Пт, 23.02.2018, 08:36
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 8 з 46«126789104546»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Проблеми розвитку освіти. (Про інформатизацію та комп’ютеризацію, зарплату і інше)
Проблеми розвитку освіти.
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 18.08.2007, 01:46 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Прохання говорити тут про стан інформатизації та комп’ютеризації шкіл, прогалини в освіті, загальні проблеми розвитку освіти

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 16:10
dpi Дата: Пн, 02.06.2008, 08:13 | Повідомлення № 106
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Т.П.Караванова, В.П.Костюков
Навчальна програма
поглибленого вивчення інформатики
для учнів 8-12 класів
загальноосвітніх навчальних закладів
----------------------------------------------
Мне кажется, что это свежая струя воздуха, хотя и есть вопросы: ПО (лицензирование), привязана к Паскалю, учебники (сложные темы даны поверхностно и, среди них, есть лишние).
Зато уже утверждена МОНом.
filnick Дата: Нд, 14.06.2009, 18:04 | Повідомлення № 107
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Цікавий з моєї точки зору виступ Президента США Б.Обами http://www.scientific.ru/trv/2009/029/obama.html стосовно розвитку американської освіти та науки. Можливо варто було б такий підхід використати нашим керманичам?
JKMZ Дата: Нд, 14.06.2009, 22:30 | Повідомлення № 108
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
ха, да если бы наши политики руководили дружно, у нас бы еще и не такое было. ну мы-то лучше :)

Відредаговано: JKMZ - Нд, 14.06.2009, 22:32
viktur Дата: Пт, 28.08.2009, 18:41 | Повідомлення № 109
Новий користувач
Рейтинг: 0
У моїй школі 3 комп'ютерних класи, в яких встановлено 35 машин, плюс хімкабінет з мультимедійною дошкою, плюс комп'ютери у директора, секретарки, бібліотекарки та завуча. Всю цю техніку обслуговувати доводиться мені - вчителю інформатики. Скільки б я не намагався вибити собі лаборанта - все марно. Відповідь одна - в штатному розкладі немає посади лаборанта кабінету інформатики. У нас є лаборант, який обслуговує кабінети хімії, фізики та біології і тому не може бути введена ще одна посада лаборанта для комп'ютерних класів.
Шановні колеги, в кого є лаборант, підскажіть, будь-ласка, на яких засадах він у вас працює, яким чином введено цю посаду у вашій школі???
koljada Дата: Пт, 28.08.2009, 19:44 | Повідомлення № 110
Часто заходить...
Нагороди: 1
Рейтинг: 10
В нашому районі(Валківський Харківської обл.) лаборант є тільки у Валківському ліцеї. Адреса www.ki.at.ua. Вчитель Сосновцев Олександр Олексійович.
Проблема не в забезпеченні технікою шкіл і не в методиках викладання, а в низькій зарплатні, через що сільські вчителі вимушені тримати одну-дві корови, обробляти гектарами землю, щоб вижити. А також в хамському відношенні чиновників до вчителів. Цікаво, чи цікавляться подібними форумами чиновники від освіти?
Сьогодні проблема нашої нації не в навчанні, а у вихованні. Пройдіться по вулицях міст, а де-інде і сіл: пиво в руці, цигарка в роті, мат на вустах - це сьогоднішня норма. ГДЗ , дипломи на продаж, яке ж майбутнє нас чекає?
НІКОЛЯ Дата: Пт, 28.08.2009, 19:54 | Повідомлення № 111
Знавець вірусів
Рейтинг: 201
Quote (viktur)
Шановні колеги, в кого є лаборант, підскажіть, будь-ласка, на яких засадах він у вас працює, яким чином введено цю посаду у вашій школі???

