Tu, 28.06.2022, 10:28
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Forum moderator: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » інформатики в початковій школі (Хто має право викладання інформатики в початковій школі)
інформатики в початковій школі
ihor_hontar Дата: Su, 11.03.2012, 19:08 | Повідомлення № 1
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 279
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Учні, які підуть вчитися в 1-й клас 2012-2013 навчального року будуть вивчати інформатику з 2-го класу офіційно в державному компоненті. Постає питання: Хто має право викладати інформатику в початковій школі?
Вчителі інформатики не мають кваліфікації в дипломі викладання в початковій школі, тобто потрібно пройти методику і психологію викладання в початкових класах.
Вчителі початкових класів не мають спеціальності і навиків викладання інформатики. Різні спецкурси не зараховуються. Потрібен диплом вчителя початкових класів і інформатики.
Про ці та інші питання прохання говорити в даній темі.


[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: W-w-W - Sa, 26.12.2015, 16:13
volevikt Дата: Mo, 11.06.2012, 12:41 | Повідомлення № 46
Перспективна вчителька
Повідомлень: 1912
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
Quote (Пилипчук_О_П)
А запису, наприклад, "вчитель початкових класів та математики" не вимагають?

Знаєте, чомусь не смішно.
Пилипчук_О_П Дата: Mo, 11.06.2012, 14:31 | Повідомлення № 47
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4330
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Смішно. Бар'єр - штучний. Вчитель початкових класів може опанувати основи наук - української мови, математики, інформатики тощо - на рівні, достатньому для роботи з молодшими школярами. Чим інформатика гірша за інші науки, що її треба окремо виділяти в дипломі?

Інша справа, якщо йдеться про другу спеціальність, тобто, коли вчитель готовий працювати як вчителем початкових класів, так і вчителем інформатики (з 2 по 11 класи). Тоді, звичайно, у дипломі це має бути вказано. Але таке поєднання виглядає досить сумнівним.
sob-mk Дата: Mo, 11.06.2012, 17:51 | Повідомлення № 48
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (Пилипчук_О_П)
При цьому є випадки, коли учень 6 класу виграє районну олімпіаду

Олимпиадные заачи по программированию основаны на математике, причем специфических ее разделах. О каком ученике 6 класса может идти речь?
На школьном уровне подготовить заинтересованных учеников даже грамотному учителю информатики практически невозможно.
Единственная, на мой взгляд, возможность готовиться к олимпиаде по программированию, да и участвовать в ней, это применение онлайновых движков с базами задач и связь интересующихся учеников со специально выделенными для этого специалистами в области (районе) по почте, чату, скайпу и т.д. Плюс проведение вебинаров и онлайн мастер-классов.
Quote (volevikt)
Уявіть, яку масу вчителів потрібно буде навчати...

У нас (в Ильичевске) достаточно большие школы: от 700 до 1200 учеников - 3-5 классов на параллели. Каждая школа определяет своего (одного!) учителя начальных классов, который является достаточно хорошим пользователем (а большего и не надо!). Далее мы вызываем на обучение группы специалиста областного института, котрый проводит обучение и выдает сертификаты. Конечно, если учить информатика преподаванию в младших классах - это потребовало бы больших усилий и времени при непонятном результате. А научить учителя младших классов преподавать логику и немного компьютеризированных игрушек - намного проще. Поэтому определить, кто будет читать информатику по новой программе не так сложно, да и еще за 1,5 года до начала.

Но почему-то никто не говорит об основном - о технике, кабинетах, материальной ответственности, обслуживанию, лицензионном ПО и прочем. Вот это главное! Было бы интересно узнать, как собираются поступить в других районах, когда нам четко сказали "Денег нет и не будет". Брать с родителей? Искать спонсоров? Размышлять на тему, кто будет преподавать, но не обсуждать, на чем и как?


