Вт, 21.11.2017, 19:26
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 19 з 32«1217181920213132»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Народна програма (Створюємо народну програму з інформатики)
Народна програма
Чи потрібно розділяти шкільний курс інформатики на два предмети: ІКТ та ОАП ?
1.так[ 47 ][71.21%]
2.ні[ 19 ][28.79%]
Усього відповідей: 66
LVV Дата: Сб, 05.05.2012, 16:41 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 107
Ось чийсь коментар до статті: http://osvita.ua/school/school_today/29150/

Що можна додати? Зробіть опитування серед школярів, хто хотів би вивчати алгоритмізацію і програмування, де доведеться рішати різноманітні завдання математичноо характеру, створювати власні програми.. Навряд чи набереться 10% школярів. Але хіба це привід відмовлятись від предмету ОАП (основи алгоритмізації і програмування)? Тоді доведеться і від фізики, хімії, математики відмовитись...
Нам потрібно чітко і чесно відповісти собі на два питання: "чи потрібно в школі розвивати у учнів алгоритмичне мислення" і "чи потрібні країні програмісти".
Якщо "так", "так", то потрібен новий предмет ОАП з кількістю годин не меньшою, ніж у ІКТ.
Якщо "так", "ні", то все одно потрібен новий предмет Моделювання і алгоритмізація, з кількістю годин 1/4 від ІКТ
Якщо "ні", "ні", то у нас є "прекрасні" програми з ІКТ Н.Морзе.
Якщо "ні", "так", то купуємо ІТ-спеціалістів за кордоном, бо своїх навряд чи підготуємо.

Цитата Шестопалов
Уважаемый Юрий Яовлевич! Меня интересует и волнует(!) судьба вашей программы. Почему бы вам не подать её на получения грифа хотя бы "Схвалено"?

Поддерживаю.
И еще предлагаю не оставить без внимания предложение:.
Цитата Вчитель-з-Києва
А может отказаться от веры в "доброго барина (бариню)", выдавить из себя холопа и создать свою народную программу?! Тем более, что не только среди учителей, но и среди учёных есть противники программы Морзе. Слабо!?

С чего начнём, коллеги???

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 16:06
NataliyG Дата: Чт, 31.05.2012, 18:37 | Повідомлення № 271
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (Ktara)
чтобы в этих блогах был текст на одном языке

Давайте не будемо чіпати мовного питання, зважаючи на те, що розмовляємо різними мовами...
Quote (Ktara)
Я знаю лично человека, которые не владея этим методом, печатает очень быстро и без ошибок.

Я теж таких знаю, а ще я знаю учнів, які в класі 11 шукають букву "а" на клавіатурі, впевнена, якби в школі навчали сліпому методу то і ті ті залишилися (тобто одних навчиш друкувати інших ні).
Quote (Ktara)
ем чаще будут набирать текст - тем выше будет скорость набора

Питання не в тому швидко чи повільно вони будуть друкувати, важливо щоб правильно, не треба витрачати час на те щоб розвивати швидкість друку, важливо виробити правильну поставу під час введення інформації з клавіатури, і грамотність. Сьогодні більшість учнів сутуляться і горбляться під час сидіння за компютером (особливо коли друкують) і друкують неграмотно , власні імена можуть бути з малої букви. От альтернативою цього може бути вивчення сліпого методу набору.
Ktara Дата: Чт, 31.05.2012, 19:09 | Повідомлення № 272
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
У нас с вами по-разному расставлены приоритеты. Я сужу по своим детям, Вы по своим. Не имеет значения на каком языке человек говорит, так что не надо пытаться поднять вопрос русского и украинского языка. Говоря о том, чтобы дети писали одним я языком я имела ввиду, что не на суржике. А там хоть на китайском, но на чистом китайском. А вы сразу перевели в другую плоскость. :) Для того чтобы поставить осанку не обязательно при этом набирать десяти пальцевым или слепым методом :) При обычных практических работах тоже на этим надо следить :) Я понимаю, что Вам лично это нужно (вопрос в часах, в деньгах) но в общую программу не протолкнуть :)
LVV Дата: Чт, 31.05.2012, 19:14 | Повідомлення № 273
Прописаний назавжди
Quote (NataliyG)
власні імена можуть бути з малої букви.

