Сб, 10.12.2022, 08:27
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.1 Програмне забезпечення для роботи в школі » Операційні системи (Обговорюємо різні ОС.)
Операційні системи
kom_adm Дата: Сб, 18.08.2007, 02:38 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Пишіть тут про те, яку ОС ви використовуєте в дома та школі. Аргументи, чому ви надали їй перевагу. Чи потрібно вивчати Linux в школі та ін.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 00:59
vitert Дата: Нд, 09.12.2007, 03:26 | Повідомлення № 16
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 22
В школі комп'ютери поставили з встановленою Win-98, ні про які ліценції і не згадувалось, я поставив Win-2000 все працювало швидко, надійно, працює дотепер, хоча і гірша графіка ніж в ХР. В іншій школі комп'ютери привезли з встановленою ХР - про ліцензії знову ніякої згадки. Ця ОС мене повністю влаштовує.
Вдома ХР, також піратська, Visty поки що ствити не збираюсь хоча і купив 2 місяці назад новий комп'ютер, нехай краще вирішиться питання з ПЗ, бо налаштовуючи ноут знайомого з вістою не зміг поставити багато софту для ХР з яким працюю, хоча багато програм інсталювалось і працювало без проблем.
Щодо Linux forever, користувався Life-CD Knopix для відновлення системи та збереження даних при непрацюючій ОС, але проблема з читанням NTFS. Також ставив вдома 2 системи ХР та Linux Mandriva. Враження від Mandriva - система встановилась без проблем, все залізо розпізнане всі програми працювали, зі звуко відео ніяких проблем, переваг швидкості про яку всі говорять не побачив - Linux завантажувався раза в 3 довше за ХР, та в роботі зависав інколи, графіка слаба, але прийнятна схожа на 2000. Багато програм які мені потрібні не знайшов, а частина з тих, що була заставляла бажати кращого, наприклад система розпізнавання тексту - відстій порівняно з Fine Reader. В Open Ofiss не рідко не знаходив потрібних інструментів, і перезавантажувався в ХР хоча більше попрацювавши з ОО вважаю його повністю прийнятним. Але основна проблема була з інтернетом, оскільки в мене GPRS+спутник, мені так і не вдалося налаштувати блютуз на GPRS з'єднання, хоча з телефоном синхронізація відбулася нормально і обмін файлами проходив бе проблем. Єдиний позитивний момент Linux стер CD-RW без проблем, який в ХР підвішував систему, і ніякою прогою з нею не міг нічого зробити, але попрацювавши більше думаю знайшов би більше позитиву.
На цьому моє знайомство з Linux не закінчується найближчим часом вдома поставлю FreeBSD, також замовив Edubunty розраховану на навчальні цілі, в майбутньому думаю поставлю в школі якусь систему разом з ХР, думаю буде непогано проводити деякі уроки на ХР деякі на Linux, використовувати лише Linux неефективно, і проблема зовсім не у складності системи а у відсутності того набору навчальних програм, що є у Windows, а щодо складності то на рівні користувача ці системи дуже мало відрізняються. Та і щодо піратства роно чи пізно держава прийме більш жорсткі міри.
kom_adm Дата: Пн, 10.12.2007, 18:04 | Повідомлення № 17
Ветеран спілкування
Дякую vitert, за таке корисне повідомлення. Вам "+" в повагу.

Щодо Linux Mandriva то я також ставив її собі. І проблеми в мене були приблизно такі ж самі, як ви описали. Мабуть визначальним фактором у вирішенні проблем є те, що ми з вам "чайники" у тонкій настройці Linux і бракує досвіду. ХР - інша річ, там руки розв’язані далі нікуди. В Linux зв’язані. Опен офіс не поганий пакет програм, проте по всім показникам уступає офісу від майкрософт, менш зручний, менш функціональний і т.д. Особливо версія МS Office 2007 Enterprise із усіх офісів найкраща. Супер-функціональна, супер-зручна. Але ліцензія коштує багато $. В Одесі на Привозі вільно продають диски з вістою, офісом, будь-яким софтом. Так що держава міри може колись і прийме, але піратство подолати буде дуже важко.

