Сб, 10.12.2022, 07:29
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.1 Програмне забезпечення для роботи в школі » Операційні системи (Обговорюємо різні ОС.)
Операційні системи
kom_adm Дата: Сб, 18.08.2007, 02:38 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Пишіть тут про те, яку ОС ви використовуєте в дома та школі. Аргументи, чому ви надали їй перевагу. Чи потрібно вивчати Linux в школі та ін.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 00:59
gromko Дата: Вт, 11.11.2008, 18:46 | Повідомлення № 121
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (GarryPotter)
Про що і йде мова - саме від Zver (якщо порахувати загальну вартість розміщених там програм, то за них треба школу продати разом із вчителями)

Таке відчуття, що GarryPotter вирішив до кінця боротися з піратством в Україні
ceti Дата: Сб, 06.12.2008, 16:58 | Повідомлення № 122
Я тут недавно...
Повідомлень: 24
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
В школі у мене стоїть ОС Windows 98, вже два роки прошу адміністрацію поміняти. Та відповідь одна "немає грошей". Можливо хтось знай чи є торгові точки де можна придбати ОС зі знижками (як для навчальних закладів).
Дома на ПК стоїть Windows ХР, а на ноутбуці Віста. Іншими не приходилося користуватися. Перевагу віддаю ХР, вона провірена часом та й як намене легко з нею користуватися. У Вісті я поки знайшла один недолік, в деяких програмах, коли переходиш на укр мову, замість літер ставить ?????.
badm Дата: Сб, 06.12.2008, 18:27 | Повідомлення № 123
Знаток програмування
Повідомлень: 185
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Спочатку визначте чи апаратна частина витримає XP. При 128 ставити не раджу. Xp купити зі серйозною знижкою не вдасть:
В класі вже встановлена ОС, як мінімум для законості прийдеть купляти BOX варіант XP.
Якщо не помиляюся, то існувала програма ліцензування для класів які куплені за спонсорські кошти, (до якого року не пам'ятаю) і там Win98/2000 пробачався.
Офіс можна купити за принятну ціну це близько 300 грн за шт. В кого купляти порадив би пошукати на сайті Майкрософт та на форумі почитати про ліцензування.
Можливо варіант підійде за підпискою. Тобто платите суму за 1 рік і вільно користуєтеся.
gromko Дата: Сб, 06.12.2008, 21:08 | Повідомлення № 124
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (badm)
Спочатку визначте чи апаратна частина витримає XP.

Це справедливе твердження. Якщо стоїть 98-ма, то зіз значною часткою впевненості можна сказати, що ХР стане, але буде "гальмувати". Наскільки знаю ХР вже не повинна продаватись.

А чим Вас не задовольняє windows 98? Знайомі англійці до цього часу працюють у ній

Jokerz Дата: Сб, 06.12.2008, 22:25 | Повідомлення № 125
Хостер
Повідомлень: 1378
Нагороди: 9
Рейтинг: 165
Quote (GarryPotter)
саме від Zver

не сторонник всяческих зборок ос, поскольку считаю что лучше поставить чистую ос и на нее поставить то что нужно, так меньше захламащиваешь ос и реестр и тем самым шустрее и стабильнее работает. <_< Это сугубо мое мнение. Вообщем то зборки для "ленивых" и для домашних машин
argun Дата: Нд, 07.12.2008, 08:46 | Повідомлення № 126
Активний учасник
Повідомлень: 519
Нагороди: 1
Рейтинг: 57
Quote (Jokerz)
не сторонник всяческих зборок ос, поскольку считаю что лучше поставить чистую ос и на нее поставить то что нужно, так меньше захламащиваешь ос и реестр и тем самым шустрее и стабильнее работает. Это сугубо мое мнение. Вообщем то зборки для "ленивых" и для домашних машин

Полностью поддерживаю. Пробовал и Зверя и Волка и Самлаб, причем по 2-3 разных версии скачивал и пришел к выводу, что лучше ставить чистую, а затем нужные проги. Т.к. то, что нужно автору сборки, в классе в большинстве не нужно. Не знаю как у кого, а я заметил, что на сборках сеть работает хуже, чем на чистой системе.
badm Дата: Нд, 07.12.2008, 09:52 | Повідомлення № 127
Знаток програмування
Повідомлень: 185
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Чиста з SP3 це саме те. Можу з власного досвіду. Так як при встановленні певних специфічних програм можуть випливити досить серйозні баги. Це вже пройшов на так би мовити "власній шкурі".
До речі у мене в кабінеті теж на учнівських Win98+офіс 2000. І щось інше поставити неможливо. ОЗУ 32 мб, відео 1мб, проц К-6-ІІ-350. Мережа кооксіальна. Єдиний варіант, яким думав щось поміняти це мережу поміняти на віту пару, поставити сервер термінальниx клієнтів, але це потребує на сервер більш менш потужного комп'ютера, якого немає і затрати на кабель, світч, і мережеві, які за власний кошт купляти не хочеться.


