Нд, 17.02.2019, 13:37
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Проблеми розвитку освіти. (Про інформатизацію та комп’ютеризацію, зарплату і інше)
Проблеми розвитку освіти.
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 18.08.2007, 01:46 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3702
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Прохання говорити тут про стан інформатизації та комп’ютеризації шкіл, прогалини в освіті, загальні проблеми розвитку освіти

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 16:10
filnick Дата: Нд, 22.08.2010, 08:30 | Повідомлення № 421
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (gromko)
логіка мені не зрозуміла, ніхто не зміг нічого відповісти

Ви сильно перебільшили. Я маю на увазі логіку. Її не було з самого початку. Непослідовні, а отже, й нелогічні рішення міністерства радше вказують на політичну необхідність. Наспіх сколочені під прийнятий ВР закон зміни є непродуманими й суперечливими. Часу для розв'язання цих протиріч практично не залишилося. Тому весь навчальний рік проходитиме у вигляді сумбурного експромту. З надією, що можливо наступного року будемо мати якусь чітку схему.
gry Дата: Нд, 22.08.2010, 11:18 | Повідомлення № 422
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1123
Нагороди: 4
Рейтинг: 120
Quote (Шестопалов)
Невже для того, щоб вчителі та учні блукали серед різних програм, підручників, методик, планів і вимог, не розуміючи, для чого такі мудрування. Чи не краще для всіх ввести у 9-11 класах ЄДИНИЙ одногодинний "курс молодого бійця", а профілізацію у додаткові години здійснювати за вибором відповідних спецкурсів? Просто, логічно, ефективно!

Обома руками ЗА !!! Взяти в межах одного району/міста/ навчальні плани шкіл, подивитися хто що вивчає, зробити висновки. Хто що хоче(може) вивчає. Немає єдиного соціалього, чи як хочете його називайте, замовлення на інформатику, як предмет, а не як "бесплатное приложение к журалу "МУРЗИЛКА""...
Вчитель-з-Києва Дата: Нд, 22.08.2010, 11:35 | Повідомлення № 423
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Ситуация в школах и в образовании в Украине остаётся такой же, как при строительстве коммунизма. Тогда мудрое Политбюро ЦК КПСС вкидывало новую идею для счастья народного типа кукурузы в Мурманске, вырубки виноградников в Крыму или поворота рек Сибири, а народ единодушно одобрял решения партии, порой, не понимая, о чём речь. Целое сонмище секретарей, политруков, инструктуров следили, чтобы "верной дорогой шли, товарищи!"
Что же после 19 лет свободной и демократической жизни изменилось в освите Украины? А ничего! "Политбюро" МОН придумывает всё новые и новые "измышлизмы" и требует от школ и учителей безусловного выполнения. А чтобы ни у кого не было сомнений, целая армия "методистов" из расплодившихся (у царя на район достаточно было одного инспектора) "управлінь освіти" следит за безусловным исполнением "новітніх інноваційних технологій". Встать за кафедру и провести показательный урок эти, как правило, не состоявшиеся учителя не в силах, а вот тиранить учителей бесконечными "низ-з-з-я!" много ума не надо.
Разработать бы в своих многочисленных институтах МОН научные рекомендации, концепции и программы, предложить их обсуждение действующими учителями, для проверки их жизнедеятельности провести испытания в реальном учебном процессе. Нет же! Все новшества сваливаются учителям как снег на голову. А чтобы не возникало вольностей, выпустили на школы "вертухаев", которые оправдывают своё существование безконечными придирками и требованиеми ворохов различных отчётов. Когда же школяров учить?!
Bandalak Дата: Нд, 22.08.2010, 11:53 | Повідомлення № 424
Лідер форуму
Повідомлень: 6130
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Quote (filnick)
Наспіх сколочені під прийнятий ВР закон зміни є непродуманими й суперечливими. Часу для розв'язання цих протиріч практично не залишилося. Тому весь навчальний рік проходитиме у вигляді сумбурного експромту.

