Сб, 18.11.2017, 02:55
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 30 з 39«1228293031323839»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Подальше майбутнє інформатики (Що буде з інформатикою, починаючи з 2010-11 н.р.)
Подальше майбутнє інформатики
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 06.07.2010, 17:09 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Тепер, коли достеменно відомо, що 12-річна освіта відмінена, надзвичайно цікавим стає питання, що ж буде з інформатикою далі?
[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 16:09
LVV Дата: Чт, 26.04.2012, 19:08 | Повідомлення № 436
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 107
Quote (Bandalak)
Може у когось є запис вебтрансляції?

Непогано було б, аби такий запис був...
Може на "Щоденнику" записували під час трансляції?
pasichov Дата: Чт, 26.04.2012, 20:05 | Повідомлення № 437
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Доопрацьований авторами варіант статті

Щодо розвитку подій. Отримав лист-відповідь від Н.В.Морзе на надіслану вчора пояснювальну записку. Правда, після повторного листа з проханням підтвердити отримання.
Навожу в авторській редакції всю нитку листування

Додано (26.04.2012, 20:05)
---------------------------------------------
Quote (Bandalak)
Непогано було б, аби такий запис був...

Запис є. Я все-таки завідувач лабораторії інформаційних та комунікаційних технологій :-). Мої хлопці записали трансляцію з власної ініціативи....технологію освоювали....

Відредаговано: pasichov - Чт, 26.04.2012, 20:07
НІКОЛЯ Дата: Чт, 26.04.2012, 20:37 | Повідомлення № 438
Знавець вірусів
Рейтинг: 201
Quote (pasichov)
Запис є. Я все-таки завідувач лабораторії інформаційних та комунікаційних технологій :-). Мої хлопці записали трансляцію з власної ініціативи....технологію освоювали....

Залийте на ex.ua з правами доступа і ключ в оп скиньте хочу зацінити бо в мене так і невийшло попасти хоча дуже хотілось ;)
mouse Дата: Чт, 26.04.2012, 20:54 | Повідомлення № 439
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Виникло питання: а чого президія так наполягала на свому варіанті? Який їй зиск? Таке відчуття, що від того, що саме буде вони в космос полетять.
Я розумію, що вони не дуже дослухались до пропозицій. Але вигоди я не бачу для них.
Щось я перестав розуміти в чому причина суперечки.
LVV Дата: Чт, 26.04.2012, 21:38 | Повідомлення № 440
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 107
Quote (mouse)
Виникло питання: а чого президія так наполягала на свому варіанті? Який їй зиск? Таке відчуття, що від того, що саме буде вони в космос полетять. Я розумію, що вони не дуже дослухались до пропозицій. Але вигоди я не бачу для них. Щось я перестав розуміти в чому причина суперечки.

Та мабуть підручники уже підготовлені є. От і хотілося підзаробити трошки. :)

Додано (26.04.2012, 21:38)

Quote (pasichov)

Дуже добре. Знаючи це, нікому не захочеться перекручувати факти стосовно подій на з'їзді.
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 26.04.2012, 22:03 | Повідомлення № 441
Ветеран спілкування
Рейтинг: 192
Це дуже добре, що є запис з'їзду. От якби його ще викласти на якийсь загальнодоступний ресурс, щоб можна було переглянути від початку і до кінця. Мені вдалося лише четверту частину трансляції подивитись вкінці.

За 10 днів реально змінити концепцію програми дуже важко. Та й схоже, що для представників колегії зміни, особливо збільшення годин на програмування, не особливо прийнятні.
mouse Дата: Чт, 26.04.2012, 22:03 | Повідомлення № 442
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (LVV)
а мабуть підручники уже підготовлені є. От і хотілося підзаробити трошки.