Відредаговано: badm - Нд, 07.12.2008, 10:46
gromko Дата: Нд, 07.12.2008, 11:23 | Повідомлення № 128
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Досить часто за SP3 вважають саме ці різні піратські збірки. Ми отримали SP3 від Microsoft (пакет оновлень). Поставили і практично нічого не помітили (як для нас)

1. На какие операционные системы можно будет поставить XP SP3?

Windows XP; Windows XP Home Edition; Windows XP Home Edition N; Windows XP Media Center Edition; Windows XP Professional Edition; Windows XP Professional N; Windows XP Service Pack 1; Windows XP Service Pack 2 и Windows XP Tablet PC Edition.

2. Можно ли будет поставить SP3 на 64-битную версию XP?

Нет. Только на x86-версии ОС. Для таких систем уже выходило обновление в первой половине прошлого года в виде Windows Server 2003 SP2.

3. Эквивалентен ли SP3 для ХР первому SP для Vista?

Нет. Специфических функций Vista в ХР не появится даже после установки третьего пакета обновлений.

4. Является ли XP SP3 повтором XP SP2?

Нет. Service Pack 2 для XP - совершенн новый продукт, но в то же время вполне заурядный Service Pack. К слову распространяться он будет бесплатно.

5. Нужно ли ждать RTM-версии сервис-пака, или можно попробовать его уже сейчас?

Уже можно загрузить и установить работающую версию Windows XP SP3 RC. Тем не менее, пользователи должны отдавать себе отчет, что хотя это и кандидат для ближайшего релиза, уже очень близкий к RTM, устанавливать его можно только с целью тестирования.

6. Ограничен ли срок пользования версией XP SP3 Release Candidate?

Да. Как и все предыдущие, альфа-версии продукта, у SP3 RC есть ограничения на время пользования, 180 дней с момента релиза. Для того, чтобы проверить, сколько осталось работать вашей XP SP3, нужно открыть меню Выполнить, набрать «winver», нажать Enter, после чего откроется соответствующая панель.

7. Насколько сильно XP SP3 отличается от XP SP2?

Ожидайте меньшего и не разочаруетесь. Все преимущества нового пакета скрыты «под колпаком», это производительность, безопасность и стабильность. В SP3 предустановлены все необходимые дополнения по части безопасности. В визуальном плане система не изменилась.

8. Можно ли загружать лишь отдельные элементы XP SP3, а не весь пакет?

Да. Некоторые из них уже были доступны пользователям SP2, но несмотря на это, и они будут включены в финальную версию пакета.

9. Какие из элементов Vista будут добавлены в XP SP3?

Скорее всего, рядовой пользователь никогда о них не узнает, например эта система защиты сетевого доступа, режим криптографического модуля для ядра, улучшение защиты при входе Администратора, и та же система активации, что и в Windows Vista.

10. Учитывая доработку в системе активации, нужны ли будут пользователям новые ключи?

Нет. SP3 без проблем станет на XP SP1 или XP SP2. Пользователям не нужно будет вводить заново, искать новый ключ или заново активировать ОС. Более того, при установке пакета можно выбрать специальную опцию и тоже не вводить ключ, но в таком случае его нужно будет предоставить в 30-дневный срок.

От і все
11. Будет ли Microsoft обслуживать SP3?

Как и раньше, обновления для уже работающей SP3 будут загружаться автоматически, более того сам пакет может быть установлен в «невидимом режиме», как очередное обновление.

12. Как правильно установить XP SP3 чтобы потом не возникло проблем?

Согласно информации, предоставленной Microsoft, лучше всего ставить пакет поверх нормально работающих SP1 или SP2. Тем, кто уже пользовался предыдущими бета-версиями пакета, перед установкой новой версии, нужно будет удалить предыдущие.

13. Как деинсталлировать Windows XP SP3 Release Candidate?

Все, что для этого нужно: Пуск-Выполнить-набрать appwiz.cpl и нажать Enter. Можно также и через меню Установка и удаление программ. После удаления нужно перегрузить компьютер.

14. Почему Microsoft выпустила XP SP3?

Для того, чтобы добавить производительности и надежности, восполнить пробелы в обновлениях, которые пользователи могли пропустить и добавить те, которые не были доступны для загрузки через Интернет.

15. Выйдет ли когда-нибудь Windows XP SP4?

Нет. Windows XP SP3 - последний сервис-пак для 32-битных Windows XP. Об этом компания заявила официально.

16. Кто автор пакета XP SP3?

Стивен Синовский (Steven Sinofsky), глава группы инженеров Windows и Windows Live.

ceti Дата: Вт, 09.12.2008, 13:18 | Повідомлення № 129
Я тут недавно...
Повідомлень: 24
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Quote (gromko)
А чим Вас не задовольняє windows 98?

