Нд, 22.10.2017, 05:38
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 154 з 262«12152153154155156261262»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти та їх обговорення (Викладаємо новину і зразу ж її обговорюємо)
Новини освіти та їх обговорення
W-w-W Дата: Ср, 19.05.2010, 00:32 | Повідомлення № 1

В даній рубриці будуть розміщуватись новини в галузі освіти та їх обговорення

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

[admin]Велике прохання - всі статті ховати у спойлер. Обов'язково зазначати джерело інформації. Пости з порушенням правил, будуть видалятися без попереджень та наступних пояснень[/admin]
Oxana_cher Дата: Пт, 24.07.2015, 10:37 | Повідомлення № 2296
Місцева кадра
Нагороди: 2
Рейтинг: 44
Цитата mul44 ()
Сколько человек знает иностранных языков - столько раз он человек...

Ну это для тех кому нечем заняться. Мы, технари, и покушать не успеваем, не то что бы учить ещё разные языки.
Зачем тогда переводчики нужны?

Відредаговано: Oxana_cher - Пт, 24.07.2015, 10:37
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 24.07.2015, 10:59 | Повідомлення № 2297
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Цитата Oxana_cher ()
Надо делать так, чтобы весь мир хотел покупать наши технологии и изучал украинский язык, а не падать под "зарубеж" и ничего своего не создавать!
Звичайно. А для цього потрібно навчити тих, хто все це створюватиме. В ідеалі вони мають спілкуватися між собою українською мовою. Для навчання потрібна література та інші матеріали з сучасним змістом. Де їх взяти? Написати самостійно або перекласти! Щоб написати, потрібно десь навчитися до відповідного рівня, що зразу у всіх галузях і за короткий час є нереальним. Залишається перекласти, а для цього потрібно знати мови...

Найпростіший приклад - Вікіпедія. Порівняйте кількість статей у різних розділах: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Статистика
Якщо звернете увагу на якість статей, картина ще погіршиться: дуже часто там, де в англомовному розділі є добра стаття, у нас - заготовка або зовсім немає.

Як відомо, міністр освіти знову звернувся до академічної спільноти з проханням наповнити українську Вікіпедію. Підключайтесь, шановні колеги: хто знає іноземні мови - перекладайте з іншомовних розділів (це дозволяє ліцензія Вікіпедії), хто не знає - пишіть власні статті (з суворим дотриманням авторського права).

Цитата Bandalak ()
А для чого тоді Ін'яз випускає перекладачів?
Для перекладу наукового контенту мало бути перекладачем. Дуже бажано ще й бути фахівцем у відповідній галузі.

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Пт, 24.07.2015, 11:03
mul44 Дата: Пт, 24.07.2015, 11:12 | Повідомлення № 2298
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Цитата Oxana_cher ()
Ну это для тех кому нечем заняться. Мы, технари, и покушать не успеваем, не то что бы учить ещё разные языки.Зачем тогда переводчики нужны?
То есть переводчик должен переводить книги по программированию на укр или рус язык? Вы уверены что это лучший вариант? (может в паре им было бы легче?)
„Wie viele Sprachen du sprichst, sooftmal bist du Mensch.“ (J.W. Goethe) -
Oxana_cher Дата: Пт, 24.07.2015, 12:57 | Повідомлення № 2299
Місцева кадра
Рейтинг: 44
С тем, что "Человек столько раз человек, сколько языков он знает" - не соглашусь никогда. Быть человеком - это далеко не умение человека владеть иностранными языками. Это нечто неоспоримо больше, глубже. Это умение держать слово, слушать, понимать, сочувствовать, придти на помощь. Это неспособность на подлость. Знакома со многими, о ком, могу с гордостью сказать - "Это действительно - Человек". Немногие из них владеют несколькими языками, но тем не менее - прекрасные Люди.

Цитата mul44 ()

Это совершенно неверно. А верны следующие поговорки: "Человек столько раз человек, сколько языков программирования он знает", "Человек столько раз человек, со сколькими разделами математики он знаком". Это я со своей колокольни смотрю, как вы понимаете. А если серьезно, то по-разному бывает. Знание языка развивает алогическую запоминаемость, коммуникативные способности, но не более того. Можно знать иностранные языки, но быть козлом. А можно и не знать, но быть нормальным человеком.

