Сб, 26.11.2022, 13:50
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.10 Вільне програмне забезпечення » Безкоштовне програмне забезпечення - Графічні програми
Безкоштовне програмне забезпечення - Графічні програми
W-w-W Дата: Чт, 06.11.2008, 01:01 | Повідомлення № 1

Безкоштовне програмне забезпечення (Freeware, /ˈfɹiːwɛə®/), від англ. free — «безкоштовний» і англ. software — «програмне забезпечення») — це власницьке програмне забезпечення, котре можна безкоштовно використовувати протягом необмеженого терміну без обмежень у функціональності, поширюване без початкових кодів. Автори такого програмного забезпечення, як правило, хочуть «дати щось спільноті», але хочуть також контролювати його подальшу розробку. Іноді, коли програмісти вирішують припинити розробку, вони передають джерельний код іншим програмістам, або ж спільності як вільне програмне забезпечення.


Прошу в даній темі описувати програми та давати посилання на них, що стосуються графічних програм і є безплатними та не потребують ліцензій

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: Махновець_Ігор - Ср, 15.04.2009, 00:45
ol_loy Дата: Чт, 06.11.2008, 09:15 | Повідомлення № 2
Я тут недавно...
Повідомлень: 32
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
GIMP - потужна безкоштовна, вільно поширювана програма для створення, складення і редагування зображень (малюнків і фотографій) поширювана на умовах GNU. Програма підтримує растрову графіку і частково векторну.

GIMP використовюється для створення та обробки цифрової графіки, а також фотографій, наприклад для створення графіки та логотипів, зміни розміру фотографій, маніпуляцій з кольорами зображення, комбінування зображень з використанням шарів, видалення елементів зображення, конвертації між різними типами графічних файлів.

GIMP часто використовується як безкоштовна альтернатива Adobe Photoshop, що є домінуючою програмою в сфері растрової графіки.

Домашня сторінка: www.gimp.org

Blender - Безкоштовний редактор тривимірної графіки й анімації. Незважаючи на відносно невеликий розмір, функцій цього пакета цілком достатньо для роботи як звичайним користувачам, так і професіоналам. У програмі є всі основні інструменти, що використовуються в професійних 3D-редакторах. Blender містить у собі засоби 3D моделювання, анімації, рендерінга, обробки відео, набір опцій для створення інтерактивних ігор, візуальні 3D ефекти і багато чого іншого. Використовуючи цю програму, можна створювати реалістичні 3D картини, з якістю цифрової фотографії.

У Blender, як і в будь-який професійний 3D-пакет, вбудована велика кількість примітивів, з яких Ви можете збирати свої власні моделі. Різні кільця, куби, сфери, циліндри, додаткові сітки і т.д.

Домашня сторінка: www.blender.org

Inkscape - вільний редактор векторної графіки з можливостями подібними до Illustrator, Freehand, CorelDraw, або Xara Xtreme. Програма ліцензована за умовами GNU General Public License.

Inkscape поміж іншим дозволяє створення написів вздовж лінії, виправлено функцію експорту до даних інших форматів EPS (Encapsulated PostScript), PS (PostScript), EPSI (Encapsulated PostScript Interchange), AI (Adobe Illustrator), SVG, POV (POV-Ray, сплайни), SVGZ (стиснений SVG), додано можливість векторизації (трасування) малюнків за допомогою додатка (plug-in). Перероблено таокож інтерфейс навподіб растрового редактора GIMP - інтегровану панель інструментів та поле малювання. Програма містить простий редактор коду XML, що уможливлює доступ, зокрема, до заблокованих об’єктів.

Рідним форматом запису програми Inkscape є SVG. Програма може використовувати згладження, регулювання прозорості, створення градієнтів заповнення, має вбудований набір готових ліній (напр, стрілки), обслуговує векторні шрифти. Перевагою програми є приклади планш, які відображають ефекти, які можна отримати разом із описом, як їх отримати.

Домашня сторінка: www.inkscape.org

Paint.NET – безкоштовна програма для редагування зображень та фотографій розроблена для комп'ютерів, що працюють під операційною системою Windows 2000, XP, Vista, або Server 2003. Серед багатьох потужних і корисних характеристик слід зазначити можливість работи з шарами (зокрема з прозорими), роботу з сканером і камерою, масштабування, видалення ефекту червоних очей, повна історія змін, і багато іншого. Особливий наголос зроблений на функції для фотографів і просто на роботу з фотографіями. Підтримувані формати: BMP, IPEG, PNG, TIF, GIF та власний формат PDN.

