Th, 30.06.2022, 15:14
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Forum moderator: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.10 Вільне програмне забезпечення » Безкоштовне програмне забезпечення (FreeWare) (Обмін FreeWare пограмами, якими можна замінити платні анаоги)
Безкоштовне програмне забезпечення (FreeWare)
login Дата: Th, 25.10.2007, 20:28 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Не сьогодні так завтра настане день, коли влада почне наїзджати за піратське програмне забезпчення і на навчальні заклади. Різка відмова від кастрованого креками софту буде болючою більше для вчтиеля інформатики ніж для школи.
Для запобігання цьго є два варіанти:
1 - придбання ліцензій на програмне забезпеченя;
2 - заміна платних програм їх безкоштовними аналогами.
Оскільки перший варіант вимагає великих фінансових вкладень то підходить лише для шкіл, які мають багато спонсорів з тугими гаманцями. Решті шкіл (яких більшість) залишається другий варіант, який і буде обговоренй вцій темі.
Отже, ця тема присвячена опису, порівнянню, посиланям, на безкоштовне програмне забезпечення, яке може бути використане в школах замісь свої платних аналогів.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: WWW - Fr, 06.06.2008, 01:08
Sopot Дата: Mo, 17.11.2008, 18:13 | Повідомлення № 31
Я тут недавно...
Повідомлень: 47
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Бібліотека безкоштовних програм - посилання
volodschool2 Дата: Mo, 17.11.2008, 23:02 | Повідомлення № 32
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1611
Нагороди: 17
Рейтинг: 407
Quote (Sopot)
Бібліотека безкоштовних програм - посилання

Sopot, Ви неуважні, погляньте сюди http://informatics.at.ua/dir/8 , але зайвий раз направити людей на хороший сайт не завадить.


Відредаговано: volodschool2 - Mo, 17.11.2008, 23:04
Karl Дата: Tu, 18.11.2008, 18:52 | Повідомлення № 33
АнтиЛінукс
Повідомлень: 59
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
І чого воно безплатне - бо воно нікому не треба!
filnick Дата: Tu, 18.11.2008, 19:59 | Повідомлення № 34
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Все-таки проблема ліцензування програм для використання в навчальному процесі повинна вирішувати держава. Переважна частина навчальних закладів державної (комунальної) форми власності. Постачання комп'ютерної техніки теж здійснюється в основному централізовано через бюджет. Існують, знову таки, державні програма та державні стандарти освіти. То чому кожен вчитель повинен перейматися питаннями ліцезованості софту. який йому поставляють? Останній клас, який отримав, мав ліцензію на:
1) операційну систему
2) офісний пакет
3) антивірусну програму
4) архіватор
5) середовище програмування.
6) навчальні програми з предметів
Чому б Міністерству не доповнити цей список ще додатковим набором необхідних програм (можна провести анкетування чи опитування вчителів інформатики) і зняти питання про ліцензування.
W-w-W Дата: Tu, 18.11.2008, 20:53 | Повідомлення № 35

Quote (filnick)
Чому б Міністерству не доповнити цей список ще додатковим набором необхідних програм (можна провести анкетування чи опитування вчителів інформатики) і зняти питання про ліцензування

filnick, це Україна, і нічого ми не вирішим і ніяк не вплинем.

Для чого МОН вирішувати проблеми з ліцензіями?, якщо вчитель все може найти і дістати, а також робити, правда задарма, отут скільки коштів держава економить, а ми тут вирішуємо.......

До нас давно все вирішено!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Karl Дата: We, 19.11.2008, 16:20 | Повідомлення № 36
АнтиЛінукс
Повідомлень: 59
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (filnick)
Все-таки проблема ліцензування програм для використання в навчальному процесі повинна вирішувати держава. Переважна частина навчальних закладів державної (комунальної) форми власності. Постачання комп'ютерної техніки теж здійснюється в основному централізовано через бюджет. Існують, знову таки, державні програма та державні стандарти освіти. То чому кожен вчитель повинен перейматися питаннями ліцезованості софту. який йому поставляють? Останній клас, який отримав, мав ліцензію на: 1) операційну систему 2) офісний пакет 3) антивірусну програму 4) архіватор 5) середовище програмування. 6) навчальні програми з предметів Чому б Міністерству не доповнити цей список ще додатковим набором необхідних програм (можна провести анкетування чи опитування вчителів інформатики) і зняти питання про ліцензування.

Quote (WWW)
До нас давно все вирішено!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

За вас все вирішено - то є правда. Тим більше, що міністерство дає те що потрібно згідно вимог програми (державного стандарту). Все інше - за ваші гроші
filnick Дата: We, 19.11.2008, 17:28 | Повідомлення № 37
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Karl)
Все інше - за ваші гроші

Чи за гроші тих, хто навчається?
gromko Дата: We, 19.11.2008, 19:32 | Повідомлення № 38
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (filnick)
Чи за гроші тих, хто навчається?

Щоб припинити безрезультатну дискусію, пропоную вільне ПЗ для Windows на Lafox.Net. До речі, там дуже багато цікавого ПЗ
W-w-W Дата: We, 19.11.2008, 21:40 | Повідомлення № 39

Quote (Karl)
За вас все вирішено - то є правда. Тим більше, що міністерство дає те що потрібно згідно вимог програми (державного стандарту). Все інше - за ваші гроші

І вам МОН все забезпечив, що вам потрібно, сумніваюсь ???

Всі ліцензії на всі програми????