Іноді, це просто елементарна лінь і неуважність (або звичка бути лінивим, безграмотним і неуважним при спілкуванні у чатах). Знизив одному такому "друкарю" оцінку. Він заявив, що не на уроці ж мови знаходиться і тут же довів, що вміє друкувати як великими так і малими літерами, навіть вордовські знання Shift+F3 показав. :)
Quote (NataliyG)
більшість учнів сутуляться і горбляться під час сидіння за компютером

Так меблі ж які...? Чи у Вас усе під зріст окремого учня розраховане? У нас звичайні одноманітні столи і стільці. (навіть не ком'ютерні) Сам закріпив системники у підніжжя, щоб створити більше комфорту на робочому місці...

Додано (31.05.2012, 19:14)
---------------------------------------------
Quote (Ktara)
не надо пытаться поднять вопрос русского и украинского языка.

Именно надо!!! Некоторые учебники пишутся на трёх языках: "Натисніть кнопку ОТМЕНИТЬ, а потім клавішу Enter"
Считаю, если имеется только лишь русифицированное ПО, то бессмысленно пояснять его работу на украинском языке (то же, что дублировать на украинский "С лёгким паром") Ну, это моё личное мнение.

Відредаговано: LVV - Чт, 31.05.2012, 19:18
GarryPotter Дата: Чт, 31.05.2012, 19:20 | Повідомлення № 274
Прописаний назавжди
Рейтинг: 20
Що чути про НОВІ програми з інформатики? - цими днями мала відбутися колегя МОНМС...
Скоріше всього питання "альтернативниої" програми визнали неактуальним (тобто таким яке можна розгялнути впродовж наступних року-двох).
Маємо - програми фактично не маємо, адже її затвердили з умовою доопрацювання (до якого рівня?), програму "Гуржія" не приняли
LVV Дата: Чт, 31.05.2012, 19:23 | Повідомлення № 275
Прописаний назавжди
Quote (GarryPotter)
Що чути про НОВІ програми з інформатики?

читайте http://informatic.org.ua/forum/90-1779-60463-16-1338458368
Чи Ви про нові Міністерські?

Відредаговано: LVV - Чт, 31.05.2012, 19:24
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 31.05.2012, 20:04 | Повідомлення № 276
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 346
Quote (NataliyG)
якби в школі навчали сліпому методу то і ті ті залишилися (тобто одних навчиш друкувати інших ні).

Це стосується практично всіх шкільних знань, умінь та навичок.

Quote (NataliyG)
Сьогодні більшість учнів ... друкують неграмотно

А пишуть від руки набагато краще?

Quote (LVV)
Некоторые учебники пишутся на трёх языках: "Натисніть кнопку ОТМЕНИТЬ, а потім клавішу Enter"

На це вчителі можуть вплинути лише при використанні вільного програмного забезпечення. Там, у більшості випадків, є можливість зробити спільними зусиллями нормальний український інтерфейс. Приєднуйтесь!
GarryPotter Дата: Чт, 31.05.2012, 20:22 | Повідомлення № 277
Прописаний назавжди
Рейтинг: 20
Quote (LVV)
читайте http://informatic.org.ua/forum/90-1779-60463-16-1338458368
Чи Ви про нові Міністерські?

Прочитав - отже моя думка була правильною, "правильна" програма перемогла
LVV Дата: Чт, 31.05.2012, 20:25 | Повідомлення № 278
Прописаний назавжди
Quote (Пилипчук_О_П)
Приєднуйтесь!

Будем перводить с русского на украинский "С лёгким паром" ? :)

Відредаговано: LVV - Чт, 31.05.2012, 20:26
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 31.05.2012, 20:52 | Повідомлення № 279
Ветеран спілкування
Я не буду. B) Хоча, якби не переклади, то не зміг би в дитинстві прочитати дуже багатьох художніх творів і переглянути нормально багатьох фільмів (французьких, англійських, іспанських, японських і т.п.).

А от якби хтось випробував і прислав зауваження щодо українського перекладу 3D-редактора Blender - був би радий. Вже подолав 50%-ву межу (в останній версії 2.63 - близько 30%). Знайдуться й інші проекти, де потрібні перекладачі.
LVV Дата: Чт, 31.05.2012, 21:04 | Повідомлення № 280
Прописаний назавжди
Нажаль з 3D мало знайомий... лише згодом маю намір ознайомитись.
Погодьтесь, щоб щось зауважувати, навіть в переводі, потрібно знати предмет...
NataliyG Дата: Пт, 01.06.2012, 10:44 | Повідомлення № 281
Активний учасник
Рейтинг: 37
Quote (Ktara)
Я понимаю, что Вам лично это нужно (вопрос в часах, в деньгах)

