Вт, 21.11.2017, 19:17
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 5«12345»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Які проблеми сільської освіти?
Які проблеми сільської освіти?
W-w-W Дата: Чт, 24.07.2008, 00:50 | Повідомлення № 1

Відкрию маленьку таємницю – якщо ви уважно перечитаєте біографії великих людей, то зрозумієте, що майже всі вони родом з села. Не важливо - політик це, чи відомий кіноактор, письменник, поет, громадський діяч – та більшість з них народилася, вивчилася й провела дитинство та юність саме серед безкрайніх полів (чи степів), ласувала в дитинстві чужими сливками, купалася в ставочку чи ще щось.

Ця тема взагалі нині особлива – оскільки сучасні школярі, це вам не ті милі та тихі хлоп’ята й дівчатка, яким пов’язували на шию піонерські галстуки і які збирали металолом. Нині кожен першокласник – це цілком сформована особистість.
Загалом же учнів також можна поділити на дві категорії. До першої належать ті, чиї батьки ще більш менш крутяться. Вони всіляко намагатимуться власне чадо відправити в місто, влаштувати в ВУЗ чи технікум, а то й просто домовлятимуться з родичами – міщанами, аби влаштували синочка водієм, а доньку торгувати в кіоску. Тільки б подальше від села...

Інша категорія дітей – це ті, хто розуміють, що нічого, окрім села їм не світить. Тому тут варіантів немає – або сидіти без роботи, перебиваючись випадковими заробітками та подорожуючи раз на місяць до райцентру відмітитись на біржі, або йти на ферму.

Й ті й інші вчитися та поглинати знання однаково не хотять...
Висловлюйте свої думки!!!!

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 16:13
gromko Дата: Сб, 20.12.2008, 17:47 | Повідомлення № 16
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
Quote (WWW)
1. Фінансове забезпечення-міська школа має краще й набагато, а деякі сільські школи його мають мізер, а це про багато чого говорить

В селі платять за урок менше, ніж у місті?

Quote (WWW)
2. метеріальне забезпечення-що не говоріть, а міська школа впереді по матеріальному забезпеченню від сільської

Міська школа - 45 учнів на 11 комп'ютерів, сільська - 8 учнів на 6 комп'ютерів. У сусідньому районі всі сільські школи мають Інтернет та мультимедійні проектори

Quote (WWW)
3. кадрове забезпечення-знову ж міська попереду

Кадрове забезпечення - це ж ми!
gry Дата: Нд, 21.12.2008, 06:14 | Повідомлення № 17
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 120
Працюю в приміській школі, дуже часто спілкуюся із своїми колегами з міста. Прийшов до висновку, що не так у нас і погано в сільській школі - контингент учнів практично один, що у нас в селі, що в місті. Але є одна дуже суттєва різниця - перспектива подальшого навчання. Якщо в місті батьки ще якось вирішують цю проблему (є хоч яка робота, зарплата), то в селі з його розбитими колгоспами, будинками культури люди не отримують гроші для проплати подальшого навчання дітей, але вони вже чітко знають, щоїх діти в селі не залишаться - будь ким, тільки в місто (двірником, продавцем газводи...). От вам і мотивація до навчання.
W-w-W Дата: Нд, 21.12.2008, 11:20 | Повідомлення № 18

Quote (gromko)
В селі платять за урок менше, ніж у місті?

Не менше по тарифікації, але мова не про це, йде мова про фінансову підтримку школи і направлення тих коштів на розвиток навчального закладу, в місті як неяк а з коштами краще.

В нас інколи не можна вибити в дирекції кошти на пачку паперу для роздруку практичних робіт!!!!!

Quote (gromko)
Міська школа - 45 учнів на 11 комп'ютерів, сільська - 8 учнів на 6 комп'ютерів. У сусідньому районі всі сільські школи мають Інтернет та мультимедійні проектори

Тепер стосовно поділу: При кількості 45 учн. можна виконати поділ на 5 груп і індивідуально вчити дітей за пк, а не 16 дітей мого 11 кл вчити за 6 пк

Я думаю різниця вже помітна як у якості навчання так і заробітній платі???????

Quote (gromko)
Кадрове забезпечення - це ж ми!

Правильна думка.

