Нд, 22.10.2017, 07:29
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 5 з 6«123456»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики (Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики)
Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики
Якою операційною системою користуються ваші учні під час навчання на уроках інформатики?
1.Linux[ 8 ][22.86%]
2.Windows XP[ 29 ][82.86%]
3.Windows Vista[ 0 ][0.00%]
4.Windows 7[ 4 ][11.43%]
5.іншою[ 3 ][8.57%]
Усього відповідей: 35
LVV Дата: Чт, 23.06.2011, 18:29 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 107
У мене, власне, на учнівських ПК встановлено Linux (для ознайомлення) і Windows 7 (для постійного використання).
Відмінностей між ХР і 7 багато, і вони суттєві (навіть вимикання ПК змінено).
Для користувача, знайомого з ХР при переході на 7 виникають проблеми і психологічний дискомфорт, а що вже казати про новачка, який за інструкцією з ХР, наприклад, намагатиметься настроїти хоча б параметри робочого столу або локальної сітки у Windows 7...
Я й сам прихильник ХР, та, здається, Ви вже ніде не зможете придбати нову техніку з встановленим Windows XP http://windows.microsoft.com/ru-RU/windows/products/windows-xp
При бажанні можна ознайомитись і з Windows 8 http://windows8.su/windows-8-beta-skachat.html
Отже, перехід на нові операційні системи - це необхідність, продиктована Microsoft-ом, з яким наше МОН в "тісній дружбі"

А ми все ще не можемо у школах дочекатись підручників з інформатики, зорієнтованих виключно на Windows XP.

Впевнений, що у підручниках з інформатики для 2011-12 навчального року Ви жодного слова не знайдете про Windows 7, Office 2010, Photoshop CS5, Google Chrome... і ще про багато чого, що користується популярністю і попитом у мільйонів користувачів.

ТРЕБА МІНЯТИ В КОРЕНІ ПІДХІД ДО СТВОРЕННЯ, ВИДАННЯ І ПОСТАЧАННЯ В ШКОЛИ ПІДРУЧНИКІВ.
(опитування створене, щоб підтвердити, чи спростувати мою думку стосовно застарілості підручників іще до їх появи в школах)

Додано (23.06.2011, 17:29)
---------------------------------------------
На форумі уже йшла мова про шкільні підручники.
Я вважаю, що у сучасному мінливому світі пересиченому інформацією неможливо для інформатики (як, доречі, і для багатьох інших предметів: історії, фізики, літератури, тощо...) створити довговічний (хоча б років на три-п'ять) підручник. А тим більше серію підручників, яка б не застаріла, доки діти з 8-го класу довчаться до 11-го, а тим більше, з 2-го по 11-тий http://osvita.ua/school/school_today/19304

Вважаю, що замість традиційних шкільних друкованих підручників з інформатики, розрахованих на 3-5 років, давно потрібно перейти до друку окремих тематичних збірок. їх оновлення і перевидання не потребує таких великих коштів, ніж друк нового комплекту підручників.
Пам’ятаю, ще в Радянські часи (коли я викладав фізику) при зміні програми (до вивчення у 8-му класі ввели оптику) як додаток до підручника видавались тематичні збірки. Ніхто не перевидавав весь підручник, який був ще актуальним.
Невже тоді гроші рахували краще ніж тепер?

А ще краще МОН України створити централізований інтернет-ресурс де б кожен міг би скачати і роздрукувати той чи інший підручник (або його частину), що оперативно редагувався би авторами з урахуванням загальносвітових і Українських тенденцій за сприяння (і оплатою) МОН. А вивільнені від друку кошти пустити на створення районних, чи навіть шкільних мінітипографій.
І не потрібно тоді буде майже кожен рік перевидавати підручники, чи змушувати дітей вивчати застаріле, або, принаймні, неактуальне програмние забезпечення.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
serbor Дата: Пт, 01.07.2011, 11:18 | Повідомлення № 61
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (swetikccc)
У більшості - ліцензійні ОС і Офіси.

