Пн, 17.06.2019, 18:41
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Подальше майбутнє інформатики (Що буде з інформатикою, починаючи з 2010-11 н.р.)
Подальше майбутнє інформатики
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 06.07.2010, 17:09 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3705
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Тепер, коли достеменно відомо, що 12-річна освіта відмінена, надзвичайно цікавим стає питання, що ж буде з інформатикою далі?
[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 16:09
mouse Дата: Ср, 07.03.2012, 11:07 | Повідомлення № 256
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Мабуть, що інші.
На жаль, цією справою, відстеженням, ніхто не займається. А шкода. Тому наші програми відстають на 3-5 років.
pasichov Дата: Ср, 07.03.2012, 15:52 | Повідомлення № 257
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Шестопалов)
Є у мене такі книжки, наприклад:
- «Windows’XP для початківця», Шестопалов Є.А., Моісєєва О.В., 2006, - 176 с.
- «Internet для початківця», Шестопалов Є.А., Ковшун М.І., 2008, - 176 с.
- «Power Point для початківця», Сальнікова І.І., 2008, - 112 с.
вже ціну на них зменшив до 8-10 грн. Ніхто не бере! Добре, що вже розійшлись Word, Excel і Access.
Мабуть в освіті йдуть інші процеси, для яких книжки не потрібні.

Такі, і до них подібні - дійсно не потрібні. Як кажуть, нічого особистого. Якщо це меньш чи більш вдалий "переспів" майкрософівських хелпів (що за чим натискати, аби щось там зробити...) - то яке ж там інтелектуальне ядро? Будь-хто , взвши той самий хелп, дізнається все , що в цих книжках є, та й ще багато того, чого в них немає ...ще раз - ніяких претензій до книжок... вони просто не потрібні.

Додано (07.03.2012, 14:52)
---------------------------------------------
Quote (dpi)
А вы не сильно переживайте. Следующий шаг - будет одна олимпиада с ИКТ.

Я ТОЖЕ ЭТОГО ОПАСАЮСЬ....НЕ БЕЗ ОСНОВАНИЙ...
ОДНА НАДЕЖДА - Международные имеют содержательное ядро программистское...может ради этого оставят. Однако все больше и больше будет (и уже есть!) сия олимпиада уделом "узкого круга ограниченных лиц". А Украине следует напрочь забыть о стране развитого аутсоурсинга...., а это валюта, приходящая в страну без каких-то там особых затрат... так, программист в комнатных тапочках себе на хлебушек с толстым слоем масла зарабатывет, и стране валюту приносит...
Но зато каждый дворник будет на работу ПК с лицензионным софтом тягать (и то, и то за ВАЛЮТУ у буржуев купленное - вон ее из страны....) - ведь в школе юзать научили. А лицензии покупать...заставят - в Европу собрались....

Ото вам і увесь патріотизм (це я до ідеологів шкільних програм)....


Відредаговано: pasichov - Ср, 07.03.2012, 15:54
sahyc Дата: Ср, 07.03.2012, 16:19 | Повідомлення № 258
Прописаний назавжди
Повідомлень: 278
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (Шестопалов)
Є у мене такі книжки, наприклад: - «Windows’XP для початківця», Шестопалов Є.А., Моісєєва О.В., 2006, - 176 с. - «Internet для початківця», Шестопалов Є.А., Ковшун М.І., 2008, - 176 с. - «Power Point для початківця», Сальнікова І.І., 2008, - 112 с. вже ціну на них зменшив до 8-10 грн. Ніхто не бере! Добре, що вже розійшлись Word, Excel і Access. Мабуть в освіті йдуть інші процеси, для яких книжки не потрібні.

Взагалі, Ваші підручники одні із кращих!
Quote (pasichov)
Такі, і до них подібні - дійсно не потрібні. Як кажуть, нічого особистого. Якщо це меньш чи більш вдалий "переспів" майкрософівських хелпів (що за чим натискати, аби щось там зробити...) - то яке ж там інтелектуальне ядро? Будь-хто , взвши той самий хелп, дізнається все , що в цих книжках є, та й ще багато того, чого в них немає ...ще раз - ніяких претензій до книжок... вони просто не потрібні.