Відредаговано: sob-mk - Mo, 11.06.2012, 17:56
Пилипчук_О_П Дата: Mo, 11.06.2012, 19:44 | Повідомлення № 49
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4330
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (sob-mk)
Олимпиадные заачи по программированию основаны на математике, причем специфических ее разделах. О каком ученике 6 класса может идти речь?

Проаналізуйте хоча б таку таблицю результатів олімпіади: http://olympiada.km.ua/info/ol_08_09/files/tury.html
Тут 6-класників немає (хоч той, кого я мав на увазі, у десятці є :) ), але загальна картина вражаюча, з точки зору інших предметів: у першій десятці - по 2 учні з 7, 8, 9, 10 та 11 класів! При цьому це таблиця саме абсолютних результатів після 4-х залікових турів і учні виконували однакові завдання. Для олімпіад з програмування така ситуація - типова.

Quote (sob-mk)
Но почему-то никто не говорит об основном - о технике, кабинетах, материальной ответственности, обслуживанию, лицензионном ПО и прочем.

А на це якраз і варто було б витратити 1,5 року, що є в запасі.
volevikt Дата: Mo, 11.06.2012, 23:19 | Повідомлення № 50
Перспективна вчителька
Повідомлень: 1912
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
Quote (Пилипчук_О_П)
Вчитель початкових класів може опанувати основи наук

Я теж можу опанувати, наприклад, географію. Але це не дає мені права її викладати.
Для чогось же прописують в дипломі предмети. :)
Quote (Пилипчук_О_П)
Чим інформатика гірша за інші науки, що її треба окремо виділяти в дипломі?

Нічим не гірша. Просто раніше вона не вивчалася в початкових класах. І на сьогоднішній день більшість вчителів початкових класів не готові викладати цей предмет без спеціальної підготовки.
Думаю, що будуть внесені зміни в навчальні плани вузів, що дасть змогу випускати вчителів початкових класів з правом викладання інформатики. Можливо, в дипломі і не прописуватимуть інформатику окремим предметом.
Пилипчук_О_П Дата: Tu, 12.06.2012, 01:00 | Повідомлення № 51
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4330
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (volevikt)
Можливо, в дипломі і не прописуватимуть інформатику окремим предметом.

Стоп. Предмет "Інформатика" має бути + методика. Вивчатиметься в межах, необхідних для нормального викладання у початкових класах. А от спеціальність залишиться "Вчитель початкових класів".
Шестопалов Дата: Tu, 12.06.2012, 08:21 | Повідомлення № 52
Видавець посібників
Повідомлень: 1712
Нагороди: 18
Рейтинг: 280
Аверченко Аркадий Тимофеевич. Кривые Углы
http://ocr.krossw.ru/html/averch/averchenko-ugly-ls_1.htm
Гимназист 6-го класса харьковской гимназии Поползухин приехал в качестве репетитора в усадьбу помещика Плантова Кривые Углы.
...
inform6 Дата: Tu, 12.06.2012, 08:40 | Повідомлення № 53
Часто заходить...
Повідомлень: 79
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
А мені все рівно не подобається ідея, що в ІТ клас протягом тижня будуть заходити 15 різних вчителів з сумнівною підготовкою зі своїми учнями і "вмикатимуть грамофон самі..."

Я вже побачив, як саме вчителі нашої школи оволоділи ІТ на "100%" . До того ж, якщо один той самий учитель проведе на певну задану тему [blink]2[/blink] уроки за рік, а спеціаліст - [blink]8[/blink], то в кого ж будуть привілеї????

Ще на рахунок проходження курсів: дуже витратно перепідготовлювати вчителів початкових класів, їх дуже багато.... Я за те, щоб молодим спеціалістам дали можливість працювати у школі! Хай у кожного буде два наставники: вчитель інформатики+вчитель методист із початкової школи...
Ще один варіант - вести інформатику 2-11 клас ( розподіляючи пропорційно години між всіма вчителями інформатики в школі: в перший рік 2-6 класи вчителі А, 7-11 -вчителі Б, з умовою частого взаємовідвідування; на другий рік вести у своїх же дітей в тих же класах, а вчителі Б, набирають нову зміну другого класу).

