Нд, 24.09.2017, 15:03
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 5 з 5«12345
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Які проблеми сільської освіти?
Які проблеми сільської освіти?
W-w-W Дата: Чт, 24.07.2008, 01:50 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 202
Відкрию маленьку таємницю – якщо ви уважно перечитаєте біографії великих людей, то зрозумієте, що майже всі вони родом з села. Не важливо - політик це, чи відомий кіноактор, письменник, поет, громадський діяч – та більшість з них народилася, вивчилася й провела дитинство та юність саме серед безкрайніх полів (чи степів), ласувала в дитинстві чужими сливками, купалася в ставочку чи ще щось.

Ця тема взагалі нині особлива – оскільки сучасні школярі, це вам не ті милі та тихі хлоп’ята й дівчатка, яким пов’язували на шию піонерські галстуки і які збирали металолом. Нині кожен першокласник – це цілком сформована особистість.
Загалом же учнів також можна поділити на дві категорії. До першої належать ті, чиї батьки ще більш менш крутяться. Вони всіляко намагатимуться власне чадо відправити в місто, влаштувати в ВУЗ чи технікум, а то й просто домовлятимуться з родичами – міщанами, аби влаштували синочка водієм, а доньку торгувати в кіоску. Тільки б подальше від села...

Інша категорія дітей – це ті, хто розуміють, що нічого, окрім села їм не світить. Тому тут варіантів немає – або сидіти без роботи, перебиваючись випадковими заробітками та подорожуючи раз на місяць до райцентру відмітитись на біржі, або йти на ферму.

Й ті й інші вчитися та поглинати знання однаково не хотять...
Висловлюйте свої думки!!!!

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 17:13
PanPete Дата: Ср, 03.02.2010, 05:46 | Повідомлення № 61
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (mudrak)
Інший бік цього процесу - те що залишається в селі, цілі династії "інтелектуалів", які в кращому разі тихо малюють тракторці

А це вже звучить принизливо для багатьох, хто не зрадив село. Цікаво, а ви часом не працюєте в сільській школі, ваші батьки часом не із села, тобто ви не відноситесь до отієї категорії "те що залишається в селі"?
mudrak Дата: Ср, 03.02.2010, 14:47 | Повідомлення № 62
Активний учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 32
Саме тому що я з села, працюю в сільській школі, мені особливо прикро бачити результати цього "неприродного відбору". Прошу вибачення, якщо мій попередній допис когось образив, але політика була така. Доречі, багато з моїх ВУЗівських викладачів, коли дізналися, що я працюю в селі у школі дивилися на мене зі змішаним виразом розчарування та жалю на обличчі.
PanPete Дата: Ср, 03.02.2010, 18:10 | Повідомлення № 63
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Який же "неприродний добір" згідно до вашої теорії винен в тому що і в містах немало отих, про кого ви говорите
Quote (mudrak)
цілі династії "інтелектуалів", які в кращому разі тихо малюють тракторці (у 9 класі).
filnick Дата: Ср, 03.02.2010, 18:15 | Повідомлення № 64
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Я погоджуюсь з тезою mudrak, що багатьом сільським дітям доводиться проявляти значно більші зусилля та наполегливість, щоб витримати конкуренцію серед випускників міських шкіл. Також, не приховуватиму, що не раз зустрічався із ситуацією, коли діти колишніх випускників школи, навчаються не набагато краще своїх батьків. Але я б не вживав термін "інтелект" для поділу людей. Існує багато інших категорій - культура, вихованність, порядність, чесність.
ppima Дата: Ср, 03.02.2010, 19:34 | Повідомлення № 65
Тут живе...
Рейтинг: 11
В сільській школі є і переваги - кращий індивідуальний підхід, оскільки малі класи. Із 7 випусників - 6 поступили у ВНЗ на бюджетну основу. Вже є учні, батьки яких виїхали на постійне проживання в місто, а своїх дітей відправляють щодня маршрутками на уроки в село! Щодо статистики те ж - погано навчалися батьки, погано і їх діти. Рідко бувають виключення. Але згоден щодо критерію людяності - це важливіше гарних знань.
NataliyG Дата: Пн, 08.02.2010, 12:06 | Повідомлення № 66
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (filnick)
що багатьом сільським дітям доводиться проявляти значно більші зусилля та наполегливість, щоб витримати конкуренцію серед випускників міських шкіл

