Ср, 22.11.2017, 14:47
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 181 з 266«12179180181182183265266»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 1
Рейтинг: 5

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
VasilVas Дата: Сб, 04.11.2017, 07:42 | Повідомлення № 2701
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Програма "Шкільний автобус" - зло чи благо?
Нарешті, хоч один високопоставлений освітянин (щоправда, колишній щодо посади) виступив проти закриття малокомплектних сільських шкіл. Ігор Лікарчук, що донедавна керував процесом ЗНО, пише на своїй сторінці мережі Фейсбук:

" Я не один раз писав і казав, в т.ч. з високих трибун, що за багато років, з тих пір, як була запроваджена програма "Шкільний автобус", на її реалізацію потрачені сотні мільйонів гривень. Але за два десятиліття ніхто в цій державі не провів серйозне моніторингове дослідження результативності цієї програми. Як її реалізація вплинула на якість освіти, на здоров'я дітей, на їхню соціалізацію..? Ніхто не дав обгрунтованої відповіді на питання: "Шкільний автобус: зло чи благо?"

І сьогодні, у контексті так званої оптимізації шкільної мережі, ми знову як мантру повторюємо слоган "Шкільний автобус". Натомість, ні МОН, ні НАПН не шукають інших варіантів вирішення проблеми сільської малокомплектної школи.

Так, проблема сільської малокомплектної школи існує. Діти у багатьох малокомплектних школах страждають від відсутності педагогів-фахівців, низького рівня забезпечення навчального процесу, відсутності необхідного соціуму... Але чи є найкращим виходом "Шкільний автобус" та ще і на таких українських дорогах. Між іншим, подібних доріг в Україні - тьма.

Додайте непристосованість багатьох шкільних приміщень для багатогодинного перебування там дітей після закінчення уроків, відсутність нормальних умов для харчування, жахливі туалети... Якщо це рівний доступ до якісної освіти, то що в цій ситуації може означати протилежне? Особисто я, упродовж кількох років, аналізуючи результати ЗНО сільських школярів, бачу, що поліпшенню якості сільської освіти "Шкільний автобус" освіти НЕ ДОПОМІГ.

Тому переконаний, що в українських умовах реалізація цієї програми - це іще один невдалий приклад перенесення на український грунт зарубіжного досвіду. У протилежному мене і, мабуть, велику частину суспільства не переконає ніхто. До тих пір, поки не будемо мати результати моніторинового дослідження з даного питання, проведеного інституціями, яким довіряємо. А тим часом бюджетні кошти на шкільні автобуси летять. Як у вирій журавлі. І страждає величезна кількість дітей. Фізично та морально.

Щоб не давати грунт для розмов і коментарів моїм жовчогінним "друзям", котрі обов'язково напишуть про критиканство, зазначу й таке. Варіанти вирішення проблеми сільських малокомплектних шкіл є. У т.ч. і в Європі. В Україні треба почати з того, що для подібних закладів відмінити класно-урочну систему організації навчання. З усіма її прибамбасами... Й справа піде. Але над цим потрібно ПРАЦЮВАТИ Й ДУМАТИ. Але тут, як кажуть, і собака зарита. БО НІКОМУ і НЕМАЄ БАЖАННЯ це робити. Краще і вигідніше купувати шкільні автобуси.

P.S. Якось, їдучи раннім ранком до одного з обласних центрів, бачив таку картину. Київщина. Морозна погода за 15 градусів. Мете. Різкий і пронизливий вітер. 7 год.30 хв. ранку. На трасі шкільний автобус. Знаю село, з якого їде і куди прямує. Думаю, що відстань між ними не менше 30 км. Раптом автобус зупиняється і з нього вибігають двоє дівчаток 11-12 річного віку. В туалет. Забігають за автобус і, даруйте, присідають в кюветі. Бо навкруг чисте поле. Вітер і мороз... Чи хотіли б ті, хто сьогодні так наполегливо бореться за оптимізацію, щоб на місці цих дівчаток були їхні доньки чи онуки? Риторичне питання залишаю без відповіді. Хоч її добре знаю".

Нагадаємо, що чернігівське обласне товариство "Просвіта" імені Т. Шевченка неодноразово виступало проти закриття сільських шкіл, але цей голос був гласом волаючого в пустелі...
Джерело: http://siver.com.ua/news....-18337 

Відредаговано: VasilVas - Пт, 26.02.2016, 00:55
beregok Дата: Сб, 04.11.2017, 07:42 | Повідомлення № 2702
Прописаний назавжди
Нагороди: 6
Рейтинг: 33
А в програмі шкільний автобус передбачені зарплата для супруводжуючих?
А то в нас в усьому районі вчителі возять дітей, безкоштовно
Підходить черга ідеш на роботу о 7 ранку і до 8-15 катаєшся на автобусі, а також після уроків теж покатушки
Директор каже в районі немає коштів на зарплату супроводжуючого, написала наказ склала графік і каже якщо не поїдете і щось станеться в дорозі ви відповідальні
Чи законні такі вимоги?