Це б був варіант якісного, а не "галочкового" викладання інформатики...

А якщо пройде варіант - "як-небудь пройшов курси", отримав запис і пішов "викладати", то це просто сумно... Не треба боятися викладати у початковій школі, а початківцям треба просто знайти достатнє навантаження до ставки, тоді всі будуть задоволені...


Відредаговано: inform6 - Tu, 12.06.2012, 08:55
Пилипчук_О_П Дата: Tu, 12.06.2012, 09:22 | Повідомлення № 54
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4330
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (inform6)
А мені все рівно не подобається ідея, що в ІТ клас протягом тижня будуть заходити 15 різних вчителів з сумнівною підготовкою

Такі думки тут звучали неодноразово. Спрацьовує сформований у вчителя інформатики сумною реальністю "комплекс монополіста". А ще якщо працює без лаборанта... Справді можна запанікувати. :)

З іншого боку, задачу можна сформулювати так: звести до мінімуму ризик. Зробити на комп'ютерах окремі облікові записи з обмеженими правами, виставити ярлички тільки від необхідних програм тощо. А щоб столи не перекидали - хай вчитель подивиться.
swetikccc Дата: Tu, 12.06.2012, 10:02 | Повідомлення № 55
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (inform6)
А мені все рівно не подобається ідея, що в ІТ клас протягом тижня будуть заходити 15 різних вчителів з сумнівною підготовкою зі своїми учнями і "вмикатимуть грамофон самі..."

Аби молотком не стукали. ))
Система неалаштована під себе стоїть повний набір безкоштовних програм, а головне відкат.
Хай користуються.
Якщо щось потрібно встановити, то перше питання ліцензія?
Інші відпадають самі собою :)
Scorpion Дата: Tu, 12.06.2012, 15:31 | Повідомлення № 56
Часто заходить...
Повідомлень: 76
Нагороди: 0
Рейтинг: 16
Quote (Пилипчук_О_П)
Тоді, звичайно, у дипломі це має бути вказано. Але таке поєднання виглядає досить сумнівним.

Чому сумнівно??? Я здобула освіту вчителя початкових класів (пропрацювала 3 роки), а згодом здобула другу освіту вчителя інформатики!
Пилипчук_О_П Дата: Tu, 12.06.2012, 21:26 | Повідомлення № 57
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4330
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Унікальні випадки, звичайно, є.

Викликає сумнів перспектива саме такої подвійної спеціальності. Працюючи у початкових класах вчитель має ставку і інформатика виявляється не дуже потрібною. А зусилля під час навчання затрачені немалі. Ставши ж інформатиком, такий спеціаліст зможе повністю проявити себе лише у великих школах, де набереться ставка інформатики у молодших класах... Якось так.
Newbie Дата: Fr, 30.08.2013, 15:12 | Повідомлення № 58
Хелпер
Повідомлень: 1414
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
а потрібні якісь особливі курси для вчителів, наприклад, іноземної мови, які викладають у початкових класах? цього року нововведення у них також, і про курси не йдеться.

я так розумію, що "заковика" саме в назві предмету навчального плану ("Сходинки до інформатики"!="інформатика"). але ця ж "логіка" вказує, що взагалі наразі ніхто не має права (за дипломом) викладати цей предмет (бо немає кваліфікації за дипломом "вчитель предмету сходинки до інформатики", наскільки мені відомо). 
якщо в дипломі є запис про присвоєну кваліфікацію "вчитель початкових класів та інформатики" чи навіть "вчитель інформатики початкової школи", то такий вчитель право викладати у початкових класах і викладати предмет "інформатика", але ж не "Сходинки до інформатики"...
чи є ще якась логіка? десь це написано? (бажано під заголовком "наказ"...)

