Вт, 26.09.2017, 03:16
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 27 з 39«1225262728293839»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Подальше майбутнє інформатики (Що буде з інформатикою, починаючи з 2010-11 н.р.)
Подальше майбутнє інформатики
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 06.07.2010, 18:09 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Тепер, коли достеменно відомо, що 12-річна освіта відмінена, надзвичайно цікавим стає питання, що ж буде з інформатикою далі?
[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 17:09
LVV Дата: Пн, 23.04.2012, 00:10 | Повідомлення № 391
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 107
Quote (Пилипчук_О_П)
А що давати у 5-7 класах, там, де 1 година на тиждень. Краще, зробити за зразком математики: у 5-7 - змішаний курс, а у 8-9 - два предмети по 1 годині? При цьому предмет "Інформатика" має охоплювати програмування і моделювання предметних областей разом з базами даних.

Можна, наприклад, одне півріччя - ІКТ, інше - Інформатика (здається, подібне практикується у гуманітаріїв) Але це все тонкощі. Головне, щоб інформатика не була "ущербною" в порівнянні з ІКТ. А то можна розділити на два предмети, а принцип залишиться тим же: 300 годин ІКТ і 30 годин Інформатики на весь шкільний курс.
TetyanaT Дата: Пн, 23.04.2012, 00:47 | Повідомлення № 392
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 12
Quote (Bandalak)
Найголовніший з них - це дві олімпіади з одного предмету!

і постійна плутанина...
учні питають: що в нас за предмет такий - то інформатика, то ІКТ...
Просто поділ на 2 предмети може призвести до співвідношення фізики і астрономії... в плані кількості годин.
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 23.04.2012, 00:57 | Повідомлення № 393
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Quote (LVV)
Можна, наприклад, одне півріччя - ІКТ, інше - Інформатика

Це вже деталі: для 1 тижневої години у 5-7 класах буде одна програма, а не дві. Задача в тому, щоб був нормальний баланс, як між алгеброю та геометрією до 7 класу.
Bandalak Дата: Пн, 23.04.2012, 10:37 | Повідомлення № 394
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Я так зрозумів, що більшість часу на з'їзді буде витрачено на обговорення проекту
Щоденник.УА

Щось мені підказує, що взагалі з'їзд організували з їх подачі.

А регламент, чи графік роботи з'їзду так ніхто і не знайшов?
Мене ціавить, коли перерва і кінець. Щоб правильно взяти квитки у зворотній бік.
LVV Дата: Пн, 23.04.2012, 12:31 | Повідомлення № 395
Прописаний назавжди
Quote (Bandalak)
Я так зрозумів, що більшість часу на з'їзді буде витрачено на обговорення проекту Щоденник.УА Щось мені підказує, що взагалі з'їзд організували з їх подачі.

Так може у них і варто спитати про графік проведення з' їзду.
Я на всяк випадок відіслав запит на press.shodennik@gmail.com
Може якусь зрозумілу відповідь і встигну отримати до від'їзду :) якщо взагалі поїду, бо надія лише на наявність квитків по приходу потягу.
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 23.04.2012, 13:26 | Повідомлення № 396
Ветеран спілкування
Бачу, колеги, що займаються світовою літературою, продовжують завзято акцентувати на 20% варіативності змісту предмету в межах основного часу на рівні школи:
http://mon.gov.ua/index.p....id=9438
Видно щось у цьому все ж є.

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Пн, 23.04.2012, 13:27
Bandalak Дата: Пн, 23.04.2012, 13:34 | Повідомлення № 397
Лідер форуму
Можливо я старомодний, але не сприймаю будь-яку варіативність.
Хочу щоб програма була абсолютно однаковою та єдиною для всіх, до останньої крапочки.
Тобто так, як було за радянських часів.
Наприклад, якщо у 11 класі 17-й урок "Створення блогів", то він таким повинен бути по всій країні.
Тоді б можна було би проводити і онлайн допомогу у вивчені поточної теми і консультаціїї і перехрестне навчання між двома школами, то що...
%)
TetyanaT Дата: Пн, 23.04.2012, 14:34 | Повідомлення № 398
Тут живе...
Quote (Bandalak)
Хочу щоб програма була абсолютно однаковою та єдиною для всіх, до останньої крапочки. Тобто так, як було за радянських часів.

Так вже ніколи не буде.
Бо вже є школи, ліцеї, гімназії... Є профілізація.
Може бути одинаковим в рамках спеціалізації закладу, і то не впевнена.

Додано (23.04.2012, 13:34)
---------------------------------------------

Quote (Bandalak)
Я так зрозумів, що більшість часу на з'їзді буде витрачено на обговорення проекту Щоденник.УА Щось мені підказує, що взагалі з'їзд організували з їх подачі.

24 квітня 2012 року в Київському міському будинку вчителя в рамках створення та функціонування єдиного інформаційного простору відбудеться Перший Всеукраїнський з’їзд учителів інформатики. Організатором заходу виступило Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

На зустрічі пройде обговорення важливих питань шкільної освіти в галузі інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій, а також будуть намічені основні напрямки роботи по формуванню обізнаного та компетентного інформаційного покоління.

У роботі З'їзду візьмуть участь понад 250 делегатів з різних регіонів України. Серед них методисти з інформатики інститутів післядипломної освіти, науковці педагогічних ВНЗ у галузі інформатики, вчителі інформатики сільських і міських шкіл.

