Ср, 18.10.2017, 15:46
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 10123910»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Проблеми вивчення інформатики очима учнів (які проблеми вбачають ті, хто вивчає інформатику)
Проблеми вивчення інформатики очима учнів
bondar1995 Дата: Вт, 04.05.2010, 18:43 | Повідомлення № 1
КЛОУН
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Я закінчую 9 клас. Інформатику почали вивчати з цього року. Але все шо нам давали у школі я вже знав у шостому класі. Для чого учити те, шо більшість моїх однокласників давно знає?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: W-w-W - Сб, 26.12.2015, 17:13
НІКОЛЯ Дата: Вт, 04.05.2010, 20:09 | Повідомлення № 2
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 201
Quote (bondar1995)
Для чого учити те, шо більшість моїх однокласників давно знає?

Максиме наведіть будь-ласка приклад що вам таке завдають що ви знаєте з 6 класу. Ви хочете сказати що в 6 класі шпарили задачі на Паскалі? ;)
alex Дата: Вт, 04.05.2010, 22:53 | Повідомлення № 3
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 17
Quote (bondar1995)
Для чого учити те, шо більшість моїх однокласників давно знає?

Ви по такому ж принципу, вчимо те що вже знаэмо краще за вчителя, будете
вчити і в 10 і в12 і в 12 класах. І це тому, що те що Ви вчили в 9 класі більшіст вчителів називають інформатикою.
Хоча то не є інформатика а вивчення натискання кнопок в загальному випадку.
ПРичина в цьому на мою точку зору в наступному:
1) "Гуманітаризація" освіти. Це коли за рахунок годин математики, фізики, інформатики
вивчають "нові" предмети типу ОБЖД і т.д.
2) Підміна понять інформатика та інформаційні технології.
Це коли замість формування навиків логічного мислення учнів
заставляють вчити натискати кнопочки. Такий напрямок підтримують більшість вчителів по причинах,
які уже розглядались в інших вітках форуму( Дивіться хоча б вітку "пропозиції п. Пасіхова")
Якщо Вам буде цікаво можу ще їх раз назвати.
Quote (НІКОЛЯ)
Максиме наведіть будь-ласка приклад що вам таке завдають що ви знаєте з 6 класу. Ви хочете сказати що в 6 класі шпарили задачі на Паскалі?

В програмі 12 річної школи такий "анахронізм" ( на думку більшості учасників форуму) як Паскаль взагалі не
вивчається. Можна проводити викладання по програмі Т.П.Караванової, але це курс поглибленого
вивчення . Така програма для більшості шкіл не підходить по об'єктивних причинах про які я говорив вище.
Профільні курси взагалі (завдяки авторам концепції вивчення інформатикив 12 річні школі) не передбачають
вивчення основ алгоритмізації( чим і повинна займатись шкільна інформатика на думку п.Ершова, п. Окулова та ін).
Правда є курс вивчення середовища візуального програмування, але це знову ж вивчення технологіїї а не науки.
Так що у Вас шановний bondar1995 переспективи мрачні в плані здобути навики алгоритмічного мислення.

Відредаговано: alex - Вт, 04.05.2010, 22:54
bondar1995 Дата: Вт, 04.05.2010, 23:02 | Повідомлення № 4
КЛОУН
Quote (НІКОЛЯ)
Максиме наведіть будь-ласка приклад що вам таке завдають що ви знаєте з 6 класу.

файли. папки. вікна, архіватори, ворд, поверпоінт, брозери, інтернет, фотошоп та всяку єрунду. Паскаля нас не вчили ні в 6 ні в 9 класі. Казали шо будуть вчити ті, хто піде на інформатико-технологічний профіль.
PanPete Дата: Вт, 04.05.2010, 23:19 | Повідомлення № 5
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Quote (bondar1995)

файли. папки. вікна, архіватори, ворд, поверпоінт, брозери, інтернет, фотошоп та всяку єрунду

І Ви всім цим володієте на такому рівні, що вже нічого нового тут не відкриєте?
alex Дата: Вт, 04.05.2010, 23:28 | Повідомлення № 6
Активний учасник
Quote (PanPete)
всяку єрунду.