Відредаговано: Oxana_cher - Пт, 24.07.2015, 13:06
mudrak Дата: Пт, 24.07.2015, 18:06 | Повідомлення № 2300
Активний учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 36
Цитата Oxana_cher ()
С тем, что "Человек столько раз человек, сколько языков он знает" - не соглашусь никогда.
Це ніби, якби я сказав що ніколи не погоджусь з тим, що два на два чотири... Є речі які існують незалежно від нашої думки про них. А вивчення мов справа цікава і захоплююча, яка допомагає зрозуміти інших людей, їхні цінності, історію... кажуть у народів півночі є кілька десятків слів для позначення снігу (залежно від віку та щільності).
sergey1979 Дата: Пт, 24.07.2015, 19:03 | Повідомлення № 2301
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 18
Мій друг-однокласник - добре знав математику , став добрим програмістом, працював у Вінниці в одній з відомих фірм-розробників, був фрілансером (пишу у минулому часі бо чогось його кинуло у релігію, забув на все це діло, хоча добре заробляв ), коли навчався на в судомехі , а я на фак-ті іноземних мов, теж зрозумів що без мови нікуди. Так як, я взагалі гуманітарій, мені мова була як хобі, тим чи захопив батько давалась відносно легко, а він більше кинувся у різні теорії,(методи) напрямки які допомагають легше оволодіти мовою. Особливо мені було цікаво через нього почути про теорію асоціацій, (уявна вулиця на якій ти розташовує ш слова, а коли потрібно пригадати ти знову ніби йдеш по цій вулиці), а в одній з книжок написано було що слова можна скласти ніби як з частинок і в приклад дали слово де однією з частинок бувло "русское матерное слово" :) . Це гарні теорії, хоча мені більше подобається висновок одного старого підручника з англійської для військових, що ніякі супер курси крім зубріння не допоможуть. Щось у цьому є, повторювати потрібно.
  Тутще до того, коли людина вмотивована (грошима, дивідентами від навчання) він/вона це вивче.
Bandalak Дата: Пт, 24.07.2015, 20:27 | Повідомлення № 2302
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Зрозуміло. В перспективі хорошого мало.
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 25.07.2015, 02:10 | Повідомлення № 2303
Ветеран спілкування
Цитата mul44 ()
Читаючи класиків, намагайтесь врахувати, в який час вони жили і висловлювали свої крилаті фрази. Світ має тенденцію змінюватись...
mul44 Дата: Нд, 26.07.2015, 10:12 | Повідомлення № 2304
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Цитата Oxana_cher ()
не соглашусь никогда
имелось ввиду не просто "выучить язык", а думать и чувствовать и поступать как носитель языка, а сволочью можно быть любой национальности
sergey1979 Дата: Нд, 26.07.2015, 21:53 | Повідомлення № 2305
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 18
В "мовну" тему У школах збільшать кількість годин на іноземні мови
Я там вже прокоментував, у середній ланці потрібно збільшити кількість годин - 2 години з 6 по 9 - дуже мало .
mudrak Дата: Пн, 27.07.2015, 09:26 | Повідомлення № 2306
Активний учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 36
Знання мов має бути ніби тлом успішного оволодіння учнями знаннями з іних предметів. Мене, як викладача іноземних мов, звичайно, тішить обіцяне збільшення годин, але боюсь, що цим турбота уряду про школу може і завешитися. Потрібні якісь зміни, щоб вплинути не тільки на вчителів, а і на ту частину учнів, яким все одно скільки годин на тиждень не вчитися...Може, нехай частину відповідальності за свої неуспіхи в навчанні можна покласти і на учнів, а то "вчителі не навчили, не знайшли підхід, не зацікавили...", а діти вже давно "просікли", що їм поставлять позитивну оцінку за сам факт їх існування, а залишення на другий рік - це "легенда стародавньої Греції", а учень - це "центральна особа освітнього процесу", до якої скоро потрібно буде носити на підпис конспекти.
Ktara Дата: Пн, 27.07.2015, 10:02 | Повідомлення № 2307
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Можете, конечно, бросаться тапками. но пока сам ученик не поймет что учеба нужна ему лично, а не учителю, папе-маме - он учится не будет. Со всех сторон звучит, что учитель должен найти мотивацию, подход. инструменты и т.д. А родители и ученики слышат в этом всем только одно "учитель должен", вот они сидят и ждут, типа "мотивируйте, мотивируйте, а мы еще посмотрим". Мне когда говорят что я должна поставить хорошую оценку, я говорю, что в мои обязанности входит объективно оценить уровень знаний и выставить соответствующую оценку, а кроме своих прав ученику надо еще раздел обязанности почитать. 
Те. дети. которые хотят учиться. они учатся. Они знают. чего хотят и для чего. Те. кто не учатся. рассчитывают, что придут родители и все порешают. А потом мы видим гневные высказывания про ЗНО. Одно дело когда в школе идет фарс (в большинстве случаев) под названием ДПА - покупка ручек одинакового цвета, чтобы учитель мог исправить, невыставление в бланках возле ответа никакого значка, опять же учитель доставит. 
Систему "учитель должен" надо менять, тогда и ученика появится самомотивация. И знания он будет хотеть получать сам.
Обычно я говорю. что я могу на уроке разжевать и в рот положить, но глотнуть ученик должен самостоятельно - а он и этого не хочет. :)
volevikt Дата: Пн, 27.07.2015, 11:29 | Повідомлення № 2308
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 199
Цитата sergey1979 ()
В "мовну" тему У школах збільшать кількість годин на іноземні мови

Мда... Вчора - обов'язкове ЗНО з англійської мови, сьогодні - збільшення годин на вивчення цього предмету, а що буде завтра? 
Я не проти іноземної мови, але зараз мене цікавить, за рахунок якого предмету буде здійснено збільшення годин на вивчення іноземної мови. 
Bandalak Дата: Пн, 27.07.2015, 14:07 | Повідомлення № 2309
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Це збільшення вивчення іноземних мов призведе до ще глибшого технічного зубожіння держави в майбутньому!
Мабуть комусь це вигідно.
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 27.07.2015, 18:26 | Повідомлення № 2310
Ветеран спілкування
Цитата Bandalak ()
Це збільшення вивчення іноземних мов призведе до ще глибшого технічного зубожіння держави в майбутньому!
Навряд щоб аж так :) Йдеться ж про якусь додаткову тижневу годину. Невже справді буде погано, якщо, приїхавши за кордон, людина зможе спитати у перехожого, як пройти до музею, і зрозуміє відповідь? Або, якщо, організовуючи власну справу, зможе безпосередньо спілкуватися з зарубіжними партнерами (хоча б на початку, коли на власного синхронного перекладача ще немає грошей)?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.13 Новини. Освітні питання » Новини освіти та їх обговорення (Викладаємо новину і зразу ж її обговорюємо)
Сторінка 154 з 262«12152153154155156261262»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.