SLKuty має реліз Віндовс ХР 2007 року. Думаю оновлена ХР ще довго буде популярна, а ВІСТА на даний момент не сумісна, вимоглива до апаратної частини. Тому її популярність прийде ще не скоро.

gromko Дата: Ср, 06.02.2008, 21:17 | Повідомлення № 18
Лінуксоїд
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Шановні колеги! Не існує питання яка ОС краща, як не існує суттєвої різниці яку ОС використовувати для навчання - Windows чи Linux. Питання впровадження Linux у школі є проблемою не методики викладання, а психології користувача (вчителя). Багато років учням, студентам і педагогам "втокмачували" що не існує в світі ОС іншої ніж Windows, все інше - єресь. Декілька років викладаю інформатику, застосовуючи вільне програмне забезпечення - Mandriva Linux, KOffice, KolourPaint, OpenOffice, Gimp, Inkscape, FreePascal (тепер Алго). Отримавши ліцензійне програмне забезпечення від MS (Windows+Office 2003) - знайомимся з роботою і в середовищі Windows (реалії сьогоднішнього дня).
Spirit Дата: Нд, 10.02.2008, 00:02 | Повідомлення № 19
Сис.адмін
Рейтинг: 25
Доброго времени суток всем!
Я не учитель информатики, я системный администратор и прораммист. В школе не работаю, а помогаю как волонтер.

Про операционные системы.

В компьютерные классы поставляется лицензионный Windows XP Home Edition (далее WinHE). Решение для компьютерного класса абсолютно безграмотное! У WinHE отсутствует понятие безопасности. Невозможно разграничить доступ учеников разных классов к диску, закрыть доступ к файлам одной группы класса для второй группы (чтоб не копировали готовые решения и не выдавали за свои).

Мы посторили систему так:
Windows Server 2003 + Active Directories (домен) на главном компьютере и Windows XP Pro на ученических компьютерах. Пользователи создаются один раз на сервере, права доступа разграничиваются так как требуется. Готовые задания ученики записывают в папку на сервере (учитель их проверяет не вставая из-за своего сервера) при этом они могут только записывать в эту папку, а скопировать или прочитать информацию из неё не могут.
Очень удобная структура, рекомендую для использования. Учителя довольны простотой работы с ней. Оправдывает затраты времени на установку по сравнению с затратами на работу с WinHE.

Все подробности могу расписать, если в этом есть потребость. Задавайте конкретные вопросы.

Добавлено (10.02.2008, 00:02)
---------------------------------------------

ТОНКИЕ КЛИЕНТЫ
или
КАК ЗАСТАВИТЬ РАБОТАТЬ СТАРЫЕ КОМПЬЮТЕРЫ

Для работы нужено:
1) более-менее мощный компьютер и около 1 ГБ дискового пространства на нем
2) компьютеры, которые подключены по локальной сети

На сервере:
1) Устанавливается сервер терминалов с загрузкой по сети образа ОС
для этого мы используем ПО
Ulitmate Deployment Appliance version 1.4
VMware-player
thinstation (http://thinstation.sf.net)
2) Настраиваем ПО. Как это сделать смогу в подробностях расписать через месяц, сейчас мы откатываем эту технологию. И опять таки, если на это будет запрос.

На клиенте:
Устанавливаем в BIOS загрузку по сети (можно купить сетевые карты с поддержкой загрузки по сети, если с настройкой загрузки возникают проблемы).

Как должно работать.
Клиент включается, подтягивает загрузочный образ с сервера, загружает его в память и соединяется с сервером. Сервер разрешает клиенту ползоваться своими ресурсами.

Таким образом компьютер-клиент (тонкий клиент) служит средством свяи сетевой карты, монитора, клавиатуры и мыки между собой. Он может быть без дискоодов и жесткого диска!

Если нужны подробности сообщите, буду готов поделиться опытом реального внедрения через месяцок.

