Чт, 24.08.2017, 08:05
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 6 з 6«123456
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики (Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики)
Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики
Якою операційною системою користуються ваші учні під час навчання на уроках інформатики?
1.Linux[ 8 ][22.86%]
2.Windows XP[ 29 ][82.86%]
3.Windows Vista[ 0 ][0.00%]
4.Windows 7[ 4 ][11.43%]
5.іншою[ 3 ][8.57%]
Усього відповідей: 35
LVV Дата: Чт, 23.06.2011, 18:29 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 102
У мене, власне, на учнівських ПК встановлено Linux (для ознайомлення) і Windows 7 (для постійного використання).
Відмінностей між ХР і 7 багато, і вони суттєві (навіть вимикання ПК змінено).
Для користувача, знайомого з ХР при переході на 7 виникають проблеми і психологічний дискомфорт, а що вже казати про новачка, який за інструкцією з ХР, наприклад, намагатиметься настроїти хоча б параметри робочого столу або локальної сітки у Windows 7...
Я й сам прихильник ХР, та, здається, Ви вже ніде не зможете придбати нову техніку з встановленим Windows XP http://windows.microsoft.com/ru-RU/windows/products/windows-xp
При бажанні можна ознайомитись і з Windows 8 http://windows8.su/windows-8-beta-skachat.html
Отже, перехід на нові операційні системи - це необхідність, продиктована Microsoft-ом, з яким наше МОН в "тісній дружбі"

А ми все ще не можемо у школах дочекатись підручників з інформатики, зорієнтованих виключно на Windows XP.

Впевнений, що у підручниках з інформатики для 2011-12 навчального року Ви жодного слова не знайдете про Windows 7, Office 2010, Photoshop CS5, Google Chrome... і ще про багато чого, що користується популярністю і попитом у мільйонів користувачів.

ТРЕБА МІНЯТИ В КОРЕНІ ПІДХІД ДО СТВОРЕННЯ, ВИДАННЯ І ПОСТАЧАННЯ В ШКОЛИ ПІДРУЧНИКІВ.
(опитування створене, щоб підтвердити, чи спростувати мою думку стосовно застарілості підручників іще до їх появи в школах)

Додано (23.06.2011, 17:29)
---------------------------------------------
На форумі уже йшла мова про шкільні підручники.
Я вважаю, що у сучасному мінливому світі пересиченому інформацією неможливо для інформатики (як, доречі, і для багатьох інших предметів: історії, фізики, літератури, тощо...) створити довговічний (хоча б років на три-п'ять) підручник. А тим більше серію підручників, яка б не застаріла, доки діти з 8-го класу довчаться до 11-го, а тим більше, з 2-го по 11-тий http://osvita.ua/school/school_today/19304

Вважаю, що замість традиційних шкільних друкованих підручників з інформатики, розрахованих на 3-5 років, давно потрібно перейти до друку окремих тематичних збірок. їх оновлення і перевидання не потребує таких великих коштів, ніж друк нового комплекту підручників.
Пам’ятаю, ще в Радянські часи (коли я викладав фізику) при зміні програми (до вивчення у 8-му класі ввели оптику) як додаток до підручника видавались тематичні збірки. Ніхто не перевидавав весь підручник, який був ще актуальним.
Невже тоді гроші рахували краще ніж тепер?

А ще краще МОН України створити централізований інтернет-ресурс де б кожен міг би скачати і роздрукувати той чи інший підручник (або його частину), що оперативно редагувався би авторами з урахуванням загальносвітових і Українських тенденцій за сприяння (і оплатою) МОН. А вивільнені від друку кошти пустити на створення районних, чи навіть шкільних мінітипографій.
І не потрібно тоді буде майже кожен рік перевидавати підручники, чи змушувати дітей вивчати застаріле, або, принаймні, неактуальне програмние забезпечення.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
GarryPotter Дата: Пн, 04.07.2011, 19:52 | Повідомлення № 76
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (LVV)
Я частково порушую закон України про авторське право, використовуючи неліцензоване програмне забезпечення в освітніх цілях

Закон або ж не порушується, або ж порушується - іншого не може бути

Quote (LVV)
Але, повторюсь, совість моя чиста, бо використовую я це програмне забезпечення для ознайомлення і навчання дітей, а не для полегшення собі життя, чи здобуття якоїсь там вигоди.

