Вт, 24.10.2017, 01:33
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 512345»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Які проблеми сільської освіти?
Які проблеми сільської освіти?
W-w-W Дата: Чт, 24.07.2008, 01:50 | Повідомлення № 1

Відкрию маленьку таємницю – якщо ви уважно перечитаєте біографії великих людей, то зрозумієте, що майже всі вони родом з села. Не важливо - політик це, чи відомий кіноактор, письменник, поет, громадський діяч – та більшість з них народилася, вивчилася й провела дитинство та юність саме серед безкрайніх полів (чи степів), ласувала в дитинстві чужими сливками, купалася в ставочку чи ще щось.

Ця тема взагалі нині особлива – оскільки сучасні школярі, це вам не ті милі та тихі хлоп’ята й дівчатка, яким пов’язували на шию піонерські галстуки і які збирали металолом. Нині кожен першокласник – це цілком сформована особистість.
Загалом же учнів також можна поділити на дві категорії. До першої належать ті, чиї батьки ще більш менш крутяться. Вони всіляко намагатимуться власне чадо відправити в місто, влаштувати в ВУЗ чи технікум, а то й просто домовлятимуться з родичами – міщанами, аби влаштували синочка водієм, а доньку торгувати в кіоску. Тільки б подальше від села...

Інша категорія дітей – це ті, хто розуміють, що нічого, окрім села їм не світить. Тому тут варіантів немає – або сидіти без роботи, перебиваючись випадковими заробітками та подорожуючи раз на місяць до райцентру відмітитись на біржі, або йти на ферму.

Й ті й інші вчитися та поглинати знання однаково не хотять...
Висловлюйте свої думки!!!!

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 17:13
NataliyG Дата: Чт, 24.07.2008, 20:49 | Повідомлення № 2
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (WWW)
Загалом же учнів також можна поділити на дві категорії.

Я не зовсім згодна з такими висловлюваннями.
По перше є різні села. Є села у яких інфраструктура не так далеко втекла вже й від міста. По друге не знаю коли ви були останній раз у селі на фермі, але я як жителька села кажу вам що ферми і колгоспи вже майже всі в приватній власності.
І ще одне серед сільських дітей є діти які крім того, що вчаться не погано, то ще й батькам допомагають на полі. Як в місті так і вселі є різні діти, є такі які вчаться і такі які не хочуть.
Але в мене особисто є учні які і на конях їздять і картоплю садять, підгортають, копають.... і з інформатики програми складають і на другий день мені їх на дисках (флешках) приносять.
Я взагалі працюю по сумісництву в двох школах в сільській і в містечку сусідньому. Так учні я б сказала шо всюди є різні учні.
Але я була сільською ученицею. І вчилася в університеті. І поряд зі мною вчилися учні фіз-мат ліцеїв. Так я вам скажу то тільки на курсі першому було видно між нами різницю і то перша сесія. А далі все внормувалося.
Так шо я з вами можу погодитися тільки в одному справжні "самородки" народжуюються в селі.
Бо в селі діти працьовитіші.
Nicola Дата: Пт, 25.07.2008, 23:20 | Повідомлення № 3
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Головним, мабуть, є стимул та бажання працювати. Так існують обєктивні причини що заважають розвитку дітей як у місті так і в селі. І від того як ми та батьки підготуємо дітей до самостійної роботи й буде залежати в багатьох випадках їх рівень в житті.
Quote (NataliyG)
серед сільських дітей є діти які крім того, що вчаться не погано, то ще й батькам допомагають на полі.
Як у місті так і в селі є такі діти. От тільки доступ до знань у місті набагато кращий ніж на селі( тут і класи і школи з поглибленим вивченням і т.д.) wacko
W-w-W Дата: Пт, 25.07.2008, 23:48 | Повідомлення № 4

Quote (NataliyG)
Я не зовсім згодна з такими висловлюваннями.
По перше є різні села. Є села у яких інфраструктура не так далеко втекла вже й від міста

незаперечую, але мова йде проблеми освіти на селі, які спричинили таку ситуацію.

Quote (NataliyG)
Як в місті так і вселі є різні діти, є такі які вчаться і такі які не хочуть.
Але в мене особисто є учні які і на конях їздять і картоплю садять, підгортають, копають.... і з інформатики програми складають і на другий день мені їх на дисках (флешках) приносять.