Ви схильні думати про людей погано...
Невже ви не можете повірити, що це може бути не меркантильна а ідеологічна позиція.
Quote (Ktara)
Для того чтобы поставить осанку не обязательно при этом набирать десяти пальцевым или слепым методом

А в Вашому кабінеті інформатики клавіатура не лежить на нижніх дошках, які виїжджають(при цьому вона ще й чорна), бо якщо так то для того, щоб не сутулитися і дивитися на клавіатуру потрібно дуже напружувати очі.
root Дата: Пт, 01.06.2012, 13:36 | Повідомлення № 282
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Добрейшего!
В теме ветки форума написано: "(Створюємо народну програму з інформатики)".
А есть ли где-нибудь конкретные предложения, написанные куски и т.п.? или только эмоции и обсуждение "разделять или не разделять"?
Вот несколько мыслей:
1) Программа - это описание некого алгоритма, который за конечное число шагов даёт правильный результат. Есть небольшой процент учителей информатики, которые умеют получать правильный результат по любой программе (даже по существующим программам). Наверное этот небольшой процент должен выработать некую "выжимку" из своего опыта и представить это в виде качественного продукта (программы). Хотелось бы чтобы по этой программе любой здравомыслящий преподаватель даже с нулевым стажем получил хотя бы "примерно правильный" результат.
2) Мы утверждаем, что информатика - это наука. Соответственно этот тезис надо отразить в программе. Какие-то технологии, текстовые и графические редакторы, и даже основы алгоритмизации и программирования - это не наука. Это всё равно, что на математике изучать различные калькуляторы. В любом школьном предмете, который позиционирует себя как наука, заложена какая-то онтология, так должно быть и в информатике.
3) Другой вариант - не говорить, что информатика - это наука. И тогда этот предмет должен быть поставлен в один ряд с рисованием, физкультурой, музыкой. Наверное именно это утверждается в держстандарте, но как-то очень размыто. Думаю, что такой вариант не очень устраивает сообщество этого форума.
4) Думаю, что сейчас принимается такой вариант программы, потому что нет реально сильной альтернативы, под которой подпишется сообщество, высшая школа и бизнес. Давайте сделаем такую альтернативу! Я попробовал начать и написал некую идеологию и своё видение программы; пока сделал только для 5-го класса (http://qbit.org.ua/cat/prg/project_5-9.pdf).
Прикріплення: project_5-9.pdf(457Kb)
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 01.06.2012, 15:02 | Повідомлення № 283
Ветеран спілкування
Цікава спроба зробити програму саме з інформатики. Але ж на даному етапі (див. стандарт освіти) ми зв'язані досить серйозно з технологічною складовою.

Якщо йти еволюційним шляхом, то я бачу ситуацію так. З появою у свій час у багатьох школах нормальних комп'ютерів актуальною стала користувацька парадигма курсу інформатики (вчителі інших предметів практично не володіли комп'ютером). На сучасному етапі ми можемо частково звільнити інформатику від користувацького вантажу, розширивши алгоритмічну складову курсу. Щоб пом'якшити шок, передбачаємо значну варіативність програми. Сподіваюсь, що ще через декілька років зможемо вийти на "чисту" інформатику (наприклад, як у Вашому варіанті).
root Дата: Пт, 01.06.2012, 15:31 | Повідомлення № 284
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Неужели нас так пугает "стандарт освіти". Я его внимательно изучал - там очень размыто написано и ничего не сказано какие темы надо изучать. При современном разнообразии технологий отобразить их в программе невозможно и не надо. Стандарт написан хорошо, но в нём нет указаний на конкретные действия. Более того многие идеи и фразы для преамбулы к программе можно взять из этого документа.
Хотелось бы понять - есть ли смысл продолжать писать 6-9 класс? может есть ещё какие-нибудь заготовки? хотелось бы что-бы был какой-нибудь svn для совместной конструктивной работы над проектом программы, а то как-то всё разрозненно.
Насколько я понимаю, после съезда появилась реальная возможность сделать что-то хорошее.
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 01.06.2012, 16:38 | Повідомлення № 285
Ветеран спілкування
За моїми даними, крім міністерської групи, яка зараз робить редакційну доводку свого варіанту програми, над альтернативними варіантами працюють ще 2 групи. Ваша ідея заслуговує на те, щоб стати окремим проектом (4-й варіант програми). Організовуйте площадку для розробки\обговорення - зацікавлені, сподіваюсь, знайдуться.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Народна програма (Створюємо народну програму з інформатики)
Сторінка 19 з 32«1217181920213132»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.