Вт, 12.12.2017, 16:06
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 24 з 39«1222232425263839»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Подальше майбутнє інформатики (Що буде з інформатикою, починаючи з 2010-11 н.р.)
Подальше майбутнє інформатики
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 06.07.2010, 17:09 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Тепер, коли достеменно відомо, що 12-річна освіта відмінена, надзвичайно цікавим стає питання, що ж буде з інформатикою далі?
[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 16:09
Шестопалов Дата: Пт, 20.04.2012, 18:41 | Повідомлення № 346
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Quote (pasichov)
А як вам такий варіант програми? Я збираюся на з'їзді його відстоювати. Цікаво почути думки...

Перше враження добре. Звичайно, багато положень суперечливі, їх можна було б уточнити в конструктивній дискусії, до якої ми закликали ще два місяці тому. Шкода, що роботу по узгодженню колективної програми нам не вдалося зробити. А тепер час упущено і нас нарізно поб’ють, як цуценят. Скоріше всього за відсотності згуртованої єдиної опозиціїі буде прийнята наспіх зліплена програма МОН.
swetikccc Дата: Пт, 20.04.2012, 20:01 | Повідомлення № 347
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (pasichov)
А як вам такий варіант програми? Я збираюся на з'їзді його відстоювати. Цікаво почути думки..

7 клас
5 годин Основи веб-дизайну
Основи мови HTML. Зображення та мультимедійна інформація на веб-сторінках. Структурування веб-сторінок. Редактори веб-сайтів. Розміщення веб-сторінок на сервері.
- знає основні можливості, які мови HTML;
- вміє користуватися редакторами веб-сайтів;
- створює веб-сторінки;
- редагує веб-сторінки;
- розміщує веб-сторінки на сервері.
Час і об'єм :)
Хто більше всуне в ці години ))))

Операційні системи
Еволюція операційних систем. Класифікація операційних систем. Довідкова система операційної системи. Об’єкти файлової системи й операції над ними. Пошук об’єктів. Панель керування. Установлення й видалення програм. Очищення, перевірка й дефрагментація дисків. Установлення і настроювання принтера. Тема, фон і колір робочого столу. Екранна заставка. Настроювання головного меню і панелі завдань.

Це ті хто боровся проти засилля ОС дяді біла :)

5 клас
3 години Інтернет. Пошук інформації
Загальні відомості про мережу Інтернет. Система імен мережі. Веб-сервіс. Поняття про браузер. Перегляд веб-сторінок. Пошук відомостей.
6 клас
Інформаційна безпека
Поняття про достовірну, недостовірну та шкідливу інформацію. Безпека в Інтернеті.

Логіку в студію :)
Учим сексу, а потом предохранению )))

Відредаговано: swetikccc - Пт, 20.04.2012, 20:57
Глинський__Ярослав Дата: Пт, 20.04.2012, 20:24 | Повідомлення № 348
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Я також буду на з’їзді. Мене як викладача НУ «Львівська політехніка» цікавитиме якою буде інформатика в 10-11 класах. Це дасть змогу прогнозувати і планувати програми і навчальні посібники для базових курсів інформатики для студентів технічного університету. Догадуюсь, що в 10-11 класах з інформатики будуть лише курси за вибором. А оскільки ЗНО з інформатики не передбачається, то цих курсів учні та школи вибирати не будуть. Отже нам, викладачам, прийдеться обмежуватися базою знань першокурсників, задекларованою власне програмою 5-9 класів. А це не так мало. Учні будуть ознайомлені з ОС, ТП, ЕТ, БД, ІС і ще багато з чим, можливо, надлишковим. Головне, щоб вони були навчені вчитися, могли думати, дружили з підручниками (на жаль це в проекті програми для 5-9 класів не проглядається через користувацьку націленість проекту), а вже темі «Моделювання, алгоритмізація і програмування» ми якось їх навчимо залежно до наших традицій, потреб студентів і напрямів їх фахової підготовки. Нам було би легше, якби основи цієї теми викладались у школі хоча би на рівні Скретч і Visual Basic обсягом 50-60 год. Це мало не єдина розвиваюча тема в курсі, яка заставить дітей аналізувати, відшуковувати розв’язки та мислити. Це важливо в такому віці. Бо вивчення інформатики в старших класах сьогодні часто де не де настільки деградоване, що складається враження, що предмету інформатика в школі взагалі немає. Фразу «в нас інформатики не було» я часто чую від першокурсників і не тільки з сільської місцевості. Ще раз викладаю на Ваш розгляд проект змісту шкільної програми в редакції від Глинського . Мій молодший син піде незабаром у 5 клас. Я хотів би, щоб його вчили по такій програмі. Хотілося б, щоб дещо з неї було взято робочою групою МОН, яка працює над проектом програми, яку будуть розглядати на з’їзді. Надіюсь, що до початку з’їзду нам роздадуть проект програми вартий нашої уваги, бо те, що було виставлено на сайті МОН нагадує курсову роботу студента педагогічного університету, яку ще не читав науковий керівник. Жаль, що робоча група не організувала, згідно вимоги МОН, обговорення проекту на якомусь з освітніх сайтів, не прокоментувала його і не бере участі в обговоренні проекту на цьому Форумі.
Прикріплення: 2012-2.doc(76Kb)

