Сб, 19.08.2017, 21:45
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 5«12345»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » інформатики в початковій школі (Хто має право викладання інформатики в початковій школі)
інформатики в початковій школі
ihor_hontar Дата: Нд, 11.03.2012, 20:08 | Повідомлення № 1
Досвідчений вчитель
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Учні, які підуть вчитися в 1-й клас 2012-2013 навчального року будуть вивчати інформатику з 2-го класу офіційно в державному компоненті. Постає питання: Хто має право викладати інформатику в початковій школі?
Вчителі інформатики не мають кваліфікації в дипломі викладання в початковій школі, тобто потрібно пройти методику і психологію викладання в початкових класах.
Вчителі початкових класів не мають спеціальності і навиків викладання інформатики. Різні спецкурси не зараховуються. Потрібен диплом вчителя початкових класів і інформатики.
Про ці та інші питання прохання говорити в даній темі.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 17:13
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 09.06.2012, 04:00 | Повідомлення № 31
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 294
Не дуже добре, якщо даватимуть початкові класи. Там має працювати нормально підготовлений вчитель початкових класів.
swetikccc Дата: Сб, 09.06.2012, 10:35 | Повідомлення № 32
Ветеран спілкування
Нагороди: 23
Рейтинг: 336
Quote (Пилипчук_О_П)
Не дуже добре, якщо даватимуть початкові класи. Там має працювати нормально підготовлений вчитель початкових класів.

Але напорядок краще від непідготовлених вчителів початкових класів. :)
sib Дата: Сб, 09.06.2012, 12:00 | Повідомлення № 33
Тут живе...
Рейтинг: 2
100%
Mykola Дата: Сб, 09.06.2012, 13:50 | Повідомлення № 34
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
Вчителі початкових класів успішно навчають дітей математиці. Не факт, що доктор фізмат наук справився б з цим завданням краще. Серед вчителів початкових класів в школі знайдеться принаймі один, який зможе успішно навчати дітей за програмою "Сходинки до інформатики".
Шестопалов Дата: Сб, 09.06.2012, 14:09 | Повідомлення № 35
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 153
Quote (Mykola)
Серед вчителів початкових класів в школі знайдеться принаймі один

А всі інші у битві за години теж швидко опанують інформатику!
swetikccc Дата: Сб, 09.06.2012, 16:49 | Повідомлення № 36
Ветеран спілкування
Quote (Шестопалов)
А всі інші у битві за години теж швидко опанують інформатику!

'Хренова' тоді це наука яку можуть легко опанувати вчителі молодших класів
Я знаю одне, який шок у дітей коли вони в 5 клас ідуть, і хто цьому потакає )))
Mykola Дата: Нд, 10.06.2012, 00:51 | Повідомлення № 37
Я тут недавно...
Quote (swetikccc)

Математика це що, не наука? Вчителі початкових класів закладають ази науки. В переважній більшості це досить сумлінні вчителі і заслуговують на повагу. Ви лише погляньте скільки персональних сайтів створили вчителі початкових класів і скільки ще вчителів є користувачами цих сайтів.
swetikccc Дата: Нд, 10.06.2012, 09:38 | Повідомлення № 38
Ветеран спілкування
Quote (Mykola)
Математика це що, не наука?

Арифметика початкова частина математики.
Я не знаю як в інших, а в нас після 4-го куча липових відмінників, які впадають в ступор в 5-му.

Я займався з малими, і вони чудово працювали в колективі, допомагаючи один одному, і чудово знали що тобі великий плюс якщо поміг товаришу, для них це було нажаль вдиковинку.
Все було чесно і прозоро і діти це цінили.
А головне не відносився до них предвзято. :)
Mykola Дата: Нд, 10.06.2012, 14:17 | Повідомлення № 39
Я тут недавно...
Quote (swetikccc)
Я не знаю як в інших, а в нас після 4-го куча липових відмінників, які впадають в ступор в 5-му.

