Пт, 20.10.2017, 06:11
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Термінологія в шкільній інформатиці (Обговорюємо термінологію)
Термінологія в шкільній інформатиці
gromko Дата: Пн, 02.10.2017, 19:21 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Інформатика динамічно розвивається, оскільки вона є одним з двигунів науково-технічного прогресу, і як у кожній молодій науці у ній виникають термінологічні проблеми. Пригадуєте, як було:
Application -> Додаток -> Застосунок
Command string -> Командна стрічка -> Командний рядок
Cell -> Чарунка -> Клітинка -> Комірка
Current -> Біжучий -> Поточний
Database-management system(DBMS)-> Система управління базами даних (СУБД)-> Система керування базами даних (СКБД)
gromko Дата: Пн, 02.10.2017, 19:44 | Повідомлення № 2
Лінуксоїд
Означення поняття "файл":
Файл - це впорядкована сукупність даних певного типу, що розміщується на одному з носіїв даних і має ім'я (Інформатика, 5 клас,2013 р. Ривкінд, Лисенко, Чернікова, Шакотько)
Файлом (від англ.file - подання документа) називають набір даних, що зберігається в пам'яті комп'ютера та має ім'я (Інформатика, 5 клас,2013 р. Морзе, Варна, Вембер, Кузьмінська, Саражинська)
Файл (від англ.file - досьє, набір документів) - це програма або організована сукупність  даних, що має свою назву і зберігається на пристроях зовнішньої пам'яті як єдине ціле (Малярчук С.М.)
Файлом називають логічно зв’язаний набір даних, який розміщений у пам’яті ПК та має ім’я
Файлом називають набір даних на файловій системі до якого можна звертатися за іменем (Шеховцов, Операційні системи)
Файл — це сукупність даних, яка має своє унікальне ім'я та зберігається на зовнішніх запам'ятовуючих пристроях комп'ю­тера.
Файл - сукупність взаємопов'язаних блоків інформації, яка розпізнається комп'ютером як одне ціле. Набір даних на логічному рівні розглядання.
Файл - іменований блок інформації (впорядкована сукупність даних), який зберігається на носії інформації, має притаманний лише йому спосіб читання-запису.
Файл -  іменований блок інформації, який зберігається на носії інформації (Вікіпедія)
Файл — це впорядкована сукупність даних, що зберігається на диску і займає іменовану область зовнішньої пам'яті (Вікіпедія)

Відредаговано: gromko - Пн, 02.10.2017, 20:12
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 02.10.2017, 22:14 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Цитата gromko ()
Файлом (від англ.file - подання документа) називають набір даних, що зберігається в пам'яті комп'ютера та має ім'я (Інформатика, 5 клас,2013 р. Морзе, Варна, Вембер, Кузьмінська, Саражинська)

Як на мене, це - непоганий варіант. Тільки слово "ім'я" слід замінити на "назву". Ім'я має той, хто готовий відгукнутись, коли я до нього звернусь. Неістотам ми даємо назви.
gromko Дата: Пн, 02.10.2017, 22:42 | Повідомлення № 4
Лінуксоїд
Файл - інформаційний об'єкт, що містить дані або програми і розміщується на поіменованій ділянці носія даних.
Як на мене - оптимальне визначення.
"... або програми" - це для учнів 5 класу, адже програма фактично є типом даних, що містить вказівки для роботи комп'ютера.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Термінологія в шкільній інформатиці (Обговорюємо термінологію)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.