Шановна NataliyG, я ж не написав, що ці діти бездарі і лінивці, я сам в селі живу і знаю які проблеми як в селі так і в школі, в селі по другому не проживеш, коли не будеш тримати сільського господарства, тому діти і дома допомагають і деякі вчать різні предмети, щоб в житті легше було.

Quote (NataliyG)
По друге не знаю коли ви були останній раз у селі на фермі, але я як жителька села кажу вам що ферми і колгоспи вже майже всі в приватній власності.

та це значення не має у якій власності, головне, що треба тяжко працювати і за копійки.

Тому батьки багатьох дітей намагаються своїх чад відправити в місто, там всетаки рівень вищий. А які залишаються в селі, мало з них які залишаються людьми.

Quote (Nicola)
Так існують обєктивні причини що заважають розвитку дітей як у місті так і в селі. І від того як ми та батьки підготуємо дітей до самостійної роботи й буде залежати в багатьох випадках їх рівень в житті.

Quote (Nicola)
Як у місті так і в селі є такі діти. От тільки доступ до знань у місті набагато кращий ніж на селі( тут і класи і школи з поглибленим вивченням і т.д.)

я згодний з Nicola, все залежить від батьків.

Головна проблема сільської освіти, та мабуть і не тільки сільської, полягає в тому, що дуже важко пояснити щось дітям за таких умов, котрі склалися в нашій державі. Важко втовкмачити, що “в людини все має бути хорошим – і зовнішність, і думки, і душа...”, важко розповісти, що “За злочином обов’язково йде кара, хай навіть не фізична”. Просто неможливо пояснити навіщо їм знати корисні копалини Південної Америки чи Африки, як розв’язуються задачі через дискримінант чи в чому полягає план Барбаросса. Справді – навіщо те все людям, перспектива яких – продавати цигарки, пекти пиріжки – це в кращому випадку, або ж виховувати дітей і чекати з роботи п’яного чоловіка, кидати гній з-під корів, чи взагалі спитися - це в гіршому?

Ogorodets Дата: Сб, 26.07.2008, 00:46 | Повідомлення № 5
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Quote (WWW)
Головна проблема сільської освіти, та мабуть і не тільки сільської, полягає в тому, що дуже важко пояснити щось дітям за таких умов, котрі склалися в нашій державі. Важко втовкмачити, що “в людини все має бути хорошим – і зовнішність, і думки, і душа...”, важко розповісти, що “За злочином обов’язково йде кара, хай навіть не фізична”. Просто неможливо пояснити навіщо їм знати корисні копалини Південної Америки чи Африки, як розв’язуються задачі через дискримінант чи в чому полягає план Барбаросса. Справді – навіщо те все людям, перспектива яких – продавати цигарки, пекти пиріжки – це в кращому випадку, або ж виховувати дітей і чекати з роботи п’яного чоловіка, кидати гній з-під корів, чи взагалі спитися - це в гіршому?

В точку. И к тому же детки видят, кто их пытается научить жизни: нищий учитель с зарплатой в 800-1200 грн., у которого пара штанов и рубашек нехитрых, и за душой ни гроша. Они, хоть и маленькие, но кукушка у них работает четко. В их глазах можно прочесть вопрос: "А что же вы, господин учитель, такой умный и правильный, живете в г-не"?
Nicola Дата: Сб, 26.07.2008, 23:38 | Повідомлення № 6
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (Ogorodets)
их пытается научить жизни: нищий учитель с зарплатой в 800-1200 грн.,
Який доречі тягне ще кучу різних побічних робіт і часто зовсім несумісних з вчительством.
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 27.07.2008, 02:47 | Повідомлення № 7
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (Nicola)
Який доречі тягне ще кучу різних побічних робіт і часто зовсім несумісних з вчительством.

Змушені тягнути, щоб вижити. По-іншому не виходить. В мене зарплата 750 грн. Тому стараюсь ще на двох роботах підробляти, щоб подвоювати цю суму, бо на 750 грн. дуже важко прожити при нинішній інфляції.
Quote (Ogorodets)
В их глазах можно прочесть вопрос: "А что же вы, господин учитель, такой умный и правильный, живете в г-не"?