Та в нас те саме.
Але чи варто в цьому звинувачувати лише вчителів початкових класів?
Pentiume Дата: Нд, 10.06.2012, 16:21 | Повідомлення № 40
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
До речі у нас в районі проводиться інвентаризація бібліотеки і замовлення книг на наступний рік. Серед переліку книг інформатики у 1 класі лише Бєлкіна Е.В., Козленко О.Г Комп'ютерна азбука .
sib Дата: Нд, 10.06.2012, 18:22 | Повідомлення № 41
Тут живе...
Рейтинг: 2
Суть у тому, що у різних школах різний рівень підходу до вивчення інформатики. У одних тільки з 9 класу, у інших з 5 чи 8 класу. а є школи в яких керівництво, розуміючи необхідність введення предмету хоча б як факультативу, вводить вивчення з другого класу. І я впевнена, що у таких школах інформатика викладалась і викладається фахівцями - вчителями інформатики. У нас уже кілька років інформатика викладається з другого класу. Перший рік на початку мені було важко, але дякуючи бажанню дітей працювати, швидко до них адаптувалась і зараз не маю жодих проблем чи труднощів. А ось уявити вчителя початкових класів в комп'ютерному класі (згадуєтья приказка про посудну крамницю, не хочу нікого образити). І курсова перепідготовка, ну більшість курсів носить формальний характер.
Все ж таки, як на мою думку:
легше дати вчителю інформатики психологію учнів початкових класів та методику викладання у початковій школі, ніж вчителю початкових класів - науку інформатику.
можливість для сільської малокомплектної школи залучити хорошого вчителя інформатики (3 год у 2-4 кл + 3 год у 5-7кл + 4 год у 8-9 кл=10 год і ще старша школа), а не догружати математиків чи фізиків.

Відредаговано: sib - Нд, 10.06.2012, 18:27
inform6 Дата: Нд, 10.06.2012, 22:26 | Повідомлення № 42
Часто заходить...
Доброї Вам частини доби. А мені шкода дітей в моїй школі..у . Школа в обласному центрі, в хорошому районі, діти розумні, талановиті та заповзяті. Батьки погоджуються допомогти підшукати спонсорів... Але вчителі початкових класів не віддають годин варіативної складової ні в яку... Треба цілий рік чекати...І зовсім не розуміють, від чого відмовляються... У середній ланці не краще: початок вивчення в 9 класі, в спеціалізованих класах 0,5 год з 5 класу. І це тільки тому, що до цього часу інформатику викладали різні вчителі, контрактники... Що мені робити??? Навіть на ставку не нашкрябується????
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 11.06.2012, 09:49 | Повідомлення № 43
Ветеран спілкування
Quote (sib)
легше дати вчителю інформатики психологію учнів початкових класів та методику викладання у початковій школі, ніж вчителю початкових класів - науку інформатику.

Щось мені підказує, що тут, на перехідному етапі, кожна школа має знайти свій оптимальний варіант. А надалі педвузи мусять випускати вчителів початкових класів, які володіють предметом. І НЕ прописувати це окремим рядком у дипломі, якщо вони володіють методикою інформатики лише для початкових класів.

Quote (swetikccc)

Яка вже є :) Я б сказав - особлива. Візьмемо найскладнішу для багатьох ланку інформатики - програмування. Якщо не помиляюсь, тільки з цього напрямку всі учасники отримують однаков[u]і завдання на олімпіадах від районної до міжнародної. При цьому є випадки, коли учень 6 класу виграє районну олімпіаду, потім непогано виступає на області, а 11-класник займає в районі 2 місце...
volevikt Дата: Пн, 11.06.2012, 10:21 | Повідомлення № 44
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 182
В нашій області на семінарі методистів з ІКТ попередили, що викладати інформатику в початковій школі можуть лише вчителі початкових класів, які мають відповідний запис у дипломі ("вчитель початкових класів та інформатики") або пройшли курси підвищення кваліфікації "для вчителів початкових класів, які будуть викладати інформатику у 2013/2014 н. р."
Проходження вчителями початкових класів курсів "Основи ІКТ" та "Інтел" не дає їм права викладати інформатику.
Цікаво те, що вчителі інформатики (!) теж повинні пройти аналогічні курси, щоб ознайомитися з методикою викладання в початкових класах.
Уявіть, яку масу вчителів потрібно буде навчати...
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 11.06.2012, 11:56 | Повідомлення № 45
Ветеран спілкування
Quote (volevikt)
які мають відповідний запис у дипломі ("вчитель початкових класів та інформатики")

А запису, наприклад, "вчитель початкових класів та математики" не вимагають? B)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » інформатики в початковій школі (Хто має право викладання інформатики в початковій школі)
Сторінка 3 з 5«12345»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.