Це нічого не змінює з точки зору закону

Quote (LVV)
Мені простіше було б не ризикувати, не перестраховуватись, а використовувати той же Windows XP, і той же Паскаль і той же Office 2003... І підручники є... і власних наробок достатньо. Але я сам додаю собі клопоту, бо хочу щоб мої учні були знайомі з новітніми технологіями, навіть якщо МОНМС України цього не хоче.Тому і використовую Windows 7, C++, Office 2010...

Чим докорінно відрізняється Windows 7 від Windows XP? Чи Office 2007 від Office 2010? С++ можна використовувати і на базі Windows XP. І причому тут новітні технології? Розумію якщо йде мова про Android, чи MacOS останніх версій або MeeGo - це є нові технології

Quote (LVV)
Той же Microsoft міг бі вигадати такий захист своїх програм, щоб ними неможливо було коримстуватись неліцензовано

Міг би, але це їм не потрібно - ситуація таж сама що й у наркоманів - "перша доза -безкоштовно". Всі прекрасно знають, що багато користувачів використовують неліцензійні програми, але "дядько Білл" буде мовчати до тих пір доки його продукти не монополізують ринок, вже потім нагадають про наявність законів.

Quote (LVV)
А то, уявляю, що було б, якби вони оформили своє авторське право на алфавіт "кирилицю". :)

На сьогодні практично все - від апаратних технологій до інтерфейсу патентується

Quote (Ковальчук_Олександр)
а у Вас все 100% ліцензоване в школі?

У нас все 100% ліцензоване або вільне ПЗ - і нам цього достатньо!

Quote (mouse)
проводячи Інтел (фактично рекламуючі продукти Майкрософту)

Інтел не рекламує продукти МС, а намагається доброчинним шляхом підвищити ІКТ-навички наших вчителів і учнів (у "Шлях до успіху" можна використоувати і ОпенОфіс!) - більше користувачів - більше ПК - більше процесорів - більші прибутки компанії (у майбутньому)

Quote (serbor)
В учебные заведения программное обеспечение, которое является объектом изучения, фирмы-разработчики должны устанавливать бесплатно и ещё стимулировать их использование материально.

Здравая идея, так заведено в тех же "Европах", но у нас "стимулируют" только чиновников

Quote (Пилипчук_О_П)
Ви демонструєте учням, що програми цього розробника не обов'язково купувати, а можна безкарно "юзати" піратські копії.

Правильно - можна купувати автомобіль, а можна взяти "покататися"

Quote (swetikccc)
Розумний директор напише наказ на Вас, а потім приїдуть з РАЙОНО(мають право) і напишуть на Вас за використання неліцензійного(чудовий у них буде привід)

Саме так і робиться - директор відразу пише наказ у якому все пов’язане з ПЗ покладається на вчителя інформатики
Ковшун Дата: Пн, 04.07.2011, 22:09 | Повідомлення № 77
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (swetikccc)
А головне воруйте мовчки, а то затіяли тут казна що,

Оце наймудріша порада!
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 04.07.2011, 22:36 | Повідомлення № 78
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 299
Quote (GarryPotter)
"дядько Білл" буде мовчати до тих пір доки його продукти не монополізують ринок

Яскравий приклад - Росія. Варто було на урядовому рівні пошуміти про перехід на вільні програми, як з'явилися пропозиції від Adobe та інших солідних розробників покористуватися кілька років їхніми програмами (Фотошоп і т.д.) за чи то 5%, чи навіть 0,5% вартості.