Мне лицензионное ПО встречается крайне редко, а приходится мне бывать много где. Есть лицензионное у некоторых людей, когда они даже не понимают, что это такое и откуда оно у них. На предприятиях и в органах власти бардак с ПО полный, а покупают они только ПО налоговой, иногда бухгалтерские, Лигу, но не Windows и не Офис.
Ленін Дата: Сб, 02.07.2011, 01:10 | Повідомлення № 62
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Хочу быть с большинством, но не хочу быть преступником.

А если большинство не в ладах с моралью?...

У більшості - ліцензійні ОС і Офіси.
Всі інші програми є і під Пінгвіна і під Вікна.
Приділяти таку увагу ОС, дуже смішно.

Саме так і у нас
LVV Дата: Сб, 02.07.2011, 18:02 | Повідомлення № 63
Прописаний назавжди
Quote (swetikccc)
Але ж верх цинізму , самому красти і закликати щоб не крали у нього.

Ну, якщо Ви вже такий "законослухняний", то докладніше ознайлмтесь з законом України про авторське право http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=2&nreg=3792-12 а саме статтею 24: Вільне копіювання, модифікація і декомпіляція, де в пункті 1 (підпункт 4) зазначено, що особа, яка правомірно володіє правомірно виготовленим примірником комп'ютерної програми, має право без згоди автора або іншої особи, яка має авторське право на цю програму: вивчати, досліджувати функціонування комп'ютерної програми з метою визначення ідей і принципів, що лежать в її основі, за умови, що це робиться в процесі виконання будь-якої дії із завантаження, показу, функціонування, передачі чи запису в пам'ять (збереження) комп'ютерної програми.

Скажіть, а хіба, придбавши законно якийсь програмний продукт, та встановивши (скопіювавши) його без згоди автора ще на 10 учнівських комп'ютерів з метою вивчати і досліджувати цю програму я не дію згідно з законом про авторське право?

У пункті 2 цієї ж статті сказано:
Застосування положень цієї статті не повинно завдавати шкоди використанню комп'ютерної програми і не повинно обмежувати законні інтереси автора та (або) іншої особи, яка має авторське право на комп'ютерну програму.

Скажіть, а якої шкоди я завдаю, автору програми якщо без його згоди встановив її на 10 учнівських ПК з метою навчання і ознайомлення з нею 300 учнів? Шкоди немає, бо є лише одна користь для цього автора програм, бо по-перше я безоплатно рекламую його продукт на уроках інформатики, по-друге - учні, навчившись користуватись цим продуктом придбають саме його, а не якийсь інший, аналогічний, невідомий їм. А це - пряма вигода творцю програм.

Отже - закон України про авторське право я не порушую, шановний swetikccc,

А що стосується використання друкованих видань
Quote (swetikccc)
Ось яскравий приклад. Сайт пана Бройченко

то, якщо це використовується в освітніх цілях, то маємо повне право, згідно зі статтею 23 закону України про авторське право.

Відредаговано: LVV - Сб, 02.07.2011, 18:07
swetikccc Дата: Сб, 02.07.2011, 21:05 | Повідомлення № 64
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (LVV)
Ну, якщо Ви вже такий "законослухняний", то докладніше ознайлмтесь з законом України про авторське право http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=2&nreg=3792-12 а саме статтею 24: Вільне копіювання, модифікація і декомпіляція, де в пункті 1 (підпункт 4) зазначено, що особа, яка правомірно володіє правомірно виготовленим примірником комп'ютерної програми, має право без згоди автора або іншої особи, яка має авторське право на цю програму: вивчати, досліджувати функціонування комп'ютерної програми з метою визначення ідей і принципів, що лежать в її основі, за умови, що це робиться в процесі виконання будь-якої дії із завантаження, показу, функціонування, передачі чи запису в пам'ять (збереження) комп'ютерної програми.

