Нд, 22.10.2017, 16:52
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 6«123456»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики (Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики)
Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики
Якою операційною системою користуються ваші учні під час навчання на уроках інформатики?
1.Linux[ 8 ][22.86%]
2.Windows XP[ 29 ][82.86%]
3.Windows Vista[ 0 ][0.00%]
4.Windows 7[ 4 ][11.43%]
5.іншою[ 3 ][8.57%]
Усього відповідей: 35
LVV Дата: Чт, 23.06.2011, 18:29 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 107
У мене, власне, на учнівських ПК встановлено Linux (для ознайомлення) і Windows 7 (для постійного використання).
Відмінностей між ХР і 7 багато, і вони суттєві (навіть вимикання ПК змінено).
Для користувача, знайомого з ХР при переході на 7 виникають проблеми і психологічний дискомфорт, а що вже казати про новачка, який за інструкцією з ХР, наприклад, намагатиметься настроїти хоча б параметри робочого столу або локальної сітки у Windows 7...
Я й сам прихильник ХР, та, здається, Ви вже ніде не зможете придбати нову техніку з встановленим Windows XP http://windows.microsoft.com/ru-RU/windows/products/windows-xp
При бажанні можна ознайомитись і з Windows 8 http://windows8.su/windows-8-beta-skachat.html
Отже, перехід на нові операційні системи - це необхідність, продиктована Microsoft-ом, з яким наше МОН в "тісній дружбі"

А ми все ще не можемо у школах дочекатись підручників з інформатики, зорієнтованих виключно на Windows XP.

Впевнений, що у підручниках з інформатики для 2011-12 навчального року Ви жодного слова не знайдете про Windows 7, Office 2010, Photoshop CS5, Google Chrome... і ще про багато чого, що користується популярністю і попитом у мільйонів користувачів.

ТРЕБА МІНЯТИ В КОРЕНІ ПІДХІД ДО СТВОРЕННЯ, ВИДАННЯ І ПОСТАЧАННЯ В ШКОЛИ ПІДРУЧНИКІВ.
(опитування створене, щоб підтвердити, чи спростувати мою думку стосовно застарілості підручників іще до їх появи в школах)

Додано (23.06.2011, 17:29)
---------------------------------------------
На форумі уже йшла мова про шкільні підручники.
Я вважаю, що у сучасному мінливому світі пересиченому інформацією неможливо для інформатики (як, доречі, і для багатьох інших предметів: історії, фізики, літератури, тощо...) створити довговічний (хоча б років на три-п'ять) підручник. А тим більше серію підручників, яка б не застаріла, доки діти з 8-го класу довчаться до 11-го, а тим більше, з 2-го по 11-тий http://osvita.ua/school/school_today/19304

Вважаю, що замість традиційних шкільних друкованих підручників з інформатики, розрахованих на 3-5 років, давно потрібно перейти до друку окремих тематичних збірок. їх оновлення і перевидання не потребує таких великих коштів, ніж друк нового комплекту підручників.
Пам’ятаю, ще в Радянські часи (коли я викладав фізику) при зміні програми (до вивчення у 8-му класі ввели оптику) як додаток до підручника видавались тематичні збірки. Ніхто не перевидавав весь підручник, який був ще актуальним.
Невже тоді гроші рахували краще ніж тепер?

А ще краще МОН України створити централізований інтернет-ресурс де б кожен міг би скачати і роздрукувати той чи інший підручник (або його частину), що оперативно редагувався би авторами з урахуванням загальносвітових і Українських тенденцій за сприяння (і оплатою) МОН. А вивільнені від друку кошти пустити на створення районних, чи навіть шкільних мінітипографій.
І не потрібно тоді буде майже кожен рік перевидавати підручники, чи змушувати дітей вивчати застаріле, або, принаймні, неактуальне програмние забезпечення.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
swetikccc Дата: Сб, 25.06.2011, 13:18 | Повідомлення № 16
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (LVV)
Бо у мене автоматично, якщо завчасно не натиснути певну комбінацію клавіш, завантажується лише Linux

Який автоматично монтує диски Вікон. :)

Вчити мислити можна і в любому Excel наприклад.

Quote (LVV)
Та я вважаю себе правим, бо не кишеню свою цим набиваю, а голови своїх учнів знаннями новітніх технологій.

І привчаєте красти, спочатку ПЗ, потім ідеї......

Quote (LVV)
Здається комусь подобається "плакатись" перед учнями, що мовляв, техніка є,але я не маю права вас навчати новому,

Чому ви навчите новому в нових програмах, тому що я не навчу в старих? )))
Quote (LVV)
І скаже, що у його кабінеті на учнівських ПК теж встановлені самі останні версії усіх популярних інтернет-браузерів включаючи Google Chrome, останні версії Windows, Office, Photoshop, Visual Studio тощо...