Але в місті такого не побачиш, як в селі: що інформатику викладає секретарка з сільської школи на рівні ворд

filnick Дата: Нд, 21.12.2008, 15:53 | Повідомлення № 19
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Вставлю п'ять копійок. Народився, ріс і навчався у місті. В село потрапив після закінчення інституту цілком випадково (відразу дали житло, а в мене була дружина і маленький син). Думав відпрацюю три роки (як тоді було прийнято) і повернуся назад. Але пройшло три, десять, двадцять шість років... Я продовжую жити і працювати в селі. Не раз доводилося бувати у різних школах (міських, сільських, елітних, спеціалізованих). Порівнював матеріальну базу шкіл, рівень підготовленності дітей та інше. Згадалися радянські роки, коли йшла "боротьба за стирання кордонів між містом та селом". В кінці 80-х побував на зустрічі ректорів дніпропетровських ВУЗів з вчителями шкіл і був вражений підходом, який тоді вважався загальноприйнятим. А саме, що випускники сільських шкіл набагато відстають від міських як у рівні знань так і загального розвитку. Чесно кажучи, я був шокований таким відношенням. При тому, що місто є великим індустріальним центром і кількість міського населення в області становило понад 80%, сільскі діти виявлялися ніби відділеними від можливостей міських "цивілізацій". Правда через кілька років при ДДУ був створений фізмат ліцей для сільських дітей з області. Але, погодьтеся не кожний батько відпустить восьмикласника саму з дому на тиждень у місто.
Тому у своїй школі вирішили піти іншим шляхом. Перш за все забезпечили навчальний процес технічними засобами (телевізорами, відеомагнітофонами, лінгафонним кабінетом, програмованими калькуляторами). Нагадаю, це було в кінці 80-х. Одними з першими поставили в сільській школі комп'ютерний клас УК-НЦ.
По-друге, ввели різноманітні гуртки - технічні, швейні, картинги, художні, спортивні. Зробили правдами і неправдами пошук необхідного обладнання для ведення цих гуртків.
Накінець, почали працювати з педколективом - вирощувати свої кадри, майбутніх математиків, істориків, фізиків.
Кожний випускник школи поряд з атестатом отримував одну з трьох спеціальностей (водія, тракториста, швеї).
І щороку кількість випускників. що поступали до ВУЗів становила 40-50 відсотків. Показовим є приклад коли на обласній олімпіаді з математики учень сільської школи зайняв 3 місце. У мене у школі зберігаються письмові подяки семи(!) Дніпропетровських ВНЗ за підготовку учнів, які закінчили ці Вузи з червоним дипломом.
Останніх років 7-8 у моїй школі практично ніхто з дітей чи батьків не веде розмову про якусь другосортність сільської дитини чи не таку освіту. То може все таки більше залежить від самих нас?
gromko Дата: Нд, 21.12.2008, 16:10 | Повідомлення № 20
Лінуксоїд
Quote (filnick)
Вставлю п'ять копійок. Народився, ріс і навчався у місті. В село потрапив після закінчення інституту цілком випадково (відразу дали житло, а в мене була дружина і маленький син). Думав відпрацюю три роки (як тоді було прийнято) і повернуся назад. Але пройшло три, десять, двадцять шість років... Я продовжую жити і працювати в селі. Не раз доводилося бувати у різних школах (міських, сільських, елітних, спеціалізованих). Порівнював матеріальну базу шкіл, рівень підготовленності дітей та інше. Згадалися радянські роки, коли йшла "боротьба за стирання кордонів між містом та селом". В кінці 80-х побував на зустрічі ректорів дніпропетровських ВУЗів з вчителями шкіл і був вражений підходом, який тоді вважався загальноприйнятим. А саме, що випускники сільських шкіл набагато відстають від міських як у рівні знань так і загального розвитку. Чесно кажучи, я був шокований таким відношенням. При тому, що місто є великим індустріальним центром і кількість міського населення в області становило понад 80%, сільскі діти виявлялися ніби відділеними від можливостей міських "цивілізацій". Правда через кілька років при ДДУ був створений фізмат ліцей для сільських дітей з області. Але, погодьтеся не кожний батько відпустить восьмикласника саму з дому на тиждень у місто. Тому у своїй школі вирішили піти іншим шляхом. Перш за все забезпечили навчальний процес технічними засобами (телевізорами, відеомагнітофонами, лінгафонним кабінетом, програмованими калькуляторами). Нагадаю, це було в кінці 80-х. Одними з першими поставили в сільській школі комп'ютерний клас УК-НЦ. По-друге, ввели різноманітні гуртки - технічні, швейні, картинги, художні, спортивні. Зробили правдами і неправдами пошук необхідного обладнання для ведення цих гуртків. Накінець, почали працювати з педколективом - вирощувати свої кадри, майбутніх математиків, істориків, фізиків. Кожний випускник школи поряд з атестатом отримував одну з трьох спеціальностей (водія, тракториста, швеї). І щороку кількість випускників. що поступали до ВУЗів становила 40-50 відсотків. Показовим є приклад коли на обласній олімпіаді з математики учень сільської школи зайняв 3 місце. У мене у школі зберігаються письмові подяки семи(!) Дніпропетровських ВНЗ за підготовку учнів, які закінчили ці Вузи з червоним дипломом. Останніх років 7-8 у моїй школі практично ніхто з дітей чи батьків не веде розмову про якусь другосортність сільської дитини чи не таку освіту. То може все таки більше залежить від самих нас?

