Вт, 24.10.2017, 01:34
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 163 з 262«12161162163164165261262»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти та їх обговорення (Викладаємо новину і зразу ж її обговорюємо)
Новини освіти та їх обговорення
W-w-W Дата: Ср, 19.05.2010, 00:32 | Повідомлення № 1

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 10.10.2015, 09:52 | Повідомлення № 2431
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Цитата DPV ()
потрібно ДПА проводити по всіх (взагалі) предметах

Звичайно. Це - ідеальний варіант.
DPV Дата: Сб, 10.10.2015, 09:54 | Повідомлення № 2432
Прописаний назавжди
Нагороди: 6
Рейтинг: 47
Цитата gu2in ()
Як казав один мій знайомий: "Ми змінили паровоз, але рельси залишилися ті ж самі"

Підтримую, але сказав би так: "Замінили двигун у паровоза, а все залишилось те саме"
Ktara Дата: Сб, 10.10.2015, 10:20 | Повідомлення № 2433
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Цитата DPV ()
Можливо буду надто жорстоким, але, щоб такого не було, потрібно ДПА проводити по всіх (взагалі) предметах, не школа дає гарантії освіти - а держава, перевірка знань понна бути на загальнодержавному рівні, стандартно і однаково для всіх як ЗНО.
Рискую нарваться на закидывание тапками :) Но все же (от знаю, что надо промолчать................... но не могу :) )
В части школ проведение ДПА - это чистая профанация, дают списывать (чтобы оценки на ДПА не отличались от выставленных за год), просят если не знаешь ответ. то ничего не ставить, учитель потом такой же ручкой доставит ответы (ручки покупаются заранее все одинаковые и одна дается учителю, который проверяет ДПА) и т.д. Мой племянник в прошлом учебном году закончил 9-й класс, знания были не очень. За неделю до ДПА он попросил меня скачать сборник заданий определенного года (который сказал учитель, что по нему будут задания ДПА). Зная, что у него в году математика 7. переживала что будет на ДПА. Написал на 8 :) А история - списал на 11 (сам сказал, что можно было открыто списывать, учителя делали вид. что не заметили), украинский диктант им диктовали вместе с разделительными знаками. И кто мне скажет смысл в этом ДПА. Согласна, что не во всех школах так. Но не думаю, что щкол, где вот так проводится ДПА - единицы. Поэтому родители и подняли кипеш вокруг того , что объединяют ДПА и ЗНО, тут же уже никто не будет рисовать оценку, такую как в журнале за год :)
Я когда проводила ДПА по экономике, поставила нескольким ученикам 3 и 4. Рассказывать выражение лиц родителей или не стоит? В журнале за год стояли такие же оценки :) Мне сказали потом, вам что было жалко поставить больше, при чем детки были предусмотрительные (видимо был опыт прошлого ДПА) они мне сдали бланки ответов полупустые. типа мне надо было доставить нужные крестики :) А я, гадость этакая (по словам родителей) этого не сделала :) Но что я сказала, что если ученику не надо экономика в дальнейшем, он вправе ее не учить, но и оценки будут соответствующие :)
Не может ученик все предметы знать на 11-12. для этого надо быть гением. Ибо у каждого есть приоритеты. Например я в школе не любила химию (нам не ставили больше 3, так как по словам учителя, у нее в дипломе стоит 3, то как она нам может поставить больше - логичненько). Полюбила я химию в 10-11 классе, когда к нам пришла другой учитель и мои знания химии, которым меня учила дома мама (была одни из очень химиков в УССР с кучей рационализаторских предложений, с дипломами и наградами) мне наконец-то пригодились. А мама на улице нам показывала извержение вулкана, учила делать самостоятельно бенгальские огни - в общем, когда мама была дома - у всей улицы был праздник - так как нас всех ждало что-то увлекательное.
Поэтому я понимаю детей, которые одни предметы учат, другие нет - это их выбор :) Но не понимаю, когда мне говорят "Нам не нужна экономика, информатика. и.т.д., но вы же понимаете что мне надо высокий бал аттестата, так что, если поставите моему чаду 10 или 11 - это будет нормально" :) Не ставлю (да, я противная). Есть критерии оценивания, мой директор говорила "Не знаешь как сделать, сомневаешься - делай по закону" :)
DPV Дата: Сб, 10.10.2015, 12:58 | Повідомлення № 2434
Прописаний назавжди
Цитата Ktara ()
Рискую нарваться на закидывание тапками