Але ж ключове місце - це букви "по" у слові "покористуватися"! ;)
Результат:
http://habrahabr.ru/blogs/study/85383/
mul44 Дата: Пн, 04.07.2011, 23:05 | Повідомлення № 79
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Quote (Ковшун)
Цитата (swetikccc )
А головне воруйте мовчки, а то затіяли тут казна що,

Оце наймудріша порада!

А як же "не укради", чи потім ви скажите вбивайте мовчки...
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 05.07.2011, 02:25 | Повідомлення № 80
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Люди добрі про що ви дискутуєте? Повірте мені, я також бував в різних установах і в усіх них встановлено НЕЛІЦЕНЗІЙНЕ ПЗ, в тому числі й доблісній міліції (принаймі на тих машинах, що я бачив). Різного роду ЗВЕР DVD, Xtreem тощо все більше набирають масовості :). Тепер щодо шкіл, то я думаю, що відсоток шкіл з неліцензійним ПЗ явно більше половини (хоча це тільки мої припущення). А от практично факт, що в понад 95% власників комп’ютерів по Україні ПЗ контрафактне. Дай Бог, щоб я помилявся, але ІМХО всі, хто відписався в цій темі без винятку використовують вдома якщо не все неліцензоване ПЗ, то якусь його частину. Навіщо нам байки Крилова про те, що вам вдома і так цілком вистачає Лінукса для роботи? Можливо і вистачає на фоні установленої Вінди, звичайно скачаної на шару з якогось торента. Але я сумніваюсь, що у Вас вистачить духу в цьому признатись, тай не особливо це потрібно, просто подумайте, чи стоїть наїжджати на LVV, чи може також варто промовчати і попростити мене або модераторів повидаляти частину постів, яка впринципі містить один шум.
І накінець скажу, що я неодноразово ставив тріал версії фотошопа і корела коли це було потрібно, а це вже вибачте не є порушенням. Покористувались і видалили. Мені здається це найоптимальнішим. Коли я говорив, що поставив би 7-ку і офіс, то саме це мав на увазі.
Страюсь казати дітям, що у нас на все є ліцензія і наголошую на повазі авторського права. Але більшість з них цього зрозуміти не може, бо в кожного в дома повний набір дорогущого програмного забезпечення, красиво ломаного різними хакерами. Так що не ми в школі їх вчимо до поганого, скоріше навпаки. Ви, панове, будуєте утопію, прекрасно володіючи реаліями.
Зразу прошу вибачення у панства за різкість висловлювань, нікого образити не мав на меті, нікого конкретного не називав.
swetikccc Дата: Вт, 05.07.2011, 12:59 | Повідомлення № 81
Ветеран спілкування
Нагороди: 23
Рейтинг: 336
І накінець скажу, що я неодноразово ставив тріал версії фотошопа і корела коли це було потрібно, а це вже вибачте не є порушенням. Покористувались і видалили. Мені здається це найоптимальнішим

Ви в яких цілях його використовували? )))
Так що не ми в школі їх вчимо до поганого, скоріше навпаки. Ви, панове, будуєте утопію, прекрасно володіючи реаліями.

Так це діти заставляють вас ставити неліцензійне ПЗ ? ))
Але я сумніваюсь, що у Вас вистачить духу в цьому признатись, тай не особливо це потрібно, просто подумайте, чи стоїть наїжджати на LVV, чи може також варто промовчати і попростити мене або модераторів повидаляти частину постів, яка впринципі містить один шум.

Видалити потрібно пропаганду використання піратського ПЗ.
А таку пропаганду почав уже в першому повідомленні шановний LVV

Всю тему в смітник. :)
serbor Дата: Вт, 05.07.2011, 14:17 | Повідомлення № 82
Наполегливий учасник
Рейтинг: 46
чи стоїть наїжджати на LVV, чи може також варто промовчати і попростити мене або модераторів повидаляти частину постів, яка впринципі містить один шум.

