Вт, 20.08.2019, 09:48
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 69
Нагороди: 2
Рейтинг: 25

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
sergey1979 Дата: Сб, 04.11.2017, 05:15 | Повідомлення № 1816
Прописаний назавжди
Повідомлень: 432
Нагороди: 3
Рейтинг: 33
... В нашому університеті теж було 
Прикріплення: 3821407.jpg(47.0 Kb)
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 05:15 | Повідомлення № 1817
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4308
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Справа з грифуванням помалу просувається: http://www.mon.gov.ua/ua....ifuvati
gry Дата: Сб, 04.11.2017, 05:15 | Повідомлення № 1818
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1133
Нагороди: 4
Рейтинг: 128
http://osvita.ua/vnz/consultations/44014/
Думаю, що можна було і простіше..
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 05:15 | Повідомлення № 1819

МОН пропонує змінити правила використання техніки у школах
Міністерство освіти звернулося до Кабінету Міністрів з проханням переглянути державні санітарні правила та норми щодо влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах.

Необхідність прийняття відповідного рішення у Міністерстві освіти пояснюють тим, що діючі Державні санітарні правила та норми "Влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах" ДСанПіН 5.5.6.009-98 у зв'язку з розвитком інформаційно-комунікаційних технологій та впровадження їх в освітній процес є застарілими.

Зокрема, у них не передбачено використання в навчальних закладах бездротових телекомунікаційних стандартів Wi-Fi, Bluetooth, WiMax, GSM, EDGE, CDMA, UMTS, LTE тощо, не враховано зміни в понятійно-термінологічному апараті інформаційно-комунікаційних технологій та можливості використання відеомоніторів на основі технологій зі зниженим рівнем опромінення (LCD, LED, OLED, PDP, E-ink), тривимірних (3D) відеомоніторів; застосування пристроїв із сенсорним безклавіатурним управлінням та маніпуляторами типу "тачпад".

У Міністерстві освіти також вважають за необхідне переглянути норми безперервної роботи з екраном персонального комп'ютера для учнів різного віку, переглянути норми площі на одного учня, який працює з персональним обчислювальним пристроєм, ураховуючи ергономічні особливості та актуальні рівні опромінення, що створюється сучасними типами таких пристроїв.

"Просимо доручити Міністерству охорони здоров'я, Державній санітарно-епідеміологічній службі, спільно з Міністерством освіти і науки розробити нові Державні санітарні правила та норми "Влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах", - йдеться у листі освітнього відомства до уряду.
Шестопалов Дата: Сб, 04.11.2017, 05:15 | Повідомлення № 1820
Видавець посібників
Повідомлень: 1644
Нагороди: 16
Рейтинг: 250
Старт конкурсу підручників на основі електронного репозитарію заплановано на 15 грудня
http://www.mon.gov.ua/ua....grudnya
mul44 Дата: Сб, 04.11.2017, 05:15 | Повідомлення № 1821
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1118
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Итак у нас новый-старый министр), что сделали за время старого? (не следил, но интересно как продвигаются дела в полезную сторону)
Bandalak Дата: Сб, 04.11.2017, 05:16 | Повідомлення № 1822
Лідер форуму
Повідомлень: 6200
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
А кого призначили?
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 05:16 | Повідомлення № 1823

Цитата Bandalak ()
А кого призначили?

Сергія Квіта
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 05:16 | Повідомлення № 1824

В Україні хочуть створити екзаменаційні центри для вчителівПід час засідання Колегії Міністерства освіти і науки, на якому, зокрема було розглянуте питання рівня навчальних досягнень випускників шкіл за результатами тестування та основні напрямки реформування системи ЗНО, учасниками засідання було внесено пропозиції щодо створення навчальних екзаменаційних центрів для вчителів.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що за даними Українського центру якості освіти, у 2014 році результати абітурієнтів були невисокими, що, на думку директора УЦОЯО, свідчить і про невисокий рівень знань випускників шкіл.

В освітньому відомстві зазначають, що сьогодні для покращення якості освіти потрібні комплексні заходи, у тому числі – й реформування системи ЗНО. Зокрема, директор УЦОЯО запропонував три основні напрямки змін: розширення використання системи ЗНО, запровадження нових технологічних засад проведення ЗНО, а також удосконалення змісту ЗНО.

"Після спільного обговорення учасники засідання внесли пропозиції щодо стратегічних кроків, з яких уже можна розпочинати реформування системи ЗНО: зокрема, включити до тестів творчі завдання, які б виявляли креативні здібності та вміння учнів, запровадити тести на загальну навчальну компетентність, а також – розпочати створення навчальних екзаменаційних центрів для вчителів", - йдеться у повідомленні освітнього відомства за результатами проведення Колегії Міносвіти.

мда, весело заправляють зверху, хто винен як завжди це вчитель
gromko Дата: Сб, 04.11.2017, 05:16 | Повідомлення № 1825
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Судячи з всього, що ми спостерігаємо сьогодні, основні новини щодо реформ в освіті з’являться на початку 2015 року, а "стартувати" реформи почнуть з наступного навчального року. Основні напрямки - збільшення кількості учнів на одного вчителя (сільська місцевість), збільшення кількості учнів у школах, підвищення вимог до фахової компетенції вчителя.
Дехто вже оформляє документи на "вислугу".
Спостерігаючи за усім цим зі сторони (з березня мобілізований до ЗСУ), думаю -  як зміниться школа до мого повернення до неї по закінченню АТО?
gry Дата: Сб, 04.11.2017, 05:16 | Повідомлення № 1826
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1133
Нагороди: 4
Рейтинг: 128
Цитата gromko ()
основні новини щодо реформ в освіті
Може й непогана новина, а як воно буде насправді... Скажуть  "моніторинг" - і все по старому...
http://osvita.ua/school/44418/
nolk-v Дата: Сб, 04.11.2017, 05:16 | Повідомлення № 1827
Прописаний назавжди
Повідомлень: 300
Нагороди: 2
Рейтинг: 35
Шановні колеги, як вам розмови про підвищення годин на ставку , схоже на правду... Поступово готують "покращення" життя...
volevikt Дата: Сб, 04.11.2017, 05:17 | Повідомлення № 1828
Перспективна вчителька
Повідомлень: 1904
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
Цитата gry ()
http://osvita.ua/school/44418/ 
Може й непогана новина, а як воно буде насправді...

