Вт, 21.11.2017, 23:15
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 7 з 11«12567891011»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.4 Підручники з інформатики для 12-річної школи » Відкритий конкурс підручників з Інформатики для 9-го класу (Запрошуємо вчителві учнів та їх батьків до обговорення)
Відкритий конкурс підручників з Інформатики для 9-го класу
1.1. " Інформатика. 9 клас"/Ривкінд, Чернікова, Шакотько, Лисенко; "Генеза".[ 8 ][17.02%]
2.2. " Інформатика. 9 клас"/Завадський, Стеценко, Левченко; "BHV".[ 11 ][23.40%]
3.3. " Інформатика. 9 клас"/подружжя Володіних; "Гімназія".[ 6 ][12.77%]
4.4. " Інформатика. 9 клас"/Морзе, Вебер, Кузьминська; "Школяр".[ 7 ][14.89%]
5.5. " Інформатика. 9 клас. Підручник для 12-річної школи"/Глинський; "Деол".[ 11 ][23.40%]
6.6. " Інформатика. 9 клас. Перший рік"/Шестопалов, Пилипчук, Табарчук; "Аспект".[ 14 ][29.79%]
Усього відповідей: 47
Ковшун Дата: Ср, 09.09.2009, 15:35 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Відкритий конкурс підручників з Інформатики для 9-го класу.
Запрошуємо вчителів, учнів та їх батьків до участі у незалежній експертизі засобів навчання
Інформатики, які пропонуються на 2009/2010 навчальний рік. Потрібно відмітити підручник
із наведеного списку, якому віддаєте перевагу. Можете у повідомленні аргументувати свій вибір.

1. " Інформатика. 9 клас"/Ривкінд, Чернікова, Шакотько, Лисенко; "Генеза". ОЗНАЙОМИТИСЬ
2. " Інформатика. 9 клас"/Завадський, Стеценко, Левченко; "BHV". ОЗНАЙОМИТИСЬ
3. " Інформатика. 9 клас"/подружжя Володіних; "Гімназія". ОЗНАЙОМИТИСЬ
4. " Інформатика. 9 клас"/Морзе, Вебер, Кузьминська; "Школяр". ОЗНАЙОМИТИСЬ
5. " Інформатика. 9 клас. Підручник для 12-річної школи"/Глинський; "Деол". ОЗНАЙОМИТИСЬ
6. " Інформатика. 9 клас. Перший рік"/Шестопалов, Пилипчук, Табарчук; "Аспект". ОЗНАЙОМИТИСЬ

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

mouse Дата: Чт, 01.10.2009, 09:00 | Повідомлення № 91
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (oksanka120)
Реально бред сивої кобили.

Не згоден. Має бути конкурс підручників. Ключове слово КОНКУРС. А хто заважає зібратися людям з форуму і написати підручник. Всі володіють ІКТ. Можна організовувати веб-конференції обговорювати питання і створити колективом ЗАСІБ навчання для вчителя, особливо це актуально для тих хто починає.
Ktara Дата: Чт, 01.10.2009, 09:10 | Повідомлення № 92
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
та ніхто не заважає. Але збереться декілька чоловік. Зроблять грандіозну роботу а всі інші камінням закидають, що роботу виконували люди, які не компетентні у цій справі. Хіба перший раз таке чи що? Знаете ж вислів "Хто працює, того й поганають"
dpi Дата: Чт, 01.10.2009, 09:29 | Повідомлення № 93
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (oksanka120)
А ви запитайте вони згодні обєдинитись в одну команду ?

Правда с ваших слов, но делаю вывод: их не интересует судьба информатики. Главное набить карман или слава.
Шестопалов Дата: Чт, 01.10.2009, 09:44 | Повідомлення № 94
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Quote (mouse)
створити колективом ЗАСІБ навчання для вчителя, особливо це актуально для тих хто починає

Пропонується спільна справа: у видавництві "Аспект" розроблено повний комплект комп’ютерних тестів (до 40 Мбайт) до кожного уроку курсу "Інформатика. 9 клас. Перший рік" з ДОТРИМАННЯМ ВИМОГ програми, рекомендованої МОН України. Створенню тестів допомогли багаторічні наробки і використання у навчальному процесі: що викинули, що підновили, що залишили без змін. Тепер ці тести "підходять" до будь-якого підручника, аби тільки він дотримувався програми Завадського. Звичайно, є у них недоліки і помилки. Давайте їх колективно відпрацюємо для спільного використання.
Безкоштовно скачати тести: http://teachlab.ucoz.ua/load/10-1-0-11
Зауваження та пропозиції чекаю на гілці нашого форуму "Клуб любителів Test-W2".

Відредаговано: Шестопалов - Чт, 01.10.2009, 11:10
Шакотько Дата: Чт, 01.10.2009, 15:14 | Повідомлення № 95
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (dpi)
Правда с ваших слов, но делаю вывод: их не интересует судьба информатики. Главное набить карман или слава.

