
"
- Що робити зі старими документами?
- Зробіть копію та викиньте.
"
Ktara Дата: Сб, 04.11.2017, 08:35 | Повідомлення № 3018
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4227
Нагороди: 38
Рейтинг: 376
Цитата sergey1979 ()
Так зрозумів потрібно на цю полицю покласти носій (наприклад флешку) ...  ... аби тільки не вкрали."
- Що робити зі старими документами?
- Зробіть копію та викиньте.
Черт. Отстала я от жизни :) А если у меня нет полочки? Прибить? :) и вообще у меня конспекты в электронном виде :) И ученикам разрешаю вести конспекты тоже в электронном виде :) (кто хочет) Я уже и книги не покупаю (пообещали из дома выгнать. шкафов не хватает). Моя методполочка в Onedrive )
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 08:35 | Повідомлення № 3019
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4320
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Цитата sergey1979 ()
Рекомендуємо оформити/доповнити...

Сподіватимемось, що "перевіряльники" чітко розуміють, що слово "рекомендуємо" є ознакою неабсолютної обов'язковості :)
"Власні доробки" вимагаються лише від вчителя-методиста. Інші можуть казати: "Не впевнений у якості власних матеріалів, тому не пишу і користуюсь лише грифованими (друкованими тощо)".
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 08:35 | Повідомлення № 3020

Учителі мають виконувати рекомендації до оновлених програм

Методичні рекомендації до оновлених програм для учнів 1-4 класів будуть суттєво осучаснені і вчителі мають їх виконувати. Про це в інтерв'ю Українській правді. Життя сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За словами міністра, батьки зможуть апелювати до методичних рекомендацій, у разі якщо вчитель буде їх порушувати.

«Я б говорила не про контроль батьків над вчителями – а про партнерство батьків та вчителів. Це нова категорія, яку ми мусимо додати до нашої школи. Тому що батьки часом зараз розглядаються школою, як "ті-хто-мають-принести-гроші-на-школу". А вони мають бути партнерами. Школа теж не має, де ще шукати інших партнерів, – бо це дві сторони, які найбільше зацікавлені в успіху цих дітей», - зазначила Лілія Гриневич, наголосивши, що культура партнерства в новій українській школі – це взагалі одна з базових цінностей нової школи.

Вона також зазначила, що у разі порушення методичних рекомендацій, батьки мають право у ввічливій формі навести свої аргументи вчителю, оскільки все робиться заради якості освіти дітей.

Наприклад, сказати: «На сайті МОН написано, що діти мають писати олівцем, а ви змушуєте писати ручкою, а ще червоним підкреслюєте помилки – це стрес для дитини. Будь ласка, чи можете ви перейти до нових методичних рекомендацій».

«Якщо вчитель буде казати, що він не погоджується і хоче вчити так, як вчив 25 років до того, у цьому випадку ви звертаєтеся до дирекції школи про порушення методичних рекомендацій», - зауважила міністр освіти.

У разі, якщо дирекція школи не реагуватиме, батькам необхідно буде звернутись на електронну скриньку Міносвіти з чітким вказанням номера школи та прізвищем вчителя.

«Якщо є порушення методичних рекомендацій і програм, які затверджені Колегією МОН, це для нас є приводом для інспекції і визначення, наскільки вчитель виконує посадові обов’язки», - повідомила Лілія Гриневич.

Вона також зауважила, що держава не має коштів змінювати підручників на цьому етапі. Нові підручники будуть під нові стандарти.

«Але вчитель завжди має право щось пропустити в підручнику і орієнтуватися на програму. У підручнику для 6-річних дітей в перші місяці навчання було визначення нуля: "Нуль – це відсутність елементів в множині". Значна частина вчителів розуміли, що це абсолютно глупота – змушувати дітей вчити це напам'ять в 6-річному віці у перші місяці навчання в школі. Вони просто опускали це визначення і подавали його вже тоді, коли дитина була до цього готова», - зазначила міністр.

Вона висловила переконання, що шлях збільшення кількості фактичних знань та інформації, яким йшла наша школа останні десятиліття є безперспективним.

«У нас відбулася знаннєва криза української школи. Ми мусимо це зрозуміти і визнати. Ми повинні виділити ядро знань, з яким треба обов'язково працювати. На цьому ядрі знань будувати вміння, як застосовувати ці знання для вирішення практичних життєвих ситуацій, як формувати навички критичного мислення. Таким чином ми маємо сформувати в дітей ключові компетентності, які сьогодні визнані провідними освітніми системами світу як такі, що необхідні для сучасної людини в 21 столітті. І їх буде покладено в основу змісту освіти в новій українській школі», - зауважила міністр.

За її словами, в будь-якому випадку, оновлення програм – це вже крок назустріч тим дітям, які сьогодні вчаться у початковій школі.