Простий інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Всі особливості і елементи інтерфейсу проектувалися з розрахунком на те, щоб користувач негайно приступив до роботи над тим або іншим зображенням. Помітна велика схожість з базовим графічним редактором Windows. І це недаремно - адже Paint.NET розроблявся як могутня альтернатива майкрософтовському "творінню". Тому користувачам знайомим з Paint не складе великих труднощів освоїтися в простому інтерфейсі Paint.NET.

Шари. Як правило, тільки дорогі платні програми для роботи із зображеннями уміють працювати з шарами. Paint.NET надає цю можливість безкоштовно.

Могутні інструменти. Paint.NET має потужні, але прості інструменти для роботи з векторною графікою, виділення (чарівна паличка), клонування зображень, а також простий текстовий редактор, інструменти для масштабування (від 1% до 3200%) і заміни кольору...

Спеціальні ефекти. Paint.NET містить безліч спеціальних ефектів для поліпшення зображень. Окрім стандартних, знайомих нам по аналогічних платних програмах, присутній також унікальний ефект - 3D обертання. Звичайно є в наявності і такі незамінні функції як яскравість зображення, контраст, відтінок, насиченість і др…

Плагіни. Для цього графічного редактора розроблено безліч плагінів, що збагачують можливості програми або просто додають нові спецефекти.

Увага! Для коректної роботи програми необхідно, щоб в системі був встановлений Microsoft .NET Framework.

Домашня сторінка: http://www.getpaint.net/

Програма Picasa, створена компанією Google, призначена для пошуку фотографій на Вашому комп'ютері за лічені секунди. Picasa — це програма, яка допоможе миттєво знайти всі зображення на Вашому ПК, а також змінювати їх і обмінюватися ними. Можна почати з найпростішого, — переписувати за допомогою Picasa фотографії з фотокамери на комп'ютер. Надалі під час кожного запуску програми вона автоматично знаходитиме всі фотографії на комп'ютері (навіть ті, про які Ви вже забули) і сортуватиме їх у візуальні альбоми, упорядковані за датою у папках з іменами, які легко розпізнаються. Можна перетягувати фотографії з одного альбому в інший і створювати ярлики для нових груп.

Програма Picasa також значно спрощує складне редагування зображень, даючи змогу виконувати певні зміни, клацнувши кнопку миші, та застосовувати потужні ефекти, натиснувши комбінацію клавіш. Ви зможете легко обмінюватися фотографіями, надсилати їх електронною поштою або друкувати вдома, виготовляти CD в подарунок і навіть публікувати фотографії у власному блозі.

Програма доступна 37 мовами, в тому числі й українською.

Домашня сторінка: http://picasa.google.com.ua/

XnView - Повноцінна відповідь добре розрекламованому продукту ACDSee.Вона може проводити такі операції над зображеннями як: обрізання, зміна розміру зображення/полотна, друк, зміна гамми-контраста-яркости-балансу і багато що багато що інше. Всі ці операції і фільтри (у будь-якому поєднанні) можна застосовувати відразу до великої кількості файлів в автоматичному режимі. Ці поєднання можна зберігати як сценарії і використовувати пізніше.

XnView володіє могутнім засобами навігації і роботи з файлами: передперегляд, thumbnails (зменшені копії), підтримка файлів з описами, копіювання/вставка файлів через буфер, підтримка drag’n'drop, проглядання неграфічних файлів, автоматичне створення списку файлів, інтеграція з Windows (додавання команди “Переглянути з XnView” в контекстне меню, асоціація з графічними файлами, додавання іконок на Робочий стіл, в меню Пуск).

Домашня сторінка: http://pagesperso-orange.fr/pierre.g/xnview/enhome.html

Tux Paint - малювальна програма для малих дітей (з 3-ох років). Вона має простий, легкий для освоєння інтерфейс, гарненькі звукові ефекти, та привабливого мультипікаційного талісмана, що помагає дітям в користуванні програмою. Вже з українським інтерфейсом.
Домашня сторінка: http://www.tuxpaint.org/download/

Графічний редактор PhotoFiltre в певній мірі дозволяє замінити Adobe Photoshop, особливо для користувачів без досвіду роботи з великими графічними пакетами. Адже можливості програми розраховані для легкого та швидкого створення графічних композицій. До складу програми входять інструменти, які дозволяють як створювати нові работи, так і редагувати вже готові малюнки. В PhotoFiltre можливо регулювати яскравість, контрастність, насиченість, виправляти гаму, користуватись різними фільтрами (акварель, пастелі, чорнила и т.д. А також можна використовувати плагіни та фільтри, які призначенні для Photoshop).

