Вт, 22.09.2020, 19:03
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Стандарт загальної середньої освіти з інформатики (Стандарт загальної середньої освіти з інформатики)
Стандарт загальної середньої освіти з інформатики
gromko Дата: Чт, 12.08.2010, 18:42 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Нещодавно з цікавістю передивився Державний стандарт базової і повної середньої освіти (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 р. N 24) - саме у ньому "розписано" вимоги і до інформатики, як навчального предмету освітньої галузі "Технології" (до речі, у проекті Стандарту інформатику відносили до освітньої галузі "Математика"). У розділі 6 детально описано, що повинні вивчати учні в основній та старшій школі:

Основна школа

1. Інформація та інформаційні процеси.
2. Моделювання та інформаційні моделі.
3. Інформаційно-комунікаційні технології. Пошук, опрацювання, зберігання і передавання інформації за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.
4. Апаратне та інформаційне забезпечення комп'ютера.
5. Операційні системи. Системи опрацювання текстових, числових і графічних даних.
6. Програмні засоби навчального призначення.
7. Інформаційно-пошукові і телекомунікаційні системи.
8. Основи алгоритмізації і програмування. Алгоритми та їх властивості. Базові структури алгоритмів. Засоби описування алгоритмів

А тепер погляньте на програму з інформатики для основної школи.........

Старша школа

1. Інформаційні процеси в суспільстві.
2. Програмне забезпечення навчального призначення.
3. Робота з прикладними програмами для розв'язування задач з математики, фізики, географії, іноземних мов тощо.
4. Розв'язування навчально- дослідницьких задач.
5. Опрацювання експериментальних даних.
6. Телекомунікаційні системи.
7. Інформаційно-пошукові системи.
8. Мультимедійні технології.
9. Системи штучного інтелекту.
10. Експертні системи.
11. Технології програмування.
12. Виробничі інформаційні технології.
13. Інформаційні технології у проектній діяльності. Інформаційне забезпечення проектної діяльності

А програми повинні розроблятися базуючись на вимогах саме цього стандарту.

На сьогодні я не зміг побачити освітнього стандарту предмету "Інформатика" (те, що знаходиться на сайті http://ped.sumy.ua/index.p....mid=180 є баченням стандарту Морзе Н.В., але аж ніяк не стандартом.
У Росії та Білорусі відповідні стандарти існують.
До чого веду - оскільки змінилась система освіти (з 12-річної ми повернулись до майже 11-річної, але зпрограмами дванадцятирічки), то повинні бути переглянуті і Державні освітні стандарти (відповідний наказ по початковій школі вже є). Які будуть пропозиції щодо Стандарту в області інформатики?
а) Про арифметичне збільшення годин не говорити;
б) Є пропозиція курс базовий інформатики "пересунути" в основну школу (7-9 класи, включаючи і програмування), 10-11 класи - тільки профільна освіта (поглиблене вивчення, спецкурси) зі спрямуванням на підготовку до професійної діяльності або подальшого навчання.


[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
serbor Дата: Ср, 22.06.2011, 22:47 | Повідомлення № 76
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (Ковшун)
А что, разве для обращения в райОО или в горОО нужно разрешения в администрации школы спрашивать?

Когда я попал работать в школу, мне с самого начала администрация сделала замечание, что у нас не принято куда-либо обращаться "через голову". На что я ответил, что я так воспитан, привык, к кому и куда хочу, туда и обращаюсь. До этого я работал 5 лет в институте, а потом 3 года учился в аспирантуре Московского энергетического института и там наоборот требовалось уметь "залазить повыше".
Ковшун Дата: Чт, 23.06.2011, 14:09 | Повідомлення № 77
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (serbor)
Когда я попал работать в школу, мне с самого начала администрация сделала замечание, что у нас не принято куда-либо обращаться "через голову".

Странно в вашей школе... ;)
Человек обращается выше тогда, когда ниже...не находит удовлетворяющей его информации!
serbor Дата: Пт, 24.06.2011, 00:00 | Повідомлення № 78
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (Ковшун)
выше тогда, когда ниже...не находит

Да я обращался с инициативами, идеями, просьбами. Ничего против своей школы или администрации.
GarryPotter Дата: Сб, 09.07.2011, 09:17 | Повідомлення № 79
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України планує найближчими роками забезпечити комп’ютерами всі українські школи і впровадити вивчення інформатики вже в 2013 році з 2-го класу. Про це на прес-конференції в Києві повідомив директор Департаменту дошкільної та загальної середньої освіти міністерства Олег Єресько.

