Tu, 28.06.2022, 10:25
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Forum moderator: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » інформатики в початковій школі (Хто має право викладання інформатики в початковій школі)
інформатики в початковій школі
ihor_hontar Дата: Su, 11.03.2012, 19:08 | Повідомлення № 1
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 279
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Учні, які підуть вчитися в 1-й клас 2012-2013 навчального року будуть вивчати інформатику з 2-го класу офіційно в державному компоненті. Постає питання: Хто має право викладати інформатику в початковій школі?
Вчителі інформатики не мають кваліфікації в дипломі викладання в початковій школі, тобто потрібно пройти методику і психологію викладання в початкових класах.
Вчителі початкових класів не мають спеціальності і навиків викладання інформатики. Різні спецкурси не зараховуються. Потрібен диплом вчителя початкових класів і інформатики.
Про ці та інші питання прохання говорити в даній темі.


[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: W-w-W - Sa, 26.12.2015, 16:13
W-w-W Дата: Su, 11.03.2012, 20:47 | Повідомлення № 2

Quote (ihor_hontar)
Хто має право викладати інформатику в початковій школі?

це досить складно вирішуватиметься, але як би там не було проблем буде багато. В нас точно знаю, що початківці відхрещуються від такого проведення, оскільки це серйозні речі і в них нема відповідно права проводити занняття, а я б не проти, маю досвід, рік працював в сусідній школі та проводив заняття, то ніяких документів не вимагалось.
gvmir Дата: Su, 11.03.2012, 21:31 | Повідомлення № 3
Часто заходить...
Повідомлень: 83
Нагороди: 1
Рейтинг: 6
А я думаю, що з цього не буде користі дітям, яким потрібно більше спортзал у цьому віці відвідувати, а не звикати до ПК, тим паче, що серйозних навичок роботи вони не матимуть, а вивчатимуть інформатику в ігровому варіанті, і так діти ПК за іграшку вважають, так ми ще і в ігровому варіанті їм у цьому потакати будем. Більш важливим було б зосередитися на розвитку логіки та алгоритмічного мислення без використання ПК, персональний комп'ютер потрібний для того, щоб обробляти інформацію, а інформація вводиться користувачем, а щоб якісна інформація вводилася користувачами, тобто, учнями - потрібно перш за все сформувати у них стійку базу знань з навчальних дисциплін, і вже на цьому етапі приступати до роботи з ПК. Основні навики роботи з ПК можна засвоїти за 1 - 2 тижні, а потім, головне - це за допомогою прикладних програм обробляти інформацію: текстову, графічну, аудіо та відео, а у нас, як завжди, то сходинки, то ще щось, а як до серйозних речей - так комп'ютери тільки на ті сходинки вже і здатні!
Шестопалов Дата: Su, 11.03.2012, 22:20 | Повідомлення № 4
Видавець посібників
Повідомлень: 1712
Нагороди: 18
Рейтинг: 280
Quote (gvmir)
головне - це за допомогою прикладних програм обробляти інформацію: текстову, графічну, аудіо та відео,

"Учите матчасть!!" У програмі "Сходинки до інформатики" так задача не стоїть. Курс розрахований на підтримку знань, умінь i навичок з основних шкільних предметів шляхом роботи з різноманітними навчальними, навчально-контролюючими та розвиваючими програмами. Після вивчення курсу учень має отримати сукупність навичок, понять і уявлень, які необхідні для формування логічного і алгоритмічного мислення.
Вивчення курсу передбачає оволодіння основними навичками роботи з комп’ютером, розвиток мислення, уваги. Логічні вправи формують вміння виявляти закономірності, класифікувати об’єкти за ознаками, працювати з множинами. Першу половину уроку учні працюють без комп’ютера, знайомляться з загальними положеннями курсу інформатики, виконують вправи на розвиток уяви, уваги, логічного мислення, творчих здібностей тощо.
E_L Дата: Mo, 12.03.2012, 22:48 | Повідомлення № 5
Тут живе...
Повідомлень: 115
Нагороди: 2
Рейтинг: 31
Пан Шестопалов, так ХТО ж має викладати інформатику у школі І ступеня? Чи повинні учителі інформатики пройти спецкурс чи "початківці" повинні вивчити інформатику на належному рівні?
Ktara Дата: Mo, 12.03.2012, 22:57 | Повідомлення № 6
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4317
Нагороди: 38
Рейтинг: 391
Ответ министерства на этот вопрос был таким - подготовленный учитель младшей школы. Т.е. он должен получить доп образование - или на тех же курсах ему должны дать методику информатики. Или учитель информатики старшей школы должен овладеть методикой начальной школы. В общем - кто-то должен все равно учится
E_L Дата: Mo, 12.03.2012, 22:58 | Повідомлення № 7
Тут живе...
Повідомлень: 115
Нагороди: 2
Рейтинг: 31
Ktara, дякую,
Шестопалов Дата: Tu, 13.03.2012, 10:57 | Повідомлення № 8
Видавець посібників
Повідомлень: 1712
Нагороди: 18
Рейтинг: 280
Quote (Ktara)
Ответ министерства на этот вопрос был таким

Спасибо, Таня! Именно так и я б ответил. Вопрос решается на месте в зависимости от "продвинутости" учителей младшей школы. Встречается комбинированный случай: в одной и той же школе одни классы ведет учитель информатики, другие классы - свой "родной" учитель. Последнее предпочтительнее по причинам: дети приучены к одной "квочке", для которой информатика служит (так предписано МОН!) для изучения общеобразовательных предметов (математика, язык и пр.).
Ну а с 5-го класса - наше время!