Крім того, у цьому редакторі можно працювати з декоративним текстом, оптимізувати графіку, створювати листівки, лмстівки з готових шаблонів (скачати їх можно із сайту розробника).

Домашня сторінка: http://photofiltre.free.fr/frames_en.htm

VicS13 Дата: Пт, 07.11.2008, 22:29 | Повідомлення № 3
Тут живе...
Повідомлень: 103
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
http://www.bigbuckbunny.org/index.php/download/

Пример того, как работает Blender в Ubuntu. Скачайте мультик, кто не видел, не пожалеете.....
Классный пример свободного программного обеспечения ВЫСОЧАЙШЕГО КЛАССА!!!!!!
3Д Студию вместе с Майей - фтопку!!!!!!

swetikccc Дата: Нд, 23.11.2008, 08:35 | Повідомлення № 4
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (VicS13)
GIMP - потужна безкоштовна, вільно поширювана програма для створення, складення і редагування зображень (малюнків і фотографій) поширювана на умовах GNU. Програма підтримує растрову графіку і частково векторну.
GIMP використовюється для створення та обробки цифрової графіки, а також фотографій, наприклад для створення графіки та логотипів, зміни розміру фотографій, маніпуляцій з кольорами зображення, комбінування зображень з використанням шарів, видалення елементів зображення, конвертації між різними типами графічних файлів.
GIMP часто використовується як безкоштовна альтернатива Adobe Photoshop, що є домінуючою програмою в сфері растрової графіки.

НЕКАТИТ ОН ПРОТИВ ФОТОШОПА
Ненашёл в нём как эфеты слоёв ставить(Может кто то подскажет).
С остальным мона мирится, с этим никак
gromko Дата: Пн, 24.11.2008, 13:42 | Повідомлення № 5
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (swetikccc)
НЕКАТИТ ОН ПРОТИВ ФОТОШОПА Ненашёл в нём как эфеты слоёв ставить(Может кто то подскажет). С остальным мона мирится, с этим никак

"Катит", но не полностью

Необходим скрипт Layer Effects

Этот скрипт имитирует эффекты слоев, используемые в Фотошопе. Скрипт не поможет правильно открывать PSD-файлы с эффектами слоев, но поможет имитировать эффекты на новом изображении.

Скрипт может делать эффекты:
Отбрасываемой тени
Внутренней тени
Внешнего свечения
Внутреннего свечения
Создание рельефа
Закрашивание цветом
Закрашивание градиентом
Закрашивание текстурой
Создание обводки

Некоторые эффекты могут иметь контуры или шум, который добавляется к ним. Эффекты могут быть применены как на отдельном слое, так и на активном, иногда это создает лучший эффект.
Скачать можно тут: http://registry.gimp.org/node/186

swetikccc Дата: Вт, 14.04.2009, 17:44 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Есть ли бесплатная замена Abobe Flash ?

Відредаговано: swetikccc - Ср, 15.04.2009, 11:26
NatVovk Дата: Ср, 15.04.2009, 00:45 | Повідомлення № 7
Гол. ред. "Інформатики"
Повідомлень: 168
Нагороди: 0
Рейтинг: 10
Quote (Махновець_Ігор)
Безкоштовне програмне забезпечення

Свою лепту для заохочення використання безкоштовного ПЗ наша газета Інформатика внесла. Методичку ОПЕН ОФФІС (автор Габрусєв) ми вже дали десь у 2005 році. Там було описано методику застосування безкоштовної альтернативи MS Office. Але шаленого попиту на таку методику не було.
Щодо зауважень про силки, то вважаю, що форум — це жива мова, а ми всі живі емоційні люди, й таке на форумах допустимо. А от у підручниках — ні!. Але там іноді таке прочитаєш! Куди тільки ті комісії дивляться, що грифи роздають!
shef100 Дата: Ср, 15.04.2009, 01:07 | Повідомлення № 8
Тут живе...
Повідомлень: 104
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (NatVovk)
вважаю, що форум — це жива мова, а ми всі живі емоційні люди, й таке на форумах допустимо.

Цілком з вами згідний, але коли АДМІНІСТРАТОР починає тему, то не думаю, що його переповнюють емоції.

Флуд та ігнорування правил форуму! ^_^
Але ви скористались моїм зауваженням ! Тоді це не флуд , а корисна інформація !!!