Ну не смішіть Ви мене :)
Уважно прочитайте зі скількома копіями може працювати власник. :)
Quote (LVV)
А що стосується використання друкованих видань
Цитата (swetikccc )
Ось яскравий приклад. Сайт пана Бройченко

то, якщо це використовується в освітніх цілях, то маємо повне право, згідно зі статтею 23 закону України про авторське право.

Використовуйте на уроці.
А от розповсюджувати то зась.

Маленький, але досить неприємний факт.
Ви всього на всього вчитель, але вже вводите в оману, що ж говорити про політиків :)

Відредаговано: swetikccc - Сб, 02.07.2011, 21:09
serbor Дата: Нд, 03.07.2011, 01:07 | Повідомлення № 65
Наполегливий учасник
Quote (swetikccc)
Уважно прочитайте зі скількома копіями може працювати власник.

А если установить программу только на один компьютер и сделать ярлыки на компьютерах учеников - уже не есть нарушение закона?
Quote (LVV)
з метою вивчати і досліджувати цю програму я не дію згідно з законом про авторське право?

LVV, я уважаю и разделяю Вашу позицию!
Bandalak Дата: Нд, 03.07.2011, 02:05 | Повідомлення № 66
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (serbor)
если установить программу только на один компьютер и сделать ярлыки на компьютерах учеников

Чи це порушення чи ні - спірне питання. Скоріше за все, що ні.
Але, нажаль, далеко не всі програми будуть працювати з мережевих ярликів!!!
Наприклад, сходинки та делфі будуть, а фотошоп, офіс, корелдро, макромедія флеш - ні!
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 03.07.2011, 14:02 | Повідомлення № 67
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Quote (LVV)
Скажіть, а якої шкоди я завдаю, автору програми якщо без його згоди встановив її на 10 учнівських ПК з метою навчання і ознайомлення з нею 300 учнів?

Ви завдаєте автору прямої матеріальної шкоди. Він отримав гроші за один примірник, а експлуатується 11. Ви ж самі цитуєте закон:
Quote (LVV)
У пункті 2 цієї ж статті сказано: Застосування положень цієї статті ... не повинно обмежувати законні інтереси автора та (або) іншої особи, яка має авторське право на комп'ютерну програму.

Основний, і цілком законний, інтерес автора в цій ситуації - отримати гроші. Звичайно, деталі треба уточнювати в ліцензійній угоді. І про це теж треба читати там само:
Quote (serbor)
А если установить программу только на один компьютер и сделать ярлыки на компьютерах учеников - уже не есть нарушение закона?
LVV Дата: Пн, 04.07.2011, 14:55 | Повідомлення № 68
Прописаний назавжди
Я частково порушую законт України про авторське право, використовуючи неліцензоване програмне забезпечення в освітніх цілях. Але, повторюсь, совість моя чиста, бо використовую я це програмне забезпечення для ознайомлення і навчання дітей, а не для полегшення собі життя, чи здобуття якоїсь там вигоди. Мені простіше було б не ризикувати, не перестраховуватись, а використовувати той же Windows XP, і той же Паскаль і той же Office 2003... І підручники є... і власних наробок достатньо. Але я сам додаю собі клопоту, бо хочу щоб мої учні були знайомі з новітніми технологіями, навіть якщо МОНМС України цього не хоче.Тому і використовую Windows 7, C++, Office 2010...

Тут питання в іншому. Тут питання моралі.
swetikccc вважає мене аморальним типом і крадієм :) хоч і сам зізнається що і у нього є неліцензійне ПЗ:
Quote (swetikccc)
Есть 2 програмы 1 Шадов, к сожелению Комодо несовместим с двумя операционными системами. 2. НетОр.

