Вт, 26.09.2017, 10:24
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 4«1234»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Візуальне програмування VS процедурного (Що краще викладати далі?)
Візуальне програмування VS процедурного
На вашу думку в 2010-11 н.р. і подальшому який вид програмування варто вивчати в школі?
1.Процедурне "класичне" програмування та адаптований до навчання Pascal (консольний режим).[ 10 ][31.25%]
2.Процедурне "класичне" програмування, але більш "серйозніша" мова С (консольний режим)[ 8 ][25.00%]
3.Візуальне програм. (Visual Basic) для розв’язку навч. задач у вигляді програм з інтерфейсом, без ООП[ 7 ][21.88%]
4.Візуальне програм. з використанням мов, що використовують .net, напр. Visual Basic .net без ООП[ 3 ][9.38%]
5.Візуальне програмування з використанням мов, що використовують платформу .net + ООП[ 4 ][12.50%]
Усього відповідей: 32
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 01.07.2010, 18:28 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Дане питання в мене виникло після дискусії в темі Вибираємо мову програмування і візуальне середовище. То що ж вчити далі? Згідно позиції пана Завадського та його програми, потрібно переходити на візуальне програмування, основним аргументом є підвищення інтересу та мотивації до навчання, підняття престижу програмування. Частково згоден з такою позицією, але виникає ряд проблем:
1. Стан викладання програмування в школах залишає бажати кращого, багатьом вчителям потрібно підвищити кваліфікацію і передусім знати процедурне програмування (Паскаль) на достатньому рівні.
2. Кількість годин, виділених на програмування зменшилась більш, ніж в 2 рази. Що можна викладати при такій мізері?
3. На малювання інтерфейсу потрібно досить багато часу, відповідно, якщо читати кожен урок теорію, то на практику майже нічого не залишатиметься, ніхто не враховує того, що в школі вчаться звичайні учні, не вибрані, до кожного підійти, ткнути носом, інколи 10 хвилин потрібно, щоб одну мітку створити і підписати, неговорячи скільки часу потрібно на створення елементарної програми. Знову ж таки, все впирається в час. Я більш ніж впевнений, що ці години були розписані без апробації в реальних умовах і ніхто не вдумався, що вкластися в ті строки НЕ МОЖЛИВО.
4. Чи потрібно в школі вивчати методи ООП?
5. Чи варто тратити час на малювання інтерфейсу, адже його так багато, що все може й на цьому єтапі закінчитись.

Прохання в даній темі обговорювати ці та інші питання, переваги та недоліки переходу на візуальне програмування, ну і проголосувати в опитуванні не забудьте.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
vitali4 Дата: Пн, 11.10.2010, 20:02 | Повідомлення № 31
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 5
Quote (gromko)
"Опускаємо" це в 7-ий клас

Дик інформатика з 9-го?
gromko Дата: Пн, 08.11.2010, 20:06 | Повідомлення № 32
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
Щодо візуального програмування - познайомтесь з HiASM

Конструктор программ позволяет каждому пользователю ПК начать программировать без знания каких бы то ни было языков высокого уровня сразу же после установки среды.
Создать программу в HiAsm так же просто, как собрать фигурку из деталей лего - достаточно выбрать необходимый набор компонентов и соединить их друг с другом в цельную конструкцию.

сайт - http://hiasm.com/

Скачать - http://hiasm.com/down.html

Генадий Дата: Чт, 10.03.2011, 13:36 | Повідомлення № 33
Новий користувач
Рейтинг: 0
Шановні інформатики! Пропоную вашій увазі набір презентації по вивченню візуального програмування (VB 6.0) правда поки що 1 частину. Наступні частини в процесі роботи. За основу я взяв HTML- довідник, але працювати з ним недуже зручно і вирішив перевести його у формат презентацій. Хоч мої презентація на російській мові, але на уроці вони суттєво допомагають. Можливо хтось має щось по Visual Basik 6.0 то поділіться, буду вдячний. Приймаю всі зауваження. Давайте полегшимо вивчення програмування разом. Для скачування тисніть сюди: http://letitbit.net/downloa....ar.html

Додано (10.03.2011, 12:36)
---------------------------------------------
Уважаемые пользователи! Размещаю вторую часть презентацій по VB 6 которая знакомит нас с окнами среды разработки програм. По сравнению с первой частью значительно улутшено качество слайдов и отсуствуют разные эффекты, которые вы можете себе настроить сами (отдельно текст и отдельно можно рисунки) тоесть слайды не защищены и их можно свободно изменять. Гдето за недельку-две появится 3 часть котороя познакомит нас с настройкой среды разработки и вкладками в ней.
Для скачивание второй части жми:
http://letitbit.net/downloa....ar.html
http://depositfiles.com/files/57odjpgmu

mouse Дата: Пт, 11.03.2011, 02:04 | Повідомлення № 34
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Как по мне презентации слабенькие. Это можно и в книге прочитать.
NataliyG Дата: Пт, 11.03.2011, 10:19 | Повідомлення № 35
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (gromko)
Хоча, тверезо подумавши, варто чекати змін до наступного, 2011/2012 навчального року - надто багато "неувязок".