Влучно підмітили. В нас село дуже багате. На території розташовується добре знаний в Україні птахокомбінат "Бершадський", в якому працюють понад 600 робітників. Велика частина населення займається виробництвом ковбас та копченостей і возить їх в Київ і Одесу. Ще працює кілька приватних підприємств. Одним словом, село процвітає. Батьки дуже сильно розпустили своїх дітей, дають їм щодня по 5-100 грн (як кому) на витрати в пришкільному магазині, комусь на пиво і сигарети. Коротше, купають дітей в розкошах, тому в школі я вам скажу, починає творитися повний хаос і безпорядок. Вчителі не всилі справитися з розбалованими дітьми і поваги до вчителя не має зовсім. В нашому селі дисципліна - це основна проблема. Дуже мало батьків, які хоч і живуть в достатку, але дитині не потурають, в таких батьків і діти хроші, скромні, їх приємно навчати. Я вже не перший рік думаю, як вирішити цю проблему, але поки що нічого не виходить, тут потрібна єдність, якої в нашому колективі, нажаль, не має.
NataliyG Дата: Сб, 02.08.2008, 20:52 | Повідомлення № 8
Активний учасник
Рейтинг: 37
От ми з вами і дійшли до одного висновку.
Проблеми є не окремо у сільській школі. Нашою проблемою є виховання українських дітей. Неважливо в селі вони виросли чи у місті. Батьки кинулися заробляти, а дітей лишили самих собі на виховання. І тому напевно для вирішення якоїсь такої глобальної проблеми не треба ділити дітей на сільських і міських, таку проблему треба вирішувати глобально, по перше повністю побороти корупцію. Бо поки диплом про вищу освіту можна отримати не прикладаючи зусиль тільки гроші, порядку і в школі не буде.
Я викладаю у двох школах у сільській і в школі ліцей міста Великі Мости так от, я хочу сказати що в ліцейних класах таких дітей навпаки більше. Можливо є десь у Києві чи інших великіих містах елітні шокли і класи де ліцей дійсно відповідає цьому слову. А в нас наприклад ліцей нажаль поки, що це лише гарне слово. І я не сумніваюся, що таких ліцеїв по всій Україні є дуже багато.
1misha Дата: Пт, 19.12.2008, 18:27 | Повідомлення № 9
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Я викладаю в двох сільських школах , 200 і 600 учнів .Учні в більшій школі більше агресивніші , нетолератні.Хоча в меншій школі учні слабше
вчаться.Думаю ,що шкільна програма занадто перевантажена і 10-11 класи є лишніми для більшості учнів.
PanPete Дата: Пт, 19.12.2008, 21:27 | Повідомлення № 10
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (1misha)
Думаю ,що шкільна програма занадто перевантажена і 10-11 класи є лишніми для більшості учнів.

Так, шкільна програма занадто перевантажена, але чим? - мішурою, яка перешкоджає спийняттю основного матеріалу. Якщо привести її в порядок (відкинути оту мішуру, в повній мірі застосувати принцип наступності), той 10 - 11 клас не будуть "лишніми"
W-w-W Дата: Пт, 19.12.2008, 22:33 | Повідомлення № 11

Quote (1misha)
Думаю ,що шкільна програма занадто перевантажена і 10-11 класи є лишніми для більшості учнів

Ну в моїй школі більшість учнів перечислених класів ходять в школу для розваг, а саме основне поїсти і все решта їм по барабану!!!!!!!

ЗНО допомогло учням ще більше чхати на навчання!!!!!! Безпорядок тільки починається

SLKuty Дата: Сб, 20.12.2008, 02:00 | Повідомлення № 12
Монтажер
Нагороди: 6
Рейтинг: 103
Quote (Ogorodets)
"А что же вы, господин учитель, такой умный и правильный, живете в г-не"?

Таке питання мені задавали декілька разів(звичайно українською мовою)
поки я не приїхав до школи на машині, поки не приніс дорогий фотоапарат і ноутбук до школи.

народився і виріс в селі
працював в сільських і районних школах - майже ніякої різниці в дітях не помітив і там і там по 3-4 учні в класі, а всі решту просто так

в нашому районі всі школи мають комп. класи з інтернетом. В деяких селах вони просто закриті бо немає вчителя.

