Пт, 28.02.2020, 08:03
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Новини освіти
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:12 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 83
Нагороди: 2
Рейтинг: 25

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 05:10 | Повідомлення № 1786
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4317
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Міністр озвучив тверезу думку: "Реформа середньої освіти має початися з зарплат учителів"
http://osvita.ua/school/43012/

Але чи буде щось зроблено практично в цьому напрямку?
Bandalak Дата: Сб, 04.11.2017, 05:10 | Повідомлення № 1787
Лідер форуму
Повідомлень: 6287
Нагороди: 44
Рейтинг: 291
1. Чи буде щось зроблено практично в цьому напрямку? Буде 100%!
2. Коли буде? Не скоро!
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 05:10 | Повідомлення № 1788

Усі випускники складуть єдиний тест з українськоїУ 2015 році усі одинадцятикласники складатимуть єдиний тест з української мови, результати якого зараховуватимуться як державна підсумкова атестація за підсумками навчання у школі, а також як зовнішнє незалежне оцінювання, результати якого можуть бути використанні при вступі до вищого навчального закладу.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський під час прес-конференції щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році.

За словами Полянського, цього навчального року Міністерство освіти і науки та Український центр оцінювання якості освіти створять єдині тести для оцінювання знань випускників шкіл лише з української мови, а тестування з цього предмета планується провести у квітні.

Він також повідомив, що поєднання зовнішнього незалежного оцінювання з іншими предметами ДПА, яке було заплановано раніше, було відтерміновано у зв’язку з соціально-політичною ситуацією на Донбасі, в наслідок якої навчальний процес не розпочався для майже половини учнів регіону і вони не матимуть можливості повністю пройти навчальну програму й належно підготуватися до підсумкових іспитів.

Заступник міністра повідомив, що у 2015 році одинадцятикласники складатимуть три шкільних іспити: поєднаний тест з української мови, іспит з математики чи історії України, а також іспит з третього предмета за вибором учня.

Цього навчального року державна підсумкова атестація вперше відбуватиметься не за міністерськими збірниками завдань, а винятково за завданнями, що розроблятимуть школи.

Також Павло Полянський повідомив, що державна підсумкова атестація як форма оцінювання знань учня при завершенні початкової школи, основної школи та старшої школи не може бути скасована, оскільки її проведення передбачено законодавством ще з 1999 року.

У свою чергу, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук наголосив, що всі випускники 11-х класів складатимуть ЗНО та ДПА з української мови за єдиними тестами.
mouse Дата: Сб, 04.11.2017, 05:10 | Повідомлення № 1789
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Прийнято Правила прийому 2015.
Це просто жах, що вони там понаписували. Якщо це реформи, то я просто промовчу.
Bandalak Дата: Сб, 04.11.2017, 05:10 | Повідомлення № 1790
Лідер форуму
Повідомлень: 6287
Нагороди: 44
Рейтинг: 291
Цитата mouse ()
Прийнято Правила прийому 2015.

Посилання?
volevikt Дата: Сб, 04.11.2017, 05:10 | Повідомлення № 1791
Перспективна вчителька
Повідомлень: 1910
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
Оприлюднені Умови прийому на навчання до ВНЗ у 2015 році

Наказ МОН № 1172 від 15.10.14 року "Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році"
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 05:11 | Повідомлення № 1792

МОН змінить положення про проведення ДПАМіністерством освіти і науки з метою громадського обговорення внесено пропозиції щодо змін до Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти.

Необхідність внесення змін у Положення викликана виконанням наказу Міносвіти, згідно з яким керівникам структурних підрозділів міністерства доручено вжити заходів щодо приведення у відповідність з законодавством України деякі нормативно-правові акти відомства.

Проектом змін передбачено, що державна підсумкова атестація учнів є формою контролю за відповідністю освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів, професійно-технічних і вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації, що надають повну загальну середню освіту, державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів відповідних навчальних програм.

Передбачено, що підсумкова атестація буде проводитися лише у письмовій формі. Строки атестації щороку визначатимуться місцевими органами управління освітою.

Порядок проведення та перелік предметів, з яких здійснюється державна підсумкова атестація, щороку визначатиметься Міністерством освіти. Обов’язковою для усіх учнів країни є атестація з української мови.

Атестація у початковій, основній та старшій школі буде проводитися у формі підсумкових контрольних робіт. Завдання для проведення підсумкових контрольних робіт укладатимуться навчальними закладами за рекомендаціями МОН.

Результати атестації не будуть враховуватися при виставленні підсумкових оцінок з тих предметів, з яких учень проходив державну атестацію.