А я не погоджуюся. В селі э різні учні і в місті теж. В селі э різні вчителі і в місті теж. Вибачте, але як на мене це те саме що говорити всі москалі алкоголіки...
Я є представником сільської школи. Я закінчила сільську школу протягом навчання брала участь в районних і обласних олімпіадах. Поступила в Львівський університет Франка. Вчилася на мех-маті. Поряд зі мною вчилися не тільки випускники міських шкіл, а також випускники фізмат ліцею. Я витримала конкуренцію. І можу сказати, що трохи вони почували себе впевненіше можливо тільки І семестр. Потім воно все вирівнялося. Хто вчився той вчився хто не вчився ну то не вчився.
Quote (mudrak)
Доречі, багато з моїх ВУЗівських викладачів, коли дізналися, що я працюю в селі у школі дивилися на мене зі змішаним виразом розчарування та жалю на обличчі.

Я теж працюю в селі бо ту вийшла заміж і маю сімю. Ні про що не жалію. Готую учнів до олімпіад. Можу сказати що і в наші школі є таланти, які на районних і обласних олімпіадах беруть перші місця в той час коли міські школи не мають переможців.
.
Quote (ppima)
Але згоден щодо критерію людяності - це важливіше гарних знань.

А в селі життя простіше. Легше виховувати дитину.
Єдина проблема як на мене моєї школи, то це не погані спеціалісти вчителі, які не можуть підготувати якісних випускників. І не слабкі учні які не витримають конкуренції. І навіть не погана матеріальна база. А холод. Який сковує нашу школу зимою. Наші учні кожної зими сидять в куртках. От це напевно є найбільша проблема багатьох сільських шкіл. Погана система опалювання.
mudrak Дата: Пн, 08.02.2010, 15:56 | Повідомлення № 67
Активний учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 32
Quote (NataliyG)
Ні про що не жалію
я теж, завжди хотів жити в селі. А що-до холоду, то це таки правда. За роки незалежності не було такої зими коли не мерзли, але всі звикли і не жаліються більше. А ще сміємося, коли бачимо "трагічний" репортаж про замерзаючу міську школу, в якій +16. У нас така температура вважається "Ташкентом".
koljada Дата: Ср, 10.11.2010, 20:03 | Повідомлення № 68
Часто заходить...
Рейтинг: 10
І наш десятий прирівняли до дебілів. Спочатку створили умови, щоб батьки розіпхали дідей хоч-куди, аби не 12 класів. Залишилось 4 учні.
1.7. Право на індивідуальне навчання мають учні:
- які за станом здоров'я не можуть відвідувати навчальний
заклад;
- яким необхідно пройти лікування у лікувальному закладі
більше одного місяця;
- які мають високий навчальний потенціал і можуть прискорено
закінчити школу;
- які проживають у селах і селищах (коли кількість учнів у
класі становить менше 5 осіб);
- які не встигають протягом двох років навчання у школі I
ступеня;
- які потребують корекції фізичного та (або) розумового
(психічного) розвитку (у разі, якщо батьки або особи, які їх
замінюють, відмовляються направляти дитину до відповідної
спеціальної загальноосвітньої школи (школи-інтернату).
Очевидно село - не люди?
Ковшун Дата: Нд, 14.11.2010, 14:02 | Повідомлення № 69
Досвідчений учасник
Рейтинг: 25
Quote (koljada)
Очевидно село - не люди?

Як не люди? ЛЮДИ!!!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Які проблеми сільської освіти?
Сторінка 5 з 5«12345
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.