Краще не скажеш.
Quote (bondar1995)
Казали шо будуть вчити ті, хто піде на інформатико-технологічний профіль.

Цілком можливо, що Вам ще і повезе.
bondar1995 Дата: Вт, 04.05.2010, 23:40 | Повідомлення № 7
КЛОУН
Quote (alex)
Так що у Вас шановний bondar1995 переспективи мрачні в плані здобути навики алгоритмічного мислення.

Я не все зрозумів, але кнопки нажимати вмію у багатьох програмах. не тільки кнопки, а поставити віндовс, дрова на залізо. своїм знакомим прошиваю мобілки і востановлюю флехи. Але буває багато питань і тому хочеться вчити більше практичні речі.
PanPete Дата: Ср, 05.05.2010, 03:40 | Повідомлення № 8
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
bondar1995, що на вашу думку повинно бути в шкільні програмі, щоб
Quote (bondar1995)
вчити більше практичні речі
а не
Quote (bondar1995)
файли. папки. вікна, архіватори, ворд, поверпоінт, брозери, інтернет, фотошоп та всяку єрунду
?
UDAV Дата: Ср, 05.05.2010, 04:13 | Повідомлення № 9
Новий користувач
Рейтинг: 2
Quote (bondar1995)
Цитата (alex )

Я не все зрозумів, але кнопки нажимати вмію у багатьох програмах. не тільки кнопки, а поставити віндовс, дрова на залізо. своїм знакомим прошиваю мобілки і востановлюю флехи. Але буває багато питань і тому хочеться вчити більше практичні речі.

Хіба лише в цьому суть інформатики? от навчились ви деяких основ і думаєте, що взяли бога за бороду? Сумніваюсь у ваших таких глибоких знаннях, деякі вміння і навички сформувались безперечно, але того, що ви знаєте мало, досконалості нема меж.
Quote (bondar1995)
файли. папки. вікна, архіватори, ворд, поверпоінт, брозери, інтернет, фотошоп та всяку єрунду.

bondar1995, список ви накатали добрячий, тільки покладіть руку на серце і чесно напишіть, що ви дійсно вмієте і в яких програмах працювати і як досконало? не думаю, що ви приходите після школи і в ці програми так сильно ниряєте та вчите, в школі за програмою 9 кл. годин мізер, багато самому треба опрацювати.
Що ви знаєте про системи кодування чисел, даних? я список можу далі продовжувати.

"понти" ганять, що вмієте ставить ОС та відновлювать флешки не треба, для такого ума багато не потрібно, людина навчила ведмедя на велосипеді самого їздить, а ви тут примітивщину розказуєте.
З вище вами написаного я здогадуюсь, що на уроках з вами весело, хоча просто в такій ситуації треба вчителю давати індивідуальні завдання, але багатьом не до цього, хай краще дітки контру печуть, аби мене не трогали

Вчитися треба завжди, цьому процесу закінчення нема :)

Quote (alex)
Це коли замість формування навиків логічного мислення учнів
заставляють вчити натискати кнопочки

алєкс треба вчити й того і того, це закономірно. Цікаво, якщо ви вже такий фанат програмування, проглянув багато рубрик, де ви відписуєтесь саме про нього, зробив висновки, що бачите лише цей напрям, а інші вам байдуже, є концепція розвитку інформатики, програми, і т.д., яку прийняли таку й маємо, треба було від вашої сторони відстоювати цю позицію збереження програмування, але уви.....
І не треба нікого винуватити, кожен має свою голову на плечах.
От зараз їм нудно, вони на форумі реєструються, хочуть своїм розумом засяяти, а дай завдання наприкладі зробити титулку до реферату використовуючи обмежену кількість знаків то зразу й мороз наступає, або перехресні посилання у ворді, та навіть правила набору тексту наш герой мабудь ледь знає. Тому треба вчитись, йти до кращого, а не шукати якісь жучки і т.д.
alex Дата: Ср, 05.05.2010, 08:42 | Повідомлення № 10
Активний учасник
Quote (UDAV)
якщо ви вже такий фанат програмування