Дозвольте з Вами не погодитися! Якраз не всі учні можуть взяти хелп та нормально розібратися з програмами. Не забувайте про практичні роботи! А так звичайно, видати нову книжку за бюджетні кошти, приміром з офісом 2007 і віддатии учням, у яких немає компютера вдома (описую звичайну сільську школу) і на уроках за 1 годину навчати їх у офісі ХР. Краще вже використати свої власні розробки практичних робіт. Але кошти ж то витрачені із бюджету у якому завжди їх мало на освіту!

Quote (pasichov)
Я ТОЖЕ ЭТОГО ОПАСАЮСЬ....НЕ БЕЗ ОСНОВАНИЙ... ОДНА НАДЕЖДА - Международные имеют содержательное ядро программистское...может ради этого оставят. Однако все больше и больше будет (и уже есть!) сия олимпиада уделом "узкого круга ограниченных лиц". А Украине следует напрочь забыть о стране развитого аутсоурсинга...., а это валюта, приходящая в страну без каких-то там особых затрат... так, программист в комнатных тапочках себе на хлебушек с толстым слоем масла зарабатывет, и стране валюту приносит... Но зато каждый дворник будет на работу ПК с лицензионным софтом тягать (и то, и то за ВАЛЮТУ у буржуев купленное - вон ее из страны....) - ведь в школе юзать научили. А лицензии покупать...заставят - в Европу собрались.... Ото вам і увесь патріотизм (це я до ідеологів шкільних програм)....

Повністю Вас підтримую! Просто "поражаюся", як за стільки років наша влада це не може зрозуміти і не застосувати такий великий та потужний штат програмістів на благо своєї країни, адже в інших питаннях ми досить відстали! Видно їм це не треба, як і все інше! ;)
LVV Дата: Ср, 07.03.2012, 22:52 | Повідомлення № 259
Прописаний назавжди
Повідомлень: 430
Нагороди: 5
Рейтинг: 127
Quote (sahyc)
Видно їм це не треба, як і все інше!


Тігіпко раніше... Семиноженко нещодавно стверджували що "дефіцит ІТ-спеціалістів у 2015 році сягне 60-70%...”
і що "вже підготовлений проект закону про підтримку розвитку ІКТ..."
http://dknii.gov.ua/2010-10-05-14-41-28/563-2011-10-30-14-47-27
Цікаво, що засоби масової інформації подібні виступи і твердження тлумачать як "дефіцит програмістів".

Переглянув нашвидкоруч останні заяви, виступи, закони http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/537-16, експерименти http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/25653...

Знайшов лише одну фразу зі словом "програміст" в законі "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки"
"залучення можливостей вітчизняних програмістів для розроблення і поширення програмного забезпечення із застосуванням української мови, мов національних меншин України для більш повного залучення до використання ІКТ різних верств населення, зокрема пенсіонерів, малозабезпечених, людей, що потребують соціальної допомоги та реабілітації, селян."
От і все.
Українські прогрмісти потрібні лише для більш повного залучення до ІКТ пенсіонерів... малозабезпечених... селян... ???

Ніде ні слова про покращення стану підготовки тих самих програмістів в школах... вузах...
А того самого закону, чи проекту закону "про підтримку розвитку ІКТ" щось не знайшов...
Може хто підкаже, де його шукати.
Bandalak Дата: Ср, 07.03.2012, 23:00 | Повідомлення № 260
Лідер форуму
Повідомлень: 6183
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
pasichov, sahyc, LVV, нинішні та й колишні можновладці не турбуються про майбутнє країни. Головне для них - наповлення власного гаманця, а воно не залежить від рівня програмістів у країні, а от від кількості проданих майкрософту псевдо тендерів - залежить напряму. От і робіть висновки! :o
dpi Дата: Чт, 08.03.2012, 09:32 | Повідомлення № 261
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (sahyc)
Якраз не всі учні можуть взяти хелп та нормально розібратися з програмами.