Документом передбачено, що у разі проведення атестації з певних предметів у формізовнішнього незалежного оцінювання його результати зараховуються як результати атестації.

Під час проведення атестації, крім членів комісії, право бути присутніми на атестації отримали представники батьківського комітету школи, які у випадку необхідності зможуть повідомити керівника навчального закладу та відповідні органи управління освітою про випадки порушення порядку проведення атестації.

Учні навчальних закладів, які у поточному навчальному році отримають сертифікат (диплом) міжнародного мовного іспиту з іноземної мови рівня B-1 для шкіл та рівня B-2 для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов автоматично отримають максимальний бал за державну підсумкову атестацію.

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території та у місцях проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях матимуть можливість пройти атестацію екстерном за освітній рівень відповідно початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Також передбачено, що учні, які проживають у зонах стихійного лиха та у місцях проведення АТО можуть бути звільнені від ДПА за рішеннями МОН, МОЗ або регіональних органів управління освітою й управлінь охорони здоров'я.

Учасники міжнародних предметних олімпіад та фінальних етапів турнірів, конкурсів, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства, переможці IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад звільняються від атестації з предметів, з яких вони стали переможцями. Також будуть звільненні від атестації переможці III етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук з предметів, які є базовими для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу.

Детальніше з цими та іншими змінами до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, що запропоновані МОН, можна ознайомитися за наступним посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту акта у Міністерстві освіти просять надсилати до 29 листопада на електронні адреси: n_beskova@mon.gov.ua та svetlana044ua@gmail.com.
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 05:11 | Повідомлення № 1793

МОН пропонує відновити 12-річну школу

Заступник міністра освіти і науки Інна Совсун повідомила, що проектом Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років передбачена ймовірність відновлення проекту 12-річної шкільної освіти. Про це вона сказала під час прямої телефонної лінії в Кабінеті Міністрів.

За словами Совсун, Міністерство освіти погодилося винести концепцію на обговорення громадськості, щоб спонукати суспільство обговорити бачення майбутнього української освіти.

Інна Совсун звернула увагу, що згідно з документом старшу школу можна буде закінчити або в академічному форматі та мати можливість вступити до вищого навчального закладу, або професійну школу, у форматі професійно-технічного училища.

У концепції передбачається варіативність здобуття обов’язкової середньої освіті. Як повідомила перший заступник міністра, така система існує у багатьох країнах світу, тому що кількість інформації, яку треба засвоїти, з кожним роком зростає – потрібно більше часу на її засвоєння, здобуття нових навичок та компетенції.

Також, за словами першого заступника міністра, у зв’язку з прийняттям закону "Про вищу освіту" вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації втратять статус ВНЗ.

"Якщо у ВНЗ І-ІІ рівня акредитації особа можна вступати після 9-го класу. За всіма міжнародними класифікаціями, не можна здобувати вищу освіту, не здобувши повну загальну, тому це логічний крок", - підкреслила Інна Совсун.

Вона зазначила, що юридичний статус ВНЗ І-ІІ ступенів акредитації має бути визначений новим законом "Про професійну освіту".

У концепції також передбачається два ступеня професійної освіти: училища або школи та технікуми або коледжі, які випускатимуть молодших спеціалістів.

За словами першого заступника міністра освіти Інни Совсун, Концепція розвитку освіти на період 2015-2025 років не є офіційним документом МОН, а розроблена зовнішніми фахівцями та запропонована на розгляд освітянській громадськості та експертному середовищу.

Чим дальше тим веселіше в нашій державі((((((
swetikccc Дата: Сб, 04.11.2017, 05:11 | Повідомлення № 1794
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4166
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Аналогічна освіта і  вНімеччині, одне но в Вуз є можливість вступити і після професійної школи, але чи потянуть учні з тими знаннями бо відбір іде не за нашими принципами
W-w-W Дата: Сб, 04.11.2017, 05:11 | Повідомлення № 1795

Шкільних учителів теж атестуватимуть по-новому
Перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун повідомила, що згідно з проектом Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років планується впроваджувати нові підходи та рішення до атестації вчителів. Про це вона сказала під час брифінгу в уряді.

"Сьогодні атестація не демонструє професійний рівень вчителя, а є заангажованою та особистісною. Тому необхідно відокремити професійного вчителя від тих, хто не повинен залишатися у школі", - зазначила перший заступник міністра.

За її словами, у документі передбачається приділити більшу увагу питанням інтернаціональності освіти, в першу чергу вищої освіти: залучення іноземних викладачів, публікації тощо.

