Сб, 04.02.2023, 20:08
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.10 Вільне програмне забезпечення » Безкоштовне програмне забезпечення - Інтернет та мережі
Безкоштовне програмне забезпечення - Інтернет та мережі
W-w-W Дата: Чт, 06.11.2008, 01:03 | Повідомлення № 1

Безкоштовне програмне забезпечення (Freeware, /ˈfɹiːwɛə®/), від англ. free — «безкоштовний» і англ. software — «програмне забезпечення») — це власницьке програмне забезпечення, котре можна безкоштовно використовувати протягом необмеженого терміну без обмежень у функціональності, поширюване без початкових кодів. Автори такого програмного забезпечення, як правило, хочуть «дати щось спільноті», але хочуть також контролювати його подальшу розробку. Іноді, коли програмісти вирішують припинити розробку, вони передають джерельний код іншим програмістам, або ж спільності як вільне програмне забезпечення.


Прошу в даній темі описувати програми та давати посилання на них, що стосуються Інтернету та локальних мереж і є безплатними та не потребують ліцензій

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

ol_loy Дата: Чт, 06.11.2008, 09:00 | Повідомлення № 2
Я тут недавно...
Повідомлень: 32
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Mozilla Firefox (укр. Мозилла Файрфокс)— безплатний веб-оглядач (браузер) з відкритим кодом, заснований на ядрі Gecko (Проект Mozilla). Раніше відомий як Phoenix і Firebird.

Firefox забезпечує висок рівень безпеки користувача, здатний захищати його від нав'язливої реклами, має низку нових можливостей, таких як:
блокування вікон-поплавців;
відкриття сторінок у вкладках, а не в окремих вікнах;
додатки, що надають нові можливості;
теми, які змінюють зовнішній вигляд.

При розробці Firefox особливу увагу надавалась підтримці стандартів W3C. Тому іноді веб-сайти, написані з порушенням стандартів в розрахунку на перегляд лише в Internet Explorer, можуть відображатись невірно. На щастя, такі сайти зустрічаються все рідше.

Додатково слід відзначити наступні можливості — вмонтовану панель пошуку в пошукових машинах і словниках, так звані «Live bookmarks» — інтеграцію з RSS-потоками, широкі можливості з налаштування поведінки та зовнішності, невеликий розмір дистрибутиву.

Домашня сторінка: www.mozilla.com/firefox/

NVU - це Open Source візуальний (WYSIWYG) HTML редактор. Як і для Firefox і Thunderbird основою для створення NVU послужила частина коду взятого із Mozilla - код Mozilla Composer. До створення NVU був залучений головний архітектор Mozilla Composer - Деніел Глазман.

NVU володіє великою кількістю можливостей. Це Менеджер сайтів, що дозволяє редагувати сторінки на віддаленому сервері, вбудованний Редактор CSS з попереднім переглядом стилів, кольорове підсвічення синтаксису в режимі редагування коду, перевірка орфографії та багато іншого. Цілком непогана безкоштовна альтернатива FrontPage i Dreamweaver.

Домашня сторінка: nvu.mozilla-russia.org

Mozilla Thunderbird — безкоштовна, вільно розповсюджуванна програма для работи з електронною почтою та групами новин. Підтримує протоколи: SMTP, POP3, IMAP, NNTP, RSS. Thunderbird працює в Windows, Mac OS X та Linux, з однаковим набором можливостей та разташуванням элементів керування на всіх платформах однакове.

Як і Firefox, Thunderbird підтримує візуальні теми. По замовчуванню інтерфейс програми схожий на звичний користувачам Windows інтерфейс почтового клієнту Outlook Express.

Домашня сторінка: http://www.mozilla-europe.org/uk/products/thunderbird/

Opera - найшвидший і невимогливий до ресурсів системи браузер з власним ядром. Має вбудований менеджер завантажень, підтримує обкладинки.

Opera - компактний і водночас могутній пакет комунікаційних програм, що складається зі швидкого браузера з багатодокументним інтерфейсом (MDI), поштової програми і модуля для отримання новин з веб-сайтів у форматі RSS. Окрім цього, є непоганий вбудований завантажувач файлів, у т.ч. через мережу BitTorrent, а також можливість використання віджетів - невеликих програм, що виконують ті або інші функції (переважно - виведення бажаної інформації прямо на стільницю). З версії 9.61 - вбудована українська мова.

Домашня сторінка: http://www.opera.com/

Download Master - менеджер завантажень українського виробництва. Простий і зручний, зі зрозумілим інтерфейсом і підтримкою списків завантажень.

Download Master дозволяє значно підвищити швидкість завантаження файлів через Інтернет з використанням протоколів HTTP, HTTPS і FTP. Для цього використовується розбиття файлу на потоки, які завантажуються одночасно. Програма також підтримує докачку файлу з поточної позиції після розриву зв’язку, або паузи.