Найперша умова, поговоріть з директором, саме він мусить вибити в відділі освіти посаду лаборанта в інформаційний клас.
На яких засадах працюють я вже десь на форумі зоставляв посадову інструкцію це питання обговорювалось, найперше це заробітна плата в розмірі від 600 до 700 гривень яка геть не приваблює , а посадові інструкції я в понеділок викладу; там зокремаа йдеться що, лаборанта бере на роботу директор школи якому він найперше і підпорядковується, а також заступникові з виховної роботи та вчителям інформатики.
viktur Дата: Пт, 28.08.2009, 21:29 | Повідомлення № 112
Новий користувач
Шановні колеги, koljada і НІКОЛЯ, я дуже вдячний Вам за те, що відгукнулися на моє повідомлення. Я теж живу й працюю в сільській місцевості (один з районних центрів Дніпропетровської області). У школі навчається близько 700 учнів.
Звичайно, як кажуть - риба псується з голови. В положенні про кабінет інформатики передбачається посада лаборанта кабінету інформатики з відповідними його обов'язками - я це знаю і показував це положення і директору школи, і начальнику районного відділу освіти. Але ж чиновники МОН не передбачили в штаному розкладі цю посаду. І людина відповідна є (знає ПК і ПЗ), яка зараз працює на 400 грн. і тому згодна була б і на ці 600-700 грн., хоча лаборант хімкабінету на цей час у нас отримує 900 грн. Питання до Вас, шановні колеги, з яких джерел отримує зарплатню Ваш лаборант (в кого він є)? Якими наказами, інструкціями чи законами керуватися, на що посилатися щоб вибити цю посаду. Я не хочу виконувати обов'язки лаборанта і отримувати за це зарплатню - з мене досить і свого навантаження (25 годин + дві групи Інтершколи). Я хочу, щоб у мене була людина, яка б допомогала мені як в ослуговуванні техніки (встановлюванні ПЗ, підтримуванню її в належному стані і т.д.), так і в любій побічній роботі, яку ми вчителі інформатики хоч чи не хоч, а виконуємо (кому текст набрати, кому презентацію чи діаграмку зробити, кому просканувати чи роздрукувати і тому подібне ........).
НІКОЛЯ Дата: Пт, 28.08.2009, 21:44 | Повідомлення № 113
Знавець вірусів
Quote (viktur)
Питання до Вас, шановні колеги, з яких джерел отримує зарплатню Ваш лаборант (в кого він є)?

Заробітну плату лаборант отримує від віділу освіти отримуючи так як і весь педагогічний штат школи кожного місяця цетлики про нарахування.
Не отримує оздоровчі, по народному гробові в кінці року так як педагогічний склад. Зато має чотири додаткові дні відпустки за шкідливість в кінці кожного календарного року.
viktur Дата: Пт, 28.08.2009, 21:59 | Повідомлення № 114
Новий користувач
НІКОЛЯ, якщо я Вас правильно зрозумів, Ви маєте штатного лаборнта, так би мовити на законних умовах. У моєму випадку це не можливо. Звичайно, все залежить від директора. Тільки він міг би прийняти людину на ставку чи пів ставки (можливо двірника чи гардеробника, прибиральниці, мийника посуду чи ще кого). Але ж, як то кажуть, є особи "приближенные к императору"... І ці ставки він віддає їм! Отже нічого не залишається, як тільки опиратися у своїх вимогах на законодавчу базу. А я не маю цієї зброї.
pasichov Дата: Пт, 28.08.2009, 22:25 | Повідомлення № 115
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (viktur)
Звичайно, все залежить від директора.

Ні! Поділюся досвідом. Я керую методичним об"єднанням учителів інформатики міста. Років 4 тому ми розпочали боротьбу за введеня посади лаборанта кабінету інформатики в школах, де є компи, а вони вже тоді були у всіх. Написали колективного листа (підписалися всі), спираючись на нормативні документи МОН в комісію по освіті міської ради та міському голові. З першого разу нічого не вийшло, через півроку написали ще один, я пішрв на прийом до міського голови. Закінчилося тим, що ввели посаду в УСІХ ШКОЛАХ. Залишається проблема кадрів, тому що на ці гроші знайти грамотну людину важкувато, в місті, знаючи комп"ютер, можна знайти більші гроші, але хоч якогось лаборанта школи мають.
НІКОЛЯ Дата: Пт, 28.08.2009, 22:55 | Повідомлення № 116
Знавець вірусів
Quote (viktur)
Отже нічого не залишається, як тільки опиратися у своїх вимогах на законодавчу базу. А я не маю цієї зброї.