Серед учасників буде і Всеукраїнська освітня мережа «Щоденник.ua», яка продемонструє особливості та переваги роботи навчального закладу в єдиному інформаційному просторі, познайомить усіх бажаючих з можливостями дистанційного навчання та роботою освітньої платформи «Щоденник.ua».

Захід почне свою роботу об 11.00 за адресою: м. Київ, вул. Володимирська,57.

Пряму трансляцію можна буде переглянути на Всеукраїнському освітньому порталі «Щоденник.ua».

Керівник проекту «Щоденник.ua» Олександр Ходорковський з цього приводу зазначив: «Ознакою сьогодення є глобальна інформатизація та комп’ютеризація суспільства. Саме тому шкільний предмет «Інформатика» з варіативних і необов’язкових на даний момент вийшов на перші позиції та став невід’ємною складовою формування особистості. Всеукраїнський з’їзд учителів інформатики в цьому контексті є важливою подією, адже вперше педагоги зі всієї України зустрінуться для обговорення стану та перспектив розвитку інформаційно-комп’ютерної освіти. Впевнений, що такі зустрічі стануть традиційними та принесуть вагомий позитивний результат».
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 23.04.2012, 15:23 | Повідомлення № 399
Ветеран спілкування
Quote (Bandalak)
Тобто так, як було за радянських часів.

Така жорстка регламентованість у всіх сферах (навіть у мистецтві!) сформувала радянський народ, якому виявилось "по барабану", що їхня чудова країна зникла... :( Звикли, що керівники думають за них. У нашому ж випадку все простіше: запропонуйте програму (для початку - хоча б розподіл годин), яка достатньо повно відповідатиме сучасному стану інформатики та ІКТ, буде універсальною (придатною для шкіл різних профілів) і актуальною хоча б 5 років.

Додано (23.04.2012, 14:23)

Quote (TetyanaT)
Ознакою сьогодення є глобальна інформатизація та комп’ютеризація суспільства.

Quote (TetyanaT)
Впевнений, що такі зустрічі стануть традиційними та принесуть вагомий позитивний результат

Трохи не узгоджено виходить: глобальна інформатизація, а на її тлі - простий з'їзд. Якби перед цим пройшло активне обговорення проекту програми від МОНМС з використанням саме онлайнових засобів - була б більш логічна картина.
TetyanaT Дата: Пн, 23.04.2012, 17:11 | Повідомлення № 400
Тут живе...
Quote (Пилипчук_О_П)
Цитата (TetyanaT )Ознакою сьогодення є глобальна інформатизація та комп’ютеризація суспільства.

Додано (23.04.2012, 16:11)
Quote (Пилипчук_О_П)
Цитата (TetyanaT )Впевнений, що такі зустрічі стануть традиційними та принесуть вагомий позитивний результат

Це не я сказала, я просто передрукувала статтю із Щоденник.УА ))

Відредаговано: TetyanaT - Пн, 23.04.2012, 17:12
Bandalak Дата: Пн, 23.04.2012, 17:40 | Повідомлення № 401
Лідер форуму
Quote (З мого ранкового запиту на Щоденник.УА)
Доброго дня!
Вибачте, що турбую.
Мене цікавить чи немає у вас інформації про регламент роботи завтрашнього з'їзду інформатиків?
Всі знають тільки, що реєстрація в 10-00, початок роботи в 11-00.
Але ще важливо знати коли буде перерва та кінець роботи.

Quote (Відповідь від Щоденник.УА)
Доброго дня!
Триватиме 3 години. Можливо, трохи більше.
Yura_Shrol Дата: Пн, 23.04.2012, 18:23 | Повідомлення № 402
Знаток супутникового інету
Рейтинг: 45
Quote (Пилипчук_О_П)
З фізикою ніби попустило: у нових навчальних планах годин додали.

А Ви дивилися на саму програму? У ній майже все, що вивчали протягом 7-11 класів. І це втиснули в 7 год.
TetyanaT Дата: Пн, 23.04.2012, 18:28 | Повідомлення № 403
Тут живе...
Quote (Bandalak)
Триватиме 3 години. Можливо, трохи більше.

Зрозуміло. Важливі питання за 3 і трохи більше годин вирішити неможливо.
LVV Дата: Пн, 23.04.2012, 18:31 | Повідомлення № 404
Прописаний назавжди
Ризикую бути невігласом, але якщо на з'їзді не вдасться відстояти поділ курсу на два предмети, не вдасться протягнути варіант з трьома програмами і мова піде лише про вибір програм з існуючих варіантів то я голосуватиму за той базовий варіант, в якому найбільше годин відведено саме на алгоритмізацію і програмування (здається це програми Гуржія).
Порівняно з цим відмінності у викладанні ІКТ для мене несуттєві!
Bandalak Дата: Пн, 23.04.2012, 18:34 | Повідомлення № 405
Лідер форуму
LVV, Ви думаєте там маємо голосувати за якісь варіанти? Глибоко сумніваюсь...
Хоча, поживемо - побачимо!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Подальше майбутнє інформатики (Що буде з інформатикою, починаючи з 2010-11 н.р.)
Сторінка 27 з 39«1225262728293839»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.