Вт, 12.12.2017, 18:07
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 5 з 8«12345678»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Стандарт загальної середньої освіти з інформатики (Стандарт загальної середньої освіти з інформатики)
Стандарт загальної середньої освіти з інформатики
gromko Дата: Чт, 12.08.2010, 18:42 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 357
Нещодавно з цікавістю передивився Державний стандарт базової і повної середньої освіти (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 р. N 24) - саме у ньому "розписано" вимоги і до інформатики, як навчального предмету освітньої галузі "Технології" (до речі, у проекті Стандарту інформатику відносили до освітньої галузі "Математика"). У розділі 6 детально описано, що повинні вивчати учні в основній та старшій школі:

Основна школа

1. Інформація та інформаційні процеси.
2. Моделювання та інформаційні моделі.
3. Інформаційно-комунікаційні технології. Пошук, опрацювання, зберігання і передавання інформації за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.
4. Апаратне та інформаційне забезпечення комп'ютера.
5. Операційні системи. Системи опрацювання текстових, числових і графічних даних.
6. Програмні засоби навчального призначення.
7. Інформаційно-пошукові і телекомунікаційні системи.
8. Основи алгоритмізації і програмування. Алгоритми та їх властивості. Базові структури алгоритмів. Засоби описування алгоритмів

А тепер погляньте на програму з інформатики для основної школи.........

Старша школа

1. Інформаційні процеси в суспільстві.
2. Програмне забезпечення навчального призначення.
3. Робота з прикладними програмами для розв'язування задач з математики, фізики, географії, іноземних мов тощо.
4. Розв'язування навчально- дослідницьких задач.
5. Опрацювання експериментальних даних.
6. Телекомунікаційні системи.
7. Інформаційно-пошукові системи.
8. Мультимедійні технології.
9. Системи штучного інтелекту.
10. Експертні системи.
11. Технології програмування.
12. Виробничі інформаційні технології.
13. Інформаційні технології у проектній діяльності. Інформаційне забезпечення проектної діяльності

А програми повинні розроблятися базуючись на вимогах саме цього стандарту.

На сьогодні я не зміг побачити освітнього стандарту предмету "Інформатика" (те, що знаходиться на сайті http://ped.sumy.ua/index.p....mid=180 є баченням стандарту Морзе Н.В., але аж ніяк не стандартом.
У Росії та Білорусі відповідні стандарти існують.
До чого веду - оскільки змінилась система освіти (з 12-річної ми повернулись до майже 11-річної, але зпрограмами дванадцятирічки), то повинні бути переглянуті і Державні освітні стандарти (відповідний наказ по початковій школі вже є). Які будуть пропозиції щодо Стандарту в області інформатики?
а) Про арифметичне збільшення годин не говорити;
б) Є пропозиція курс базовий інформатики "пересунути" в основну школу (7-9 класи, включаючи і програмування), 10-11 класи - тільки профільна освіта (поглиблене вивчення, спецкурси) зі спрямуванням на підготовку до професійної діяльності або подальшого навчання.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
serbor Дата: Пн, 20.06.2011, 12:03 | Повідомлення № 61
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (volevikt)
Так що матиму по 1 год. в кожному класі.

У меня больше 30 часов на следующий год, но в каждом классе по 1 часу.
Но в одном классе (11 класс математический) заложено 2 часа (в инварианте). Наша администрация в учебном плане для этого класса поставила только 1 час. Когда же я увидел это и возмутился, завуч сказала, что так и будет, "в конечном итоге решаем мы, и ГорУО нам план утвердило". Аргументы их такие: 1) в математическом классе итак дети перегружены сложным материалом, и инфрорматика для них - это будет уже многовато; 2) могут же все остальные классы научиться информатике за 1 час, значит и эти смогут; 3) часов у меня итак много, а другим в школе не хватает.