Помахує дані моді, вчіть вічному - вмінню мислити, а не впадати в ступор при новому фейсі. ))))
serbor Дата: Сб, 25.06.2011, 13:54 | Повідомлення № 17
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (swetikccc)
вчіть вічному - вмінню мислити

Информатика у нас сейчас (к сожалению) - предмет из отрасли "Технологии". А технологии в принципе вечными не бывают, а компьютерные - тем более.
Учить мыслить - это правильно, но в нашем предмете, в конечном итоге надо достичь информатическую компетентность ученика. Или не надо?
swetikccc Дата: Сб, 25.06.2011, 14:03 | Повідомлення № 18
Ветеран спілкування
Quote (serbor)
Учить мыслить - это правильно, но в нашем предмете, в конечном итоге надо достичь информатическую компетентность ученика. Или не надо?

Та ця компетентність - вміння знайти, опрацювати і використати(подати) інформацію.
А без ПК, зараз це неможливо.
mouse Дата: Сб, 25.06.2011, 16:00 | Повідомлення № 19
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Якщо навчити мислити, розв*язувати певно коло типових завдань за допомогою будь-якого ПЗ, то і після школи дитина це буде вміти і вибір ПЗ на впливає на відсотків 5.
Якщо я знаю як розв*язується задача на Паскалі то і на С++ також здогадаюсь. А от якщо не знаю, то про мову взагалі можна не говорити.
serbor Дата: Сб, 25.06.2011, 16:13 | Повідомлення № 20
Наполегливий учасник
Quote (mouse)
Якщо я знаю як розв*язується задача на Паскалі то і на С++ також здогадаюсь

Это если задача детсадовского уровня. Но если что-то посерьёзнее, и ты умеешь это делать на Паскале, долго надо учиться, чтобы сделать хороший проект на С++.
mouse Дата: Сб, 25.06.2011, 16:20 | Повідомлення № 21
Ветеран спілкування
Я думаю, что о хороших проектах это уже про спец классы. Речь вел о том, что если заморачиваться на чем учить, то потеряем то чему учить. А это самое главное!!!
В моем школьном доступе был только БК0010 с бейсиком. Это мне не помешало изучить паскаль. Давайте не будем делать в 10-11 классах из детей программистов или еще кого-либо. Нужно дать базу, азы. Так началка готовит человека с самостоятельному обучению, к жизни в целом. Это практически институт социализации. Где главное вырастить здорового физически и психологически человечка.
BBC Дата: Сб, 25.06.2011, 16:47 | Повідомлення № 22
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 6
Quote (mouse)
Это если задача детсадовского уровня. Но если что-то посерьёзнее, и ты умеешь это делать на Паскале, долго надо учиться, чтобы сделать хороший проект на С++.

Так если решена задача в Паскале, то в Делфи ее перегнать не проблема :)
А учить... Текстовый процесор, Табличный процесор и прочее прикладное програмное обеспечение нужно, как минимум, в 2-3 разных програмах (Например, MS Word & OO Writer) только тогда у ученика не будет ступора при виде нового интерфейса да и учебник ЛЮБОЙ можна использовать. :)
serbor Дата: Сб, 25.06.2011, 16:49 | Повідомлення № 23
Наполегливий учасник
Quote (mouse)
Я думаю, что о хороших проектах это уже про спец классы

В программе предусмотрен разный уровень требований к образовательному результату: о чём-то ученик должен иметь понятие, что-то он должен знать, а ещё ученик должен уметь (то, что предусмотрено программой)! Значит, если вы будете, например, учить программировать на устаревших языках или ещё хуже в устаревших средах программирования, то ученик будет иметь понятие о программировании, но не будет уметь программировать и будет очень мало знать!
BBC Дата: Сб, 25.06.2011, 16:54 | Повідомлення № 24
Тут живе...
Рейтинг: 6
Quote (serbor)
если вы будете, например, учить программировать на устаревших языках или ещё хуже в устаревших средах программирования, то ученик будет иметь понятие о программировании, но не будет уметь программировать и будет очень мало знать!

А каков Ваш критерий устаревшего языка? Например, Фортран устаревший язык или современный? Я склоняюсь к тому что очень даже современен в научном мире :) И ранее, при структурном програмировании, давал его паралельно с Паскалем ;)

Відредаговано: BBC - Сб, 25.06.2011, 16:59
mouse Дата: Сб, 25.06.2011, 17:01 | Повідомлення № 25
Ветеран спілкування
Quote (serbor)
ченик должен уметь (то, что предусмотрено программой)!