Я теж мав з цим проблему. Два роки добиваючись посади лаборанта, Добились у всіх 9 - ти школах міста ввели. А чули і не недозволено і пізніше, було все. Десь в мене в школі є додаток до наказу про посаду техпрацівника в кабінеті ітк. В понеділок знайду і викладу в цю тему.
viktur Дата: Пт, 28.08.2009, 23:08 | Повідомлення № 117
Новий користувач
Дякую Вам, pasichov! Добре, що Ви такий керівник методоб'єдння. Наш - цим питанням не переймається. Два роки тому назад на районній вчительській серпневій конференції один з директорів шкіл підіймав питання про гостру необхідність введення посади лаборанта в школах району. Начальник відділу освіти з розумінням віднісся до цього питання і обіцяв його вирішити. В минулому році було написано відповідного листа до обласного відділу освіти. Обіцяли ввести посаду інженера по облуговуванню комп'ютерів. Але, як кажуть, віз і нині там. Мабуть обіцяли перед виборами. А в нашому районі, як ні в якому місті і районі України, до сих пір не прийнятий бюджет цього року із-за протистояння між депутатами нашої райради. Так що звертатися до адміністрації з цим питанням немає сенсу. Отже, мабуть залишається тільки тиснути на директора. Можливо він міг би знайти спонсора, який би виділив 6-7 тис. грн. на оплату праці лаборанта.
НІКОЛЯ, буду дуже вдячний, якщо Ви знайдите і викладите додаток до наказу.
pasichov Дата: Сб, 29.08.2009, 08:12 | Повідомлення № 118
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (viktur)
В минулому році було написано відповідного листа до обласного відділу освіти.

Це абсоютно даремно. Школи на місцевому, а не на обласному бюджеті, і це питання ПОВИННА вирішувати райрада. Якщо "кинули" на область - це лише отримати відписку, а не вирішити питання. Область каже щось типу "МОН рекомендує, ми не заперечуємо при наявності коштів в місцевому бюджеті". А коштів не знаходиться.... Треба тиснути на райраду і на гоову адміністрації. Слово "інженер" в школі лякає фінансистів - не звикли мати інженерів в школі ("а що КРУ скаже?" А ось "лаборант" їм звичніше, легше "додушити". А зарплата буде та ж практично...
viktur Дата: Сб, 29.08.2009, 08:32 | Повідомлення № 119
Новий користувач
Quote (pasichov)
це питання ПОВИННА вирішувати райрада

а наша райрада до цих пір не прийняла бюджет району на поточний рік. Але я вдячний Вам за пораду. В понеділок піду до начальника відділу освіти, а потім до заступника голови райдержадміністрації. Послухаю цьогорічну їхню пісню.
filnick Дата: Сб, 29.08.2009, 09:36 | Повідомлення № 120
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
viktur, скоріше за все, голова (заступник) райради це питання не вирішить - бюджет затверджує сесія. Ми вирішили питання так. По домовленності директора школи з начальником райво внесли зміну в штатний розклад школи (оформили наказом) про використання півставки секретаря-друкарки як лаборанта комп'ютерного кабінету. Ще півставки було використано з іншої штатної одиниці. Безумовно, це не вихід з ситуації, але іншого способу не знайшли. Можливо, у Вашій школі є якийсь фонд економії заробітної плати, не зайняті обслуговуючі вакансії тощо. Реально і в найкоротший час вирішити це питання може тільки директор з дозволу начальника райво. Потрібно говорити і переконувати.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Проблеми розвитку освіти. (Про інформатизацію та комп’ютеризацію, зарплату і інше)
Сторінка 8 з 46«126789104546»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.