Нд, 17.12.2017, 16:01
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 131 з 267«12129130131132133266267»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 1
Рейтинг: 5

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
Шестопалов Дата: Сб, 04.11.2017, 05:37 | Повідомлення № 1951
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Програма МОН  інформатики для 5-9 класів створювалася поспіхом, "під ковдрою"  і без участі діючих вчителів. Згадаємо, що у ті ж самі часи за 9 місяців у відкритому режимі була створена "Народна" програма з інформатики. Особливості програми (повний текст див. http://www.aspekt-edu.kiev.ua/download/NarProg5-9.pdf):
1.      Ретельна оптимізація і систематизація навчального матеріалу.
2.      Системна і логічна взаємодія з курсами інформатики у молодшій і старшій школах.
3.      Зберігається і розвивається досвід, напрацьований за роки навчання інформатики у школі.
4.      Вимоги до знань та навичок адаптовано до вікових особливостей учнів 5-9 класів.
5.      З першого уроку учні залучаються до безпечної роботи на комп’ютері.
6.      Вивчення основ алгоритмізації та програмування (ОАП) починається з 5-го класу.
Пробували одержати гриф, на що МОН відповів (цитата): "На сьогоднішній день вже існує навчальна програма вивчення інформатики у 5-9 класах, яка пройшла громадське обговорення та затверджена колегією Міністерства освіти ... У зв’язку із зазначеним, немає потреби впроваджуват
и надіслану вами програму."
Цікаво було б почути про "Народну" програму думки вчителів, які наважилися працювати за нею.

Відредаговано: Шестопалов - Ср, 07.01.2015, 11:43
gry Дата: Сб, 04.11.2017, 05:37 | Повідомлення № 1952
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 120
Цитата Шестопалов ()
Вивчення основ алгоритмізації та програмування (ОАП) починається з 5-го класу.
100 % . А для чого 5-6 класу "інформаційні процеси", "об’єкти та їх властивості" і т.д. Намутили...
reka Дата: Сб, 04.11.2017, 05:37 | Повідомлення № 1953
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Цитата gry ()
І я знаю... І хоч лобом об стінку... Перетворилася інформатика на тип того як вчителі молодших класів фізкультуру проводять...
Ще хтось "наїде" на вчителів початкових класів - я вам про "кваліфікованих спеціалістів" такі анекдоти розкажу... ;) Дурість не має статі, національності, віку, диплому і дуже важко лікується...
swetikccc Дата: Сб, 04.11.2017, 05:38 | Повідомлення № 1954
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Цитата reka ()
Ще хтось "наїде" на вчителів початкових класів - я вам про "кваліфікованих спеціалістів" такі анекдоти розкажу... Дурість не має статі, національності, віку, диплому і дуже важко лікується...

Достойне викладання інформатики вчителем початкових класів, це виключення з правил.

Відредаговано: swetikccc - Чт, 08.01.2015, 18:50
reka Дата: Сб, 04.11.2017, 05:38 | Повідомлення № 1955
Я тут недавно...
Цитата swetikccc ()
Достойне викладання інформатики вчителем початкових класів, це виключення з правил.
Дуже важливо для вч. поч. класів розуміти, що повинно бути "на виході", а  єдності такого розуміння і серед інформатиків я не бачу. Навіть інформатику провести урок у чужому кабінеті з незнайомими машинами непросто, а вчителям початкової школи як? І таких питань дуже багато. Без допомоги інформатика вчителю початкових класів працювати дуже важко.
swetikccc Дата: Сб, 04.11.2017, 05:38 | Повідомлення № 1956
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Цитата reka ()
Дуже важливо для вч. поч. класів розуміти, що повинно бути "на виході", а  єдності такого розуміння і серед інформатиків я не бачу.

Ну зрозуміло, що знання таблички множення, набагато легше контролювати, а от логічне мислення.....
Цитата reka ()
Навіть інформатику провести урок у чужому кабінеті з незнайомими машинами непросто, а вчителям початкової школи як?

Уже скоро два роки як кабінет рідної школи чужий.))))
Цитата reka ()
І таких питань дуже багато. Без допомоги інформатика вчителю початкових класів працювати дуже важко.