"У нашу еру комп’ютерних технологій знайомити учнів з інформатикою в 9-му класі пізно, тому з 1 вересня 2013 року діти вивчатимуть "Сходинки до інформатики" вже з 2-го класу, – сказав О.Єресько. – Для цього затверджена цільова програма широкомасштабного впровадження в навчальний процес інформаційно-комунікаційних технологій, яка має на меті забезпечити всі школи комп’ютерами та доступом до мережі Інтернет».

Наразі, за словами О.Єреська, половина всієї шкільної комп’ютерної техніки потребує оновлення.

У Міносвіти наголошують, що на підключення шкіл до Інтернету необхідні кошти, тому відомство закликає підприємства, які надають відповідні послуги, допомагати школам. "Ми закликаємо великі міжнародні та вітчизняні корпорації надавати допомогу нашим школам", – сказав О.Єресько.
mouse Дата: Сб, 09.07.2011, 10:31 | Повідомлення № 80
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Якщо будуть робити як говорять - то у нас буде купа роботи, яка дасть щирі пагони.
tchernikova_l Дата: Сб, 12.11.2011, 00:56 | Повідомлення № 81
Я тут недавно...
Повідомлень: 27
Нагороди: 0
Рейтинг: 8
Шановні колеги, завершується обговорення оновленого проекту стандарту основної та старшої школи. Чи багато з вас надіслало в МОН свої зауваження? А то потім будете нарікати спочатку на програми, потім на підручники - важкі, надмірно роздуті, неможливо вивчити.....
Звернули увагу, що в новому стандарті зовсім немає ні слова про програмування (ні візуального, ні процедурного, ні обєктного...), та і багато чого іншого теж "цікаве"
Ознайомтесь уважно з цим документом і надішліть до МОН свої зауваження (поки не піздно). А то на форумі цілі баталії відбуваються, а от висловити свої зауваження офіційно ніхто не насмілився.... А жаль, багато правильних думок висловлюється на форумі

http://www.mon.gov.ua/index.p....091


Відредаговано: tchernikova_l - Сб, 12.11.2011, 01:00
Глинський__Ярослав Дата: Сб, 12.11.2011, 11:41 | Повідомлення № 82
Видавець посібників
Повідомлень: 347
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Quote (tchernikova_l)
Ознайомтесь уважно з цим документом і надішліть до МОН свої зауваження (поки не піздно).

Не зовсім зрозумілий та неоднозначний документ. Потребує суттєвого доопрацювання. Підтримую Людмилу Антонівну. Давайте дружньо допоможемо авторам. Те, що є , приймати не варто.
Перш за все документ треба конкретизувати. Часто ліва колонка не узгоджується з трактуваннями правої колонки. Слід забрати незрозумілі нові терміни. Забрати зайву конкретизацію, наприклад, згадування у стандарті про "архівування і розархівування даних" як відживаючу на ширококористувацькому рівні технологію, і багато чого іншого. Забрати словесну еквілібристику, балетристику і шум. І головне - чітко прописати місце і роль розділу алгоритмізації і програмування як головної теми всього курсу. Все інше друго- і третьорядне.
swetikccc Дата: Сб, 12.11.2011, 11:52 | Повідомлення № 83
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4186
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Глинський__Ярослав)
Забрати зайву конкретизацію, наприклад, згадування у стандарті про "архівування і розархівування даних" як відживаючу на ширококористувацькому рівні технологію

onov_standart.doc 722 Kb
onov_standart.rar 90 KB
:)
Шестопалов Дата: Сб, 12.11.2011, 13:24 | Повідомлення № 84
Видавець посібників
Повідомлень: 1696
Нагороди: 18
Рейтинг: 280
"Услышал МОН мои молитвы": "Єдиний базовий курс" - обов’язковий як "курс молодого бойца" для всіх шкіл без винятку. Чи означає це, що з вінегретними рівнями стандарту та академічного від МОН, замішаних незалежно кожний по своєму, потрібно вже зараз щось робити? Рівень стандарту і академічний повинен бути єдиними у 10-му класі, де для кожного відводиться по 1 год на тиждень. В 11-му класі стандарт (1 год) повинен входити як складова частина в академічний рівень (2 год).