Можливо і варто чекати змін, але на сайті Міносвіти і науки вже є програма для 11 класу (2011-12 р.н.) так в рівні акадумічному пропонується 19 годин на вивчення програмування і серед рекомендіцій зустрічаються два середовища: Delphi і VS, причому я так розумію що коли ми маємо ліцензію на офіс то і VS підходить, а от Делфі без ліцензії не можна. В рівні стандарту взагалі 5 годин. Ну там хіба в профільному є багато годин більше 100 (але вони мають 5 годин в тиждень)
mouse Дата: Пт, 11.03.2011, 10:33 | Повідомлення № 36
Ветеран спілкування
Quote (NataliyG)
VS

Для Візуальної Студії Експрес - ліцензія не потрібна. Тому гадаю, що прив*язувати її до офісу не варто.
Як на мене саме середовище студії переобтяжене.
svbor Дата: Пт, 11.03.2011, 10:46 | Повідомлення № 37
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 21
середовище Lazarus, повінстю схожий до Делфі
http://www.lazarus.freepascal.org/
але вільний для користування.
mouse Дата: Пт, 11.03.2011, 11:00 | Повідомлення № 38
Ветеран спілкування
Вже б брали JAVA і не мучились - безкоштовно, кроссплатформене. Справа ж не у виборі середовища, а в тому, щоб реально показати і навчити за оті години створювати елементарні програми.
alderius Дата: Пн, 17.06.2013, 14:18 | Повідомлення № 39
Я тут недавно...
Позволю себе сказать, учитывая то, что здесь много намного более опытных учителей, свою небольшую мысль.
Считаю, что в школьной программе информатики, за исключением лицеев и классов профильного математического направления, программирования быть вообще не должно. Почему: программирование развивается, большинство не успевает за ним. Т.е. даются устаревшие понятия о программировании изначально, и если ученик думает развиваться дальше - он идет по изначально ложному пути. Тема "Программирование" должна быть, по моему мнению, преобразована в тему, которая не имеет привязки ни к одному языку, но дающая основы современного подхода к созданию программ, построению проектов, основных элементов для создания и основных алгоритмов программ. Ученик должен получить представление о программе и о принципах ее работы вне зависимости от языка программирования.
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 17.06.2013, 14:40 | Повідомлення № 40
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Як мають виглядати практичні заняття при вивченні такої теми?
alderius Дата: Пн, 17.06.2013, 16:18 | Повідомлення № 41
Я тут недавно...
Скорее всего, как я думаю, прийдется использовать одну из алгоритмических сред, ибо теорией, действительно не ограничиться. Скорее всего, структура практического занятия практически не изменится.
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 17.06.2013, 17:18 | Повідомлення № 42
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Цитата (alderius)
одну из алгоритмических сред

Тобто щось, створене для навчання алгоритміці? Тоді це Паскаль. Точніше зараз, напевно, Zonnon: "Zonnon является более простым и более мощным, чем такие языки, как Ada, Java и C#.[5] Он предназначен для простого и эффективного программирования одновременных систем с использованием новых многоядерных процессоров, которые будут доминировать в отрасли в течение десятилетия."

http://ru.wikipedia.org/wiki/Zonnon

Будемо перевчатись?
alderius Дата: Пн, 17.06.2013, 23:48 | Повідомлення № 43
Я тут недавно...
Опять привязка, хотя, идеала в этом смысле не достичь+) Паскаль тоже проще, чем С - семейство, и поддерживает намного больше возможностей, чем тот же Basic. Надо подумать, может это и есть самое приближенное к реалиям.
SERGA Дата: Ср, 30.10.2013, 21:28 | Повідомлення № 44
Новий користувач
Я в одинадцятому класі третій рік поспіль вивчаю з учнями Visual Studio 2010 Epress. На початкових стадіях їм цікаво коли, створюють форму і на ній всілякі елементи керування, а от коли потрібно розгалуження, цикли і так далі, то вже охота в учнів пропадає. Для учнів головне зрозуміти СУТЬ алгоритмізації та програмування. Але якщо довго жувати то можна зрозуміти.  Я дійшов висновку хто хоче той зрозуміє
kosarik1 Дата: Сб, 02.11.2013, 12:31 | Повідомлення № 45
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 14
Ми вибрали ось так! Це мої учні! Та мої роботи!

http://www.jss.zz.mu/

http://compask.at.ua/index/programs/0-62

http://compask.at.ua/index/informatics/0-68

Відредаговано: kosarik1 - Сб, 02.11.2013, 12:38
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Візуальне програмування VS процедурного (Що краще викладати далі?)
Сторінка 3 з 4«1234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.