Какая разница на каком языке сортировать массив? Если ученик не знает методов сортировки, то ему не нужен вообще ПК!!!
swetikccc Дата: Сб, 25.06.2011, 17:03 | Повідомлення № 26
Ветеран спілкування
Quote (serbor)
В программе предусмотрен разный уровень требований к образовательному результату: о чём-то ученик должен иметь понятие, что-то он должен знать, а ещё ученик должен уметь (то, что предусмотрено программой)! Значит, если вы будете, например, учить программировать на устаревших языках или ещё хуже в устаревших средах программирования, то ученик будет иметь понятие о программировании, но не будет уметь программировать и будет очень мало знать!

Шановний, в мене два сини закінчували УФМЛ, так от починали їх вчити на Паскалі, а далі вони самі вивчали ті мови що їм потрібні.
І старший якщо потрібно розбирається з Фортраном, Шарпом,С++, Паскалем в тих межах що поттрібно по спеціальності.

Мій знайомий поїхав на дуже пристойну роботу, не тому що програміст, а тому що як астроном вміє досить пристойно програмувати.
Ковшун Дата: Сб, 25.06.2011, 17:58 | Повідомлення № 27
Досвідчений учасник
Рейтинг: 25
Quote (swetikccc)
так от починали їх вчити на Паскалі, а далі вони самі вивчали ті мови що їм потрібні.

Підтримую!!!
GarryPotter Дата: Сб, 25.06.2011, 20:08 | Повідомлення № 28
Прописаний назавжди
Рейтинг: 20
Quote (LVV)
Здивований і розчарований результатами голосування. Переважна більшысть використовує Windows XP

А Ви чого хотіли - саме цей програмний продукт надходив до шкіл з ПК

Quote (LVV)
Але мені було б соромно перед батьками, коли їх син, чи донька, що вивчає інформатику, на придбаному ноуті не зможуть у Windows 7 навіть робочий стіл настроїти. "Чому вас тільки в школі навчають",- скажуть батьки, і будуть праві.

Ой - я сам на ноутбуках Lenovo не міг встановити Windows (будь-який), доки методом наукового тику в БІОСі не перемкнув жорсткий диск на режим IDE

Quote (LVV)
А ще мені соромно було б перед учнями, якби я їх навчав, наприклад, лише Office 2003, чи Паскалю замість Office 2010 чи С++...

Дозволю собі поправити - ми не повинні ВИВЧАТИ "лише Office 2003, чи Паскалю замість Office 2010", це найбільша помилка нашої освіти, ми повинні навчати ідеям як учні зможуть використовувати той чи інший програмний продукт використовуючи інтерфейс цього продукту. Тобто основне щоб учень знав що можна робити з цією програмою і вторинне - що треба натискати САМЕ в цій програмі.

Quote (LVV)
Здається, тепер зрозуміло, чому в школах усе програмування вивчається на Паскалі. Так спокійніше. Так простіше. Так меньше мороки вчителю. Куди там нову мову програмування вивчати, коли ліньки навіть на нову операційну систему перейти, хоч і знаємо, що стара скоро відімре.

Паскаль нічим не гірший інших НАВЧАЛЬНИХ мов програмування, і розроблявся він саме для навчання. Вивчивши одну мову програмування без проблем можна освоїти і інші. Про себе - 1986 рік - MSX Бейсик, 1987 - Тurbo Pascal, 1988 - асемблер Z80, 1989 - програмування в Моніторі УК-НЦ, 1990 - Бейсик-Корвет, асемблер 8080, 1993 - С, 2008 - Java, 2008 - Visual BASIC, 2010 - Python

Quote (LVV)
Я кожен рік у вересні перевстановлюю опереаційні системи на всіх учнівських ПК

Не перевстановлював з 2007 року - все працюэ

Quote (LVV)
. І нехай мене судять за те, що більшість з цього програмного забезпечення неліцензійне.

Хай не судять

Quote (LVV)
Чомусь ніхто з учителів інформатики не переймається тим, що по закону у його кабінеті повинна бути температура 19,5 градусів плюс-мінус 0,5.

+5-8 С всю зиму

Quote (LVV)
А те, що програмне забезпечення повинне бути ліцензійним, хвилює усіх.

Звичайно - штраф платити зі своэї кишені.

Quote (LVV)
чи Office 2010

Не хоче PowerPoint 2010 відкривати презентації зроблені в 2003-ому Офісі - вилітає з повідомленням про помилку. У 2007-ому токого не було

Quote (LVV)
Чи може хто мені заперечить? І скаже, що у його кабінеті на учнівських ПК теж встановлені самі останні версії усіх популярних інтернет-браузерів включаючи Google Chrome, останні версії Windows, Office, Photoshop, Visual Studio тощо...