Погоджуюся 100%. Цей сумбур ми вже відчули.
Bandalak Дата: Нд, 22.08.2010, 12:15 | Повідомлення № 425
Лідер форуму
Повідомлень: 6130
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Quote (serbor)
Увы! У нас на областном семинаре вчера этот вопрос много раз задавали. Ответ был - уровень стандарта. Также и для математического и физического профиля. Хотя я не хочу им верить. Ждем инструкции МОН.

Quote (BBC)
Завжди вважав, що інформатика для фізико-математичних класів один з профільних предметів...

Quote (Ковшун)
Я теж так вважаю...
Але в керівних органах освіти вважають по іншому

МОН вже давно не вважає інформатику точною наукою, а по діючій концепції, Інформатика - це технології, читай трудове навчання!
Тому по їхній логіці Інформатика не є профілюючою у фізико-математичних класах!
Якщо справа і далі так піде, то Інформатика у школі стане повністю непотрібною, адже ми ж не вчимо учнів користуватися мобілками, перестанемо вчити і користуватися комп'ютерами.
Дуже шкода!
serbor Дата: Нд, 22.08.2010, 22:45 | Повідомлення № 426
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (Bandalak)
МОН вже давно не вважає інформатику точною наукою, а по діючій концепції, Інформатика - це технології, читай трудове навчання!

Немало виноваты сами учителя информатики. Это именно они отказыватся от изучения программирования в школе или наплевательски относятся к соответствующим часам в базовом курсе. Так или иначе они часто определяют, чем занимаются ученики в сфере информатики. И то чему они учат детей, на самом деле часто оказывается не так уж значимо. Вот и сметают наш предмет в "мусор".
filnick Дата: Вт, 24.08.2010, 14:18 | Повідомлення № 427
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Bandalak)
МОН вже давно не вважає інформатику точною наукою, а по діючій концепції, Інформатика - це технології, читай трудове навчання!

За великим рахунком років 15 тому перед міністерством стояло завдання - забезпечити всі школи комп'ютерною технікою. До цього й зводилася вся концепція інформатизації освіти. Потім повстало завдання забезпечити школи доступом до інтернету. Як констатував міністр на останній прес-конференції "всі школи вже мають доступ до інету". А, отже, на думку влади та МОН, завдання інформатизації в Україні виконане.
На поставках, підключеннях, тендерах можна було заробити. Вони й заробили... Тепер їм це не потрібне.
Bandalak Дата: Вт, 24.08.2010, 15:44 | Повідомлення № 428
Лідер форуму
Повідомлень: 6130
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Quote (filnick)
Як констатував міністр на останній прес-конференції "всі школи вже мають доступ до інету".

Цікаво хто збирає такі дані для міністра?
Треба виявити цих осіб і "накол" посадити! ;)
У нашому районі, як мінімум 12-15 шкіл інтернету ніколи не мали і ще скоро не матимуть!
_____________________________________________________________________________
По сучасним стандартам школа вважається під'єднаною до інтернету тоді, коли в населений пункт заведено оптоволоконний кабель, а не тоді коли у когось з учнів є мобільний телефон, через який можна інколи при дуже сильній потребі вийти в мережу! ;)
serbor Дата: Вт, 24.08.2010, 16:21 | Повідомлення № 429
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (Bandalak)
Цікаво хто збирає такі дані для міністра?

Наши местные чиновники подали сведения и отчитались. Они всегда хотят отчитаться, как хорошо они работают. На примере моего города. Моя школа в интернете с 2001 года, с момента появления диалаповского укртелекомовского интернета в нашем городе. В 2007 я сам побегал и подключил школу через ADSL. В других школах интернет никого не интересовал. У нас в городе 7 школ. Если бы я работал в любой другой школе, я бы всё-равно побегал и подключил бы свою школу. Но в соседней школе учитель информатики сказал, что его должно государство обеспечить условиями и он сам делать ничего не будет. В остальных школах и учителя информатики постоянного нет.