А учителя зачем?
sahyc Дата: Чт, 08.03.2012, 10:45 | Повідомлення № 262
Прописаний назавжди
Повідомлень: 278
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (Bandalak)
нинішні та й колишні можновладці не турбуються про майбутнє країни. Головне для них - наповлення власного гаманця, а воно не залежить від рівня програмістів у країні, а от від кількості проданих майкрософту псевдо тендерів - залежить напряму. От і робіть висновки!

Так як раз ми це розуміємо! Нажаль є колеги, які ще вірять у "світлі" прагення цієї влади. А на рахунок майкрософту, так їм не за ліцензію треба платити, а вони ще нам мають платити за рекламу їх товару. Адже якщо користувач навчений працювати у певних програмах, то лише дуже мала частина згідна почати використовувати інше програмне забезпечення. А так ми ж не копіюємо та продаємо їх софт і відповідно на цьому не заробляємо, а навпаки заохочуємо інших до цього софту, а отже маємо отримувати відсотки за рекламу! ;) ;) ;)
LVV Дата: Чт, 08.03.2012, 16:43 | Повідомлення № 263
Прописаний назавжди
Повідомлень: 430
Нагороди: 5
Рейтинг: 127
Quote (sahyc)
А на рахунок майкрософту, так їм не за ліцензію треба платити, а вони ще нам мають платити за рекламу їх товару. Адже якщо користувач навчений працювати у певних програмах, то лише дуже мала частина згідна почати використовувати інше програмне забезпечення. А так ми ж не копіюємо та продаємо їх софт і відповідно на цьому не заробляємо, а навпаки заохочуємо інших до цього софту, а отже маємо отримувати відсотки за рекламу!


Не в бровь, а в глаз!!!
Я тут пытался развернуть дискуссию по этому поводу http://informatic.org.ua/forum/90-1650-1
Но администрация сайта быстренько закрыла тему. Понять их можно. Закон есть закон. Да и мы тут не на кухне у себя беседуем... :)
Хотя, думается мне, все понимают, что в таком виде как он существует, закон о защите прав интеллектуальной собственности существовать не может.(я имею ввиду не Украинскую версию закона, а вообще... в принципе...)
Создал продукт - получи за него деньги единоразово... А дальше товар живёт своей жизнью, не зависящей от автора и создателя!!!!
Но... Не хочу опять заводиться... От греха подальше...


Відредаговано: LVV - Чт, 08.03.2012, 17:01
pasichov Дата: Пт, 09.03.2012, 13:29 | Повідомлення № 264
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Ковшун)

Шановний pasichov
Ви чомусь ображені на Шестопалова?

Ні в якому разі! Ця людина зробила для розвитку інформатики більше, ніж усі академічні інститути України разом узяті! І підручники його видавництва, дійсно, одні із кращих (хіба що деякі книги Глинського їм у конкуренти можна записати), але серед ПОГАНИХ.... У нас повністю невірна парадигма написання підручників з інформатики, яка, власне витікає із ПРИНЦИПОВО НЕВІРНИХ ЗАСАДНИЧИХ ОСНОВ програм! Ось чому я не бажаю брати участь в процесахї "покращення", "виправлення", етс того, ЩО ТРЕБА ВИКИДАТИ НА СМІТНИК!
Ми вчимо дітей НЕ ТОМУ, чому їх треба вчити! І, відповідно, підручники "заточені" не туди! І написані тими, хто ВМІЄ ВЧИТИ, але... що толку, що вміє, якщо НЕ ТОМУ треба учити? А образи тут ні до чого... Я ж писав - нічого особистого.

Додано (09.03.2012, 12:29)
---------------------------------------------
Quote (LVV)
Ніде ні слова про покращення стану підготовки тих самих програмістів в школах... вузах...
А того самого закону, чи проекту закону "про підтримку розвитку ІКТ" щось не знайшов...
Може хто підкаже, де його шукати.

Економікою займаються ...економісти, а освітою - методисти....#@$@#$@$#@$#! Ось чому у них не "спряжовується" кореляція між зміною парадигми в шкільній інформатиці (початок "морзівського" періоду) і поява дифіциту програмістів. А проект закону є. Але він суто еконмічний - податкові преференції ІТ-компаніям...


