Пн, 11.12.2017, 16:57
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 4 з 6«123456»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики (Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики)
Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики
Якою операційною системою користуються ваші учні під час навчання на уроках інформатики?
1.Linux[ 8 ][22.86%]
2.Windows XP[ 29 ][82.86%]
3.Windows Vista[ 0 ][0.00%]
4.Windows 7[ 4 ][11.43%]
5.іншою[ 3 ][8.57%]
Усього відповідей: 35
LVV Дата: Чт, 23.06.2011, 17:29 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 112
У мене, власне, на учнівських ПК встановлено Linux (для ознайомлення) і Windows 7 (для постійного використання).
Відмінностей між ХР і 7 багато, і вони суттєві (навіть вимикання ПК змінено).
Для користувача, знайомого з ХР при переході на 7 виникають проблеми і психологічний дискомфорт, а що вже казати про новачка, який за інструкцією з ХР, наприклад, намагатиметься настроїти хоча б параметри робочого столу або локальної сітки у Windows 7...
Я й сам прихильник ХР, та, здається, Ви вже ніде не зможете придбати нову техніку з встановленим Windows XP http://windows.microsoft.com/ru-RU/windows/products/windows-xp
При бажанні можна ознайомитись і з Windows 8 http://windows8.su/windows-8-beta-skachat.html
Отже, перехід на нові операційні системи - це необхідність, продиктована Microsoft-ом, з яким наше МОН в "тісній дружбі"

А ми все ще не можемо у школах дочекатись підручників з інформатики, зорієнтованих виключно на Windows XP.

Впевнений, що у підручниках з інформатики для 2011-12 навчального року Ви жодного слова не знайдете про Windows 7, Office 2010, Photoshop CS5, Google Chrome... і ще про багато чого, що користується популярністю і попитом у мільйонів користувачів.

ТРЕБА МІНЯТИ В КОРЕНІ ПІДХІД ДО СТВОРЕННЯ, ВИДАННЯ І ПОСТАЧАННЯ В ШКОЛИ ПІДРУЧНИКІВ.
(опитування створене, щоб підтвердити, чи спростувати мою думку стосовно застарілості підручників іще до їх появи в школах)

Додано (23.06.2011, 17:29)
---------------------------------------------
На форумі уже йшла мова про шкільні підручники.
Я вважаю, що у сучасному мінливому світі пересиченому інформацією неможливо для інформатики (як, доречі, і для багатьох інших предметів: історії, фізики, літератури, тощо...) створити довговічний (хоча б років на три-п'ять) підручник. А тим більше серію підручників, яка б не застаріла, доки діти з 8-го класу довчаться до 11-го, а тим більше, з 2-го по 11-тий http://osvita.ua/school/school_today/19304

Вважаю, що замість традиційних шкільних друкованих підручників з інформатики, розрахованих на 3-5 років, давно потрібно перейти до друку окремих тематичних збірок. їх оновлення і перевидання не потребує таких великих коштів, ніж друк нового комплекту підручників.
Пам’ятаю, ще в Радянські часи (коли я викладав фізику) при зміні програми (до вивчення у 8-му класі ввели оптику) як додаток до підручника видавались тематичні збірки. Ніхто не перевидавав весь підручник, який був ще актуальним.
Невже тоді гроші рахували краще ніж тепер?

А ще краще МОН України створити централізований інтернет-ресурс де б кожен міг би скачати і роздрукувати той чи інший підручник (або його частину), що оперативно редагувався би авторами з урахуванням загальносвітових і Українських тенденцій за сприяння (і оплатою) МОН. А вивільнені від друку кошти пустити на створення районних, чи навіть шкільних мінітипографій.
І не потрібно тоді буде майже кожен рік перевидавати підручники, чи змушувати дітей вивчати застаріле, або, принаймні, неактуальне програмние забезпечення.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
serbor Дата: Вт, 28.06.2011, 14:48 | Повідомлення № 46
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (LVV)
Правда пришлось немного поламать голову как одновременно устанавливать Office 2003 и 2007).

И как? Пожалуйста, поделитесь мыслями, думаю всем полезно послушать.
mouse Дата: Вт, 28.06.2011, 14:55 | Повідомлення № 47
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (serbor)
поделитесь мыслями

Ставите в другую папку. А что есть секреты?
serbor Дата: Вт, 28.06.2011, 15:19 | Повідомлення № 48
Наполегливий учасник
Quote (mouse)
А что есть секреты?
Quote (LVV)
пришлось немного поламать голову
Проблемы и на ровном месте возникают!
mouse Дата: Вт, 28.06.2011, 15:23 | Повідомлення № 49
Ветеран спілкування
Согласен. ПК - это большая загадка :)
Apice Дата: Ср, 29.06.2011, 10:13 | Повідомлення № 50
Тут живе...
Рейтинг: 44
Quote (LVV)
Приучаю использовать современное программное обеспечение. СОВРЕМЕННОЕ !!! Может у кого-то нет такой возможности. А у меня такая возможность есть. И я её и пользую то как могу.