Итак началось, получили указания сверху, все школы должны быть в интернете. ГорУО посуетилось немного. С укртелекомом пообщалось. Пришел укртелекомовец и настроил в каждой школе один компьютер для доступа к интернет. А когда теперь приходится что-нибудь получить тем школам из интернет, они не могут, оказывается или у них настройки уже разрушены (винду переустанавливал кто-то) или вообще там компьютера нет. А подвести телефонную линию к кабинету информатики или локальную сеть - оно им не надо, да и некому делать. Но деньги за ADSL они перечисляют регулярно и в отчётах показывают 100%-подключение школ к интернету.
Иногда меня просят пойти в какую-либо школу помочь, так там нет человека, кому моя помощь интересна. Да и они не против, чтобы я сам своими руками протянул им кабели и всё настроил, а они потом переломают всё и скажут, ну настрой заново (или не скажут, им и так хорошо).
А интернет в других школах нужен раз год, скачать задания для олимпиады или что-нибудь подобное.

Відредаговано: serbor - Вт, 24.08.2010, 16:28
swetikccc Дата: Вт, 24.08.2010, 17:23 | Повідомлення № 430
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4148
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (serbor)
. А подвести телефонную линию к кабинету информатики или локальную сеть - оно им не надо, да и некому делать. Но деньги за ADSL они перечисляют регулярно и в отчётах показывают 100%-подключение школ к интернету.

А висновок потрібно зробити такий. ;)
Гнати мітлою потрібно такого вчителя інформатики.
mouse Дата: Вт, 24.08.2010, 17:31 | Повідомлення № 431
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Як на мене - сумно і прикро за таку ситауцію... страждають в першу чергу діти. Ось вам і нерівний доступ до освіти. А можливо в ваших школах навчається майбутній программіст.. ну точніше гіпотетичний...
Ковшун Дата: Вт, 24.08.2010, 18:16 | Повідомлення № 432
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Bandalak)
Цікаво хто збирає такі дані для міністра?

Так це роблять наші районні методисти ;)
Quote (Bandalak)
По сучасним стандартам школа вважається під'єднаною до інтернету тоді, коли в населений пункт заведено оптоволоконний кабель, а не тоді коли у когось з учнів є мобільний телефон, через який можна інколи при дуже сильній потребі вийти в мережу!

Це точно ;)
Ковшун Дата: Вт, 24.08.2010, 18:19 | Повідомлення № 433
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (swetikccc)
Гнати мітлою потрібно такого вчителя інформатики.

Правильно!!! Але такі, на жаль, у повазі в адміністрації школи... ;)

Quote (mouse)
Як на мене - сумно і прикро за таку ситауцію... страждають в першу чергу діти. Ось вам і нерівний доступ до освіти.

А хіба про це думають чиновники?
serbor Дата: Вт, 24.08.2010, 18:46 | Повідомлення № 434
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (swetikccc)
Гнати мітлою потрібно такого вчителя інформатики

Куда, у нас везде учитель информатики для птички, как правило совместитель, которого уговорили взять дополнительные часы. У нас в городе из 7 школ в 5 школах учителя, которых уговорили, я сам уговаривал некоторых, но вижу ничего хорошего из того, что они теперь есть, не вышло. В одной школе "работает" муж директрисы, его "все наши проблемы" вообще не интересуют, интернет в кабинете он не сделал (в кабинете директора есть), Windows переустановить не умеет, хотя информатику "преподает" давно (ему 50 лет). Часов ему дают много, сколько хочет. Но он их не хочет.
mouse Дата: Вт, 24.08.2010, 18:50 | Повідомлення № 435
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
А у нас студенти постійно запитують - Ви не знаєте, де є місце вчителем інформатики в школі?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Проблеми розвитку освіти. (Про інформатизацію та комп’ютеризацію, зарплату і інше)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.