А хто щирість і відвертісь буде закидати тапками? Я просто не описував на детальних прикладах із власного досвіду, за 18 років довелося попрацювати у 4-х різних школах, дуже багато залежить від керівництва школи, її статусу і розуміння батьків дітей.

Цитата Ktara ()
В части школ проведение ДПА - это чистая профанация

Це прямий наслідок всіляких рейтингувань шкіл.

На останніх курсах підвищення кваліфікації відбулась запекла дискусія серед колег, що  в нашій системі освіти всі проблеми пов'язані з тим, що нічого однозначного, однакового взагалі не існує: програми, підручники, кількість годин, методики викладання, статуси (загальноосвітні, ліцеї, гімназії) шкіл, матеріальне забезпечення (нявність техніки), зв'язок з вищіми навчальними закладами (при вишах ліцеї), навіть система оцінювання учнів (ОРІЄНТОВНІ вимоги оцінювання, варіативність яких дозволяє  вчителю ставити оцінку на свій погляд), оплата праці, заохочення, вимоги метод кабінетів, курси підвищення кваліфікації, олімпіади, конкурси "Зоопарк" (за участь діти платять доброчинні внески, а що вони дають?).
І що в такому бардаку можна вимагати від вчителя. А учень, або знає і вміє, або не знає і не вміє.

Результатом був висновок - до 9-го класу всі, як під лінійку однаково (абсолютно все, з конкретною системою оцінювання на 3-знати це, на 5- знати це, на 10 - знати це), а після повна профілізація.

Цитата Ktara ()
Поэтому я понимаю детей, которые одни предметы учат, другие нет - это их выбор Но не понимаю, когда мне говорят "Нам не нужна экономика, информатика. и.т.д., но вы же понимаете что мне надо высокий бал аттестата,

Повинна бути профілізація, вчити лиш те, що потрібно. Учень,батьки, повинні обирати самі предмети для навчання інші не оцінювати.

Відредаговано: DPV - Сб, 10.10.2015, 17:20
sergey1979 Дата: Сб, 10.10.2015, 13:06 | Повідомлення № 2435
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 18
Ну не закидування "тапками"  - ви й так передали, те що в школі в реалі відбувається. :)
Над нами стоїть адміністрація яка вимагає, щоб оцінки не сильно розходилися з річними ... Хоча завуч в мене на екзамені не дає списувати, як і я сам не даю - але ми не вправі бути міліцією на екзамені, а на ЗНО за списування можуть і вигнати.
В  останні роки на письмових тестах кількість негативних оцінок суттєво зросла, вже стали менше панькатися.  Дійсно як би держава при перевірці ДПА робила нормальний  контроль, а не віджджала в район з ящичком полуниці, огірків та іншої капусти - оцінювання було б більш адекватним. А так як ситуація економічна погіршується - вчителями буде ще легше маніпулювати.
Я не проти ЗНО з англійської, але не так що потім 100% стріл на вчителів, директора зі школи попросять (а якщо тільки догану втулять, то уявіть що він потім з своїм підлеглим зробить). Мої учні дивуються, чому може влетіти вчителеві, якщо шанс з якоїсь причини погано здати ЗНО все рівно є.
З англійською мовою зараз ситуація дійсно погана. Думав 9 класу інформатика більш  до душі (презентації, розібрані блоки, процесор у руці, ні на хвильку не присідаєш) - до лампочки - ХЛОПЦЯМ, дівчата ще більш-менш слухають (правда їх 27 на 6 ПК(не розділили - а мені початкові жаліються, що їх 16- 18  не розділили)).