Шум можно не удалять, а некоторые высказывания, которые могут не понравиться производителям ПО, наверное стоит удалить. Мы им ничего не докажем, только провоцируем на активные действия.
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 05.07.2011, 14:20 | Повідомлення № 83
Ветеран спілкування
Ми подумаємо, чи викидати всю тему в смітник, чи тільки профільтрувати повідомлення. Мені це все починає не подобатись, ця дискусія не може мати плідних результатів.
Quote (swetikccc)
Ви в яких цілях його використовували? )))

В освітніх з метою ознайомлення дітей з продуктом. А хіба це заборонено?
Quote (swetikccc)
Так це діти заставляють вас ставити неліцензійне ПЗ ? ))

Ну чому ж. Ви не правильно зрозуміли. Я мав на увазі, що вдома в них контрафактне ПЗ і вони змалечку навчені його ставити, а в школі ми, навпаки, пояснюємо їм про авторське право і таке інше.
serbor Дата: Вт, 05.07.2011, 14:28 | Повідомлення № 84
Наполегливий учасник
Рейтинг: 46
чи викидати всю тему в смітник, чи тільки профільтрувати повідомлення.

Ну конечно фильтровать, начиная с 4-й страницы.
GarryPotter Дата: Вт, 05.07.2011, 17:06 | Повідомлення № 85
Прописаний назавжди
Рейтинг: 20
Дай Бог, щоб я помилявся, але ІМХО всі, хто відписався в цій темі без винятку використовують вдома якщо не все неліцензоване ПЗ, то якусь його частину. Навіщо нам байки Крилова про те, що вам вдома і так цілком вистачає Лінукса для роботи? Можливо і вистачає на фоні установленої Вінди

Домашня система:

Диски(щоб без обману):
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 05.07.2011, 17:56 | Повідомлення № 86
Ветеран спілкування
GarryPotter, я щиро за Вас радий. Я розумію, що Ви не маєте щось доказувати, але як на мене скріншоти (взагальному, будь-які) не внушають довіри.
swetikccc Дата: Вт, 05.07.2011, 19:49 | Повідомлення № 87
Ветеран спілкування
Нагороди: 23
Рейтинг: 336
В освітніх з метою ознайомлення дітей з продуктом. А хіба це заборонено?

В освітніх якраз да.

У Мелкомягких є антівурус, так от його можна безкоштовно використовувати в дрібному бізнесі, а от в школі зась.

Додано (05.07.2011, 18:42)
Ось він
Microsoft Security Essentials

Додано (05.07.2011, 18:49)

Quote (GarryPotter)
Домашня система:

А в VirtualBox Вікна?
Шутка.
Quote (LVV)
Здивований і розчарований результатами голосування. Переважна більшысть використовує Windows XP.
Ясна річ, усього охопити не можна, тим більше, що підручники і програми відповідають стану речей...
Але мені було б соромно перед батьками, коли їх син, чи донька, що вивчає інформатику, на придбаному ноуті не зможуть у Windows 7 навіть робочий стіл настроїти. "Чому вас тільки в школі навчають",- скажуть батьки, і будуть праві.

Все почалося з повідомлення №13
Бо шановний поділив вчителів на передових і недуже, по встановленій пераційній системі.)))
Просто чудовий критерій. ))

Ktara Дата: Вт, 05.07.2011, 19:52 | Повідомлення № 88
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Хорошо что разделение только по установленной операционной системе, а не по цвету глаз (он у меня меняется - так что все время бы попадала в разные категории) :)
Ковальчук_Олександр, как на меня - то тему надо закрывать и в топку :)
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 05.07.2011, 20:27 | Повідомлення № 89
Ветеран спілкування
Ktara, у меня такое же мнение.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики (Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики)
Сторінка 6 з 6«123456
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.