Читати всім !

W-w-W Дата: Нд, 21.12.2008, 16:52 | Повідомлення № 21

Quote (gromko)
Читати всім !

Я ще раз наголошую, що так не скрізь!!!!!!!!!!

Добре, що у вас все добре і ви не маєте проблем!!!!

Нам поставили комп'ютерний у 2006, як ви думаєте, що учні робили на інформатиці до 2006??????

Небуло вчителя відповідного фаху, а діти займались єрундою, в той час коли міські діти вже вчили інформатику за допомогою пк!!!

І ще: навіть зараз деякі школи немають комп'ютерні класи, то яка може бути розмова??? коли після школи такі учні не знають, що робити з мишкою!!!

Я немаю нічого проти дітей міських чи сільських, але треба ставитись до всіх однаково, чого я не спостерігаю!!!!

В нас в районній школі вистачає комп.класів, в них є мультемедійна дошка, так місцеве керівництво знову купляє їм нову!!!!!!

Це нормально?????? Навіщо їм ще, коли в других школах нормальних комп'ютерів нема, а дошка коштує понад 20 000 грн.

За ці кошти можна купити клас на 6 пк

gromko, я так і не почув відповідь від вас на

Quote (WWW)
Тепер стосовно поділу: При кількості 45 учн. можна виконати поділ на 5 груп і індивідуально вчити дітей за пк, а не 16 дітей мого 11 кл вчити за 6 пк
Я думаю різниця вже помітна як у якості навчання так і заробітній платі???????

Невже нема різниці?????????????????
gromko Дата: Нд, 21.12.2008, 17:16 | Повідомлення № 22
Лінуксоїд
Quote (WWW)
В нас інколи не можна вибити в дирекції кошти на пачку паперу для роздруку практичних робіт!!!!!

Це так само і в міських школах - грошей на канцтовари хронічно не вистачає

Quote (WWW)

Ви думаєте, що у всіх школах є поділ? Мівська школа - 45 учнів - 2 підгрупи (недосттньо фінансування), сільська школа (в іншому районі) - 20 учнів - 2 підгрупи, в мене - 18 учнів і немає поділу (відсутність фінансів). Згідно нормативних документів поділ повинен бути, але вирішують у рай(міськ)во.

Quote (WWW)
Але в місті такого не побачиш, як в селі: що інформатику викладає секретарка з сільської школи на рівні ворд

Секретарка не може викладати - не ма фахової освіти і тому не може викладати

Quote (WWW)
Небуло вчителя відповідного фаху, а діти займались єрундою, в той час коли міські діти вже вчили інформатику за допомогою пк!!!

В містах і на сьогодні в деяких школах інформатика наче є (комп'ютери "Пошук" з ДОС - сам бачив). Сьогоднішні реалії Кіровоградської області - в сільских школах Пентіум 4, по 256-512 оперативки, 120-40 Гб НЖМД, монітори на рідких кристалах, Віста і 2007-ий Офіс, в місті - погодовно Целерон 500 МГц, 64 Мб, 4-7 Гб, Віндовс 98 і Офіс 97-2000-ий. Причина в тому, що міські школи "вже були комп'ютеризовані", а сільскі тільки отримали сучасну техніку. І це нетільки в нас. Бобринецький район нашої області - сільскі школи мають сучасні ПК, проектор, цифрофі камери. Це означає, що у випадку матзабезпечення багато залежить від місцевих умов

Quote (WWW)
За ці кошти можна купити клас на 6 пк

Клас 4+1 коштує 37 000 грн (дані за 2006 рік - вартість нашого класу)

Ось моя відповідь

W-w-W Дата: Нд, 21.12.2008, 17:37 | Повідомлення № 23

Quote (gromko)
Ви думаєте, що у всіх школах є поділ? Мівська школа - 45 учнів - 2 підгрупи (недосттньо фінансування), сільська школа (в іншому районі) - 20 учнів - 2 підгрупи, в мене - 18 учнів і немає поділу (відсутність фінансів). Згідно нормативних документів поділ повинен бути, але вирішують у рай(міськ)во.

Ви не подумайте, що я маю щось проти вас, я такий же самий вчитель!!!!

Це ж знову теж, неоднакова оцінка ситуації місцевим самоврядуванням!!!

Я просто кажу про те, що робиться в нашому районі. Класи мали ділити з такою кількістю на більше підгруп - це однозначно, але тут спрацьовує економія економістами, і невірте, що грошей нема, на нас просто економлять і мають ще премії за це, гроші на такі цілі закладуються зарання!!!!

Quote (gromko)
Секретарка не може викладати - не ма фахової освіти і тому не може викладати

Так от на оце я звертаю увагу-хіба це не проблема???