Я заперечу.
Чим Хром відрізняється від того ж Вогненного Лиса чи Опери? Майже нічим
Про Десятий Офіс я вже говорив, тим більше що у нас LibreOffice
Photoshop - цього монстра ми теж не використовуємо - GIMP
Visual Studio - був Real BASIC 2007, тепер KBasic Professional 2010

Quote (LVV)
проявляти ініціативу, яка до того ж, нехай і теоретично, але кримінально карається.

Ініціатива майстра навчальної їзди автошколи - навчати дітей на "Мерседесі", а не на "Таврії"

Quote (LVV)
А практично, окрім гучного процесу над якимось там директором російської школи, ніхто ніколи не карався, бо усі розуміють, що по совісті вчитель правий, і закривають на ці порушення очі

Без слів - до КРУ і прокуратури совість не пришиєш, а у нашому районі дехто вже платив штрафи

Quote (Bandalak)
з 2004 року. Целерон 1,7 128 Мб ОЗП, 40 Гб вінт, вбудована відяха.
На цій системі навіть туговато йде віндовс ХР з Офісом 2003

У нас теж саме!!!

Quote (Bandalak)
Я не проти самих ідей, які вивчаються в етиці та художній культурі, але тримати для цього окремі предмети - це вже занадто. Раніше подібні теми розглядалися на виховних годинах і було все ГУТ.

І я за те ж

Quote (LVV)
А нещодавно наші історики ще й на курсах "Християнської етики" побували.

Буде обов’язково - істориками - години, авторам і видавництву - гроші

Додано (25.06.2011, 19:08)
---------------------------------------------

Quote (swetikccc)
Вчити мислити можна і в любому Excel наприклад.

ТАК

Quote (swetikccc)
І привчаєте красти, спочатку ПЗ, потім ідеї......

ТАК

Quote (swetikccc)
Чому ви навчите новому в нових програмах, тому що я не навчу в старих? )))

ТАК

Quote (swetikccc)
вчіть вічному - вмінню мислити, а не впадати в ступор при новому фейсі. ))))

ТАК

Quote (serbor)

Учить мыслить - это правильно, но - вот это НО, т.е. учить мыслить не есть главное?
Особенно нравится виражение ИНФОРМАТИЧЕСКАЯ КОМПЕТЕНТНОСТЬ - оно появилось в последний год-полтора и по своей сути есть "жупелом" которым прикрываются "отцы" "новых образовательных стандартов", тех которые провозглашают что в современном мире надо готовить не творца, исследователя, а "квалифицированного потребителя"

Quote (serbor)
ты умеешь это делать на Паскале, долго надо учиться, чтобы сделать хороший проект на С++.

Можно сделать тот же проект и на Паскале. Для серьезного программирования необходимо долго учить любой язік программирования

Quote (mouse)
Давайте не будем делать в 10-11 классах из детей программистов или еще кого-либо. Нужно дать базу, азы. Так началка готовит человека с самостоятельному обучению, к жизни в целом. Это практически институт социализации. Где главное вырастить здорового физически и психологически человечка.

Слова настоящего учителя

Quote (serbor)
если вы будете, например, учить программировать на устаревших языках или ещё хуже в устаревших средах программирования, то ученик будет иметь понятие о программировании, но не будет уметь программировать и будет очень мало знать!

Без комментариев - В.Мельник(Александрия, ЛИТ) учит программировать на Паскале, и это не мешает его воспитанникам занимать призовые места на Всеукраинских и Международных олимпиадах. Или может он их "искалечил"?
serbor Дата: Сб, 25.06.2011, 23:16 | Повідомлення № 29
Наполегливий учасник
Да GarryPotter, ответил на все вопросы. Я с чем-то согласен, с чем-то нет. Да я сам с собой почти всегда не согласен.

По поводу
Quote (GarryPotter)
учит программировать на Паскале, и это не мешает его воспитанникам занимать призовые места на Всеукраинских и Международных олимпиадах.
Олимпиадные задачи и практическое программирование современных задач - принципиально разные вещи. Я знаю одного призёра международной олимпиады, который очень далёк от современных компьютерных технологий и систем программирования.
swetikccc Дата: Нд, 26.06.2011, 16:23 | Повідомлення № 30
Ветеран спілкування
Quote (serbor)
Олимпиадные задачи и практическое программирование современных задач - принципиально разные вещи. Я знаю одного призёра международной олимпиады, который очень далёк от современных компьютерных технологий и систем программирования.

Та ми всі тут(можливе виключення) до такої степені далекі від
Quote (serbor)
систем программирования.
:)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики (Програмне забезпечення і шкільні підручники з інформатики)
Сторінка 2 з 6«123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.