Мабуть. Але я за те, щоб був сенс, а не "ми перемогли, а не вони".
До всього потрібно підходити виважено.
DPV Дата: Пт, 27.04.2012, 00:20 | Повідомлення № 443
Прописаний назавжди
Нагороди: 6
Рейтинг: 47
Quote (mouse)
Але я за те, щоб був сенс, а не "ми перемогли, а не вони".
До всього потрібно підходити виважено.

Сенс уже є!
1.Не пройшло те, що дуже хотілося.
2.При створенні програм потрібно враховувати думку професійної спільноти, тоді зайвим буде переписувати часто програми і викидати на вітер державні мільйони, хоча вони й десь осідають.
Quote (LVV)
Та мабуть підручники уже підготовлені є. От і хотілося підзаробити трошки.

Краще гроші використати на техніку для шкіл.

Термін 10 днів дуже малий, можливо він розрахований спеціально.
Дуже хотілося б переглянути запис з'їзду.
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 27.04.2012, 02:52 | Повідомлення № 444
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 346
Quote (Bandalak)
Було таке, відразу після голосування. Сказала та дамочка, що вибігла на трибуну проводити голосування, мов прийнято більшістю голосів, хоча проголосувало менше третини.

"Прихід дамочки" - це був театральний прийом. Пан Жебровський, розуміючи, що перспектива позитивного голосування примарна, риторично звернувся до неї: "то вийдіть на трибуну і проголосуйте". А вона чомусь повелась... Це трохи прикрасило загальну картину, але ж не можна сприймати серйозно.

Quote (Ковальчук_Олександр)
За 10 днів реально змінити концепцію програми дуже важко.

З нуля - важко. Але ж давно є напрацювання. Як мінімум - 3 альтернативних проекти (різного рівня готовності). Завдання реальне. А от наскільки колегія готова адекватно відреагувати - це питання складне...
Глинський__Ярослав Дата: Пт, 27.04.2012, 11:11 | Повідомлення № 445
Видавець посібників
Рейтинг: 25
Quote (Ковальчук_Олександр)
За 10 днів реально змінити концепцію програми дуже важко.

Як учасник з'їзду я висував зовсім прийнятну пропозицію: 1) ввести термін і лінію "програмування" у зміст програми (вже введено); 2) збільшити кількість годин на моделювання, алгоритмізацію і програмування з наявних у проекті на день з'їзду 40 годин до 60. Однак опозиція чомусь не відгукнулась, зайнята бажанням глобально змінювати проект, хоча реально все впирається саме в ці години і у ставлення до теми "Моделювання, алгоритмізація і програмування". Тому пропоную працювати в напрямку прийняття моєї пропозиції, що адресується до всіх програм як прийнятої за основу, так і альтернативних.

Додано (27.04.2012, 11:11)
Крім цього прошу звернути увагу на впорядкування змісту інших тем. Наприклад, в усіх програмах нехтується у 5 класі здобуття стійких навичок роботи з клавіатурою, що досягається в темі текстовий редактор. Годин дуже багато, а учні і далі набиратимуть тексти одним пальцем.

alex Дата: Пт, 27.04.2012, 11:19 | Повідомлення № 446
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 17
Quote (Глинський__Ярослав)
хоча реально все впирається саме в ці години і у ставлення до теми "Моделювання, алгоритмізація і програмування".