«Я весь час звертаю увагу вчителів на те, що ми живемо в новому столітті. Це інше покоління дітей, яке по-іншому сприймає інформацію. Ми теж мусимо мінятися. Неможливо навчати сучасних дітей так, як навчали нас», - наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Facebook338 Twitter Вконтакте2 Google+ Освіта.ua
05.08.2016
Bandalak Дата: Сб, 04.11.2017, 08:35 | Повідомлення № 3021
Лідер форуму
Повідомлень: 6298
Нагороди: 44
Рейтинг: 291
Бачу цього року на серпневих конференціях буде весело!
gry Дата: Сб, 04.11.2017, 08:36 | Повідомлення № 3022
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1152
Нагороди: 4
Рейтинг: 133
Цитата Bandalak ()
на серпневих конференціях буде весело!
Скоріш за все буде сумно... Як можна встигнути перебудуватись та прилаштуватись до нових "вказівок" теперішнім , а не "майбутнім" вчителям молодших класів менше ніж за місяць до початку навчального року???


Відредаговано: gry - Сб, 06.08.2016, 09:37
sergey1979 Дата: Сб, 04.11.2017, 08:36 | Повідомлення № 3023
Прописаний назавжди
Повідомлень: 434
Нагороди: 3
Рейтинг: 33
Хоч би перевірка не нагрянула числа 2-3 вересня по перевірці та виконанню змін.
Ситуація нагадує так, як би в нас ввели лівосторонній рух, але ж машини ті ж самі залишили! Підручники... вчителі в основній масі навряд чи встигнуть ознайомитись. В мене англійська в початкових класах.


Відредаговано: sergey1979 - Сб, 06.08.2016, 14:41
gry Дата: Сб, 04.11.2017, 08:36 | Повідомлення № 3024
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1152
Нагороди: 4
Рейтинг: 133
Цитата sergey1979 ()
перевірка не нагрянула числа 2-3 вересня
Методисти початкової школи із задоволенням потирають руки - "...оце наперевіряємо !!!". ;)

На фотографии центр Стокгольма в момент перехода с левостороннего на правостороннее автомобильное движение. 3 июля 1967 года.
Прикріплення: 1286150.jpg(74.9 Kb)
mudrak Дата: Сб, 04.11.2017, 08:36 | Повідомлення № 3025
Наполегливий учасник
Повідомлень: 836
Нагороди: 4
Рейтинг: 73
Цитата sergey1979 ()
В мене англійська в початкових класах.
Така сама "фігня" ;) , але що там можна кардинально змінити? В рекомендаціях сказано "... оскільки вивчення іноземних мов носить наскрізний та цілісний характер то   розвантаження програм неможливо проводити лише   у певному віковому сегменті".
Тобто,як я розумію, буде не революція, а поступова "еволюція" у спрощенні  вимог.


Відредаговано: mudrak - Нд, 07.08.2016, 08:53
gry Дата: Сб, 04.11.2017, 08:36 | Повідомлення № 3026
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1152
Нагороди: 4
Рейтинг: 133
А ще додаткову ставку - "заточник" олівців необхідно вводити. Олівці ж мають властивість зламуватися.  ;)
ALEKS Дата: Сб, 04.11.2017, 08:36 | Повідомлення № 3027
Прописаний назавжди
Повідомлень: 469
Нагороди: 5
Рейтинг: 84
Цитата sergey1979 ()
Підручники... вчителі в основній масі навряд чи встигнуть ознайомитись
Якщо вірити тому що пишуть, то з програм лише видаляють зайве і нічого нового не добавляють (тобто розвантажують). Тому і підручники переробляти не потрібно. Будемо тільки сторінки перегортати (ну і зайві кілограми макулатури носити).

Цитата gry ()
Методисти початкової школи із задоволенням потирають руки - "...оце наперевіряємо !!!".
Ну методиста можна і відшити - на те він і методист - він потрібен надавати допомогу, а перевіряти - це вже інспектура.
Oxana_cher Дата: Сб, 04.11.2017, 08:37 | Повідомлення № 3028
Місцева кадра
Повідомлень: 398
Нагороди: 2
Рейтинг: 44
В Украине хотят избавиться от учителей-пенсионеров
http://newsoboz.org/ekonomi....6130700


Відредаговано: Oxana_cher - Пн, 08.08.2016, 22:25
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 08:37 | Повідомлення № 3029
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Станом на 1 липня будуть скорочені 3800 ставок вчителів, що пов’язано з процесом оптимізації шкільної мережі.
http://life.pravda.com.ua/society/2016/08/4/216118/
fox11 Дата: Сб, 04.11.2017, 08:37 | Повідомлення № 3030
Прописаний назавжди
Повідомлень: 388
Нагороди: 4
Рейтинг: 86
Добавьте сюда отмену льготной пенсии (закон готовиться на осень).
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2020.