Для підвищення зручності користування, Download Master інтегрується в Internet Explorer, Firefox, Mozilla, Opera, Netscape Communicator та інші браузери, замінюючи стандартний модуль закачки. Окрім того, програма слідкує за буфером обміну, визначаючи посилання.

Потужний і зручний засіб керування категоріями закачок. Можливість автоматичного розпізнавання типу файлів і розташування їх у відповідні вказані категорії. Необмежена кількість категорій і рівней вкладеності.

Чудовий менеджер закачок від українських розробників! І звісно має поряд з російською та англійською й українську мову інтерфейсу.

Домашня сторінка: http://www.westbyte.com/dm

swetikccc Дата: Чт, 06.11.2008, 10:56 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
iTALC
http://italc.sourceforge.net/
iTALC - мощная программа для учителей работающих в компьютеризированных классах. Она позволяет различными способами контролировать компьютеры учащихся входящих в состав сети. iTALC поддерживает Linux и Windows 2000/XP/Vista а также может использоваться в смешанных сетях.
В отличии от широко используемых коммерческих аналогов, iTALC является полностью бесплатной программой с открытыми кодами. Это значит что любой желающий может скачать исходный код программы и изменить его так как ему это будет удобно.
Принципиальные характеристики iTALC:
- Возможность просмотра и записи происходящего на компьютерах учеников.
- Удаленный контроль компьютеров входящих в сеть, для поддержки и помощи учащимся.
- Показ учебных материалов (в режиме полного экрана или в отдельном окне) на всех компьютерах сети.
- Блокировка рабочих станций для привлечения большего внимания к изложению материала.
- Пересылка текстовых сообщений учащимся.
- Включение и выключение всех компьютеров сети
- Удаленный вход и выход и запуск команд и скриптов.
- Обучение на растоянии. iTALC может работать не только в локальных сетях - с помощью соединений VPN можно организовать преподавание и в домашних условиях.
Следует отметить что iTALC оптимизирован для работы с многоядерными системами. Не важно сколько ядер вы имеете - iTALC может использовать все.

Має український інтерфейс
Перевіряв все працюе

PanPete Дата: Пт, 07.11.2008, 01:05 | Повідомлення № 4
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
TopServer2.1
http://www.topserver.ru/
З опису, приведеного на офіційному сайті пограми:
"TopServer представляет собой мощный, удобный и простой в использовании сервер приложений (серверный пакет), состоящий из лучших на данный момент серверных компонентов последних версий, таких как веб-сервер Apache, PHP, MySQL, PERL, SQLite, SlimFTPd и других.
Сервер приложений TopServer создан преимущественно для установки на локальный компьютер (сервер), устанавливаемый с целью локального тестирования и отладки PHP и PERL скриптов, создания сайтов, содержащих динамические страницы с использованием языка сценариев PHP и PERL, баз данных MySQL и SQLite, организации хостинга в рамках локальных сетей различного уровня, в качестве сервера сети организации и других целей.
Компоненты TopServer 2.1
- Apache: Apache 2.0.59
- PHP: PHP 5.1.6
- PERL: PERL 5.6.1
- MySQL: MySQL 5.0.18-nt-max
- phpMyAdmin: phpMyAdmin 2.6.1
- SQLite: SQLite 2.8.17
- SQLiteManager: SQLiteManager 1.2.0
- FTP: SlimFTPd 3.17
- Sendmail: Virtual Sendmail Stub
- Библиотеки PHP: BCmath, Calendar, Date, FTP, GD2, MySQL, ODBC, pcre v6.6, Session, Hash, Com_dotnet, Ctype, DOM, XML, LibXML, SimpleXML, XMLreader, XMLwriter, Zlib, iconv, Reflection, SPL, Tokenizer, WDDX (встроенные библиотеки)
MySQL, MySQLi, SQLite, GMP, Sockets, bzip2, XSL
- (библиотеки PECL)
Дополнительно: Менеджер виртуальных хостов;
- Менеджер пользовательских каталогов;
- Редактор файлов конфигурации Apache, PHP, MySQL;
- Менеджер FTP сервера PHPsFTPd 0.5;
- Файловый менеджер PHPFM 1.0;
- Набор основных библиотек PERL;
- Примеры простых PHP скриптов для начинающих (~400 шт). "
Даний пакет дозволяє в кабінеті інформатики (або ж вшколі в цілому інтрамережу). Можливість використання всіх веб-технологій в локальні мережі - хіба ж це не те, до чого прагне кожен? Хостинг внутрішкільних сайтів, можливість використання скриптів PHP для створення навчального інтерактивного простору, MySQL - для свореня загальношкільної бази даних, тощо - ось лише кілька прикладів можливого застосування пакету. В найпростішому випадку пакет можна використовувати (до речі він в принципі є незамінним в цьому випадку) для перевірки дієздатності динамічного сайту в процесі його створення (жалко, але сторінки на чистому HTML вже в історії).
Російський інтерфейс, простота встановлення, російськомовний сайт підтримки з прекрасною бібліотекою довідників, посібників, бібліотек скриптів, тощо.