Відредаговано: pasichov - Пт, 09.03.2012, 16:58
dpi Дата: Пт, 09.03.2012, 15:33 | Повідомлення № 265
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Опять "почистили" сообщения...
Не хорошо. Ну тогда почему оставили первопричину - №263?
Я встрял в этот разговор, только потому, что считаю эти книжки рудиментом.
Или несогласие наказуемо? Вот вам и демократия. (Однобокая). Пусти таких "админов" к власти, что будет? Сотрут.

[warning]6.2. Модератори мають право діяти без попереджень і пояснень. Тому при виникненні питань, ще раз прочитайте правила і знайдіть пункт, який ви порушили.
6.3. Будь-яка дія модераторів може бути оскаржена у адміністратора.
6.4. Забороняються будь-які обговорення дій модераторів, окрім тих випадків, коли тема створена Адміністратором.
6.5. Якщо Ви вважаєте, що покарані неправомірно, скористайтеся формою для зворотнього зв'язку з адміністрацією або особистими повідомленнями і в них детально опишіть суть Ваших претензій і застосованих до Вас санкцій. На підставі цього Адміністратор винесе свій вердикт.
6.6. Образа Адміністратора, Модератора карається довічним відключенням аккаунта! [/warning]
Шестопалов Дата: Пт, 09.03.2012, 16:17 | Повідомлення № 266
Видавець посібників
Повідомлень: 1642
Нагороди: 16
Рейтинг: 250
Уважаемые коллеги! К чему эта мышиная возня. Назревают события куда важнее: рабочая группа МОН во главе с Натальей Морзе готовит программу для 5-9 классов. Что в ней, какая страгегия... - хранится в строгой тайне. Нам обещали ознакомить с новыми программами на сайте МОН с 1-го марта, потом срок перенесли на неопределённое время. У кого есть какие "разведданные" о содержании нового манифеста?
Ковшун Дата: Сб, 10.03.2012, 17:14 | Повідомлення № 267
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Шестопалов)
рабочая группа МОН во главе с Натальей Морзе готовит программу для 5-9 классов. Что в ней, какая страгегия... - хранится в строгой тайне.

Похоже, что это тактика и стратегия МОН.
Так было всегда, к сожалению, и как следствие недоработанные программы...а под них и учебники по гос.заказу...
Quote (Шестопалов)
Нам обещали ознакомить с новыми программами на сайте МОН с 1-го марта, потом срок перенесли на неопределённое время.

Они всегда обещают, но никогда обещания не выполняют...

-----------------------------------------------------------------------------------
Позиція МОНУ завжди тримається у великій таємниці!
А це шкодить загальній справі.
LVV Дата: Сб, 10.03.2012, 22:12 | Повідомлення № 268
Прописаний назавжди
Повідомлень: 430
Нагороди: 5
Рейтинг: 127
Доречі, здається, тепер можна свої зауваження і обговорення викласти на форумі сайта МОНУ
http://mon.gov.ua/forum/viewforum.php?f=3
Правда усі теми створені поки що лише адміном, та й з реєстрацією проблеми - лише з дозволу адміна зареєструватись можна...
Та будемо сподіватись, що все налагодиться... А може навіть нас хтось з рульових МОН почує через той форум....
Хоча "почути" і "прислухатись" ... різні речі. :)
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 11.03.2012, 03:36 | Повідомлення № 269
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4305
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (LVV)
можна свої зауваження і обговорення викласти на форумі сайта МОНУ

За місяць після створення тем згаданий форум зібрав 5 відповідей у 4 темах з 11 наявних... Схоже він створений для галочки, інакше по вертикалі йшли б команди наповнити форум вчительською "масою". :(
filnick Дата: Нд, 11.03.2012, 17:51 | Повідомлення № 270
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Пилипчук_О_П)
Схоже він створений для галочки, інакше по вертикалі йшли б команди наповнити форум вчительською "масою". :(

Такі команди до нас вже поступили...
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Подальше майбутнє інформатики (Що буде з інформатикою, починаючи з 2010-11 н.р.)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.