Цитата (Ktara, вибачаюсь, з іншої теми, але здається сюди ближче):" у меня информация такая - чтобы читать часы информатики в начальной школы, в дипломе должна быть запись Методика информатики в начальной школе - столько-то часов".
наскільки розумію, це не рівнозначні речі: запис в дипломі "вчитель предмету Сходинки до інформатики" і прослуханий курс "Методика викладання інформатики у початковій школі".

курс "Методика викладання інформатики у початковій школі" - це ж не кваліфікація, а прослуханий предмет. наряду з "технікою і культурою української ділової мови" чи "актуальними проблемами історії та культури "України" (взяла довільні предмети зі свого диплому). ці записи не дають права викладати українську мову чи історію.

і на засипку: після закінчення вузу пройшло менше 5 років, запис в дипломі "вчитель інформатики", має право атестуватись без курсів підвищення кваліфікації. такий вчитель має право викладати Сходинки до інформатики без додаткових курсів до наступної атестації?

да, у мене просто не буває :)
Ktara Дата: Fr, 30.08.2013, 15:26 | Повідомлення № 59
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4317
Нагороди: 38
Рейтинг: 391
ну по опыту работе в ВЫШе - для чтения предмета в начальной школе нужна либо квалификация учителя начальной школы (по диплому) либо вычитка методики по отдельному предмету. так как методика основной и младшей колы существенно отличается. И я говорю то, что нам объясняли в связи с новыми стандартами, так как мы готовили учителей начальной школы + отдельный предмет (английский, информатика и т.д). У нас студенты получали диплом учителя младших классов и учителя информатики. При этом у них было 3 методики по начальной школе и 2 методики старшей школы. И было разъяснение кто может читать предмет. Учителя младшей школы не могу читать профильные предметы в младшей школы если в дипломе не записано что они прошли методику по этим предметам (информатика, английский. иногда еще не хватает рисования, музыки и физкультуры). Но учителя младшей школы шли на курсы повышения квалификации, им вычитывали недостающий методики (например были курсы где им давали методику информатики в начальной школе) и они уже законно имеют право читать. По правилу учитель старшей школы не может читать информатику в начальной школе пока у него нет записи про методику преподавания в начальной школе по тому предмету который собирается преподавать
И давайте не додумывать правила (даже если они нелогичны) - таково распоряжение
Newbie Дата: Fr, 30.08.2013, 15:48 | Повідомлення № 60
Хелпер
Повідомлень: 1414
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Цитата (Ktara)
Учителя младшей школы не могу читать профильные предметы в младшей школы если в дипломе не записано что они прошли методику по этим предметам (информатика, английский. иногда еще не хватает рисования, музыки и физкультуры)
тобто, для викладання у початковій школі потрібно досліджувати не лише диплом вчителя (запис про кваліфікацію), але й виписку з диплому з переліком прослуханих предметів?

і вчителі іноземної мови, які з минулого року викладають у початкових класах - теж усі проходять курси підвищення кваліфікації з методики викладання у початковій школі?

і ще, якщо дотримуватись методичних рекоментацій на цей рік, то інформатику початківці віддавати не можуть:
"Звертаємо увагу, що відповідно до Галузевої угоди між Міністерством таЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011–2015 роки передавати уроки з окремих предметів у
початкових класах іншим спеціалістам, наприклад, уроки іноземної мови, фізичноїкультури, образотворчого мистецтва, музики, основ здоров’я можна занаявності  об’єктивних причин та
обов’язкової письмової згоди учителів
початкових класів, забезпечуючипри цьому оплату праці відповідно до положень Інструкції про порядок обчислення
заробітної плати працівників освіти. " - інформатики, і сходинок до неї у переліку нема...


Відредаговано: Newbie - Fr, 30.08.2013, 15:56
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » інформатики в початковій школі (Хто має право викладання інформатики в початковій школі)
Search:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.