Відредаговано: Глинський__Ярослав - Пт, 20.04.2012, 20:28
swetikccc Дата: Пт, 20.04.2012, 20:34 | Повідомлення № 349
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (Глинський__Ярослав)
Ще раз викладаю на Ваш розгляд проект змісту шкільної програми в редакції від Глинського .

Інформаційне моделювання. Способи опису моделей. Створення і дослідження моделей з різних предметних областей: фізика, математика, хімія, біологія, екологія, економіка тощо. Об’єктна модель світу. Об’єкти навколо нас. Поняття властивості і значення властивості об’єкта. Структурування відомостей. Карти знань

Ще нічого не вивчили де створювати моделі, навіть електронні таблиці :)

Відредаговано: swetikccc - Пт, 20.04.2012, 21:05
Bandalak Дата: Пт, 20.04.2012, 21:27 | Повідомлення № 350
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
А оскільки ЗНО з інформатики не передбачається, то цих курсів учні та школи вибирати не будуть.

Ви хочете сказати, що в старшій школі не буде Інформатики, як обов'язкового предмету?
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 21.04.2012, 04:11 | Повідомлення № 351
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Quote (pasichov)
А як вам такий варіант програми?

Звернув увагу на замасковану варіативність: 8+8+8+15+15=54 години навчального часу скинуто в резерв. Дуже близько до нашого варіанту за часом, але наш варіативний час зосереджений у 8-9 класах.

Quote (LVV)
Якось воно... не теє... не те... не той горизонт... з бейджиком ходити і відшукувати своїх форумчан...

Навпаки: з бейджиком нікого відшуковувати не треба - і так все буде видно. Я собі вже надрукував.

якби основи цієї теми викладались у школі хоча би на рівні Скретч і Visual Basic обсягом 50-60 год.

Не дивились на наші пропозиції?
http://osvita.ua/school/school_today/28820/
Там, якщо по максимуму, виходить 112 годин на алгоритмізацію...

Quote (swetikccc)
Карти знань Ще нічого не вивчили де створювати моделі

Карти знань - класна штука якраз для таких моделей, про які йдеться.

Додано (21.04.2012, 04:09)
---------------------------------------------

Quote (Bandalak)
в старшій школі не буде Інформатики, як обов'язкового предмету?

Можу припустити, що у навчальному плані буде предмет і кількість годин, але наповнення можна буде обирати з переліку курсів за вибором.

Додано (21.04.2012, 04:11)

Quote (pasichov)
А як вам такий варіант програми?