В мене також виникло бажання використовувати новітнє програмне забезпечення. Тому використовую Linux. Повірте, Linux-дистрибутиви оновлюються частіше, ніж Windows :)
Дивна позиція - встановлювати Linux для "прикриття" нелегальної Windows і не використовувати легальне програмне забезпечення :* Та й перевіряючі не такі вже дурні - адже розділ з віндою ніде з жорсткого диску не дівається!
А от вільного програмного забезпечення - сучасного та кросплатформенного - стає все більше!
З досвіду - розумні діти все активніше мігрують у Linux (звичайно, якщо їм про цю платформу розповідати ;)
mouse Дата: Ср, 29.06.2011, 19:33 | Повідомлення № 51
Ветеран спілкування
Згадайте Інтел. Це робить держава. Вчимось и вчимо за свої гроші рекламувати платні продукти. Що можна сказати.
serbor Дата: Ср, 29.06.2011, 21:39 | Повідомлення № 52
Наполегливий учасник
Quote (Apice)
З досвіду - розумні діти все активніше мігрують у Linux

Надо, чтобы вся система образования мигрировала в Linux, а за ней рядовой пользователь! Я только за!
А пока мы обязаны не только учить "уметь думать", но и вырабатывать у учеников умения и навыки работы с тем программным обеспечением, которое используется вокруг нас.
pet Дата: Ср, 29.06.2011, 22:13 | Повідомлення № 53
Патріот
Рейтинг: 23
Quote (serbor)
Надо, чтобы вся система образования мигрировала в Linux, а за ней рядовой пользователь!

і тоді Лінукс хтось ліцензує, і він стане платним B)
LVV Дата: Чт, 30.06.2011, 06:52 | Повідомлення № 54
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 112
Quote (serbor)
Цитата (mouse )А что есть секреты?
Цитата (LVV )пришлось немного поламать голову
Проблемы и на ровном месте возникают!

И не такое бывает... :) :) :)

Quote (serbor)
Надо, чтобы вся система образования мигрировала в Linux, а за ней рядовой пользователь! Я только за! А пока мы обязаны не только учить "уметь думать", но и вырабатывать у учеников умения и навыки работы с тем программным обеспечением, которое используется вокруг нас.

Пиведу пример: У нас в школе пару лет назад устроился на работу молодой учитель информатики (только после института). Грамотный, толковый... Была у него одна "фишка": всё ПО в кабинете установил свободно распространяемое. Ни одной нелицензионки, или платной программки. Не буду перечислять те трудности, с которыми он сталкивался на протяжении учебного года... скажу лишь, что выдержал он ровно один год, затем перешел на рекомендованные МОН продукты (что лицензировано, а что не очень :) )
Перефразируя Ленинское "жить в обществе и быть свободным от общества невозможно" можно сказать: Работать в украинской школе и быть свободным от рекомендаций МОНMC невозможно. :(

Відредаговано: LVV - Чт, 30.06.2011, 06:53
Apice Дата: Чт, 30.06.2011, 09:02 | Повідомлення № 55
Тут живе...
А хто сказав, що Linux не рекомендований МОНмолодьспорт?
При викладанні предмету у мене немає жодних проблем - хіба що створюю заново практичні роботи. Але існуючі практичні під вінду (у підручниках) все одно слід "допилювати".
P.S. Трошки напружило, коли в анонсованій програмі для 11 класу з'явилася тема по Flash - вільного аналогу поки що немає (маю на увазі саме аналоги, бо сеердовища програмування під Flash таки є). Ось тут хочеш - не хочеш, а будеш користуватися демкою, але тут така ситеація, що виходу немає.

Відредаговано: Apice - Чт, 30.06.2011, 09:06
swetikccc Дата: Чт, 30.06.2011, 09:02 | Повідомлення № 56
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (LVV)
Перефразируя Ленинское "жить в обществе и быть свободным от общества невозможно"

Але ж верх цинізму , самому красти і закликати щоб не крали у нього.
Ось яскравий приклад.
Сайт пана Бройченко
http://informaticon.narod.ru/index.html
І всі написи типу.