Відредаговано: Spirit - Нд, 10.02.2008, 00:04
Rus2007 Дата: Ср, 27.02.2008, 11:30 | Повідомлення № 20
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (gromko)
Декілька років викладаю інформатику, застосовуючи вільне програмне забезпечення - Mandriva Linux, KOffice, KolourPaint, OpenOffice, Gimp, Inkscape, FreePascal (тепер Алго).

Яка перспектива пошуку роботи Ваших випускників?

На даний час іде спроба переходу на Лінукс по конторах, але в більшості все ж таки стоїть ОС дяді Біла, тому нікуди ми не дінемося.
На роботі в нас стоїть ХРенова з ліцензіями а вдома ХРюша піратська (зборка грудня 2007 року - Огомор)

Spirit Дата: Ср, 27.02.2008, 11:45 | Повідомлення № 21
Сис.адмін
Quote (Rus2007)

Будут сидеть у провайдеров, админить сервера, которые под Unix, FreeBSD
такие люди тоже нужны и ценны!

zverok Дата: Ср, 27.02.2008, 11:57 | Повідомлення № 22
Креативний вчитель
Рейтинг: 8
Quote (Rus2007)

На даний час іде спроба переходу на Лінукс по конторах, але в більшості все ж таки стоїть ОС дяді Біла, тому нікуди ми не дінемося.

Вообще говоря, мир меняется. Причем -- прямо сейчас. Обучая выпускников (которым еще 5 лет в ВУЗе учиться!) не общим принципам, а "самой популярной программе/ОС", вы обучаете их предмету, который все равно станет НЕНУЖНЫМ к моменту поиска работы. А вот общим принципам можно учить в любом современном окружении, и здесь лицензионно чистое, наверное, имеет некоторые преимущества.

Varkan Дата: Ср, 27.02.2008, 13:00 | Повідомлення № 23
Викладач ВУЗу
Quote (zverok)
Вообще говоря, мир меняется. Причем -- прямо сейчас. Обучая выпускников (которым еще 5 лет в ВУЗе учиться!) не общим принципам, а "самой популярной программе/ОС", вы обучаете их предмету, который все равно станет НЕНУЖНЫМ к моменту поиска работы. А вот общим принципам можно учить в любо

З цим я повністю погоджуюсь, адже інформатика як наука дуже швидко і динамічно розвивається. Розвиваються і вдосконалюються також програмні продукти зокрема і ОС. так за період з 1995 по 2007 роки майкрософт випустила близько десятка видів ОС а це тільки 12 років. я починав навчання у ВУЗі з ДОСу а зараз уже хочу попробувати вісту і при переході з одних вікон на інші а також при освоєнні нового ПЗ дуже допомагають саме знання принципів роботи а не вміння бездумно тикати мишкою по монітору. тикати мишкою можна навчити і мавпу.
І ще одне кожна наступна ОС потребує більших ресурсів ПК, а за останніх 12 років скьльки разів вам міняли ПК в школі чи робили їм апгрейд?
Забезпечення освітніх закладів не встигає за розвитком ПЗ і відстає воно подекуди років так на 10.

kom_adm Дата: Чт, 28.02.2008, 01:11 | Повідомлення № 24
Ветеран спілкування
Quote (Varkan)
так за період з 1995 по 2007 роки майкрософт випустила близько десятка видів ОС

Але всі вони сімейства windows, тому уміючи працювати на одній, можна без проблем перейти на іншу. А от Linux - принципово інша ОС, тому якщо вчити дітей працювати на Linux, то їм дуже важко буде перейти на windows, а ще важче, коли навпаки.
ssh Дата: Чт, 28.02.2008, 01:42 | Повідомлення № 25
Проф. освоїв фото-від. монтаж
Рейтинг: 3
Вдома і на роботі використовую операційну систему - Windows XP Pro SP2 (надійна в роботі). Пробував Вісту, на мою думку поки що сирий продукт. Linux - серверна ОС, хоча є адаптовані версії для користува. Думаю, що для загального розвитку учнів можна ознайомити з нею, але хіба що на факультативах або гуртка. Можливо в подальшому їм ці знання стануть в нагоді. Хоча між школою і реальною професією є ще інші вузи де при необхідності можна вивчити Linux.
Varkan Дата: Чт, 28.02.2008, 11:06 | Повідомлення № 26
Викладач ВУЗу
Quote (Ковальчук_Олександр)
А от Linux - принципово інша ОС, тому якщо вчити дітей працювати на Linux, то їм дуже важко буде перейти на windows, а ще важче, коли навпаки.