Відредаговано: serbor - Пн, 20.06.2011, 12:04
swetikccc Дата: Пн, 20.06.2011, 12:18 | Повідомлення № 62
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (serbor)
У меня больше 30 часов на следующий год, но в каждом классе по 1 часу. Но в одном классе (11 класс математический) заложено 2 часа (в инварианте). Наша администрация в учебном плане для этого класса поставила только 1 час. Когда же я увидел это и возмутился, завуч сказала, что так и будет, "в конечном итоге решаем мы, и ГорУО нам план утвердило". Аргументы их такие: 1) в математическом классе итак дети перегружены сложным материалом, и инфрорматика для них - это будет уже многовато; 2) могут же все остальные классы научиться информатике за 1 час, значит и эти смогут; 3) часов у меня итак много, а другим в школе не хватает.

Дивіться, бо на вакансію поставлять, якщо з начальством загризетеся. )))
serbor Дата: Пн, 20.06.2011, 15:15 | Повідомлення № 63
Наполегливий учасник
Quote (swetikccc)
Дивіться, бо на вакансію поставлять, якщо з начальством загризетеся.

Благодарю. Я буду осторожен. Я молчу когда распределяют вариативку, но на инвариант никто не вправе покушаться. Я уже сообщил об этом в городской и областной методические кабинеты. Сегодня мне звонили из ГорУО, назначили на завтра встречу с инспектором ГорУО.
Ковшун Дата: Пн, 20.06.2011, 15:53 | Повідомлення № 64
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (serbor)
Я молчу когда распределяют вариативку, но на инвариант никто не вправе покушаться.

Это точно!
Quote (serbor)
Я уже сообщил об этом в городской и областной методические кабинеты.

Quote (serbor)
Сегодня мне звонили из ГорУО, назначили на завтра встречу с инспектором ГорУО.

А вот теперь...Они будут защищать честь мундира...И учить уму-разуму.
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 20.06.2011, 18:32 | Повідомлення № 65
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Quote (serbor)
А лучше не принимать в вузы аттестаты, несоответствующие профилю выбранной специальности.

Не згоден. Навіть якщо учень помилився, обираючи профіль у школі, він має право вільно обрати собі вищий навчальний заклад.
Ковшун Дата: Пн, 20.06.2011, 19:19 | Повідомлення № 66
Досвідчений учасник
Quote (Пилипчук_О_П)
Навіть якщо учень помилився, обираючи профіль у школі, він має право вільно обрати собі вищий навчальний заклад.

Я теж такої думки!
А якщо у школі один профіль, скажімо, історичний...
То, що, всі повинні по закінченні школи йти на історичний факультет? ;)
Абсурд!
mouse Дата: Пн, 20.06.2011, 21:55 | Повідомлення № 67
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (serbor)
назначили на завтра встречу с инспектором ГорУО.

Ой, так интересно, напишите чем это все закончилось :)
serbor Дата: Пн, 20.06.2011, 22:58 | Повідомлення № 68
Наполегливий учасник
Quote (Ковшун)
А якщо у школі один профіль, скажімо, історичний

Да так быть не должно. Ученикам должны быть предложены все профили. Иначе вся эта профильность смысла не имеет, только создаёт хаос, безконтрольность, безответственность.

Quote (mouse)
Ой, так интересно, напишите чем это все закончилось

Да, всё напишу.
Ковшун Дата: Вт, 21.06.2011, 08:21 | Повідомлення № 69
Досвідчений учасник
Quote (serbor)
Да так быть не должно.

Не повинно...
Але є! ;)
Quote (serbor)
Ученикам должны быть предложены все профили.

Це теоретично!
А насправді зовсім не так. ;)

Quote (serbor)
Иначе вся эта профильность смысла не имеет, только создаёт хаос, безконтрольность, безответственность.

Звичайно!
Bandalak Дата: Вт, 21.06.2011, 09:19 | Повідомлення № 70
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Quote (Ковшун)
Це теоретично!