Відредаговано: beregok - Пт, 26.02.2016, 08:20
skif Дата: Сб, 04.11.2017, 07:42 | Повідомлення № 2703
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 32
Цитата VasilVas ()
Ігор Лікарчук, що донедавна керував процесом ЗНО
підписаний на нього у Лицекнижці. Пан Лікарчук критикує майже всі нові ініціативи від МОН.
У програмі "Шкільний автобус" безперечно є + і -. Але Україна не є першопрохідцем у цій справі. Не знаю як у вас, але приміром у нашому районі сільські діти не мають спортзалів, кабінетів труд. навч., хімії, фізики, інформатики (у нас ще й рідко яка сільська школа возить дітей на олімпіаду бо не має кадрів) . Рідко де діти мають доступ до нету. При комплектації шкіл на 30-50 учнів там ще працює 15-20 педагогів. То що це за навчання може бути, крім того що кожного місяця витрачаються тисячі на обслуговування таких шкіл.
Погані дороги, відсутність туалетів, сполучення - це вже інше питання, які повинні вирішувати не відділи освіти.
Закривати школу у селі звісно погано, але треба вибирати зараз варіанти, де є більше + ніж -.

Відредаговано: skif - Пт, 26.02.2016, 11:18
ALEKS Дата: Сб, 04.11.2017, 07:43 | Повідомлення № 2704
Прописаний назавжди
Рейтинг: 59
Цитата beregok ()
У типовому штатному розписі передбачена посада вихователя по підвезенню дітей. Але ж за потрібно платити. Краще на когось повісити ці обов'язки. і винуватий завжди під рукою. Хоча в посадові обов'язки вчителя розвезення дітей не входить. А все, що "не входить" передбачає додаткову оплату - за розширення сфери діяльності. більш точно і детально може пояснити голова профспілки освітян міста чи району..
ALEKS Дата: Сб, 04.11.2017, 07:43 | Повідомлення № 2705
Прописаний назавжди
Рейтинг: 59
ТИПОВІ ШТАТНІ НОРМАТИВИ загальноосвітніх навчальних закладів

Вихователь 0,5 (на один автобус) Вводитьсядодатково за наявності у школі організованого 
підвезення учнів шкільним автобусом для супроводу дітей (незалежно від кількості шкіл,  що обслуговує автобус)
mudrak Дата: Сб, 04.11.2017, 07:43 | Повідомлення № 2706
Активний учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 36
Цитата beregok ()
Директор каже в районі немає коштів на зарплату супроводжуючого, написала наказ склала графік і каже якщо не поїдете і щось станеться в дорозі ви відповідальніЧи законні такі вимоги?
Креативний у вас директор! А я ще на свого ображався!  У нас до такого ще не дійшло, але особливим наказом зобовязав чергового вчителя затримуватися в школі аж поки не розвезуть усіх учнів... Що-до законності таких наказів в мене великі сумніви, але певна логіка в них таки є: вчительська робота, мовляв, не "від дзвінка до дзінка" - отже цілодобово! Варто лише відповідний наказ придумати!
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 07:43 | Повідомлення № 2707
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
Цитата VasilVas ()
Програма "Шкільний автобус" - зло чи благо?

При всій повазі до п.І.Лікарчука:
- варто не тільки критикувати, а й пропонувати власні варіанти виходу із ситуації, що скалася (особливо із сільськими школами);
- наразі в Україні ми маємо 500 шкіл (не І ступеня), де "навчаються", менше 15-20 учнів (0-1-2-3 у класах), це можна назвати освітою?
- якщо "гроші йдуть за учнем", то це означає, що на кожного учня школа отримує 8898 грн, а потребує вона майже мільйон на рік;
- альтернативи оптимізації і підвезенню учнів немає, початкова школа - в кожне село, але при малій наповнюваності - класи-комплекти.

Цитата beregok ()
А то в нас в усьому районі вчителі возять дітей, безкоштовно

Якщо у Вашій школі є організоване підвезення, то вводиться 0,5 посадової ставки вихователя, який і супроводжує дітей

Цитата beregok ()
Директор каже в районі немає коштів на зарплату супроводжуючого, написала наказ склала графік і каже якщо не поїдете і щось станеться в дорозі ви відповідальні
Чи законні такі вимоги?