Відредаговано: PanPete - Пт, 07.11.2008, 11:11
Nicola Дата: Ср, 25.02.2009, 22:24 | Повідомлення № 5
Прописаний назавжди
Повідомлень: 475
Нагороди: 2
Рейтинг: 23
Quote (PanPete)
TopServer2.1
Як застосувати на практиці(один з варіантів) можна прочитати тут http://nlannaschool.wishhost.net/downloads.php?cat_id=14

Додано (25.02.2009, 22:24)
---------------------------------------------

Quote (PanPete)
для перевірки дієздатності динамічного сайту
Підтримує і html і не тільки!
volodschool2 Дата: Вт, 01.09.2009, 23:20 | Повідомлення № 6
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1613
Нагороди: 17
Рейтинг: 422
Дочекалися! Опера 10.00
Andrey123q Дата: Пн, 28.03.2011, 23:19 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Wireshark (ранее — Ethereal) — программа-анализатор трафика для компьютерных сетей Ethernet и некоторых других. Имеет графический пользовательский интерфейс. Тип сниффер.
Адрес: http://www.wireshark.org
nelohotron Дата: Вт, 09.08.2011, 00:59 | Повідомлення № 8
Новий користувач
Повідомлень: 15
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
LiteManager Free - бесплатная программа для удаленного администрирования компьютеров, обладает основными функциями LiteManager и позволяет одновременно управлять 30-ю и более компьютерами бесплатно!

Удалённое управление компьютером бесплатно как для физических, так и для юридических лиц.

Основные возможности LiteManager Free и ее отличия от полной версии приведены в таблице - http://litemanager.ru/produkts/LiteManagerFree/


По типу радміна, повністю безкоштовно на 30 компів, навіть в комерційних цілях. НетСупортСкул напевно не замінить але "на безрибї і рак риба"
НІКОЛЯ Дата: Вт, 09.08.2011, 07:41 | Повідомлення № 9
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Quote (nelohotron)
По типу радміна, повністю безкоштовно на 30 компів, навіть в комерційних цілях. НетСупортСкул напевно не замінить але "на безрибї і рак риба"

Дивіця уважніше http://litemanager.ru/buy/ якаж вона безкоштовна?
nelohotron Дата: Вт, 09.08.2011, 10:06 | Повідомлення № 10
Новий користувач
Повідомлень: 15
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (НІКОЛЯ)
Дивіця уважніше

а тепер ви подивіться ще раз, але уважно
http://litemanager.ru/produkts/LiteManagerFree/

Додано (09.08.2011, 10:06)
---------------------------------------------
для ліннивих цитата з розділу FAQ:

Quote
В: Можно ли устанавливать бесплатную версию в коммерческую организацию?
O: Да, бесплатная версия абсолютно бесплатна для всех. Но ее использование ограничивается только 30-ю компьютерами.

http://litemanager.ru/support/faq/#32
НІКОЛЯ Дата: Вт, 09.08.2011, 10:37 | Повідомлення № 11
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Пропоную проінсталити а потім описати результат роботи я зазвичай так і роблю, і тоді все стане ясно ;)
nelohotron Дата: Вт, 09.08.2011, 16:08 | Повідомлення № 12
Новий користувач
Повідомлень: 15
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Маю аж два тижня на підготовку комп'ютерів до навчального року. Обов'язково проінсталю, потім опишу.
А поки що ось що знайшов - http://www.ixbt.com/soft/litemanager.shtml
Як вже говорив, не нетсупорт скул, ну функціонал як у радміна.
SERGA Дата: Вт, 14.02.2012, 11:30 | Повідомлення № 13
Новий користувач
Повідомлень: 17
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Програма iTALC для демонстрації презентації на учнівські компютери, контроль за моніторами учнів та інше. Восени була надрукована моя стаття в газеті "Шкільний світ" в рубриці досвід роботи "Програма iTALC - найкраща альтернатива проектору". Пишіть на адресу serga81@hotmail.com я вам скину в форматі doc.
Безбородько Дата: Ср, 15.02.2012, 22:30 | Повідомлення № 14
Тут живе...
Повідомлень: 113
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Quote (swetikccc)
Має український інтерфейс Перевіряв все працюе

Ви пробували встановити на Windows 7 Profeshinal? Якщо так, то поділіться досвідом інсталяції.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.10 Вільне програмне забезпечення » Безкоштовне програмне забезпечення - Інтернет та мережі
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2023.