Ще раз нагадую, що у сільських школах профільність - це утопія!
Щоб запропонувати дітям всі профілі, потрібно шкільному автобусу розвозити щодня учнів по всьому району. Це і дорого і не завжди можна правильно спланувати маршрути при обмеженій кількості автобусів.
А такий стан справ в селах з профільністю, коли директор сам обирає профіль, або в кращому випадку обирають більшість учнів - не що інше як порушення прав людини та вільного доступу до знань!!! ;)
sib Дата: Вт, 21.06.2011, 18:06 | Повідомлення № 71
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Quote (Bandalak)
А такий стан справ в селах з профільністю, коли директор сам обирає профіль, або в кращому випадку обирають більшість учнів - не що інше як порушення прав людини та вільного доступу до знань!!!

+1
У нас школа має обрати профіль на наступний рік обов'язково. Універсальний - в жодному разі. І що то таке має бути у землі села, щоб усі діти були мовниками чи математиками чи істориками?
serbor Дата: Вт, 21.06.2011, 18:44 | Повідомлення № 72
Наполегливий учасник
Quote (serbor)
Сегодня мне звонили из ГорУО, назначили на завтра встречу с инспектором ГорУО.
Quote (Ковшун)
А вот теперь...Они будут защищать честь мундира...И учить уму-разуму.
Quote (mouse)
Ой, так интересно, напишите чем это все закончилось

Завуч сказала, что планы сделаны, подписаны, а инспектор сказала, что ничего ещё не утверждалось, она их изучает и они будут утверждаться в августе. Основательно посмотрела додаток №5 и додаток №14 с типовыми навчальными планами. Подняла наш план, где "украли" 1 час информатики. Сказала, что инвариант должен быть выполнен в точности, и что она основательно ещё всё перепроверит. Пару раз сказала спасибо, за то что показал ей несоответствие.
Заодно показал ей ещё одно несоответствие наших планов с типовыми (меня оно не касается, математики жаловались мне) - уменьшение часов математики в экономическом профиле в пользу права и истории. Причем в школе все думают, на стендах написано, ученики уверены, что у них профиль экономико-правовой. А инспектор сказала что наш 10 класс экономический, и в этом году мы будем набирать новый 10-й снова экономический. И здесь она тоже заверила меня часы математики перепроверить.

В общем, школьная администрация мне уже делала замечания, что я бываю без их "разрешения" у инспекторов или в бухгалтерии. Я же там что-нибудь узнаю или что-нибудь выдаю. Увы...
Вчитель-з-Києва Дата: Вт, 21.06.2011, 19:14 | Повідомлення № 73
Прописаний назавжди
Рейтинг: 7
Интересно, чем Вам ответит "противная" сторона. Ждите пакости, по собственному опыту знаю.
vvv Дата: Вт, 21.06.2011, 22:33 | Повідомлення № 74
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
У меня была схожая ситуация. При ознакомлении с нагрузкой на следующий год в мат профиле 11 класса была 1 год, а по навчальным планам 2. Я сказал завучам и они пересмотрели и исправили без никаких. И ничего здесь страшного нет, а если человек в состоянии ПОНЯТЬ свои ошибки ему нужно об этом говорить.
Ковшун Дата: Ср, 22.06.2011, 19:41 | Повідомлення № 75
Досвідчений учасник
Quote (serbor)
В общем, школьная администрация мне уже делала замечания, что я бываю без их "разрешения" у инспекторов или в бухгалтерии. Я же там что-нибудь узнаю или что-нибудь выдаю. Увы...

А что, разве для обращения в райОО или в горОО нужно разрешения в администрации школы спрашивать? ;)
И какой документ это регламентирует?
Quote (Вчитель-з-Києва)
Интересно, чем Вам ответит "противная" сторона. Ждите пакости, по собственному опыту знаю.

Ну...пакостить они умеют.
Quote (vvv)
У меня была схожая ситуация. При ознакомлении с нагрузкой на следующий год в мат профиле 11 класса была 1 год, а по навчальным планам 2. Я сказал завучам и они пересмотрели и исправили без никаких. И ничего здесь страшного нет, а если человек в состоянии ПОНЯТЬ свои ошибки ему нужно об этом говорить.

Так это когда нормальный человек.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Стандарт загальної середньої освіти з інформатики (Стандарт загальної середньої освіти з інформатики)
Сторінка 5 з 8«12345678»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.