Мені цікава полеміка відносно того, як треба зробити кращий підручник. І дуже хотів би знати, а автора цитованого висловлювання цікавить доля інформатики?.
Навалитися і зробити - я думаю цього не вийде і не тому, що хтось хоче собі "набити кармани". (Для довідки: наш авторський колектив за видання підручників за державний кошт отримав від видавництва аж біля 4 тис. грн. на кожного за два роки дуже кропіткої праці. Зі славою теж не склалося враховуючи полеміку на цьому форумі).
Написання підручника це справа не одного дня і вона не закінчується з надходженням першого видання в школи. Щоб зробити добрий підручник потрібне друге, третє і т.д. видання. І тому потрібна робота над помилками. Вони є в кожному підручнику. А відкрита розмова потрібна для того щоб зрозуміти - це помилка авторів, чи неправильне розуміння вчителем викладеного матеріалу.
Наш підручник рецензували додатково до тих, хто значиться офіційними рецензентами ще біля 20 вчителів і вчених з відомими в інформатиці іменами але і зараз ми бачимо в підручнику окремі помилки. Наприклад, уже зараз зрозуміло, що кеш-память третього рівня роміщується в сучасних комп`ютерах не на материнській платі, а в мікросхемі процесора і т.д.

Тому думаю що нинішній період апробації повинен пройти як період роботи над помилками. Від помилок, повязаних з стратегією викладу навчального матеріалу до граматичних помилок.

З повагою В.Шакотько

gromko Дата: Чт, 01.10.2009, 16:40 | Повідомлення № 96
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
Сьогодні вже 1 жовтня, але підручників для 9-ого класу ще не бачили. Що можна сказати ще?
mouse Дата: Чт, 01.10.2009, 18:01 | Повідомлення № 97
Ветеран спілкування
Quote (gromko)
Сьогодні вже 1 жовтня

Чув в новинах по Інтеру: "... до 10-14 жовтня у всіх школах України будуть підручники". Пропоную почекати.
PanPete Дата: Чт, 01.10.2009, 18:45 | Повідомлення № 98
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Quote (mouse)
Чув в новинах по Інтеру: "... до 10-14 жовтня у всіх школах України будуть підручники".

Цікаво тільки якого року :'(
mouse Дата: Чт, 01.10.2009, 19:39 | Повідомлення № 99
Ветеран спілкування
Quote (Шакотько)
Тому думаю що нинішній період апробації повинен пройти як період роботи над помилками. Від помилок, повязаних з стратегією викладу навчального матеріалу до граматичних помилок.

Це процес неминучий.

Перечитав ще раз цю гілку...
Звертаючись до теми дискусії, тішить те, що нарешті в Україні є конкурс підручників, є аж цілих 6 варіантів підручників! Хто пам*ятає таке щастя раніше?! Це просто здорово!
Гадаю, що пройде час і стане все на своє місце. І якщо є претензії у людей щодо об*єктивності конкурсу - вчителі завдяки своїй щоденній праці дадуть оцінку кожному з них і це буде справжнє визнання.
Давайте погодимось з думкою, що далеко не всі зможуть зробити те, що зробили автори підручників.
:?

pasichov Дата: Чт, 01.10.2009, 20:03 | Повідомлення № 100
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Глинський__Ярослав)
Це значне перебільшення.

Цитата (pasichov )
Дискусія про підручники з "комерційно-фінансовим ухилом" мене просто розважає...

По моєму, Ви вжили не те слово (останнє), що хотіли.

Помиляєтесь. Саме те слово - Р О З В А Ж А Є. Бо нагадує старий анекдот, що Штірліц знав, скільки буде 2*2, але він не знав, чи знає це Мюллер... Йде велика гра. На "кону" - державні гроші. Автори і видавництва стоять в "стійці"... Дуже часто варто подивитися список авторів, і знаючи "хто з ким і проти кого дружать" вже можна назвати переможців... А ті, хто не переміг... теж знають, що соціалізм закінчився, а їсти хотять всі... Єдиний позитив - це можливість у учителя вибирати з широкого розмаїття версй. Але ще раз повторюсь - ІДЕОЛОГІЧНО ВСІ ПІДРУЧНИКИ ОДНАКОВІ.

Програма тут ні до чого. Кнопкодавіння уникнути не можна. Правда, видають у Росії підручники з інформатики для шкіл, де не згадають конкретно жодного програмного засобу, а лише описують принципи. Не сподобалися вони мені, хоча зерно раціональне в них є, я всі ті зерна позбирав і врахував у своїй роботи. Кнопкодавіння в тих книжках не описується, але й читати їх не цікаво. Таке враження ніби ми живемо у другій поливині 80-х.

Я поділяю погляди авторів таких підручників. Саме таким (ІМХО) повинен бути підручник по користувацькому курсу. Він повинен якнайдалі відійти від HELPа по тій чи іншій програмі...Підручник повинен бути РОЗВИВАЮЧИМ , а не КОНСТАТУЮЧИМ. Але написати його дійсно ДУЖЕ ВАЖДКО. Тому й маємо купу версій підручників... адже у Майкрософта чудово документовані продукти - в цьому фундамент їх успіху...
Не варто явно чи неявно закликати вчителів ігнорувати підручники: офіційні та альтернативні. Для вчителя - це все таки інструмент праці. Кому потрібна лопата, кому трактор, кому треба все. Для батьків - це інвестиція в навчання дітей. Для вчителя - це полегшення в роботі. Не секрет, що за часів попереднього підручника багато вчителів призвичаїлися обходитися без жодного.