Відредаговано: Шестопалов - Сб, 12.11.2011, 13:31
pasichov Дата: Сб, 12.11.2011, 16:17 | Повідомлення № 85
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Внесення "косметичних" змін в пропонований стандарт "виправить" ситуацію лише на користь тих чи іншиих "авторсько-науково-методичним" груп чи видавництв, боротьба між якими і довела інформатику до того жалюгідного стану, в якому вона зараз знаходиться.
Документ концептуально поганий. В першу чергу тим, що із інформатики "вихолощено" інтелектуальне ядро. Введення єдиного для всіх "базового курсу" - контрольній постріл в голову. Матимемо не країну аутіоурсінгу, як це було з середини 90-х до середини 2000-х, коли в фірми прийшло покоління, що вивчало інформатику на "доморзівських" чи "раноморзівських" програмах (зараз - суцільні виставлені вакансії, а часто - агонія), а бананову республіку" з бананами, які в ній не ростуть. Для підтвердження моїх слів візміть американський стандарт К-12... На разі переконаєтеся, чи правий Задорнов, в якого американці - безграмотні дурні.


Відредаговано: pasichov - Нд, 13.11.2011, 02:35
swetikccc Дата: Сб, 12.11.2011, 16:23 | Повідомлення № 86
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4186
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (pasichov)
На разі переконаєтеся, чи правий Задорнов, в якого американці - безгамотні дурні.

Горе от ума......у нас :)
Шестопалов Дата: Сб, 12.11.2011, 17:17 | Повідомлення № 87
Видавець посібників
Повідомлень: 1696
Нагороди: 18
Рейтинг: 280
Шановні комісари та політпрацівники! Не лозунги від нас потрібні! Хто з вас візметься зібрати до купи зауваження та пропозиції вчителів України, оформити їх у таблицю, де у лівій колонці текст МОН, у правій - наш узгоджений текст? Одного разу я тут на форумі таке зробив і ми відредагували альтернативну програму з інформатики для 9-11 класів, яка врешті-решт одержала гриф МОН.

Мій тезис ""Єдиний базовий курс" - обов’язковий як "курс молодого бойца" для всіх шкіл без винятку" подано без належного доповнення. А воно таке:
- "Школи, які виділяють 2 і більше годин для вивчення інформатики в окремих або у всіх 7 9 класах, можуть єдиний базовий курс доповнити вивченням допрофільних курсів за вибором, наприклад, основ алгоритмізації та програмування".
- "Профілізація старшої школи здійснюється шляхом запровадження курсів за вибором. Обсяги, тривалість і тематика курсів за вибором обираються з урахуванням профілю навчального закладу, часу, відведеного на вивчення інформатики, матеріальних і кадрових можливостей школи. Комбінуючи курси за вибором, вчитель створює умови для забезпечення навчальних потреб учнів за кількома напрямками спеціалізації: офісні технології, програмування, веб-дизайн, комп’ютерна графіка тощо".


Відредаговано: Шестопалов - Сб, 12.11.2011, 17:22
mouse Дата: Сб, 12.11.2011, 19:06 | Повідомлення № 88
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Можливо, хтось знає колектив авторів цього Стандарту?
pasichov Дата: Нд, 13.11.2011, 03:13 | Повідомлення № 89
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (mouse)
Можливо, хтось знає колектив авторів цього Стандарту?

Знаємо. Це те ж саме вузьке коло осіб, за ідеями яких відбувалися всі чисельні трансформації в шкільній інформатиці останні років 10.
Ідеї виношені, науково обгрунтовані, щедро підтримані грантами від Міcrosoft, Іntel, etc... та державними замовленнями на друк підручників.

Я вже писав: візміть американський К-12, порівняйте. Або спробуйте нашим учням дати ДПА по матеріалам російського ЕГЭ з інформатики. Чи дайте на свою районну олімпіаду завдання із районної олімпіади в самій забитій області Білорусії....

Звичайно, можливо щось покращити колективним розумом за пропозицією п.Шестоплова, але на мою думку це не буде враховано, бо "ідеологічно" нічого змінити не вдасться, а косметичні зміни....нічого, на жаль не змінять.
Вчитель-з-Києва Дата: Нд, 13.11.2011, 10:28 | Повідомлення № 90
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Quote (pasichov)
нічого змінити не вдасться, а косметичні зміни....нічого, на жаль не змінять

Проще сказать на рубль, чем сделать хотя бы на копейку!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Стандарт загальної середньої освіти з інформатики (Стандарт загальної середньої освіти з інформатики)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2020.