Ми стоїмо перед вибором: або не проушуваьти закон і знайомити дітей з тим, з чим дозволено, заспокоюючи себе фразами типу "вчити мислити можна і на неактуальному програмному забезпеченні", або ж частково порушуючи закон, навчати дітей вмінню користуватись новітніми технологіями (що не виключає "вчити мислити"). Я вибрав для себе другий шлях, бо вважаю закон про авторське право недолугим, якщо він не допускає вільного користування програмним забезпеченням в освітніх цілях. А яким ще можна назвати закон, що його порушує більша частина населення України, і навіть самі представники влади.
http://icatt09.lp.edu.ua/index.p....5D=2404
http://zik.ua/ua/news/2010/03/10/220064
Та що там ми, коли і славетний Майкрософт не нехтує можливістю икористання неліцензованого ПЗ:
http://itblogs.ru/blogs/tin/archive/2008/06/09/28971.aspx
Той же Microsoft міг бі вигадати такий захист своїх програм, щоб ними неможливо було коримстуватись неліцензовано. Ну, наприклад "прив'язати" програму до конкретного "заліза". чи якось іще. Та в гонитві за грошима вони не хочуть втрачати масовості розповсюдження свого ПО, прекрасно розуміючи, що неможливо прослідкувати і тим більше заборонити процес копіювання програм.
Закон що забороняє копіювання програм з метою їх вивчення нагадує мені ситуацію з приватизацією Сонця.
http://www.sistemazla.ru/systems/nedeshevoe-solntse.php
Слава Богу, (вибачте за блюзнірство) що Кирила і Мифодія немає в живих. А то, уявляю, що було б, якби вони оформили своє авторське право на алфавіт "кирилицю". :)

Відредаговано: LVV - Пн, 04.07.2011, 15:29
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 04.07.2011, 15:41 | Повідомлення № 69
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
LVV, я повністю поділяю Вашу думку. Я б також ризикнув і поставив би в школі Windows 7 та Office 2010, але моїм стареньким ПК 2003 року поставки вони не підсилу.
Дійсно, в абсолютної більшості населення в дома повний набір неліцензійного ПЗ, яке використовують на свій розсуд, в тому числі і в комерційних цілях, а в школі ми за те, що рекламуємо продукти Microsoft, Adobe, Corel та інших і використовуємо їх в освітніх цілях, змушені бути в постійні боязні перед різними структурами, чекати що прийдуть люди в чорному і накажуть. А питається де логіка?
Quote (LVV)
А яким ще можна назвати закон, що його порушує більша частина населення України, і навіть самі представники влади.

І недивно, якщо в самих перевіряючих знайдеться пара-трійка піратських програм :)
swetikccc, а у Вас все 100% ліцензоване в школі?
mouse Дата: Пн, 04.07.2011, 16:01 | Повідомлення № 70
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Шановні, якщо проводячи Інтел (фактично рекламуючі продукти Майкрософту), мені держава Україна плате гроші, виходить, що Україна за кошти держбюджету рекламує чужі продукти!!! Чому ж тоді не можна використовувати? Це так ходять лякають директора, щоб тримати його на гачку.
serbor Дата: Пн, 04.07.2011, 16:23 | Повідомлення № 71
Наполегливий учасник
Quote (mouse)
фактично рекламуючі продукти Майкрософту), мені держава Україна плате гроші, виходить, що Україна за кошти держбюджету рекламує чужі продукти!!!

Да вот именно! В учебные заведения программное обеспечение, которое является объектом изучения, фирмы-разработчики должны устанавливать бесплатно и ещё стимулировать их использование материально.
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 04.07.2011, 16:54 | Повідомлення № 72
Ветеран спілкування
Quote (LVV)
совість моя чиста, бо використовую я це програмне забезпечення для ознайомлення і навчання дітей

Quote (LVV)
Тут питання в іншому. Тут питання моралі.

Ви чітко розумієте, що порушуєте низку нормативних актів: інструкцію про використання ПЗ в школі, Закон про авторське право і т.д. позбавляєте розробників програмного забезпечення законного шматка хліба. Підставляєте під серйозний ризик директора школи. При цьому стверджуєте, що у Вас чиста совість? Де б собі таку совість взяти? B) B) B)

Quote (LVV)
Шкоди немає, бо є лише одна користь для цього автора програм, бо по-перше я безоплатно рекламую його продукт на уроках інформатики

А Вас хтось про це просив? :) Ви демонструєте учням, що програми цього розробника не обов'язково купувати, а можна безкарно "юзати" піратські копії. Дійсно, для багатьох розробників контролювати піратство - задача непідйомна з фінансової точки зору... Не пробували звернутись, щоб Вам заплатили за таку "рекламу"? B)
swetikccc Дата: Пн, 04.07.2011, 17:35 | Повідомлення № 73
Ветеран спілкування
Quote (Пилипчук_О_П)
А Вас хтось про це просив?

