Сб, 21.10.2017, 09:54
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 23 з 39«1221222324253839»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Подальше майбутнє інформатики (Що буде з інформатикою, починаючи з 2010-11 н.р.)
Подальше майбутнє інформатики
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 06.07.2010, 18:09 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Тепер, коли достеменно відомо, що 12-річна освіта відмінена, надзвичайно цікавим стає питання, що ж буде з інформатикою далі?
[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 17:09
Вчитель-з-Києва Дата: Чт, 19.04.2012, 15:49 | Повідомлення № 331
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Quote (gromko)
згадана Ю.Я.Пасіховим програма Руденка є однією з найкращих

Де побачити цю програму?
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 19.04.2012, 16:04 | Повідомлення № 332
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Quote (gromko)
Щодо програми Шестопалова-Пилипчука-Завадського (мабуть так її варто назвати): 1. "Допрофільні навчальні курси за вибором" - оскільки курс викладається за рахунок інваріантної частини навчального плану, то таку "самодіяльність" на місцях негативно сприйме керівництво освітою. За рахунок варіативної складової - без проблем це реалізується.

Ця ідея справді звучить дещо незвично, але наші колеги - вчителі світової літератури - працюють теж над проектом програми 5-9 і в цьому проекті "надана максимальна можливість (20 % ) учителю і учням обирати, які додаткові художні твори вивчати...". Схоже, не тільки в інформатиці ситуація вимагає введення варіативності в межах ОСНОВНОГО часу.

Діюча програма з трудового навчання побудована за модульним принципом і саме на рівні школи можливий вибір варіативних модулів із досить "різношерстного набору". Цитую: "Інваріантна складова вивчається у першому півріччі, варіативна – у другому... Модулі, з зазначеного переліку, обирає вчитель у залежності від матеріально-технічної бази, фахової підготовленості, регіональних традицій наповнюваності класів та бажання учнів. Вивчення варіативних модулів відбувається за окремо розробленими програмами до них". Для 7-9 класів пропонується 19 варіативних модулів, з яких буде вивчатися лише 5!

Може ми справді "винайшли велосипед"? Інформатика зараз віднесена до технологій і проектуючи програму ми прийшли до ідеї варіативності в межах годин інваріантної частини, яка вже експлуатується в іншому "технологічному" предметі - трудовому навчанні.

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Чт, 19.04.2012, 16:04
gromko Дата: Чт, 19.04.2012, 19:11 | Повідомлення № 333
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Quote (Вчитель-з-Києва)
Де побачити цю програму?

Це питання не до мене - ніхто мене не уповноважував публікувати її

Quote (Пилипчук_О_П)
Ця ідея справді звучить дещо незвично, але наші колеги - вчителі світової літератури - працюють теж над проектом програми 5-9 і в цьому проекті "надана максимальна можливість (20 % ) учителю і учням обирати, які додаткові художні твори вивчати...". Схоже, не тільки в інформатиці ситуація вимагає введення варіативності в межах ОСНОВНОГО часу.

Як на мене, то ця ідея досить цікава і заслуговує на увагу - мені це дасть змогу реалізувати під час вивчення курсу те, що я вважаю за потрібне (фактично розширити програму), але чи буде це прийнято до уваги керівництвом освітньої галузі, тим більше ніхто не збирається проводити конкурс програм.
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 19.04.2012, 19:31 | Повідомлення № 334
Ветеран спілкування
Наша ідея може бути прийнята як пропозиція до проекту від МОНМС. Але для цього її треба лобіювати на з'їзді. Звичайно, якщо з'їзд збирають для роботи, а не для галочки.
Bandalak Дата: Чт, 19.04.2012, 20:42 | Повідомлення № 335
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (gromko)
Незабаром 24 квітня - маю сподівання, що зустріну в Києві багатьох учасників цього Форуму.

Я теж іду на цей з'їзд. Якось треба усім делегатам, представленим на цьому форумі обмінятися контактними даними, щоб була можливість там зустрітися.
Може бейджики якісь зробити з надписом "Форум Інформатиків"? ;)

На з'їзді розглядатимуться три питання:
- зміст нової програми з інформатики для 5-9 класів;
http://www.mon.gov.ua/index.p....891
- хід впровадження державної програми "Сто відсотків";
- впровадження курсу "Сходинки до інформатики" у початковій школі.
Від вокзалу слід їхати у метро до ст. "Театральна". Далі - пройти ВГОРУ
вулицею Б.Хмельницького (по її лівій стороні) один квартал, на перехресті з
вул. Володимирською повернути ліворуч. Будинок учителя - друга споруда
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 19.04.2012, 21:18 | Повідомлення № 336
Ветеран спілкування
Може на бейджиках понадруковувати аватари? :)
mouse Дата: Чт, 19.04.2012, 21:29 | Повідомлення № 337
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Слушна ідея! От буде весело!
Увагу отримаєте по повній :)

Сам не їду, але морально буду з вами.