"От ......., це ж мені потрібно читати нові твори."
Колись чув таку фразу коли помінялася програма з зарубіжної літаратури.
Вчитись потрібно вчителеві постійно, а не зупинятися на табличці множення.
reka Дата: Сб, 04.11.2017, 05:38 | Повідомлення № 1957
Я тут недавно...
Цитата swetikccc ()
Вчитись потрібно вчителеві постійно
І це стосується всіх вчителів, вам просто не поталанило з колегами...
nolk-v Дата: Сб, 04.11.2017, 05:38 | Повідомлення № 1958
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 35
Цитата reka ()
стосується всіх вчителів
Деякі вчителі добросовісно понаписували конспекти, підготували дидактичні матеріали і тут бах... змінили програму - гарна, погана - інше питання, люди звикли до певних речей, і не бажають змінюватися. Вчитися потрібно всім незалежно від того, який предмет викладаєш (сьогодні корисного до уроків стільки можна витягнути з мережі - за наочність взагалі мовчу...) . Бачу картину, коли жінки-колеги виходять з дектретної відпуски (2-3 роки не викладали) - враження, що прибули інопланетяни - деякі всерйоз вважають, що папером, принтером, ноутбуком або планшетом їх повинна забезпечувати держава... Говорю до того, що останні років з 5 сильно змінилася підготовка до уроків, якщо раніше обкладаєшся книжками, методичками та пишеш - зараз без ноутбука і без інтернету - взагалі не уявляєш підготовки. ..
reka Дата: Сб, 04.11.2017, 05:38 | Повідомлення № 1959
Я тут недавно...
Цитата nolk-v ()
зараз без ноутбука і без інтернету - взагалі не уявляєш підготовки
У нас в школі перші компи з'явились в кабінетах початкової школи (крім комп'ютерного), більшість старі домашні принесли іншим батьки допомогли. Мережа теж у початківців - перших, уроки з мультимедійною презентацією першими провели в початкових класах, відомість оцінок в excel і багато іншого там же. Наймолодшим вчителькам за 4о. Все що не можуть зробити для уроків самі - скачують в інтернеті, на інформатику в 2-4 класах не претендують. Декому везе з колегами...
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 05:39 | Повідомлення № 1960
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Цитата nolk-v ()
деякі всерйоз вважають, що папером, принтером, ноутбуком або планшетом їх повинна забезпечувати держава

І вони праві на 100%! Погодьтесь: будівельника цеглою, цементом і шифером має забезпечити замовник. Так само і робоче місце вчителя повинне бути забезпечене всім необхідним за рахунок роботодавця (у державній школі - за рахунок держави). Якщо цього немає на робочому місці, значить державі не потрібно, щоб вчитель це використовував. Щоб якось спростити (чи ускладнити?) собі життя, вчитель може купити папір, оргтехніку, інтернет, крісло в учительську і навіть диван у кладовку, але не треба розраховувати, що за це подякують або збільшать зарплату. Правильною з боку держави була б позиція: включив у шкільну розетку домашній ноутбук - плати за світло.
argun Дата: Сб, 04.11.2017, 05:39 | Повідомлення № 1961
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 32
Цитата reka ()
У нас в школі перші компи з'явились в кабінетах початкової школи (крім комп'ютерного)
Аналогично.
У нас начальная школа лидирует в этом вопросе.
И возраст за 40.
nolk-v Дата: Сб, 04.11.2017, 05:39 | Повідомлення № 1962
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 35
Цитата argun ()
І вони праві на 100%! Погодьтесь: будівельника цеглою, цементом і шифером має забезпечити замовник.
Все це правильно - але !!! НЕ РЕАЛЬНО!!! в наших умовах - коли нестача фінансування, відпустки без збереження заробітної плати, зав. кабінетом - 0... Я хотів сказати головне - сьогодні вчитель без комп'ютера, всеодно, що 10 років тому без ручки та зошита - а ручки і зошити ми все ж купуємо за власні кошти, якщо чекати ноутбука і т.д.  від держави - до пенсії будеш чекати - так що стати в позу і чекати, це теж не вихід...!!!
reka Дата: Сб, 04.11.2017, 05:39 | Повідомлення № 1963
Я тут недавно...
Цитата Пилипчук_О_П ()
І вони праві на 100%! Погодьтесь: будівельника цеглою, цементом і шифером має забезпечити замовник.
Нас держава не забезпечує навіть крейдою, то й на дошці не писати?
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 05:39 | Повідомлення № 1964
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Цитата reka ()
Нас держава не забезпечує навіть крейдою, то й на дошці не писати?

Звичайно. Чим писати на дошці, якщо немає крейди або маркера?

Я розумію, що висловив максималістську точку зору. Але це - ідеал, до якого потрібно прагнути.
reka Дата: Сб, 04.11.2017, 05:39 | Повідомлення № 1965
Я тут недавно...
Цитата Пилипчук_О_П ()
Але це - ідеал, до якого потрібно прагнути.
Питання у тому, як знайти золоту середину у цьому прагненні  сьогодні - без крейди і без техніки?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Сторінка 131 з 267«12129130131132133266267»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.