Так, дійсно, навчилися. А що робити, якщо наявні підручники не відповідають твоєму твердому переконанню, що вчити потрібно "не так"? Писати свій? Але це означає...СТВОРИТИ ЩЕ ОДИН ПОГАНИЙ ПІДРУЧНИК.
ІМХО варто переглянути парадигму створення підручників інформатики...
swetikccc Дата: Пт, 02.10.2009, 00:52 | Повідомлення № 101
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (Шакотько)
Мушу відновити справедливість - наведена цитата не з посібника Глинського Я., а з підручника нашого авторського колективу (стр. 95). Я дуже хотів би прочитати конкретні зауваження щодо коректності наведеної цитати.
З повагою В.Шакотько

Трактування значка Мій комп’ютер як папки для забезпечення доступу до зовнішніх запам’ятовуючих пристроїв, папок з файлами різних користувачів

Додано (02.10.2009, 00:52)
---------------------------------------------

Quote (pasichov)
Я поділяю погляди авторів таких підручників. Саме таким (ІМХО) повинен бути підручник по користувацькому курсу. Він повинен якнайдалі відійти від HELPа по тій чи іншій програмі...

Цілком згоден.
У багатьох підручниках наприклад описують вбудований в Microsoft Office Word векторний редактор.
Яким принципам роботи в векторному редакторові можливо навчитися в Ворді?( вузли , криві , логічні операції де в Ворді)
Є багато безкоштовних векторних редакторів (OpenOffice.org Draw, Inkscape...) і навчившись працювати в них можливо без зусиль перейти до комерційних продуктів(Якщо потрібно )

Відредаговано: swetikccc - Пт, 02.10.2009, 00:31
Шестопалов Дата: Пт, 02.10.2009, 08:29 | Повідомлення № 102
Видавець посібників
Что же вы нас, авторов, так яростно мордой возите? Неужели за то, что мы решились СДЕЛАТЬ, не ограничившись безопасными разговорами "обо всём и ни о чём"? Других слов не находите за нашу работу? Может быть потому вы так старательно выискиваете, к чему бы придраться, что сами ничего для информатики сделать не можете? А вы попробуйте хоть один параграф декларируемого вами учебника написать, сразу воинственный пыл поубавится.
А может быть сработала извечная особенность украинца: нам легче "хату спалить", чем объединить свои усилия для общего дела? Вот так мы имеем то, что имеем: и в политике, и в жизни, и в нашем убогом образовании, где легче украсть, чем создать.

Відредаговано: Шестопалов - Пт, 02.10.2009, 09:35
alex Дата: Пт, 02.10.2009, 09:34 | Повідомлення № 103
Активний учасник
Рейтинг: 17
Quote (Шестопалов)
Что же вы нас, авторов, так яростно мордой возите?

А Вы как думаете за что? Аргумент, что из зависти очень уж примитивен.
Шестопалов Дата: Пт, 02.10.2009, 09:40 | Повідомлення № 104
Видавець посібників
Quote (alex)
А Вы как думаете за что? Аргумент, что из зависти очень уж примитивен.

Вот пожалуйста, наглядный пример необъективности! Где я этот аргумент приводил?
Шакотько Дата: Пт, 02.10.2009, 09:48 | Повідомлення № 105
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (swetikccc)
Трактування значка Мій комп’ютер як папки для забезпечення доступу до зовнішніх запам’ятовуючих пристроїв, папок з файлами різних користувачів

Це не так. Об`єкт Мій комп`ютер розглядається як спеціальна папка. Як обєкт Мій комп`ютер має значок. Але не сам значок є папкою, а об`єкт.
Можливо шановний (шановна) swetikccc має на увазі, що у Windows95-98 Мй комп`ютер був окремою програмою, і окремо була програма Провідник. У Windows ХР немає окремої програми Мій комп`ютер є лише спеціальна папка Мій комп`ютер, яка відкривається у вікні Провідника.

Цитата з довідки Windows ХР (на жаль довідка в цій програмі російськомовна, навіть у локалізованій версії):
Чтобы отобразить панель управления в окне «Мой компьютер»
1. На панели управления откройте компонент «Свойства папки».
- Нажмите кнопку Пуск и выберите команду Панель управления.
- Дважды щелкните значок Свойства папки.
2. На вкладке Вид установите флажок Отображать ''Панель управления'' в папке ''Мой компьютер''.
З повагою В.Шакотько

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.4 Підручники з інформатики для 12-річної школи » Відкритий конкурс підручників з Інформатики для 9-го класу (Запрошуємо вчителві учнів та їх батьків до обговорення)
Сторінка 7 з 11«12567891011»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.