У нас з понеділка атестація закладу. Побачимо.)))
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 05:17 | Повідомлення № 1829

МОН вимагає від чиновників відчепитися від учителів
Міністерство освіти і науки вимагає від органів управління освітою, керівників інститутів післядипломної педагогічної освіти, керівників методичних кабінетів та центрів, а також керівників навчальних закладів забезпечити неухильне дотримання принципів педагогічної свободи вчителя. Про це йдеться у листі МОН, що підписаний заступником міністра освіти і науки Павлом Полянським.

Зокрема, заступник міністра наголошує, що одним з пріоритетів освітньої політики є дебюрократизація діяльності педагогічних працівників, упровадження органами управління освітою сучасних принципів державно-громадської моделі управління.

"В умовах, коли Міністерство освіти і науки суттєво скоротило переліки звітності, що подаються з регіонів, обмежило кількість загальнонаціональних заходів, й продовжує лінію на дебюрократизацію, продовжують надходити звернення від вчителів загальноосвітніх навчальних закладів щодо неправомірних вимог з боку керівників навчальних закладів, органів управління освітою, методичних кабінетів (центрів) та інших організацій щодо ведення документації вчителем та примусу до виконання невластивих вчителю функцій", - йдеться у листі.

У Міністерстві освіти акцентують увагу на тому, що на перешкоді творчій діяльності педагогічного працівника, його зосередженості на виконанні головного функціонального обов'язку і покликання - надання якісних освітніх послуг стоїть переобтяження його введенням усілякої, у багатьох випадках не передбаченої жодним нормативно-правовим актом, письмової звітності, планування та іншої документації.

"Відтак це поглинає значну кількість сил і часу вчителя, перетворюючи його роботу на механічну рутинну проектно-звітну діяльність, що надмірно контролюється й перевіряється керівниками різних рівнів та інстанцій", - наголошується у листі Міносвіти.

В освітньому відомстві зазначать, що особливо обтяжливих форм така паперотворчість та позаплановий неправомірний контроль набувають наприкінці семестру та навчального року. У зв'язку з чим у МОН наполягають на неухильному дотриманні принципів педагогічної свободи вчителя.

Зокрема, у Міністерстві освіти і науки звертають увагу освітніх чиновників різних рівнів на тому, що календарне та поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі, у тому числі з використанням друкованих чи електронних джерел тощо. Формат, обсяг, структура, зміст та оформлення календарних планів та поурочних планів-конспектів е індивідуальною справою вчителя. Встановлення універсальних у межах навчального закладу, міста, району чи області стандартів таких документів е неприпустимим. Строки їхнього зберігання вчителем також законодавчо не встановлені, а відтак вчитель самостійно приймає про це рішення.

Також у МОН наголошують, що створення, наповнення та зберігання різноманітних порт-фоліо, папок, альбомів тощо з напрацюваннями вчителя на паперових носіях, в тому числі при підготовці його до чергової чи позачергової атестації, участі в конкурсах тощо не належить до передбачених законодавством видів роботи й не може вимагатися від вчителя керівниками навчального закладу, представниками методичних служб чи органів управління освітою.

У листі зазначається, що законодавчі та підзаконні акти у сфері освіти надають вчителеві право, а побудова навчальних програм з предметів передбачає можливість перенесення вчителем уроків, збільшення кількості годин на вивчення окремих тем. Відтак, контроль щодо так званого "відхилення" вчителя від календарного планування чи від матеріалів підручника е неправомірним і неприпустимим.

Насамкінець, у Міністерстві освіти і науки звертають увагу учасників освітнього процесу на те, що вибір форм та методів викладання є винятково прерогативою вчителя й не можуть регламентуватися ні адміністрацією навчального закладу, ні органами управління освітою. Вимоги окремих керівників щодо зведення діяльності педагога до застосування ним лише традиційної класно-урочної форми проведення занять чи застосування тих чи інших методик е неправомірними й вчитель не зобов'язаний їх виконувати.

"Дотримання цих та інших приписів та принципів сприятиме професійній самореалізації педагогів і, як наслідок, - підвищенню якості освіти", - зазначають у Міністерстві освіти і науки, звертаючись до органів управління освітою, керівників інститутів післядипломної педагогічної освіти, керівників методичних кабінетів та центрів, а також керівників навчальних закладів.

Додатково див.: Лист МОН № 1/9-630 "Про неухильне дотримання принципів гарантування свободи педагогічної діяльності вчителя".
argun Дата: Сб, 04.11.2017, 05:17 | Повідомлення № 1830
Прописаний назавжди
Повідомлень: 499
Нагороди: 1
Рейтинг: 47
Цитата W-w-W ()
МОН вимагає від чиновників відчепитися від учителів
Так было уже. Зачем дублировать.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.