Це все правда, але якшо працювати на рівні користувача (а ми готуємо користувачів, а не програмістів, системщиків, адміністраторів) то у сімейства цих ос є графічні оболонки робота в яких не відрізняється суттєво від роботи у вікнах

zverok Дата: Чт, 28.02.2008, 11:22 | Повідомлення № 27
Креативний вчитель
Рейтинг: 8
Quote (Varkan)
...а ми готуємо користувачів, а не програмістів, системщиків, адміністраторів...

Даааааа?? А я был уверен, что пользователей готовят на курсах пользователей, а мы готовим информационно грамотных жителей нового века. О боги, как же я ошибался!

Jokerz Дата: Чт, 28.02.2008, 12:13 | Повідомлення № 28
Хостер
Нагороди: 9
Рейтинг: 165
Вы даете зачатки интереса к комьютеру. Но если человек захочет углубить свои знания то Вы обязаны этому сбособствовать или хотя бы сказать кто может поспособствовать этому.

В школе никто не готовит програмистов но почему то програмирование есть и этой теме приделяется много внимания. И меня до сих пор добивает что на олимпиадах по школам везде програмирование как будто кроме написания программ больше нечего в компьюторе нету.
Я сам сис админ, да я знаю основы языков и скриптов но програмировать не люблю может и потому такие суждения.

Varkan Дата: Чт, 28.02.2008, 12:47 | Повідомлення № 29
Викладач ВУЗу
Quote (zverok)
Даааааа?? А я был уверен, что пользователей готовят на курсах пользователей, а мы готовим информационно грамотных жителей нового века. О боги, как же я ошибался!

на підготовку інформаційно грамотних жителів на жаль 2 години інформатики в тиждень малувато, так шо дивлячись на програму з інформатики ми якраз і готуємо користувачів.

Quote (Jokerz)
В школе никто не готовит програмистов но почему то програмирование есть и этой теме приделяется много внимания.

в школі є тема алгоритмізація та програмування і на неї виділяють не дуже і багато годин, ледь ледь вистачає на ази.

Quote (Jokerz)
И меня до сих пор добивает что на олимпиадах по школам везде програмирование как будто кроме написания программ больше нечего в компьюторе нету.

пережитки часів коли стояли ос типу дос і можливості пк були десь 10% від тих, що є на даний момент

Spirit Дата: Чт, 28.02.2008, 16:57 | Повідомлення № 30
Сис.адмін
Quote (Jokerz)
до сих пор добивает что на олимпиадах по школам везде програмирование как будто кроме написания программ больше нечего в компьюторе нету.

Мы это обсуждаем в теме Олимпиады, так что заглядывайте туда!

Quote (ssh)
Пробував Вісту, на мою думку поки що сирий продукт. Linux - серверна ОС, хоча є адаптовані версії для користува

Я уже поставил 3-м мользователям Висту, на хорошие компы. Нормально работает! СП 1 уже на подходе, так что можно по чуть-чуть думать про Висту. А вообще диалоги про Висту мне напоминают переход на ХР, когда все говорили, зачем, так наворотили всякого, 2000 или Ме лучше... вот так и сейчас с Вистой. sad

А Линуха... ну не сказал бы что она серверная, я ее больше знаю как ОС для рабочих станций, для серверов есть другие ОС.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.1 Програмне забезпечення для роботи в школі » Операційні системи (Обговорюємо різні ОС.)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2022.