Змушений уточнити. Не програмування а навиків алгоритмічного мислення. Програмування це теж технологія.
Quote (UDAV)
треба було від вашої сторони відстоювати цю позицію збереження програмування,

А чому Ви вважаєте що це не робилось?
metodis Дата: Ср, 05.05.2010, 10:42 | Повідомлення № 11
Троль
Рейтинг: 5
Quote (bondar1995)
а поставити віндовс, дрова на залізо

З дисками автоматичної установки які зараз набули великого поширення навідь собака павлова по кольору поставить дрова та вінду.
Quote (bondar1995)
і востановлюю флехи
Більше всього з сайту флеш бут від і під даже початківець скачає і запустить на виконання.
А от наприклад що з себе представляє той самий від і під наврят чи ви зможете пояснити.
Ви володієте початково - користувацькими навиками і щоб зрозуміти щось на більш глибшому рівні необхідно вчити не тільки кнопконатискання а більш серйозніші речі даже той самий ворд та пауер пеінт.

Відредаговано: metodis - Ср, 05.05.2010, 10:45
dpi Дата: Ср, 05.05.2010, 12:07 | Повідомлення № 12
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Вопрос скорее в том, что детей с очень разным уровнем со временем будет все больше. А некоторые и учителей за пояс заткнут. Что будут делать "застоявшиеся учителя"?
Ktara Дата: Ср, 05.05.2010, 14:00 | Повідомлення № 13
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
bondar1995, иметь представление и знать - разные вещи. Боюсь, что у Вас всего лишь примерное представление о предмете.
PanPete, думаю какие больше надо давать практичные вещи- это вопрос больше риторический. Все равно у каждого школьника (студента) свои потребности. Одним - как програмки найти чтоб Вконтакте взломать, другим - сделать что-то полезное (те же правила набора текста выучить и знать оформление документов согласно ДСТУ), третьим - хочется создавать свои программы, они ищут что-то новое в уже казалось бы изученном - жаль что представителей последней категории очень мало)
А так пока они на урок приходят с мыслью что они уже все знают (что не означает что они это знают), до тех пор они не будут учить этот предмет. Самовнушение - великая сила :)
UDAV, metodis, во многом с вами согласна.
bondar1995 Дата: Ср, 05.05.2010, 18:45 | Повідомлення № 14
КЛОУН
Шановні учителі, ви можете сперечатися по технологіях і програмуваннях. ви можете мене та багатьох інших учнів считати самозакоханими зазнайками. Але чому не хочете дати відповідь просто і ясно.
Я повторюю питання інакше: навіщо весь рік у 9 класі вивчати те, шо в перважній більшості учні знають. чому не потратити цей час вивченню того ж програмування на Паскалі чи алгоритмічності? А вже в 10 класі на профілях можна вчити глибоко і той ворд (шоб підписати реферат ;) ) та багато іншого.
dpi Дата: Ср, 05.05.2010, 18:58 | Повідомлення № 15
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (metodis)
Так то воно так але, не приведете перелік мов які використовуються для міжнародних олімпіад?

Какая разница? Алгоритмы надо знать.

Quote (bondar1995)
навіщо весь рік у 9 класі вивчати те, шо в перважній більшості учні знають. чому не потратити цей час вивченню того ж програмування на Паскалі чи алгоритмічності?

Программа составлена для всех девятиклассников Украины, а не лично для тебя.
Знаю я вас умников. У меня девятиклассник второй год (начиная с 8-го) уже занимает третье место на областной олимпиаде, за первый семестр (программирование С++) имеет 11, и идет на шестерку или семерку в этом семестре. Могу дать его мыло, пообщайся с ним (поплачьтесь друг другу в жилетку.) Печатать ленится, презентацию не сделал, рисунки векторный и растровый сдал только последний, видеоклип - тянет резину все обещалками кормит.
Ты мечтаешь о технологическом профиле - это он и есть.

Відредаговано: dpi - Ср, 05.05.2010, 18:59
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.5 Проблеми викладання інформатики » Проблеми вивчення інформатики очима учнів (які проблеми вбачають ті, хто вивчає інформатику)
Сторінка 1 з 10123910»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.