Відредаговано: sergey1979 - Сб, 10.10.2015, 13:19
DPV Дата: Сб, 10.10.2015, 13:45 | Повідомлення № 2436
Прописаний назавжди
Цитата sergey1979 ()
правда їх 27 на 6 ПК

Співчуваю і розумію, у мене 29 на 10, а у Вас взагалі жах. Як ви виконуєте практичні, поділіться. У мене 2*10 ще якось встигають а 9 завжди в повітрі?

У 9-10-11 - "до лампочки" - хоч танцюй перед ними, окрім одиниць!!!!!!!!!!! Ще бачу трохи горять очі у 7-х класах.
gromko Дата: Сб, 10.10.2015, 17:37 | Повідомлення № 2437
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Цитата sergey1979
Над нами стоїть адміністрація яка вимагає, щоб оцінки не сильно розходилися з річними ... Хоча завуч в мене на екзамені не дає списувати, як і я сам не даю - але ми не вправі бути міліцією на екзамені, а на ЗНО за списування можуть і вигнати.

Саме в цьому найбільше "зло" сучасної системи ДПА - суб’єктивізм, "кращі оцінки - кращим, гарним та вродливим учням, і тим чиї батьки поставили вікна в школі"

Цитата sergey1979
Дійсно як би держава при перевірці ДПА робила нормальний  контроль, а не віджджала в район з ящичком полуниці, огірків та іншої капусти - оцінювання було б більш адекватним.

Якщо є можливість "махлювати" - будуть, незважаючи на контроль. У випадку ЗНО всі рівні, незважаючи на регалії татусів, матусь, дядечок чи дідусів

Цитата sergey1979
Я не проти ЗНО з англійської, але не так що потім 100% стріл на вчителів, директора зі школи попросять (а якщо тільки догану втулять, то уявіть що він потім з своїм підлеглим зробить).

Якщо результати ЗНО будуть відповідати річним - нікого не "попросять", і не буде ніяких доган. Але ситуація така, що у більшості шкіл іноземна мова існує лише для проформи (часто така ж ситуація і з інформатикою), через те всі так заворушилися

Цитата sergey1979
Думав 9 класу інформатика більш  до душі (презентації, розібрані блоки, процесор у руці, ні на хвильку не присідаєш) - до лампочки - ХЛОПЦЯМ, дівчата ще більш-менш слухають

А на біса їм інформатика? Яка реальна користь від отриманих на уроках знань, умінь та навичок (aka  компетенції)? Шкільні програми відстають на 10 років, для більшості наших учнів інформаційні технології стали невід’ємною частиною життя (як для нас мобільний), причому 99% абсолютно нецікаво як воно працює (знову аналогія з мобільним - скільки користувачів мобільних телефонів знає як вони влаштовані і як працюють)