Якби МОН забезпечував програмами, які потрібні згідно програми, то бюджет не витримав таких витрат!!!!!

gromko Дата: Th, 20.11.2008, 21:31 | Повідомлення № 40
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
У більшості випадків МОНУ не має жодного відношення до поставок комп'ютерів у школи - як правило цим займаються місцеві керівники освіти (хоча бувають і винятки). Міністерство вимагає дотримання певних стандартів щодо апаратного та програмного забезпечення, яким комплектуються НКК. На місцях бувають різні казуси - "не доходять" дистрибутивні диски з ліцензійним ПЗ, кількість комп'ютерів зменшується до мінімума (за ті самі гроші "комп'ютеризуються" дві , а то й три школи). Представники фірми щезають невдовзі після установки класу (разом з гарантією) - вчитель залишається сам на сам з НКК і проблемами, які виникли з його обслуговуванням. Так, ліцензійне ПЗ є (повний набір згідно наказу міністерства), але для творчо працюючого вчителя (тобто для вас) його звичайно мало. Виходів три - купити ПЗ (немає грошей), встановити контрафактне ПЗ (а якщо ... ? Страшно) або ж використати вільні аналоги що ми й зробили і рекомендуємо всім)
samael_lilitsch Дата: Fr, 17.07.2009, 11:30 | Повідомлення № 41
Я тут недавно...
Повідомлень: 22
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
нещодавно наштовхнувся на надзвичайно корисну міні-програмку для створення характеристики учнів.
створив свіжі характеристики на всіх учнів класу за кілька хвилин.

http://wwws-c-h-o-o-l.ucoz.ua/

заходити в каталог матеріалів (на сайті діє реєстрація ucoz).
програма повністю безкоштовна і ключів не потребує

pasichov Дата: Fr, 17.07.2009, 17:34 | Повідомлення № 42
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (filnick)
Останній клас, який отримав, мав ліцензію на:
1) операційну систему
2) офісний пакет
3) антивірусну програму
4) архіватор
5) середовище програмування.
6) навчальні програми з предметів
Чому б Міністерству не доповнити цей список ще додатковим набором необхідних програм (можна провести анкетування чи опитування вчителів інформатики) і зняти питання про ліцензування.

В моїй останній поставці було ще де-що: FineReader 9, Pragma 5, ключі на багаторазову установку Вісти і ХР., попередньо налаштований Linux на сервері...(криво налаштований). Антивірус жахливий- Панда... Але, за великим рахунком це краще, ніж нічого. Сподіватися, що включать в поставку ліцензію на щось типу...Фотошоп...етс не варто. Мінімум є. Програму формально виконувати можна. Для іншого - не всі безкоштовні програми погані. З принципових міркувань не користуюся нічим неліцензійним. Правда, маю ліцензію ще 1997 р. на Фотошоп 5.5 та з 2005 р. Win2003 Server, щороку купую Вебер на всі компи в школі (123+3 ноути, перший раз купив за свої, написав заявку в опікунську раду (типу батьківський комітет у нас, але громадська організація, тільки вони розподіляють батьківські кошти) - повернули, зараз щороку дають. Звернувся в ІBM листом, отримав право на використання для потреб освіти їх дуже потужним середовищем - IBM Lotus Domino ($60 тис. коштує!, але є дозвіл ОФІЦІЙНИЙ, прислали). Якщо не займатися документообігом в мережах не потрібно в школі.
Все решта - Freeware (GNU- ліцензія, під Linux), включаючи засоби розробки програм. Останнім часом з'явилося купа безкоштовних версій середовищ програмування (майкрософівська студія, делфі експлорер, етс.). так що великої проблеми немає, ІХМО все, що треба є.
Звичайно, добре було б мати ліцензію на програму котнтролю за роботою учнівських компів. Але ми написали свою, може й гіршу за відомі "крадені" реалізації, але нікому нічого не винні. Після всього життя показало, що при повноцінній роботі учителя на уроці та наявності проектора вона просто не потрібна...

PanPete Дата: Sa, 18.07.2009, 03:52 | Повідомлення № 43
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (pasichov)
Після всього життя показало, що при повноцінній роботі учителя на уроці та наявності проектора вона просто не потрібна...

Перше оставимо в спокої, а ось друге під питанням. Обмежений ресурс життєздатності ламп проектора та їх порівняно висока ціна в деяких випадках, а саме - обмеженій фінансовій підтримці кабінету, спонукають використовувати проектор лише в незамінних випадках, а в основному ж транслювати покази на екрани учнівських ПК використовуючи відповідне програмне забезпечення, наприклад вільний в поширенні iTALC
dpi Дата: Sa, 18.07.2009, 05:06 | Повідомлення № 44
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (PanPete)
Обмежений ресурс життєздатності ламп проектора та їх порівняно висока

У него цена такая же как у телевизора дюймов на 50. Чем ежедневно целый год уже пользуемся.
PanPete Дата: Sa, 18.07.2009, 21:07 | Повідомлення № 45
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (dpi)
У него цена такая же как у телевизора дюймов на 50. Чем ежедневно целый год уже пользуемся.

цитата з http://www.atanor.ru/information/interestingly/42
Quote
Для обеспечения безопасной работы современное проекционное оборудование имеет счетчик ресурса лампы. Средний срок службы лампы составляет от 1000 до 3000 часов в зависимости от модели. ........ По истечении срока службы лампы проектор будет отключаться автоматически через 5 — 10 минут после его включения или не будет включаться вовсе!

Ціни станом на 18 липня - від 159$ (Лампа Panasonic ET-LAB10 (для PT-LB10*/PT-LB20*/PT-U1*)) до 750$ (InFocus SP-LAMP-020)


Відредаговано: PanPete - Sa, 18.07.2009, 21:11
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.10 Вільне програмне забезпечення » Безкоштовне програмне забезпечення (FreeWare) (Обмін FreeWare пограмами, якими можна замінити платні анаоги)
Search:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.