Ні, не законні, оскільки на учителів покладаються те, що не входять до переліку їх посадових обов’язків, разом з тим така "практика" існує, оскільки для чиновників "від освіти" вчителі - німе бидло, яким, за бюджетні копійки, можна крутити як завгодно.

beregok Дата: Сб, 04.11.2017, 07:43 | Повідомлення № 2708
Прописаний назавжди
Дякую за інформацію!
Я наче відчував що правильно роблю.
Коли підійшла моя черга в ігнор., директор раз поспитала, чому не поїхав - забув, сказав я.
На слідуючій "нараді" придумала журнал в якому в переддень кожен учитель розписується за підвезення. Ну розписався, але ж не поїхав.. Не знаю яким це боком для мене,  незамінних не має.
Жінка навпаки, відвезе, аби не чіплялися.

Є така практика "нарад" - на великій перерві хвилин на 30-45, кожного тижня, директор розповідає що нового сказали в районо, читає накази, зобов’язує взяти участь в конкурсах, кому скинутися і скільки
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 07:43 | Повідомлення № 2709
Лінуксоїд
Цитата beregok ()
Я наче відчував що правильно роблю.
Коли підійшла моя черга в ігнор., директор раз поспитала, чому не поїхав - забув, сказав я.
На слідуючій "нараді" придумала журнал в якому в переддень кожен учитель розписується за підвезення. Ну розписався, але ж не поїхав.. Не знаю яким це боком для мене,  незамінних не має.
Жінка навпаки, відвезе, аби не чіплялися.

Якщо колектив Вас підтримає - все буде гаразд, в іншому випадку Ви можете залишитись у ролі "паршивої вівці", коли всі строєм, за вказівкою райво і директора школи, будуть з радісними гаслами славить усіх вищестоящих і їх правильне керівництво, а Вам буде з ними не по дорозі :'(
beregok Дата: Сб, 04.11.2017, 07:44 | Повідомлення № 2710
Прописаний назавжди
Все-таки вчитель не повинен бути вівцьою для виконання наказів і гвинтиком бюрократичної машини
Вчитель повинен мати принципи, честь, розум і совість; 
власні погляди, а також умів їх відстоювати, щоб його поважали учні та батьки, був прикладом для дітей
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 07:44 | Повідомлення № 2711
Лінуксоїд
Щороку на школу в Києві збирається 4-5 мільйонів батьківських грошей тільки за звітами благодійних фондів. http://hromadskeradio.org/program....karenko
А ви плачете за копійками....
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 07:44 | Повідомлення № 2712

не все гроші вирішують, навіть якщо там їх мільйонами збирають, де гроші, точніше багато грошей там багато зла. В таких школах ніби все є, все нацяцьковано, а щось простого, душевного нема і не вистачає, те, що є в простій школі, я в цьому переконувався не один раз.  Інколи заходиш в просту сільську школу в якій стіни ще  покошені, де ще пахне вапном після побілки, де по класах старовинне обладнання, якому десятки років і якось на душі стає дивно і неспокійно, ніби сум огортає і ніби радість з'являється, щось є таке незрозуміле.
VasilVas Дата: Сб, 04.11.2017, 07:44 | Повідомлення № 2713
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
У своїй статті Лікарчук пише: "Щоб не давати грунт для розмов і коментарів моїм жовчогінним "друзям", котрі обов'язково напишуть про критиканство, зазначу й таке. Варіанти вирішення проблеми сільських малокомплектних шкіл є. У т.ч. і в Європі. В Україні треба почати з того, що для подібних закладів відмінити класно-урочну систему організації навчання. З усіма її прибамбасами... Й справа піде. Але над цим потрібно ПРАЦЮВАТИ Й ДУМАТИ. Але тут, як кажуть, і собака зарита. БО НІКОМУ і НЕМАЄ БАЖАННЯ це робити. Краще і вигідніше купувати шкільні автобуси".
Як це треба розуміти? Всіх дітей навчає один вчитель і разом? Як гурток? Якщо не класно-урочна система, то клубна?
swetikccc Дата: Сб, 04.11.2017, 07:44 | Повідомлення № 2714
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Чому дурні - бо бідні.
Чому бідні - бо дурні.

Відремонтуйте дороги і все пройде.
Цитата VasilVas ()
У своїй статті Лікарчук

А призначення статті - не забувайте мене. B)
В усіх країнах підвозять дітей, ну а ми воза будемо видумувати.
Роман Кінга 11/22/63 художня література, але і з неї можливо щось взнати.

До школи там деякі діти добиралися більше 30 миль
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 07:44 | Повідомлення № 2715
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 346
Цитата W-w-W ()
де гроші, точніше багато грошей там багато зла.

З іншого боку:там живуть нормально. (я не маю багато грошей!)
Цитата VasilVas ()
Якщо не класно-урочна система, то клубна?

Може й так. Щось має прийти на зміну класно урочній
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Сторінка 181 з 266«12179180181182183265266»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.