БАгато великих вчених справді вийшли з сільської місцевості - чисте повітря, дика природа, малий вплив джерел інформації - заставляє людину більше думати головою. Але все залежить від людини - одні в дитинстві грають в карти, а другі -читають книжки.

gromko Дата: Сб, 20.12.2008, 16:19 | Повідомлення № 13
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Шановны колеги! Немає суттєвої різниці сільська школа чи міська. Наявність Інтернету, проектора, ноутбука, чи ще чогось не є мірилом людяності. Поширені помилки:
- сільські діти не такі розумні, як міські - це не правда, міські часом більш інформовані (більший контингент учнів, середовище в якому вони спілкуються), різниця виникає чисто статистично - з 1000 учнів обдарованих найти швидше, ніж серед 100.
- якість знань учнів з села нижча, бо в сільських школах відсутнє обладнання (матеріальна база), що є в міських школах. Але комп'ютер і Інтеренет є лише засобами доступу до знань, і ніяк не засобами, що формують рівень освітньої компетентності учнів. Більшість з вчителів старшого покоління (від 35 років) навчалися коли не було навіть калькуляторів (поширено), причому більшість з них саме з села (хоча і працюють в місті).
- рівень освіти сільських учнів залежить від матеріального забезпечення вчителя. Абсурд. На сьогодні (і раніше) теж це не було актуальним при навчанні - не приходив учитель в клас, кажучи, що оскільки в мене зарплата мала, то і вчити я буду по рівню оплати.
Все залежить від вчителя і батьків. В учня повинна бути потреба вчитися, а цю потребу прививають спочатку батьки, а вже потім школа. Якщо вчитель до своєї діяльності відноситься безвідповідально, то й результат буде відповідним. Найважливішою ж проблемою є те, що в сучасному суспільстві (не тільки в українському) нівелюється значення освіченості (не знань, тобто інформації, яку можна отримати без проблем), а вміння здобувати знання.
W-w-W Дата: Сб, 20.12.2008, 17:41 | Повідомлення № 14

Quote (gromko)
Немає суттєвої різниці сільська школа чи міська

Є різниця і сутєва!!!!
1. Фінансове забезпечення-міська школа має краще й набагато, а деякі сільські школи його мають мізер, а це про багато чого говорить
2. метеріальне забезпечення-що не говоріть, а міська школа впереді по матеріальному забезпеченню від сільської
3. кадрове забезпечення-знову ж міська попереду

На це впливає багато чинників. Якщо вз'яти фінансове забезпечення, якби воно було однакове як в місті так і в селі, то не було б цих глобальних проблем.

Quote (gromko)
Наявність Інтернету, проектора, ноутбука, чи ще чогось не є мірилом людяності

з цією фразою згоден, але чому одні школи вкомплектовані по 2, 3, а той 4 комп'ютерні класи по 10 пк, а прості деякі школи й одного немають досі??????

Це нормальний підхід????

Слідуюче: одним школам йдуть підручники в повному обсягу, а іншим переважно сільським 1 або 2 на клас, а інколи зовсім нема!!!!

Чому такий підхід????

Quote (gromko)
Але комп'ютер і Інтеренет є лише засобами доступу до знань, і ніяк не засобами, що формують рівень освітньої компетентності учнів

Так інші цього доступу не бачать й досі!!!!

Ми вже в багатьох гілках форуму говорили як забезпечуються комп'ютерними класами школи і де частина пк дівається під час доставки!!!! А кошти які вливаються за ті комп'ютери????

Quote (gromko)
Все залежить від вчителя і батьків.

Правильна думка, але проаналізуєм: вчителі намагаються донести до свідомості учнів, що треба вчитись, а вони це просто ігнорують, а батьки більшість ще більше.
Тут теж є багато причин

1misha Дата: Сб, 20.12.2008, 18:11 | Повідомлення № 15
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Компютерний кабінет в мене обладнаний новим КК 10+1, доступу до інтернету ,правда, немає.
Школа 200 уч.Але складати програми,алгоритми в учнів нема бажання - ігри подавай і оцінки гарні щоб були.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Які проблеми сільської освіти?
Сторінка 1 з 512345»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.