Як відомо, проектом Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років, що нещодавно презентована Міністерством освіти і науки передбачено проведення реформи системи підготовки й перепідготовки педагогічних та управлінських кадрів.

Зокрема, передбачається, що у 2015–2017 роках буде здійснений громадсько-експертний моніторинг усіх педагогічних навчальних закладів для розробки рекомендацій щодо їхньої оптимізації.

Також планується розробити нові вимоги, норми, стандарти, процедури атестації педагогічних працівників на основі незалежної зовнішньої та внутрішньої оцінки.

Проектом концепції пропонується запровадити стажування педагогічних працівників у навчальних закладах поза місцем постійної роботи, а також демонополізувати й урізноманітнити систему післядипломної педагогічної освіти.

Окрім цього, буде запроваджений ваучер професійного розвитку учителя, який має забезпечити в такий спосіб самостійний вибір місця підвищення кваліфікації.

Документом передбачено, що обов’язковий професійний розвиток (підвищення кваліфікації) здійснюватиметься щонайменше раз на рік.
skif Дата: Сб, 04.11.2017, 05:11 | Повідомлення № 1796
Прописаний назавжди
Повідомлень: 448
Нагороди: 3
Рейтинг: 64
Цитата W-w-W ()
Проектом концепції пропонується запровадити стажування педагогічних працівників у навчальних закладах поза місцем постійної роботи
Дивись, до когось і в гості поїдемо)
sergey1979 Дата: Сб, 04.11.2017, 05:11 | Повідомлення № 1797
Прописаний назавжди
Повідомлень: 434
Нагороди: 3
Рейтинг: 33
"Професійний розвиток (підвищення кваліфікації) здійснюватиметься щонайменше раз на рік" -чи не занадто часто? Як би була б можливість, то хай хоч на кожен урок приходять  З нинішньою зарплатою хоч би ноги скоро не протягнуть, час не спокійний. Папір, чорнило все в доларах - підготувать хоч один відкритий (роздатковий мтеріал) урок вже в добру копійку влітає (на звичайні уроки вже весь папір де одна сторона чиста до друковую). Такого понаписують наші чинуші.
Як зірвалися нагора купу Концепцій видають... Аби толк який був.
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.11.2017, 05:12 | Повідомлення № 1798
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4317
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Цитата sergey1979 ()
підготувать хоч один відкритий (роздатковий мтеріал) урок вже в добру копійку влітає

А чому на відкритий більше матеріалу, ніж на звичайний?

Цитата sergey1979 ()
де одна сторона чиста до друковую

Друкувати з одної сторони - екологічно шкідливий підхід. Тільки з двох сторін і 11-м шрифтом!

Цитата sergey1979 ()
Аби толк який був.

Серед всього іншого звучала цифра: зарплата вчителя - еквівалент 1500$. Я не проти. Хай роблять.
volevikt Дата: Сб, 04.11.2017, 05:12 | Повідомлення № 1799
Перспективна вчителька
Повідомлень: 1910
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
Цитата Пилипчук_О_П ()
А чому на відкритий більше матеріалу, ніж на звичайний?

Тому що це відкритий урок, на якому присутні хочуть побачити окрім традиційних форм та методів навчання якісь інновації, чогось навчитися. От вчителю і доводиться мудрувати, що б ще цікавого додати на відкритий урок.
Думаєте, не хотілось би зробити кожний урок таким же насиченим та цікавим, як і відкритий? Звісно, хотілося б. Але... скільки часу витрачається на підготовку до такого уроку, що це жах! Та й додатково вчитель готує якісь цікаві роздаткові матеріали, презентації, інтерактивні вправи тощо. От і виходить, що на відкритий урок вчитель тратиться більше: як у фінансовому плані, так і у плані часу на підготовку такого уроку.
Вчитель просто фізично не в змозі приготувати кожен свій урок, як відкритий.

Цитата Пилипчук_О_П ()
зарплата вчителя - еквівалент 1500$

Чомусь я в це не вірю.
Може названа сума - це зарплатня за рік, як у країнах Заходу (там рахують річну зарплатню), а не за місяць?
Bandalak Дата: Сб, 04.11.2017, 05:12 | Повідомлення № 1800
Лідер форуму
Повідомлень: 6287
Нагороди: 44
Рейтинг: 291
1500$ / 12 = 125$
125$*17.0 = 2125 грн. на місяць.

У більшості вчителів зараз саме така зарплата і є. У мене точно така!

Так що поставленої мети вони вже досягли!!!
;)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2020.