Quote (gromko)
Клас 4+1 коштує 37 000 грн (дані за 2006 рік - вартість нашого класу

Щось дорогувато!!! Невже й тут нагрілись наші вельможі???
Мій клас 6+1 стояв на 2006 рік 29000 грн.

filnick Дата: Нд, 21.12.2008, 18:54 | Повідомлення № 24
Мудрий вчитель
Добавлю ще одну тезу.
Для забезпечення нормальних умов роботи школи недостатньо чекати, поки з відділу освіти по рознарядці пришлють (а скоріше навпаки) технічні засоби чи щось інше. Варто працювати адміністрації школи при підтримці педагогів. Використовувати можливості спонсорів (вибори у нас відбуваються чи не щороку), депутатські канали, "крутих" батьків.
W-w-W Дата: Нд, 21.12.2008, 22:31 | Повідомлення № 25

Quote (filnick)
Варто працювати адміністрації школи при підтримці педагогів. Використовувати можливості спонсорів (вибори у нас відбуваються чи не щороку), депутатські канали, "крутих" батьків.

Згоден, ніби непогано, але.....

Така ситуація: на минулих виборах нам подарили в школу якісь партійці факс та принтер!!!!

Принтер був найкращим подарунком: мало того, що тупа модель лєксмарк, так ще без катриджів, а катриджі купити- 280 грн. за 2 от і робим висновки: я б за ці гроші краще купив би кенон-надійний і легкозаправляємий принтер, але ж гроші нам на руки ніколи не дадуть от і проблема!!!!!!!!!!

filnick Дата: Пн, 22.12.2008, 17:18 | Повідомлення № 26
Мудрий вчитель
Quote (WWW)
але ж гроші нам на руки ніколи не дадуть от і проблема!!!!!!!!!!

А ми у школі перед тим, як партійці приходили агітувати, говорили їм конкретно: "Треба те і те, інакше збирайте слухачів у будинку культури чи на мітингу"
gry Дата: Чт, 25.12.2008, 18:46 | Повідомлення № 27
Досвідчений учасник
Quote (gromko)
в сільских школах Пентіум 4, по 256-512 оперативки, 120-40 Гб НЖМД, монітори на рідких кристалах, Віста і 2007-ий Офіс, в місті - погодовно Целерон 500 МГц, 64 Мб, 4-7 Гб, Віндовс 98 і Офіс 97-2000-ий. Причина в тому, що міські школи "вже були комп'ютеризовані", а сільскі тільки отримали сучасну техніку. І це нетільки в нас. Бобринецький район нашої області - сільскі школи мають сучасні ПК, проектор, цифрофі камери. Це означає, що у випадку матзабезпечення багато залежить від місцевих умов

Згадаймо класика -
"КАДРЫ РЕШАЮТ ВСЕ!" Хто не пам’ятає цього класика ще одна його цитата "УЧИТЬСЯ. УЧИТЬСЯ.? УЧИТЬСЯ !!!!!!!!!"
filnick Дата: Чт, 25.12.2008, 21:51 | Повідомлення № 28
Мудрий вчитель
Quote (gry)
Згадаймо класика - "КАДРЫ РЕШАЮТ ВСЕ!" Хто не пам’ятає цього класика ще одна його цитата "УЧИТЬСЯ. УЧИТЬСЯ.? УЧИТЬСЯ !!!!!!!!!"

Це різні "класики".
gry Дата: Чт, 01.01.2009, 19:36 | Повідомлення № 29
Досвідчений учасник
Quote (Махновець_Ігор)
Це нормально?????? Навіщо їм ще, коли в других школах нормальних комп'ютерів нема, а дошка коштує понад 20 000 грн.

Знову ж проста арифметика /десь я вже писав, вибачте за повторення/. Зайду в районний методкабінет - комп’ютер на ком’пютері, один коштує 6-7 тис грн. В нашому районі підключення до Інтернету (мобільні оператори на любий смак) - 700-800 грн. Рахуємо 1 комп - 8-10 сільських шкіл з Інтернетом. Хто думає за те село?
Bandalak Дата: Пт, 02.01.2009, 19:38 | Повідомлення № 30
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Quote (gromko)
всі сільські школи мають Інтернет

Це на папері мають, а насправді від того діалапу 19,6 кбіт/сек ніякого толку немає, в більшості сіл ще релейні АТС, там навіть теоретично інтернет від Укртелекому не реальний. А встановлювати мобільний інтернет для ВО це дуже дорого, хіба-що вчителі самі, за свої власні гроші (як я).

Quote (gromko)
Клас 4+1 коштує 37 000 грн (дані за 2006 рік - вартість нашого класу)

Щоб мені дали у руки 37 000 грн., я би з обласного центру привіз як мінімум 11 компів і мережне обладнання!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Які проблеми сільської освіти?
Сторінка 2 з 5«12345»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.