Я прийняв певні міри й виправив недоліки, а ви не дотримуєтесь правил і обговорюєте відкрито роботу адміністрації!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Ср, 15.04.2009, 17:11
wladgreeniv Дата: Ср, 15.04.2009, 09:06 | Повідомлення № 9
Часто заходить...
Повідомлень: 53
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (ol_loy)
Графічний редактор PhotoFiltre в певній мірі дозволяє замінити Adobe Photoshop, особливо для користувачів без досвіду роботи з великими графічними пакетами.

Підтримую. Гарна програма, сам нею користуюсь постійно.

Quote (ol_loy)
А також можна використовувати плагіни та фільтри, які призначенні для Photoshop).

А це вже цікаво. Ви використовували? Як? Поділіться досвідом.

Quote (ol_loy)
Крім того, у цьому редакторі можно працювати з декоративним текстом

Я не знайшов там такої функції. Також велике прохання - поясніть, як Ви це робите

Відредаговано: wladgreeniv - Ср, 15.04.2009, 09:07
TanaT Дата: Вт, 19.05.2009, 16:19 | Повідомлення № 10
Я тут недавно...
Повідомлень: 43
Нагороди: 0
Рейтинг: 8
В цьому році вперше скористалася програмою Google SketchUp.

З характеристики: "Программа для создания графических 3D-моделей. Утилита проста в освоении и использовании. Для того, чтобы получить трёхмерный объект, нужно выбрать 2-х мерную геометрическую фигуру, перетащить её в окно редактора и придать ей нужную форму. Доступны самые распространенные фигуры: прямоугольник, круг, овал, дуга и произвольная форма. Для созданного объекта можно выбрать материал (кирпич, бетон, дерево, стекло и т.д.) и цвет. Готовый проект экспортируется в JPG, TIF, PNG, BMP или может быть использован в веб-сервисах Google Earth и Google 3D. Если освоение программы вызывает трудности, то на сайте разработчика есть обучающий видеоматериал".

Від себе: коли починала давати дітям цю тему, думала, будемо товктися місяць, а вони розколупали її за 2 тижні. Принесли мені новішу версію, купу плагінів, відеоуроків, своїх моделей. Дутям дуже сподобалось.

NatVovk Дата: Вт, 19.05.2009, 18:28 | Повідомлення № 11
Гол. ред. "Інформатики"
Повідомлень: 168
Нагороди: 0
Рейтинг: 10
Quote (swetikccc)
Есть ли бесплатная замена Abobe Flash ?

Я вважаю що альтернативою флешу може бути безкоштовний вільнопоширюваний пакет Blender. Там можна й мультики створювати й тривимірні об’єкти.
Здається десь вже про цю програму згадувалось. Скачати можна з інтернету без проблем, задайте назву у Гуглі.
НІКОЛЯ Дата: Нд, 04.10.2009, 21:39 | Повідомлення № 12
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Прикольная програмулина Неон ;)

Все открывающие окна по краям будут светить неоновым цветом.Цвет выбрать можно любой.Программа не требует инсталяции, просто открываем *.ехе файл и все. После определения настроек можно выбрать тень,её размер, прозрачность.(в нижнем правом углу появится иконка похожая на очень маленькое окошко открытое,нажимаем правой кнопкой на неё и выбираем settings,дале всё ясно там)..

Описание: Все открывающие окна по краям будут светить неоновым цветом.Цвет выбрать можно любой.Программа не требует инсталяции, просто открываем *.ехе файл и все. После определения настроек можно выбрать тень,её размер, прозрачность.(в треє появится иконка похожая на очень маленькое окошко открытое, нажимаем правой кнопкой на неё и выбираем settings, дале всё ясно )

Скачать можно здесь

ЛЕВ-КОРОЛЬ Дата: Вт, 11.05.2010, 18:32 | Повідомлення № 13
Експерт по тестах
Повідомлень: 109
Нагороди: 1
Рейтинг: 7
Quote (НІКОЛЯ)
Прикольная програмулина Неон

пам’яті бере небагато, але ЦП нагружає солідно.
Цікаво... :?

і щось мало повідомлень про безкоштовні графічні редактори! їх що так мало?

swetikccc Дата: Сб, 23.10.2010, 22:03 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
і щось мало повідомлень про безкоштовні графічні редактори! їх що так мало?

Ось дуже сподобався онлайн
http://www.pixlr.com/editor/

Навіть частково рыдний фейс є, і ефекти шару на відміну від Гімпа :)

А може комусь ось цей сподобається
http://www.sumopaint.com/app/

Відредаговано: swetikccc - Сб, 23.10.2010, 22:22
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.10 Вільне програмне забезпечення » Безкоштовне програмне забезпечення - Графічні програми
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.