Дрібненькі теми не викликають захвату... :(
Шестопалов Дата: Сб, 21.04.2012, 10:42 | Повідомлення № 352
Видавець посібників
Знайдіть відмнності з нашою ситуацією.
Є питання Хто замахнувся на Вільяма нашого Шекспіра?
Оксана Онищенко «Дзеркало тижня. Україна» №15.
http://dt.ua/EDUCATI....41.html
salal Дата: Сб, 21.04.2012, 15:23 | Повідомлення № 353
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
Де можна подивитися зміст навчального матеріалу проекту Шестопалова Є.А., Пилипчук О.П., Завадського І.О.?
LVV Дата: Сб, 21.04.2012, 15:33 | Повідомлення № 354
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 112
Quote (Пилипчук_О_П)
Я вже квиток купив.

А я даремно сподівався...
Сповістили мене про звпрошення учора ввечері, а вже сьогодні вранці ні автобусних ні залізничних квитків від Херсона до Києва дістати не можна було... :( :( :(
От така ситуація...
TetyanaT Дата: Сб, 21.04.2012, 15:41 | Повідомлення № 355
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 12
Quote (Пилипчук_О_П)
Якщо ідея про фірмовий бейдж форумчан не відпала, то пропоную у вкладеному файлі варіант

Я теж їду на з'їзд. І мене можна упізнати по аватарці. Тому бейдж не роздруковую.)

Додано (21.04.2012, 15:41)

Quote (LVV)
Сповістили мене про звпрошення учора ввечері, а вже сьогодні вранці ні автобусних ні залізничних квитків від Херсона до Києва дістати не можна було... :( :( :( От така ситуація...

Ми в Чернівцях діставали квитки на потяг через бронь. Залізничний транспорт зараз роблять банкрутом, тому такі проблеми із квитками.

Відредаговано: TetyanaT - Сб, 21.04.2012, 15:37
Шестопалов Дата: Сб, 21.04.2012, 15:47 | Повідомлення № 356
Видавець посібників
Quote (salal)
Де можна подивитися зміст навчального матеріалу проекту Шестопалова Є.А., Пилипчук О.П., Завадського І.О.?

Там же, де Ви приймали участь у дискусії. Тези див. http://osvita.ua/school/school_today/28820/
Або тут. на форумі див. повідомлення №327.

Відредаговано: Шестопалов - Сб, 21.04.2012, 15:50
pasichov Дата: Сб, 21.04.2012, 15:52 | Повідомлення № 357
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Шестопалов)
Скоріше всього за відсотності згуртованої єдиної опозиціїі буде прийнята наспіх зліплена програма МОН

У опозиції завжди є одна нездійсненна мрія - об"єднатися. А нездійсненна - тому, що кожний опозіціонер хоче, щоб об"єднувалися під його прапорами...
Пропоную об'єднуватися наколо програми під редакцією Гуржія. На край не під які комерційні структури не заточена, і значно краща міністерської
TetyanaT Дата: Сб, 21.04.2012, 16:00 | Повідомлення № 358
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 12
Quote (pasichov)
У опозиції завжди є одна нездійсненна мрія - об"єднатися. А нездійсненна - тому, що кожний опозіціонер хоче, щоб об"єднувалися під його прапорами...

Я особисто за об'єднання опозиції. Зараз досконально ще раз перечитую всі програми, читаю дискусії...
Bandalak Дата: Сб, 21.04.2012, 16:00 | Повідомлення № 359
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
А веб-трансляція всеж-таки планується!

Захід почне свою роботу 24 квітня 2012 року об 11.00 за адресою: м. Київ, вул. Володимирська,57.
Пряму трансляцію можна буде переглянути на Всеукраїнському освітньому порталі «Щоденник.ua».

В прикріпленні наказ МОНу та розподіл делегатів по регіонах.
Прикріплення: 1_9-270-1-.zip(21Kb)
salal Дата: Сб, 21.04.2012, 16:08 | Повідомлення № 360
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
Quote (Шестопалов)
Там же, де Ви приймали участь у дискусії. Тези див. http://osvita.ua/school/school_today/28820/
Або тут. на форумі див. повідомлення №327.

Там зміст не розписано. Є тільки розподіл навчальних годин. Хотілося б подивитися наповнення цих годин змістом. На зразок проекту Глинського Я.М. або МОНУ.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Подальше майбутнє інформатики (Що буде з інформатикою, починаючи з 2010-11 н.р.)
Сторінка 24 з 39«1222232425263839»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.