Відредаговано: gromko - Сб, 10.10.2015, 17:42
sergey1979 Дата: Сб, 10.10.2015, 20:27 | Повідомлення № 2438
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 18
10 парт* 2 стільці + 6ПК*1стілець(один ПК вчительский, але там ніколи не сиджу) +1стілець за моїм столом != усі учні можуть сісти, але дякуючи не 100% явці учнів до такого ще не доходило.
9 клас була тільки 1 практична ("Миша/Клавіатура") - запитав хто може користуватись ними. Тим хто відповів ствердно доводиться вірити, інші сідають за ПК.
(Дуже вже багато теорії у Володіних на перші  5 уроків :( , але це вже інше питання )
swetikccc Дата: Нд, 11.10.2015, 07:30 | Повідомлення № 2439
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Ринкова система не найкраща, але дієва?
Ринкові відносини і в освіту.
50% обов'язкових предметів і 50% на вибір учня.
Хай це будуть танці, домоводство і т. п., не наше діло.
І не буде тоді випадків, як з економікою ;)
Ми надаємо освітні послуги і все.
Нецікаво як воно працює?
А Вас цікавить як "побудовані", зпрограмовані методи в ООП?
Звичайно ні, їх просто використовують.
swetikccc Дата: Нд, 11.10.2015, 07:35 | Повідомлення № 2440
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Цитата DPV ()
У мене запитання: Де в законі (хоч в якомусь) прописано про відміну виплати надбавки 20%?.
Для чого відміняти, варто поставити одне слово ДО.
TYP Дата: Нд, 11.10.2015, 22:02 | Повідомлення № 2441
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 28
Цитата swetikccc ()
Для чого відміняти, варто поставити одне слово ДО.
Дивись скоро нам зарплату піднімуть на 500%. Але теж поставлять одне слово ДО.  B)
gry Дата: Пн, 12.10.2015, 16:43 | Повідомлення № 2442
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 105
http://osvita.ua/school/manage/attestation/31420/
ОГО !!!  Голова "закипіла".. А давай "загрузимо" вчителя , щоб здох уже ...Хто це видає ??? І для чого ? А цю "ахінею"  батьки також читають.
+ Нехай крила виростуть...
А... "грузити"  , так по повній... /за 2,5 тис грн.../
gromko Дата: Пн, 12.10.2015, 17:29 | Повідомлення № 2443
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Цитата gry ()
ОГО !!!  Голова "закипіла".. А давай "загрузимо" вчителя , щоб здох уже ...Хто це видає ??? І для чого ? А цю "ахінею"  батьки також читають.
+ Нехай крила виростуть...
А... "грузити"  , так по повній... /за 2,5 тис грн.../

Чиновники "від освіти" вважають, що така-сяка освіта в Україні існує лише завдяки їх стараннями, тож вони придумують безліч способів тримати вчителя "в тонусі" - протягом місяця прийняти участь у двох заходах всеукраїнського масштабу, п’яти - обласного, десяти - районного. Про виконання доповісти до вчорашнього числа. До матеріалів додати фото та відеозвіт, які, крім того, розмістити на сайті навчального закладу (посилання на матеріали надати). Календарні та виховні плани - відповідно до ухваленого міським методичним кабінетом зразка (А4, Таймс Нью Роман, 14 шрифт). Усіх цікавить не робота вчителя, а красиві звіти з красивими цифрами, відсотками, діаграмами. Учня вже не видно за цими паперами, але що учень -ніщо, особова справа та запис в класному журналі, а от конкурс "Кращий сантехнік року" - оце все (а так від нього попахує совком!)
gry Дата: Пн, 12.10.2015, 19:13 | Повідомлення № 2444
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 105
Цитата gromko ()
Усіх цікавить не робота вчителя, а красиві звіти з красивими цифрами, відсотками, діаграмами. Учня вже не видно за цими паперами
100 %. А попробуй звіт не здай - "за що ти гроші отримуєш"... До речі - чому Верховна рада обирається на 5 років, а директор школи  ???? Після 5-ти років "правління" директора школи - "корона" виростає... Прикладів - маса!
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 12.10.2015, 22:38 | Повідомлення № 2445
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Цитата gry ()
ОГО !!! Голова "закипіла".. А давай "загрузимо" вчителя , щоб здох уже ...Хто це видає ???

Документ кінця 2012 року. Спроба формалізувати оцінку роботи вчителя. Невдала спроба, оскільки в систему включено речі, які залежать не тільки від вчителя, а також такі, що знаходяться поза правовим полем.

Досягнення учнів у конкурсах більшою мірою залежать саме від учнів. Чому через їх відсутність має страждати тільки вчитель? Карати за неуспішність учнів - хибний шлях. Не впевнений, що заохочувати за успіхи правильно, бо є ризик закинути основну "масу" і працювати на одного олімпійця.

Атестаційна комісія має вивчати роботу вчителя, не заважаючи при цьому йому працювати. Ніяких матеріалів до атестації вчитель готувати не повинен, а в статті вони декілька разів згадуються. Публікації вимагаються лише від вчителя-методиста.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти та їх обговорення (Викладаємо новину і зразу ж її обговорюємо)
Сторінка 163 з 262«12161162163164165261262»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.