Відредаговано: Шестопалов - Tu, 13.03.2012, 11:01
Ktara Дата: Tu, 13.03.2012, 11:03 | Повідомлення № 9
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4317
Нагороди: 38
Рейтинг: 391
Спасибо!
Уже несколько лет решался вопрос кому преподавать в младшей школе. Да, есть специальность "Учитель начальных классов + информатика". Именно таких специалистов готовит ряд колледжей Украины. Так что кадры есть :) И выпускаются с такими дипломами тоже не один год. Можно кричать, что молодой специалист ничего не умеет, так мы тоже когда-то начинали после института и выжили, и стали теми, кем мы есть сейчас.
Специфика средней школы, старшей и младшей однозначно разная. И учитель должен быть подготовлен к этой специфике.
ihor_hontar Дата: Tu, 13.03.2012, 12:29 | Повідомлення № 10
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 279
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Quote (Ktara)
Ответ министерства на этот вопрос был таким - подготовленный учитель младшей школы. Т.е. он должен получить доп образование - или на тех же курсах ему должны дать методику информатики. Или учитель информатики старшей школы должен овладеть методикой начальной школы. В общем - кто-то должен все равно учится

З 5-9 лютого я був на першій курсовій сесії модульної системи, де нам так и намікнули, якщо бажаєте викладати в початкові школі, то маєте більше року часу пройти річну перепідготовку в ВУЗі на кфалівікацію "вчителя інформатики і початкових класів". А так як я закінчував педагогічний ВУЗ, та нам потрібно вивчити психологію і методику викладання в початкових класах.
А для початкових класів так само, або другий варіант, який пропонує
Quote (Ktara)
Уже несколько лет решался вопрос кому преподавать в младшей школе. Да, есть специальность "Учитель начальных классов + информатика". Именно таких специалистов готовит ряд колледжей Украины.

Але всерівно їх мало по школах
E_L Дата: We, 14.03.2012, 00:30 | Повідомлення № 11
Тут живе...
Повідомлень: 115
Нагороди: 2
Рейтинг: 31
Quote (ihor_hontar)
якщо бажаєте викладати в початкові школі, то маєте більше року часу пройти річну перепідготовку в ВУЗі на кфалівікацію "вчителя інформатики і початкових класів"

А у нас і залишився 1 рік)) Навряд чи РІК.. А як це буде оформлено? Учитель весь рік буде у відрядженні? ))) Періодичні курси - інша мова, але ж якщо в школі 1 учитель інформатики - теж постає проблема у виконанні навчальних програм при відсутності вчителя.
ihor_hontar Дата: Th, 15.03.2012, 09:33 | Повідомлення № 12
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 279
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Quote (E_L)
А у нас і залишився 1 рік)) Навряд чи РІК.. А як це буде оформлено?

А це буде оформлено як здобуття другої педагогічної спеціальності в заочній формі навчання. Так само, як і всі учителі заочно навчаються при здобутті першої чи другої спеціальності. Вчитель в школі працює і їздить на сесії. В моїй школі так навчаються 5 вчителів. І вчитель на роботі і програма виконується, а при відсутності заміна проводиться в різних формах, в залежності від адміністрації школи. Якщо я зрозумів п. Елена, Ви один вчитель інформатики і я, поки що, один, на курси їздимо, на семінари їздимо, кроки переносять, або заміняють.
mouse Дата: Th, 15.03.2012, 20:49 | Повідомлення № 13
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (ihor_hontar)
Але всерівно їх мало по школах

За останні 10 років тільки в нашій області підготовлено вчителів початкової школи з додатковою кваліфікацією Вчитель інформатики початкової школи поднад 500!
Проблема не в тім скільки випускаємо, а - скільки ії "доходить" до школи. Адже це одиниці фактично! 15-20% і не більше! Бо йдуть вони у оператори на заводах, у продавці, у менеджери тощо. За 1500 в кращому випадку не хочуть працювати.
ihor_hontar Дата: Fr, 16.03.2012, 12:06 | Повідомлення № 14
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 279
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Quote (mouse)
Проблема не в тім скільки випускаємо, а - скільки ії "доходить" до школи.

О то ж тут і проблема! І така як кваліфікований інженер-електронік піде на зарплату лаборанта? Смішно
mouse Дата: Su, 18.03.2012, 14:35 | Повідомлення № 15
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Але заради повної картини є і такі, що йдуть до школи, працюють, навіть хлопці.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » інформатики в початковій школі (Хто має право викладання інформатики в початковій школі)
Search:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.