Деякі нові програми "не хочуть з нею працювати".
piktor Дата: Вт, 09.12.2008, 15:44 | Повідомлення № 130
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (V_Rebryna)
На Хмельниччині у 21 школу поставлені класи із шкільним сервером з ОС EDUBUNTU. Хто вже з такою ОС працював прошу відгукнутися і поділитися враженнями.
Чи є така техніка в інших регіонах?

Є. Київська область.
Сервак - Dell Power Edge 840* (цифру може забув), ну і Edubuntu на ньому. Фірма Incom. Там все ніби було налаштовано, але хлопці, що ставили клас, не змогли завести dial-up. Я потім з ним грався. Оскільки ніякого диску з Едюбунтою вони не залишили, то зніс її, поставив Red Hat, на ньому налаштував.
Вчителька дивилася на той Лінукс як на Дарта Вейдера, питала, чи можна той сервер поставити як ще одне учнівське місце (теоретично можна, але я про це мовчав). Оскільки серверна тема для мене нова, Лінукс тримаю лише на домашній машині, тому витратив дуже багато часу щоб розібратися і заставити його працювати так, щоб вчителька могла користуватися. Тому в школі склалося не зовсім добре враження про цю ОС.
---------------------------------------------
*Потужностей якого для школи аж занадто. Чотириядерний Xeon, 4 GB RAM, і це лише для роздачі інтернету (dial-up) та файлової шари. Але... Дарований кінь.

Додано (09.12.2008, 15:44)
---------------------------------------------

Quote (ceti)
Деякі нові програми "не хочуть з нею працювати".

Наприклад, MS Office 2003. Та-й ХР-шний не завжди ставився без проблем.


Відредаговано: piktor - Вт, 09.12.2008, 15:47
SERGA Дата: Ср, 21.01.2009, 11:00 | Повідомлення № 131
Новий користувач
Повідомлень: 17
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Я в школі теж користуюся Windows XP SP2. Хоча трохи розбирався вдистрибутиві лінукса OpenSUSE11. Вньому мені сподобався інтерфейс та нлаштування Hardware до свого компютера, але драйверів під старіші компютері в нього немає так, як і у всіх дистрибутивах. Я чув, що можна самому скласти драйвер але потрібно знати мому C++, Perl. І все ж таки для школи покищо, являється Windows.
piktor Дата: Вт, 03.02.2009, 13:06 | Повідомлення № 132
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (SERGA)
але драйверів під старіші компютері в нього немає так, як і у всіх дистрибутивах.

А давайте пошукаємо. Яке у вас залізо?
Quote (SERGA)
Я чув, що можна самому скласти драйвер але потрібно знати мому C++, Perl.

...архітектуру операційної системи, будову та специфікації заліза, до якого пишете дрова, а також потрібно мати інфрачервоні очі та великий бубен. Краще не треба.
НІКОЛЯ Дата: Вт, 17.03.2009, 19:30 | Повідомлення № 133
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Quote (piktor)
...архітектуру операційної системи, будову та специфікації заліза, до якого пишете дрова, а також потрібно мати інфрачервоні очі та великий бубен. Краще не треба

Моя власна думка- Не святі горшки ліплять ! 5 % форумчан можуть склепати не тільки дрова а й речі посирйозніші , але все впираєтся в час якого постійно не вистачає,навідь на прості речі. :*
alpex Дата: Ср, 18.03.2009, 08:22 | Повідомлення № 134
Часто заходить...
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (argun)
Пробовал и Зверя и Волка и Самлаб, причем по 2-3 разных версии скачивал и пришел к выводу, что лучше ставить чистую, а затем нужные проги.

Скільки ще списів буде зламано на тему, що краще: сбірка чи чиста вісь! Не нав'язуючи свою думку, вставлю своє ІМХО: для серйозної роботи однохзначно тільки чиста вісь. Але якщо клієнт тільки по офісу і цяцьках, то зекономите багато часу, маючи всього два диска (наприклад, ось ці:

http://dreamprogs.net/id/4010/windows-xp-sp3-2009-2-paradise-edition

http://dreamprogs.net/id/5089/the-dna-soft-x86-x64-v6-0-universalis

Особливо рекомендую другий диск: справді найпопулярніший софт, який ставиться автоматично одним клацом миші.

kom_adm Дата: Ср, 18.03.2009, 19:06 | Повідомлення № 135
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Видалив останні 4 повідомлення. LicensedSoft - якщо ви представник хоча б однієї з указаних компаній, пред’явіть відповідний сертифікат.
Ваші повідомлення - флуд в чистому вигляді. Всі вчителі дуже добре обізнані з ліцензійними угодами, але наврят чи ваше повідомлення заставить бодай одного учасника форуму задуматись і поставити вдома ліцензійну ХР, Фотошоп і т.д. при зарплаті 100-150 у.о. В школі піратський софт ставити без сумніву не варто, хоча в цьому плані 90% також грішні.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.1 Програмне забезпечення для роботи в школі » Операційні системи (Обговорюємо різні ОС.)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.