Ніяк не оправдують пана який викладає вороване, а на іншій сторінці закликає

От ВАМ і цинізм
Apice Дата: Чт, 30.06.2011, 09:12 | Повідомлення № 57
Тут живе...
Quote (pet)
і тоді Лінукс хтось ліцензує, і він стане платним

А поки він вільний - гріх про нього не розповісти дітям. У мене на домашнтому компі лише Linux - його ліцензованого ПЗ для мене і моїх дітей цілком вистачає.
GarryPotter Дата: Чт, 30.06.2011, 15:04 | Повідомлення № 58
Прописаний назавжди
Рейтинг: 20
Quote (Apice)
В мене також виникло бажання використовувати новітнє програмне забезпечення. Тому використовую Linux. Повірте, Linux-дистрибутиви оновлюються частіше, ніж Windows :)

Linux в освітянській галузі України використовують:
- університети (у більшості є);
- школи, де вчителі-ентузіасти (згадайте gromko );
- школи, які зіткнулись з проблемою легалізації (місто Прилуки).

Як вже говорилося - немає суттєвої різниці як в наборі ПЗ для Windows чи Linux, так і в інтерфейсі. Так для Вікон дуже багато вірусів і дуже мало Пінгвінів, але Віндовсом користується значно більше користувчів.

Quote (Apice)
А от вільного програмного забезпечення - сучасного та кросплатформенного - стає все більше!

Погоджуюсь

Quote (Apice)
З досвіду - розумні діти все активніше мігрують у Linux (звичайно, якщо їм про цю платформу розповідати

Якщо міграцією можна назвати встановлення альтернативної ОС для побіжного знайомства. "Весела ферма" на Лінуксі не йде...
Для сучасного користувача, який більшу частину часу проводить в онлайні, операційна система майже нічого не значить.

Quote (mouse)
Згадайте Інтел. Це робить держава. Вчимось и вчимо за свої гроші рекламувати платні продукти. Що можна сказати.

У нашому регіоні більшість вчителів "виконувала" завдання по Інтелу за 100 грн. - тренеру прибуток, а вчителю - без напрягу, і сертифікат має.

Quote (serbor)
Надо, чтобы вся система образования мигрировала в Linux, а за ней рядовой пользователь!

А зачем? Разве существующее положение дел Вас чем то не устраивает?

Quote (pet)
і тоді Лінукс хтось ліцензує, і він стане платним

Зрозуміло, що це жарт

Quote (LVV)
У нас в школе пару лет назад устроился на работу молодой учитель информатики (только после института). Грамотный, толковый... Была у него одна "фишка": всё ПО в кабинете установил свободно распространяемое. Ни одной нелицензионки, или платной программки.

Похвально, но большинство его не поймет. Кстати, у нас тоже нет ни одной нелицензионной программы

Quote (LVV)
Не буду перечислять те трудности, с которыми он сталкивался на протяжении учебного года...

А я перечислю:
1) Учебник - большинство ориентировано как раз на Виндовс ХР и Офис 2003. Но та же проблема у тех кто получил учебник Рывкинда - там 2007-ой Офис, а у большинства - 2003-ий
2) Привычка - вторая натура, большинство попросту привыкло к Виндовс ХР и Офис 2003. Вспомните проблемы с появлением 2007-ого Офиса (ленточный интерфейс) или Висты (Семерки)
3) Методическая база - подавляющее большинство разработок как раз под Виндовс ХР и Офис 2003

Quote (LVV)
Работать в украинской школе и быть свободным от рекомендаций МОНMC невозможно. :(

Но МОНМС не запрещает альтернативное ПО!

Quote (Apice)
Трошки напружило, коли в анонсованій програмі для 11 класу з'явилася тема по Flash - вільного аналогу поки що немає (маю на увазі саме аналоги, бо сеердовища програмування під Flash таки є). Ось тут хочеш - не хочеш, а будеш користуватися демкою, але тут така ситеація, що виходу немає.

Спробуйте F4L - "флеш для Лінакс"

Quote (Apice)
У мене на домашнтому компі лише Linux - його ліцензованого ПЗ для мене і моїх дітей цілком вистачає.

На домашньому ПК - Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot
serbor Дата: Пт, 01.07.2011, 00:21 | Повідомлення № 59
Наполегливий учасник
Quote (GarryPotter)
Цитата (serbor )

А зачем? Разве существующее положение дел Вас чем то не устраивает?

Не устраивает! Хочу быть с большинством, но не хочу быть преступником.
swetikccc Дата: Пт, 01.07.2011, 09:44 | Повідомлення № 60
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (serbor)
Не устраивает! Хочу быть с большинством, но не хочу быть преступником.

Яким?
У більшості - ліцензійні ОС і Офіси.
Всі інші програми є і під Пінгвіна і під Вікна.
Приділяти таку увагу ОС, дуже смішно.

В мене стоїть дві ОС, але з Пінгвіном тільки знайомлю.
Причини.
1 Проплачене ПЗ.
2 Наявність підручників під Вікна.

І з 100% гарантією була б ’пред’ява’, що я утруднюю учбовий процес.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики (Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики)
Сторінка 4 з 6«123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.