Ви мене опередили :)
Дядя Біл зробив комерційний продукт (вклавши в нього гроші), і всі його лають тільки незрозуміло за що, не хочеш ’не їж’
Так ні я вкрав, ще й виправдовую себе, ще й требую доплату за те що користуюся краденим.
Коли потрібно то корпораці викидає досить солідні гроші.
Мій старший (навчаючись в ліцеї) навчався на двотижневих курсах по Шарпу, безподобні курси для 15 літніх хлопців з триразовим харчуванням в ресторані.

Додано (04.07.2011, 16:32)
Quote (LVV)
Та що там ми, коли і славетний Майкрософт не нехтує можливістю икористання неліцензованого ПЗ:
http://itblogs.ru/blogs/tin/archive/2008/06/09/28971.aspx

Просто чудово, коли я задав тут питання нашим видавцям чи використовують вони ліцезовані продукти(добавлю, вірно ліцензовані) які описують в книгах, то в ответ.... тишина.
Якщо я краду то можна, якщо в мене то ......
От така в нас філософія.
Quote (Пилипчук_О_П)
Підставляєте під серйозний ризик директора школи. При цьому стверджуєте, що у Вас чиста совість? Де б собі таку совість взяти?

Розумний директор напише наказ на Вас, а потім приїдуть з РАЙОНО(мають право) і напишуть на Вас за використання неліцензійного(чудовий у них буде привід)

А головне воруйте мовчки, а то затіяли тут казна що,

І ще, любий психолог Вам скаже, тільки винувата людина шукає оправдання своїм діям(яку щось шкребе :) )

Відредаговано: swetikccc - Пн, 04.07.2011, 17:52
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 04.07.2011, 19:20 | Повідомлення № 74
Ветеран спілкування
Quote (swetikccc)
Розумний директор напише наказ на Вас

Причому, завчасно. Так як це є в моєму випадку. Наказом по школі я відповідаю за ліцензійність ПЗ... А не за якусь там надуману "новітність". Поява нових версій офісу не зробила Офіс-2003 морально застарілим. Так само і Windows XP не є морально застарілою ОС. Для уроків інформатики ці продукти підходять чудово.
А для профільних і професійних курсів, звичайно, варто залучати й новіші версії. В межах виділеного фінансування. Якщо фінансування обмежене зарплатою - нема чого "рипатись" на нові версії програм, закон порушувати. Порівняйте, наприклад, з курсом "Основи робототехніки". Спробуйте ЦЕЙ курс впровадити, обмеживши фінансування зарплатою вчителя. Не вийде. Потрібні набори "заліза" десь по 5000 грн на парту. А раз потрібні, то люди купують. І програми куплять, якщо вони будуть дійсно потрібні.
swetikccc Дата: Пн, 04.07.2011, 19:32 | Повідомлення № 75
Ветеран спілкування
Quote (Пилипчук_О_П)
Причому, завчасно. Так як це є в моєму випадку. Наказом по школі я відповідаю за ліцензійність ПЗ... А не за якусь там надуману "новітність".

Я також відповідав за всю школу, але коли почав встановлювати Пінгвіна на адміністративні :) , відповідальність поділили,, і я відтепер відповідаю тільки за 2 комп. класи. :)
Quote (Пилипчук_О_П)
Так само і Windows XP не є морально застарілою ОС.

Просто хай вкажуть, чим кардинально вона відрізняється з погляду вивчення в школі.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики (Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики)
Сторінка 5 з 6«123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.