Реально проблема в неправильному, навіть шкідливому визначенні цілей і завданнь предмету інофрматики, а
не в кількості годин на Алгоритмізацію.
Шестопалов Дата: Пт, 27.04.2012, 13:13 | Повідомлення № 447
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Див. статтю "Сім верст пішки за шмат кишки?"
Відбувся бліц-з’їзд учителів інформатики України. Основна мета – схвалення нової навчальної програми для 5-9 класів
http://osvita.ua/school/school_today/29150/
pasichov Дата: Пт, 27.04.2012, 17:31 | Повідомлення № 448
Наполегливий учасник
Рейтинг: 70
Викладаю для обговрення варіант програми. Хто бажає:
(ОСОБЛИВО - ТІ, КОГО КООПТУВАЛИ В РОБОЧУ ГРУПУ НА З"ЇЗДІ)
1. Скачати, внести правки. Тільки у випадку, якщо підтримується дана концепція.
2. Направити електронним листом (до 10-00 28.04.12 НЕ ПІЗНІШЕ!!!!) за адресою pasichov@edu.vn.ua файл зі змінами (іншого кольору)
Цим же кольором, в самому документі, на початку: Прізвище, ім"я, по-балькові, посада, місце роботи електронна адреса, І НА ЧИЄ ІМ"Я ПИСАТИ ВАМ ВИКЛИК В МОН НА ОБГОВОРЕННЯ НА 3.05.12
я ВСЕ ЦЕ УЗАГАЛЬНЮЮ І ВІДПРАВЛЯЮ Панькову в МОН, додатково передаю в руки тверді варіанти (він буде у Вінниці в неділю...)
Є МОЖЛИВІСТЬ ПРОТЯГНУТИ ЦЕЙ ВАРІАНТ! НЕ ЗАМИКАЙТЕСЬ НА ДРІБНИЦЯХ!!!!! ГОЛОВНЕ _ КОНЦЕПЦІЯ КУРСУ!
ЗАВАНТАЖИТИ

Відредаговано: pasichov - Пт, 27.04.2012, 17:35
Безбородько Дата: Пт, 27.04.2012, 21:27 | Повідомлення № 449
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Якщо хочемо навчити учнів елементам програмування необхідно мінімум в 10 і 11 класах на програмування виділити по 1 годині на тиждень для певного профілю. Відокремити вивчення ІТ і програмування.
Інакше ми нічому не навчимо. Щодо обговорення програми. Якби враховувались думки вчителів інформатики, то і програми і підручники були стабільнішими, а не змінювались з року в рік.

Відредаговано: Безбородько - Пт, 27.04.2012, 21:28
igorv Дата: Пт, 27.04.2012, 23:25 | Повідомлення № 450
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Наша колега була на зїзді і передала основні позиції. Обговоривши сказане, прийшли до висновку, що формується нова парадигма підготовки молоді в сфері ІКТ, ознакою якої є:
1) введення тренінгів на курсах підвищення кваліфікації вчителів переважно від дяді БІЛА;
2) поява великої кількості компютерних курсів про windows i MS office
3) поява нової олімпіади з ІКТ (http://informatic.org.ua/forum/29-1669-1), для успішної участі в якій, необхідний алгоритмічний стиль мислення!!!
4) практична відсутність загальноосвітніх навчальних закладів, де б поглиблено вивчалася інформатика і програмування
5) неоднозначна ситація з підготовкою майбутніх фахівців з ІТ-технологій (http://mon.gov.ua), прощо ми почали говорити (http://informatic.org.ua/forum/40-1730-1).
6) заперечення елементів творчості у процесі програмування, що викликає подив, адже у вставлянні заготовок у слайди творчість субєктивно нова, тоді як при створенні програми, програміст долає всі етапи творчого процесу, а кінцевий продукт (програма)- продукт творчий, реалізований алгоритмічними засобами.

Вимальовується наступна перспектива:
І (2-4 кл.) "Сходинки" з поняттям про алгоритмізацію
ІІ (5-9 кл.) користувацький курс з елементами програмування на VBA і створенням макросів, компютерна графіка (інженерну графіку перенести на трудове навчання), обробка фото- і відеоматеріалів
ІІІ (10 кл.) програмування, (11 кл.) веб-дизайн, прикладне програмне забезпечення, програмування (можливо факультативно)
Таким чином в атестат піде оцінка за 11 клас, що не відлякуватиме адміністрацію шкіл та окремих учнів від програмування у 10 класі.

Відредаговано: igorv - Пт, 27.04.2012, 23:31
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Подальше майбутнє інформатики (Що буде з інформатикою, починаючи з 2010-11 н.р.)
Сторінка 30 з 39«1228293031323839»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.