Буду вдячний людям, які зроблять відео - та на ютуб його покладуть. Радий буду подивитись з першої хвилини до останньої.
:)

Відредаговано: mouse - Чт, 19.04.2012, 21:31
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 19.04.2012, 22:25 | Повідомлення № 338
Ветеран спілкування
Може зроблять веб-трансляцію?
gromko Дата: Чт, 19.04.2012, 23:54 | Повідомлення № 339
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Мій телефон - 096******* надішлю бажаючим в ОП. (не світіть номери, це небезпечно)
На бейджі - Громко Г.Ю., Кіровоградська область.
Реєстрація о 10.00 (Київський міський будинок вчителя), початок роботи о 11.00

Quote (Пилипчук_О_П)
Може зроблять веб-трансляцію?

Навряд...

Відредаговано: Bandalak - Пт, 20.04.2012, 00:08
Bandalak Дата: Пт, 20.04.2012, 00:01 | Повідомлення № 340
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (mouse)
Буду вдячний людям, які зроблять відео - та на ютуб його покладуть. Радий буду подивитись з першої хвилини до останньої.

А з камерою пустять до зали?

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Ще хто з форумчан їде, кому номер відправляти в ОП?
Ktara Дата: Пт, 20.04.2012, 00:23 | Повідомлення № 341
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
ну я точно не еду. К сожалению :( Хотелось бы познакомится в реале. А то познакомилась лично только с теми, кто к нам приезжал (ну или я куда-то случайно попадала и искала кто там из форумчан есть, так уже примерно около десятка людей знаю лично). По поводу камеры - в прошлый раз пускали :) (если ее открыто не нести в руках)
Могу просто свой номер телефон прислать, на всякий пожарный, а вдруг понадобится :)
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 20.04.2012, 00:38 | Повідомлення № 342
Ветеран спілкування
Я вже квиток купив. Якщо ідея про фірмовий бейдж форумчан не відпала, то пропоную у вкладеному файлі варіант.
Прикріплення: forum.doc(277Kb)
volodschool2 Дата: Пт, 20.04.2012, 00:55 | Повідомлення № 343
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 267
Quote (Пилипчук_О_П)
фірмовий бейдж форумчан

Ось за такими бейджами і будуть наших відловлювати :)
pasichov Дата: Пт, 20.04.2012, 18:16 | Повідомлення № 344
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
А як вам такий варіант програми? Я збираюся на з'їзді його відстоювати. Цікаво почути думки...

Відредаговано: pasichov - Пт, 20.04.2012, 18:21
LVV Дата: Пт, 20.04.2012, 18:44 | Повідомлення № 345
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 107
Quote (gromko)
запропонована програма не є програмою курсу "Інформатики", а є програмою курсу "Інформаційно-комунікаційні технології"

Цілком слушне зауваження.

На форумі майже всі погоджувались з концепцією поділу шкільного курсу інформатики на два предмети, а тут ніхто навіть жартома не апропонував, варіанту окремих програм з "ІКТ" і "Основ алгоритмізації і програмування"

Зрозуміло, що і неможливо нічого путнього запропонувати, бо
Quote (gromko)
немає бачення "наскрізного" курсу (2-11 класи), на даний момент ніхто не знає, що і як будуть вивчати учн в 10-11 класах

Саме так!!! При перегляді того чи іншого варіанту програм виникає чомсь почуття незадоволенності їх змістом. А критикувати начеб-то і намає за що...
Це тому, що не видно "картини" вцілому. Навіть за кількістю тематичних годин не можна стверджувати - це мало, чи багато, бо не відомо скільки годин відводитиметься на вивчення певної теми у 2-4 та 10-11 класах. Що вже казати про змістове наповнення... Навіщо, скажімо, вивчати в 5-му класі початкові навички роботи з комп'ютером, чи мишкін-тренажер :)? Невже за три попередні роки діти не навчаться цьому на уроках інформатики, навіть якщо вдома у них немає комп'ютера...

Я теж їду на з'їзд, але ситуація схожа на таку, начеб-то мені дали прочитати частину підручника, і пропонують висловити свою думку, дати рецензію.... Але ж усе відносно. І, навіть ідеальну програму для 5-9 класів можна зробити абсурдною, створивши певним чином програми для 2-4 і 10-11 класів.

Quote (Пилипчук_О_П)
Я вже квиток купив. Якщо ідея про фірмовий бейдж форумчан не відпала, то пропоную у вкладеному файлі варіант.

Якось воно... не теє... не те... не той горизонт... з бейджиком ходити і відшукувати своїх форумчан... :)
Не краще було б домовитись тут, на форумі, про зустріч в певному місці в визначений час (я, нажаль, не знаю Києва) щоб просто потиснути один одному руки, або побалакати за кухлем пива, чи чашкою кави :)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Подальше майбутнє інформатики (Що буде з інформатикою, починаючи з 2010-11 н.р.)
Сторінка 23 з 39«1221222324253839»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.